Skocz do zawartości

Ekspedycja


kufit

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie narzekam, mam tylko 22 poziom ekspedycji, wysyłam po 21kkk szperaczy i dzisiaj przez 8 lotów jedno godzinnych zarobiłem 14 dodatków i trochę deuteru. Raz tylko nic mi nie przywiozły. Żadnych strat nie miałem, a najwięcej dostałem 6 dodatków za jeden lot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewna propozycje odnośnie ekspedycji.

 

Od dawna trwa spór pomiędzy Nerielem ( mu się ekspedycje opłacają) a resztą graczy. I wiem gdzie jest problem.

 

1 dodatek na u2 i u3 to 350 kkk paliwa. Natomiast na u4 i u5 1 dodatek to 70 kkk paliwa.

Przy założeniu, że po całym dniu ekspedycji znajdziemy 20 dodatków, to na u2 i 3 zysk z samych dodatków już jest 7 bln paliwa. Te same dodatki na u4 i 5 dadzą zaledwie 1,4 bln paliwa.

 

Dzięki tym różnicom, nigdy nie będzie opłacalne latanie na u4 i 5 na ekspedycje.

 

Więc moja propozycja jest taka, żeby Team rozważył możliwość zwiększenia przynajmniej 3-krotnie ilości zwożonego paliwa na u4 i u5.

Jednym słowem, proponuję, żeby całkowita ładowność szperacza była wykorzystywana w misjach.

 

 

Bardzo proszę przemyśleć to co napisałem, bo to nie jest głupie. Zysk z wymiany dodatków na u2 i u3 powoduje, że są one opłacalne.

Neriel testuje ekspedycje na swoim unii (czyli u2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, dzieki LEON, nie wiedzialem nawet o tym ze tam dodatek jest wiecej wart. Uważam, że to co LEON napisał, jest bardzo dobrym pomysłem, żeby na u4 i u5 albo zwiększyć ilość dodatków (nie szansa na trafienie, ale ilość dodatków) albo dać więcej deuteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że po całym dniu ekspedycji znajdziemy 20 dodatków,

 

Ten problem już został rozwiązany. Nie będzie już żadnych 20 dodatków dziennie - po ostatnich testach 1% prawidłowo wypada 1 na 100 lotów.

 

Ponadto ja nigdy nie liczyłem zysków z dodatkami - deus tę opcję dodał.

 

Również nieprawdą jest, że tylko ja mam zyski. Nick w grze nie ma znaczenia. Deus podał mi ilość wylosowanych misji i wynik jasno mówił - 21 bln mety przy 25 PTE. Czasami 14, 18, ale nigdy na minus. Czy to by byłó na moim koncie czy na czyimkolwiek innym wyniki się nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorów nie będziemy podawać, są to autorskie skrypty i wzory moje i neriela.

 

Średni dzienny zysk będzie wynosił około 19 bln, będzie można oczywiście zrobić z tej sumy x2, zależy, ile dziennie wyślemy ekspedycji.

Dane są statystyczne, wykonaliśmy prawie 6 tysięcy ekspedycji i na nich opieramy w/w wynik.

 

P.S.

Nowa ekspedycja jest już na serwerze, możecie zacząć latać i dziękować nerielowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa na wyloowanie surowca to 50% i każdy PTE powyżej poziomu 20 zwiększa ten % o 2.

20 PTE = 50%

22 PTE = 54%

25 PTE = 60%

 

Szansa na utratę całej floty to 5% przy 20 PTE, a każde 2 PTE zmniejszają % o 1.

20 PTE = 5%

24 PTE = 3%

28 PTE = 1%

 

5% na zyskanie . utratę 30% floty

 

Szansa na wylosowanie trytu to 0% na 20 PTE i rośnie o 2% co poziom.

20 PTE = 0%

24 PTE = 8%

27 PTE = 14%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średni dzienny zysk będzie wynosił około 19 bln, będzie można oczywiście zrobić z tej sumy x2, zależy, ile dziennie wyślemy ekspedycji.

Dane są statystyczne, wykonaliśmy prawie 6 tysięcy ekspedycji i na nich opieramy w/w wynik.

 

P.S.

Nowa ekspedycja jest już na serwerze, możecie zacząć latać i dziękować nerielowi :)

 

Mam w związku z tym pytanie, jak jest obliczona ta średnia zysku na poziomie około 5 bln deuteru.

 

600 mln szperaczy kosztuje 10,5 bl deuteru

Na 25 lvl PTE slot 150kk szperaczy przywiezie 270kkk paliwa. Więc żeby wyjść na zero trzeba żeby szperacze 38 razy przywiozły paliwo.

Przy założeniu, że 30% na (+) i (-) się zrównoważą zostaje jeszcze czarna dziura. Wystarczy dwa razy trafić, żeby mieć do odrobienia 5 bln paliwa, czyli kolejne 19 razy paliwo w szperaczach.

 

Mamy już więc razem 57 ekspedycji w których musi być paliwo, żeby wyjść na zero. Po drodze jeszcze będzie tryt, czasem dodatek i oczywiście sporo pustych. 100 ekspedycji wystarczy?

 

Pragnę nadmienić niedowiarkom, że na trzech unii na dzień dobry zostałem przywitamy wszędzie 1x czarna dziura i 1x (-) 30%

 

 

 

 

@

Wykonaliście test na 6k ekspedycji. A szperacze to skąd mieliście do testu? z kapelusza?

 

Cały mój post jest w celu uzyskania odpowiedzi, czy aby na prawdę uwzględniliście koszty szperaczy w swoich obliczeniach zysku.

Szczerze w to wątpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się nie chce wierzyć leon, że na 6 ekspedycji wylosowałeś:

3x czarna dziura

i 3x minus 30%.

 

To tylko wzory, my zrobiliśmy test praktyczny na prawie 6000 ekspedycjach (PTE 25) i stąd podajemy takie dane.

24 poziom a 25 to już spora różnica, długo się bada, dostajemy slot i większe szanse na surowiec/tryt, co za tym idzie, mniejsze szanse na puste ekspedycję czy dalej mniejsze na zniszczenie floty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u2 - 5 slotów 1 czarna dziura i 30% na minus

u3 - 4 sloty 1 czarna dziura i 30% na minus

u5 - 4 sloty 1 czarna dziura.

 

To miałem na myśli. Napisałem, że na każdym unii.

 

Wiele razy przeprowadzałem testy na testowym polegające na tym, jak długo da się latać określona ilością szperaczy. I nie da się latać. Zawsze się kończą.

Więc zapytałem, czy uwzględniliście w zyskach koszty szperaczy.

 

Podkreślam , że koszt 600mln szperaczy jest równy 38 ekspedycji z paliwem

Jedna czarna dziura na dzień to już 57 razy musi być paliwo.

 

To jest niemożliwe do wykonania ze względów technichnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon, ja tak samo czarna dziura na pierwszych 4 ekspedycjach..

-

Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt.

Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn

deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 31.200.001.560 paliwa.

10-13 22:38:15 +0200 System Raport Ekspedycji

-

Załoga wylądowała na obcej planecie. Nieznana cywilizacja okazała się bardzo gościnna i rozwinięta, mieszkańcy sklonowali 30% floty.

Aktualnie posiadasz 26.000.001 z 20.000.001 szperaczy.

10-13 22:38:13 +0200 System Raport Ekspedycji

-

Radary flot zaczęły głośno wskazywać pozycję 11 X 68 H. Załoga pędząc na wskazane wytyczne była świadkiem hipernowy, ekspedytorom udało się ominąć promień gamma, niestety w złą stronę,

potężna grawitacja zaczęła ściągać flotę w czarną dziurę, więcej informacji flota nie zdołała przesłać, została ona bezpowrotnie zniszczona.

10-13 22:38:09 +0200 System Raport Ekspedycji

-

Radary flot zostały uszkodzene przez szkodliwe promieniowanie. Załoga próbując je naprawić dostała sygnał ostrzegawczy - nie chciała ujawnić jego treści. Ekspedycja wraca na planetę bez zdobyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 kk szparek stoi 2,6 bln paliwa

Taką ilość zdobędziesz po 10 ekspedycjach z paliwem, a nie jakiś 57 -.-

10x paliwo przywiezie ci 17 wysłanych ekspedycji, podczas których masz 3% na utratę kolejnej floty. 3% z 17 wysłanych fal to 0,5%.

 

Liczże to jak człowiek a nie swoje mistyczne metody wymyślasz....

100 ekspedycji to:

60 * 270 kkk paliwa = 16.200.000.000.000 paliwa

3 * 150 kk szparek = -7.875.000.000.000 paliwa

5% na utratę i zysk się równoważą.

reszta nie dotyczy zysków w paliwie

 

W sumie ponad 8 bln paliwa na + po 100 ekspedycjach wykonanych w ciągu ~2 dni daje te "moje" 4 bln paliwa dziennie.

 

Uwzględnienie pierwszego kosztu jest bezsensowne ponieważ ich wartość zwróci się już po 4 dniach latania, a po tym czasie nie będą brane pod uwagę. Co mnie te 4 dni obchodzą, jak ja mam zamiar całe miesiące / lata latać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki sam sposób obliczają nam średnią zarobków w polsce

 

Gdzie jeden ma 10k a drugi 2k. Statystycznie zyje im sie super, bo zarabiają po 6k na miesiąc.

Teraz sobie policz ile im zostanie na życie jak zapłacą po 3k raty kredytu.

 

Niniejszym z mojej strony uważam temat ekspedycji za zamknięty.

 

Dziękuję za wyjaśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już nie mój pomysł ;]

Deus zażyczył sobie aby były losowe zyski - nie np. zawsze dziennie 5 bln, więc tak zrobiłem.

 

Co jakiś czas robię notatkę z zawartością banku i do tej pory miałem -500 mld paliwa. Zobaczymy za kilka dni jak teraz wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ekspedycje są jak najbardziej zyskowne. Niema bata żeby nie

 

10-14 16:03:53 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt. 
Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn
deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 72.000.000.000 paliwa. 
10-14 16:03:51 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Radary flot zostały uszkodzene przez szkodliwe promieniowanie. Załoga próbując je naprawić dostała sygnał ostrzegawczy - nie chciała ujawnić jego treści. Ekspedycja wraca na planetę bez zdobyczy.
10-14 16:03:48 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt. 
Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn
deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 72.000.000.000 paliwa. 
10-14 16:03:46 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Radary flot zostały uszkodzene przez szkodliwe promieniowanie. Załoga próbując je naprawić dostała sygnał ostrzegawczy - nie chciała ujawnić jego treści. Ekspedycja wraca na planetę bez zdobyczy.
10-14 16:03:44 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt. 
Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn
deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 72.000.000.000 paliwa. 
10-14 15:02:54 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Radary flot zostały uszkodzene przez szkodliwe promieniowanie. Załoga próbując je naprawić dostała sygnał ostrzegawczy - nie chciała ujawnić jego treści. Ekspedycja wraca na planetę bez zdobyczy.
10-14 15:02:52 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt. 
Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn
deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 72.000.000.000 paliwa. 
10-14 15:02:48 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt. 
Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn
deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 72.000.000.000 paliwa. 
10-14 15:02:46 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt. 
Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn
deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 72.000.000.000 paliwa. 
10-14 13:25:31 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt. 
Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn
deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 90.000.000.000 paliwa. 
10-14 13:25:29 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt. 
Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn
deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 90.000.000.000 paliwa. 
10-14 13:25:27 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt. 
Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn
deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 90.000.000.000 paliwa. 
10-14 13:25:25 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Zagoła ujrzała w oddali rozbłysk gamma. Ekspedytorzy wiedzą, że zbyt bliskie spowoduje wciągnięcie ich przez grawitację do czarnej dziury. 
Postanowili oni podążyć za rozbłyskiem, utrzymując spory dystans. Gdy gamma się wypala powstaje spora ilość energii, specjalnie przystosowane 
Szperacze pochłonęły kilka procent energii uzyskując z niej 1529 jednostek trytu.
10-14 13:25:23 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Radary flot zostały uszkodzene przez szkodliwe promieniowanie. Załoga próbując je naprawić dostała sygnał ostrzegawczy - nie chciała ujawnić jego treści. Ekspedycja wraca na planetę bez zdobyczy.
10-14 12:03:26 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Radary flot zostały uszkodzene przez szkodliwe promieniowanie. Załoga próbując je naprawić dostała sygnał ostrzegawczy - nie chciała ujawnić jego treści. Ekspedycja wraca na planetę bez zdobyczy.
10-14 12:03:23 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt. 
Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn
deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 72.000.000.000 paliwa. 
10-14 12:03:21 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Zagoła ujrzała w oddali rozbłysk gamma. Ekspedytorzy wiedzą, że zbyt bliskie spowoduje wciągnięcie ich przez grawitację do czarnej dziury. 
Postanowili oni podążyć za rozbłyskiem, utrzymując spory dystans. Gdy gamma się wypala powstaje spora ilość energii, specjalnie przystosowane 
Szperacze pochłonęły kilka procent energii uzyskując z niej 2369 jednostek trytu.
10-14 12:03:18 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt. 
Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn
deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 72.000.000.000 paliwa. 
10-14 12:03:16 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt. 
Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn
deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 72.000.000.000 paliwa. 
10-14 09:37:34 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt. 
Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn
deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 90.000.000.000 paliwa. 
10-14 09:37:32 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Radary flot zostały uszkodzene przez szkodliwe promieniowanie. Załoga próbując je naprawić dostała sygnał ostrzegawczy - nie chciała ujawnić jego treści. Ekspedycja wraca na planetę bez zdobyczy.
10-14 09:37:30 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Załoga wylądowała na obcej planecie. Nieznana cywilizacja okazała się bardzo gościnna i rozwinięta, mieszkańcy sklonowali 30% floty.
Aktualnie posiadasz 65.000.000 z 50.000.000 szperaczy.
10-14 09:37:27 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Radary flot zostały uszkodzene przez szkodliwe promieniowanie. Załoga próbując je naprawić dostała sygnał ostrzegawczy - nie chciała ujawnić jego treści. Ekspedycja wraca na planetę bez zdobyczy.
10-14 09:37:25 +0200	System	Raport Ekspedycji 
-	Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt. 
Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn
deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 90.000.000.000 paliwa. 

 

Jak widać wszystko przyniosło zyski, bądź nie przyniosło nic, ale start brak.

Gz panowie programiści :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy od ilości ale można to przedyskutować.

 

Wystarczy wysłać 20kk - co najmniej tyle żeby nie wysyłać 1 statku, a zarazem nie trzymać ich zbyt wielu. Jeśli ktoś po prostu nie ma ochoty / nie może pilnować 600kk + szperaczy to może latać mniejszą ilością, byle nie zbyt małą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTE: 23.

Na 47 wszystkich ekspedycji miałem 5 czarnych dziur (10,6%) :/

Ale deuteru też jest dużo, więc nie narzekam. :) dodatków i geologa jeszcze ani razu nie dostałem, tryt 3 razy. :) więc chyba jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.