Skocz do zawartości

Ekspedycja


kufit

Rekomendowane odpowiedzi

25lvl PTE

 

38 lotów

 

4x czarna dziura

4 x (-) 30%

 

25x paliwo

3x nic

2x tryt

 

Ja rozumiem, że mam pecha. W zasadzie od początku. Ale... zaczyna to być irytujące.

Rozumiem te (-) 30% ale 4x dziura?

 

 

@ Down

Deusx z kolei twierdzi, że tylko ja tak mam. Na SB tak pisał dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak neriel na 24 lvl jestem na plusik czarne dziury jakieś 6%, tryt o WIELE fajniej idzie niż na starej ekspedycji (raz dostałem 3380 trytu SZOK )

 

dodatki ZERO, geolog ZERO

 

kolonowanie i komety nie wiem ile procent ale dosyć równo idą

 

deuter będzie miał ponad 50%

 

i też mi wyskakuje komunikat :

 

Przestawiając urządzenia nasłuchujące załoga przechwyciła tajny kod, niestety pochodził on ze zbyt odległej cywilizacji i nie udało się go odczytać.

 

oczywiście przy 20 kk szperaczy nie mniej

 

a więc wyjaśnione co to dokładnie za komunikat ? bo jakoś nie doczytałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NOOOOOOOOO PEWNIE!

Dajcie jeszcze 1% na dodanie technologi, oczywiście bojowej, ochronnej albo opancerzenia +1 lvl i ten hmm... nie wiem budynki żeby rosły na każdym kolonie i ii ii i palnij się w łeb spieriz, zarzuciłeś pomysłem jak murzyn lassem [w ogóle tego nie powinno być]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demontownia 100 %, bardzo głupi pomysł

 

gracze by zamiast wysyłać na fs flote to by sobie demontowali i dopiero jak by była potrzebna stawiali od nowa, nie było by co złomować i na kogo polować

 

 

neriel kiedy będzie nowy sklep w grze? za tydzień? miesiąc? dwa miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było powiedziane przez deusa coś na temat ograniczenia ilości przykrych niespodzianek, mianowicie czarnych dziur i -30%. co do -30 to bym nawet nie robił z tym nic, zwłaszcza skoro teraz +30 jest. ale z tymi dziurami to troche przesada... rozumiem, peszek, jutro sie odkujesz może i tym podobne komentarze... no ale żeby ma 25 PTE (3% na utrate całości) na 100 ekspedycji wpadało 6 czarnych ??? to lekka przesada jest moim zdaniem.

i stąd pytanie czy coś jeszcze będzie robione z tymi setkami czy już nie ?

i nie jestem pierwszym któremu tak nadprogramowo wskakują jakieś seteczki gratis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldi nie masz się co martwić.

Jak wpadnie nadprogramowo 80 zamiast 64% z surowcami to nikt nie zauważy, a się tak przejmujemy dziurami...

Już to sprawdziłem i na przestrzeni dłuższego czasu wszystko się wyrówna.

 

Tryt przez pierwsze dni szedł lekko mówiąc wolno. Myślałem już aby coś z tym zrobić ale nagle jak dowaliło mi tego trytu w następnych dniach to z 6k dziennie średnia skoczyła do 12k!

Z surowcami to samo. Były lipne dni w których wątpiłem czy to się zwróci ale robiłem notatki i po tygodniu wyszła średnia dzienna 4 bln paliwa.

 

Jeśli to był tylko mój fuks to już nie moja wina - u mnie wszystko gra i nie widzę powodów by dalej przejmować się dziurami, zyskami czy stratami ani nawet trytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było powiedziane przez deusa coś na temat ograniczenia ilości przykrych niespodzianek, mianowicie czarnych dziur i -30%. co do -30 to bym nawet nie robił z tym nic, zwłaszcza skoro teraz +30 jest. ale z tymi dziurami to troche przesada... rozumiem, peszek, jutro sie odkujesz może i tym podobne komentarze... no ale żeby ma 25 PTE (3% na utrate całości) na 100 ekspedycji wpadało 6 czarnych ??? to lekka przesada jest moim zdaniem.

i stąd pytanie czy coś jeszcze będzie robione z tymi setkami czy już nie ?

i nie jestem pierwszym któremu tak nadprogramowo wskakują jakieś seteczki gratis...

Mówiłem na temat ograniczenia przed nową łatką ekspedycji (nowymi wzorami). Obecnie uważam, że ekspedycja jest w 100% poprawna.

Z psychologicznego punktu widzenia, częściej zapamiętujemy porażki niż sukcesy, dlatego też może się wydawać, ze co chwilę tracimy, statystyka mówi jednak zupełnie co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako że temat ekspedycji ucichł, to postanowiłem go trochę odkopać i przygotowałem sobie taką analizę. Nie ma w niej trytu, nie ma dodatków (bo są przeliczane na surowiec), nie ma też geologa i komet oraz klonów.

Jest to czysta analiza zysków jakie można osiągnąć z ekspedycji.

 

Pierwsze 750kk szperaczy nie są wliczone w koszty. Potraktowałem to jako inwestycję. Nie podliczałem 30% spadków i zysków. Interesowało mnie tylko to, żeby zawsze mieć do dyspozycji 750kk szperaczy. Jak zabrakło, to je budowałem. Wszystkie loty są wobec tego liczone po 150kk szperaczy.

Procent na dziurę wyliczyłem wobec tego w sposób następujący. Ilość szperaczy jaką musiałem dobudować, podzieliłem przez 150kk.

W najgorszym przypadku, czyli U5 wyszło to 17,5 czarnej dziury na 435 lotów

 

Poniższa tabela przedstawia chyba dość wyraźnie, że na ekspedycje latać warto.

 

http://img97.imageshack.us/img97/8748/ekspiza.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można osiągnąć dzienne wydobycie jeśli się maniaczy cały dzień ;>

 

Oto moje statystyki z 4 dni, a więc z 220 ekspedycji.

 

http://img820.imageshack.us/img820/2940/statystyki4dni.png

 

Jak widać pierwsze dni były bardzo owocne, jednak dzisiaj.. (dzień się jeszcze nie skończył ;D) zredukowało mi zyski do naturalnych ^^'

 

Średnio wychodzi 3,5 bln dziennie. Leon, u Ciebie 3,4 bln, wiec chyba jednak nie masz takiego pecha ;]

Pierwsze postawione Szperacze zwróciły się z zysków po 4 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.