Skocz do zawartości

zagadka


marshall

Rekomendowane odpowiedzi

No wkoncu.. :P Zgadlas bo to twoja zagadka byla kochanie :P:* .

 

Zagadka kolejna :

 

Wieczorem, od strony podwórza, na pierwsze piętro domu wchodzi po drabinie złodziej. Spogląda dyskretnie przez szybę do pokoju i w półmroku widzi leżącego w łóżku Johna Smitha, który nie śpi. Spokojnie wyciąga nóż do szkła, wycina otwór w szybie i wchodzi do pokoju. Cały czas patrzy na Johna, a John na niego. Złodziej bez zbytniego pośpiechu otwiera wszystkie szuflady i nagle znajduje małą szkatułkę, a w niej cenne klejnoty, od wielu lat należące do rodziny Johna Smitha. Bez nerwów wkłada je do kieszeni i wychodzi przez okno.

 

Dlaczego John Smith nie reaguje? John, że jest w pełni zdrowy, nie ma żadnych problemów psychicznych, ma w pełni sprawne wszystkie zmysły, nie jest związany, nie zna złodzieja.

Edytowane przez siwy19941
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dam wam swoją zagadkę :)

Miałem to ostatnio na ciekawej rozmowie kwalifikacyjnej w pewnej instytucji :)

i bez bicia się przyznam ze rozwiązałem to w ok 3-4 minuty :) więc nie daję nic trudnego :)

 

 

a więc:

 

Otrzymujecie do ręki 12 identycznych kul. Kule wizualnie są identyczne.

Jednak jedna kula jest cięższa lub lżejsza od innych. Aby dowiedzieć się, która kula jest lżejsza/cięższa macie wagę (wiecie taka jak na bazarach - wahadłowa ) lecz jest jedno ograniczenie :) możecie tej wagi użyć tylko 3 razy(trzy ważenia).

Proszę powiedzieć mi jak można sprawdzić, która kula jest cięższa/lżejsza od jedenastu innych kul :)

Opis jak to zrobić proszę podać w postach :)

 

czekam na odważnych :)

 

 

Edit://

Neriel nie podawaj rozwiązania wcześniej niż po 6 - 8 odpowiedziach innych ;)

Edytowane przez hhsnake0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze chodzi o to zeby nie uzywac wagi tylko sprawdzic recznie ktora jest ciezsza od innych .

Np jedna kule bierzecie do lewej reki a do prawej druga kule i na oko porownujecie ktora ciezsza lub lzejsza od innych .

i tak z kazda kula .. :P Moge sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat też mi tak się zdaje, że bez podania wagi jaką mają 11 kul identycznych, jest to nie do rozwiązania, choć mogę się mylić :D ale mój sposób swoją drogą, też był dobry :D

EDIT:

No, ale jeśli masz różnice rzędu 25g, to nie wyczujesz tego w ręce :)

Edytowane przez Darth Misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak ;) 11 kul jest identycznej wagi a jedna z nich jest albo cięższa albo lżejsza :)

 

aby wam było łatwiej :)

 

to 1 kula waży 998kg lub 1000kg a 11 innych waży 999kg ;)

daję duże wagi ale to bez znaczenia :) ale może wam się to przyda xD

Edytowane przez hhsnake0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wiem jak rozwiac, moge podac odpowiedz? :D'

'

 

edit: podaje :P

 

1 ważenie:

 

4 kule | 4 kule (wiemy ile jedna wazy załozmy 1)

 

jesli wyjdzie, że mają tyle samo to bierzemy pozostałe 4:

 

2 ważenie:

 

2 kule (ważą wiecej)| 2 kule(ważą 2)

 

bierzemy ciezsze:

 

3 ważenie:

 

1 kula 1 i druga wazy wiecej

 

 

 

jest tez opcja ze wsrod pierwszych 8 nie bedzie rownosci wtedy bierzemy po dwie kule z kazdej czworki i sprawdzamy czy sie zgadza waga czy nie, mam nadzieje, ze czaiucie bo ciezej mi to wytlumaczyc:P

Edytowane przez aleksiejs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kładę na wagę po 6 kul z każdej strony...któraś strona będzie cięższa/lżejsza..

zostaje mi 6 kul..kładę po 3 z każdej strony..któraś strona będzie Cięższa/lżejsza..

potem ostatnie wazenie kładę 2 obojętnie jakie kule i jeśli któraś z nich będzie Cięższa/lżejsza to ta...jesli nie to ta której nie zważyłem..;D..

 

chyba jakoś tak to będzie...;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim sposobem, bierzesz pierwsze 4 kule, rowne 4kg, bierzesz drugie 4 kule, również 4 kg, teraz z pozostałych 4 wybierz jedną, przy jednym ważeniu która będzie tą poszukiwaną :D

 

 

EDIT:

 

ZdzisLG, jesli tak ma to wygladac to ta waga o ktorej mowiles, czyli wahadlowa o ile dobrze pamietam się nie nadwała by do tego, gdyż tam 100g (po jednej stronie) odpowiadało 1kg z drugiej strony :D

Edytowane przez Darth Misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.