Skocz do zawartości

Łączenie uniwersów - propozycja


deusx

Połączenie uniwersów   

122 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za połączeniem uniwersum 2 z uniwersum 3



Rekomendowane odpowiedzi

to dlaczego leonek teraz coś gada o tym, żeby u4 i u5 do wcześniejszych? :|

 

sorry, jeśli był to post nie na temat lub to już jest dawno ustalone, ale dość długo mnie nie było i raczej będzie ciężko przeczytać wszystkie tematy :D

 

jeżeli decyzja już podjęta, to przepraszam za spam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jakiejkolwiek formy łączenie uniwersów by nie przybrało skończy się to fiaskiem w ciągu najwyżej 2 miesięcy.
W obecnej chwili nie ma żadnego znaczenia czy dołączymy graczy w U3 do UNI2 czy na odwrót.
Na U2 pozostało 5 bardzo silnych flot, być może najsilniejszych na wszystkich uniwersach. Przerzucenie ich gdziekolwiek albo przeniesienie na U2 kogokolwiek to tylko dostarczenie surowca pod dom.
W obecnym stanie na U2 i U3 zapewne na innych jest podobnie, jest aktywnych po 100-150 graczy, z czego załóżmy 25% doładowuje sobie konto astatami a Deusx na tym zarabia powiedzmy 500zł. Po połączeniu U2 i U3 dojdzie do szybkiego i totalnego zezłomowania wszystkich flot, które jeszcze istnieją i pozostanie 5-10 najsilniejszych. Dalej skutek będzie taki, że gracze zrezygnują i w konsekwencji Deusx stanie w sytuacji gdzie tylko z jednego UNI będą sypać się pieniądze za astaty tylko już nie Te 500zł a 250zł miesięcznie (słaby interes).

Mamy Luty, połączenie nastąpi w marcu, floty wybiją się do maja, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, Deusx otwiera w czerwcu Nowe UNI7 !!! kasa popłynie szerokim strumieniem, bo wszyscy założą konta na nowym UNI i pełni wiary, że to właśnie ich czas nadszedł będą dzielnie wysyłali sms'y i kupowali astaty, aby stać się potęgą UNI7.

Nic bardziej mylnego drodzy przyjaciele, stanie się tak jak na każdym poprzednim UNI, 90% astatowców właduje kasę na marne, o przepraszam nie na marne a na konto Deusx'a a i tak dostaną złoma.

Niech mi ktoś wyjaśni, jaki jest sens otwierania nowego UNI? Czy na starym nie można grać? Niby dlaczego?
A no tak, bo wszyscy święcie wierzą, że na nowym UNI to oni zostaną liderami.
Zacznijcie grać na U2, U3, macie takie same szanse. Nie macie...? No tak przecież pisałem wyżej, że na U2 jest najsilniejsza flota :)

Nie ma złotego środka, łączenie Uniwersów nie rozwiązuje absolutnie niczego. Tworzenie nowego UNI to krótkotrwały zabieg mający na celu dać graczom kolejną nadzieję i szansę, że to właśnie oni będą No. 1 a Deusx'owi zastrzyk gotówki.

Proszę się na mnie nie obrażać, nikogo nie miałem zamiaru tym postem urazić, ani graczy ani administrację. To jest tylko opinia, którą starałem się napisać absolutnie bezstronnie i patrząc na sytuację jak najbardziej obiektywnie.
Każdy potrzebuje rozrywki a Wy i ja wybraliśmy taką formę. Deusx zarabia na życie i to jest jego forma. Jak by to niektórzy powiedzieli szacun, respect.

Pozdrawiam Was wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz przedstawić swoją opinie nie opierają się na finansach ? To jest żenujące, nie znasz rynku (najprawdopodobniej), nie znasz przychodów, nie znasz zachowań ludzi na konkretnym przypadku ale stajesz się ekspertem i wyliczasz, kiedy będzie zastrzyk gotówki, czym to się skończy teraz i w przyszłości.

To jest po prostu absurd, nie opinia. Ilu było już takich ekspertów ? Żaden z nich nie miał nawet 1% racji, ludzie nie są wbrew powszechnym opinią głupi i nie zachowują się tak, jak nam (tobie) się wydaje.


 

 

 

Zacznijcie grać na U2, U3, macie takie same szanse. Nie macie...? No tak
przecież pisałem wyżej, że na U2 jest najsilniejsza flota :)

 

Jest coś takiego jak sojusz, dwie słabsze floty zniszczą jedną silniejszą. O ile ktoś na u3 potrafi utrzymać flotę czemu miałby ją zaraz na u2 stracić ? Poziom z easy na hard ? Nie sądzie, poziom ten sam. Nie chodzi oto, żeby po połączeniu mieć pierwsze miejsce, tylko o większą ilość aktywnych graczy.

Jeżeli miałbyś zacząć od zera oczywiście masz znikome szansę na top 1, bo uniwersum ma już kilka lat, gra toczy się jednak dynamicznie i statystyki bardzo szybko mogą ulec zmianie. Po połączeniu gracz z u3 spadnie siłą rzeczy w statystykach, ale ma większa szanse na lepszą (i gorszą) pozycję, po prostu bardziej aktywną grę.

Piszesz, że otwarcie nowego uniwersum nie ma kompletnie sensu, samo to już świadczy o absurdzie twojej opinii, która jest długa a nic praktycznie nie zawiera. "Proszę się na mnie nie obrażać, nikogo nie miałem zamiaru tym postem urazić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A możesz przedstawić swoją opinie nie opierają się na finansach ? To jest żenujące, nie znasz rynku (najprawdopodobniej)



Utrzymanie domeny w premium.pl to ca 9zł, hosting na kimsufi.com Best Effort czyli w skali średniej to 1000zł/rok.

nie znasz przychodów



Oczywiście że nie znam, dlatego bardzo wyraźnie podkreśliłem słowo "powiedzmy”, bo nie chodziło mi o konkretne koszty tylko o ich zobrazowanie.

nie znasz zachowań ludzi na konkretnym przypadku



To akurat nie trudno zauważyć, zarówno skoki w statach, które muszą być jednoznacznie spowodowane zakupem astatów ani ilość aktywnych kont na każdym z UNI, ale to Ty Deusx mógłbyś przedstawić statystyki aktywnych/nieaktywnych kont na poszczególnych uniwersach.

ale stajesz się ekspertem i wyliczasz, kiedy będzie zastrzyk gotówki, czym to się skończy teraz i w przyszłości.



Nigdzie nie pisałem że jestem ekspertem i tak nie twierdzę, wystarczą umiejętności analityczne i może odrobina jak to mówią amerykanie hunch'u.

To jest po prostu absurd, nie opinia. Ilu było już takich ekspertów ? Żaden z nich nie miał nawet 1% racji



No to mam nadzieję, że i ja się mylę.

ludzie nie są wbrew powszechnym opinią głupi i nie zachowują się tak, jak nam (tobie) się wydaje.



Nigdzie nie napisałem i nie twierdzę, że ludzie są głupcami, to już Twoja opinia Deusx.


Jest coś takiego jak sojusz, dwie słabsze floty zniszczą jedną silniejszą



Ten przykład jest niedorzeczny, jeśli chodzi o U2. Flota No_Name to 64.132.641.889.600 kpt. jest tylko jedno konto lepiej rozbudowane na U2 ale nie posiada floty tylko EKO i ma 83.870.940.633.300 kpt. Zapraszam do policzenia ile czasu należy poświęcić, by uzbierać wystarczającą ilość surowców, aby zbudować flotę, która jest w stanie zezłomować tą z TOP1 U2 lub do obliczenia, jaką kwotę trzeba by wydać na astaty.

Jeżeli miałbyś zacząć od zera oczywiście masz znikome szansę na top 1, bo uniwersum ma już kilka lat, gra toczy się jednak dynamicznie i statystyki bardzo szybko mogą ulec zmianie. Po połączeniu gracz z u3 spadnie siłą rzeczy w statystykach, ale ma większa szanse na lepszą (i gorszą) pozycję, po prostu bardziej aktywną grę.



Owszem, ale to na krótką metę, co też opisałem w poście powyżej. Poza tym dzięki Bogu bez astatów od kwietnia 2012 kiedy założyłem konto na U2 jakoś dobrnąłem do TOP38, czyli jednak można.

Piszesz, że otwarcie nowego uniwersum nie ma kompletnie sensu, samo to już świadczy o absurdzie twojej opinii, która jest długa a nic praktycznie nie zawiera.



Zawiera Deusx, gdybyś uważnie przeczytał doszedłbyś do wniosku, że to działanie krótkofalowe, za rok znów zmierzysz się z problemem połączenia uniwersów, ponieważ gro osób przeniesie się na UNI7 porzucając inne, aby tam walczyć.

Na koniec, Deusx nie jestem Twoim wrogiem i nie życzę ci źle, nie odczytuj moich postów jako walkę z Tobą, jeśli coś w tym konkretnym przykładzie miałem na myśli to tylko uświadomienie Tobie i może innym, że ta droga do nikąd nie prowadzi.

Jeszcze raz pozdrawiam.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kOtello, nie wiem czy rok czasu to działanie krótkofalowe. Skoro negujesz ten pomysł, to podaj jakieś zastępstwo, bo uważam, że połączenie uniwersów, choć ma minusy na pewno będzie lepszym rozwiązaniem, niż nic nie robienie. Pamiętaj, że jednak próbujesz w jakiś sposób przewidzieć przyszłość, jednak nawet najlepszy analityk nie przewidzi co się dokładnie stanie, a co dopiero za xx miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj deus łatwo przewidzieć, bo połączenie uni to jakby odmłodzenie jednego do czasu gdy grało tam więcej ludzi. Odmłodzisz je o 6 miechów i co..? To samo. Nie ma powodów by coś poszło inaczej.

 

Jeśli chcesz coś zrobić to jest cała lista innych rzeczy, które . Może zacznijmy od ochrony słabszych, kiedyś był motyw też giełdy trytu, zwiększenie zasięgu falangi / RMP / powiększenie moona / +5% na zniszczenie moona / +5% na utworzenie moona za tryt. To co dawno proponowałem na PW też można ogarnąć. Pewnie masz tam (w skrzynce) niezły mix ale w pewnym miejscu jest odpowiedni temat ze zbiorem zadań do zrobienia :P

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu im szkoda konta, na które pracowali bardzo długi czas ;)

odpowiedź

te nowe konto to jak kupno nowego telewizora... kupiłeś bo wszyscy już mają, choć masz sentyment do starego telwizora, bo obraz całkiem całkiem, działa, wszystko jest cacy, tylko nie płaski, nie full hd, nie widać wszystkiego, usb nie podepniesz... muzki z YT nie posłuchasz, ale choć przypału nie będzie przed ludźmi jak wejdą do domu..

 

tak samo z kontem, jest nowe jest stare, stare ok, nowe tym bardziej... tylko kto zwróci za stary telewizor kasę??

 

 

jeszcze w gwoli wyjaśnienia dla dropa

w/w opis stanowi przenośnie.... :D

Edytowane przez oremi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie mieliśmy czasu tym się zająć, tzn. na ankietę jest czas, ale zrobimy ankiety dopiero wtedy, kiedy będą wolne pełne 3 dni na przeniesienie wszystkiego z uni na uni ( o ile wynik będzie pozytywny). Do końca marca będzie na pewno po sprawie (albo dojdzie do łączenia uniwersów albo z wyniku głosowania nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No gdzie w wakacje ? do dego czasu uni wymrą totalnie. Nie wiem na jaki termin administracha planuje łączenie ale moją propozycją jest kwiecień ? podczas przenoszenia kont można dać na obu światach przerwę techniczną parę dni aby wszystko na spokojnie dograć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Konkretnie:

 

Od 2 do 4 kwietnia będzie ankieta na u2 i u3 odnośnie połączenia. Po uzyskaniu znacznej większości na tak połączymy uniwersa będziemy łączyć u2 z u3 -

graczy z u2 będziemy przenosić na u3.

Na czas przenosin wprowadzimy na u2 dowolnie włączany i wyłączany urlop (konto aby mogło zostać przeniesione, będzie musiało mieć status urlop) codziennie będziemy przenosić nowe konta z u2 na u3 (kolejność zgłoszeń). Załączenie urlopu nie spowoduje anulacji czegokolwiek, jednak skrypt będzie weryfikował u3 czy ktoś nie został specjalnie na urlopie do celów budowy badań etc (wtedy samo się anuluje) - napiszmy dokładnie co i jak jak wyślemy ankiety.

Swoje konto będzie można przenieść do 14 dni od rozpoczęcia całej procedury. Ci, którzy nie przeniosą konta będą mogli nadal logować się na uniwersum 2, jednak rejestracja i możliwość zakupu astatów zostaną wyłączone, a konta przeniesione na u3 usunięte z u2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.