Skocz do zawartości

Ekspedycja


kufit

Rekomendowane odpowiedzi

To widocznie musi być jakiś "błąd" w kodzie lub po prostu jest ustawione umyślnie, że często trafiają się utraty floty czy czarne dziury zawsze jakieś ryzyko musi być jeśli lecisz w nieznane i nie wiesz co Cię spotka, ale też musi być granica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było jakby zyski były pewne, a utratę floty poprzez nieupilnowanie jej lub złapanie na falandze można podciągnąć pod te całe ryzyko..

Prawdą jest, że latając po 20kk można zarobić sporo, bo dodatków leci nadal dużo, a utraty floty nie stanowią problemu.

 

Najchętniej zostawiłbym geologa, zmienił na taki sam % dodatki lub je usunął, usunął utraty floty i ograniczył zyski. Wtedy wiemy po co lecimy, a jedyne zmartwienie to nie zostawić floty o 7 rano na pewną śmierć :P

 

Deus twierdzi, że ryzyko musi być, a ja bym się tak spytał, jaki cel ma to ryzyko? Jeśli tak czy siak mamy wyjść na + to może ten + być już pewny.

Samo posiadanie floty liczącej 600 kk statków o koszcie dorównującym OW wystarczy by nazwać to aktywną grą - jest za czym polatać, a teraz to tylko po 20kk ślemy i ryzykujemy ich utratę... grzyb wie po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel gadzino, toś jak to pisał, jak teraz zmieniać będziesz ^^

Ale propozycje masz prawie dobrą, tylko dlaczego chcesz wykluczać zbieranie dodatków? Dzięki temu gracze, którzy nie nawalają sms'ami mogą sobie chociaż tę prowizje z banku zdjąć no i owkors jest zysk.

Czarne dziury może i powinny zniknąć, ale utrata 30% floty nadal być powinna, mimo wszystko musi być ten element pogubienia statków, bo ekspedycja miała być kolejną formą zarobku, a jak wiadomo, każda niesie za sobą jakieś konsekwencje.

 

Eko = ktoś Cię sfarmi

Flota = Złom

 

i tu wkracza Ekspedycja = 30% floty down.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Zbojnik, jeśli już i tak każdego kto polata stać na dodatki to równie dobrze można dać prowizję za surowce zamiast dodatków. Przecież tych dodatków to nie deszcz tyko tsunami leci xD W 1 dzień znajduję dość dodatków by mieć prowizję i geologa na 2 tygodnie.

 

Mówisz też, że musi być element utraty floty, a o tym już pisałem. Flociarze nie śpią.. Ja nie raz i nie pięć straciłem 100-150 kk szperaczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Neriel, flociarze nie śpią, ale wystarczy FS i już ta flota jest w 100% bezpieczna, bo mało komu by się chciało polować i zarywać kilka h na 300kk szperaczy. Wysyłasz ekspedycje jak jesteś online, i sprawdzasz co 1h. Flota praktycznie non stop bezpieczna. Bez sensu totalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba odrazu wszystkiego zmieniac... teraz fakt faktem wiekszosc z nas wychodzi na minus... no to wystarczylo by zwiekszyc ilosc tego Dexu co te szparki nam przywoza... powiedzmy o 50 lub 60% (mozna mniej...) i bedziecie mieli:

straty flot, dodatki, geologa, malo trytu i duuuzo dexu... tak jak mamy teraz... (tylko ze byloby wiecej dexu)

na koniec dnia bedzie plus... teraz tez NIBY powienien byc a tu lipa :/

 

dodatkow z eksp nie kasujcie bo po to latam xdd no po tryt niby tez... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tych dodatków to nie deszcz tyko tsunami leci xD

Neriel to co piszesz to jakieś bzdury i wiesz ze nie pisze tego złośliwie. Kto przesiaduje przy grze 24 godziny? Gdzie czas na życie? To nie lato. Ludzie mają pracę, studia, rodzinę lub dziewczynę/chłopaka. Tak naprawdę od miesiąca staram się puszczać dziennie jakieś 20 - 24 ekspedycje i jak dotąd mam 26.388 trytu. Fakt dodatków dostałem około 100 przez ten czas - ale to żaden deszcz nie mówiąc już o tsunami raczej mżawka i to mała jak wysyłasz dużą flotę - lecz straciłem również bardzo dużo czasu wysyłając te ekspedycje. Latałem większą flotą myśląc że będzie z tego więcej trytu, by zaliczyć zadanie ale miałem tylko wielkie straty. Nie opłaca się wysyłać 150KK tylko nieco ponad 20KK bo jest szansa na tryt a straty małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wybacz kanah, co ja mam Ci poradzić?

Dać wielkie % z których pół serwera będzie korzystać zyskując po 100 bln metalu dziannie? Prosta zasada - jak grasz tak masz. To chyba oczywiste, że im więcej czasu i wysiłku włożysz tym więcej otrzymasz...

 

Przemyślę czy nie warto by właśnie zwiększyć trytu w przypadku większych flot ale ilość na raz wysyłanych musi pozostać, bo znajdzie się maniak co 100 dziennie wyśle i co wtedy..? W 2 dni zdobędzie więcej niż inni w tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi oczywiście o proporcjonalność ilości zyskiwanego trytu do ryzyka wysyłania dużej ilości statków - 150.000.000. Wysyłając 20.000.000 masz takie same szanse i mniejsze straty. Powinno być tak ze jak ryzykujesz duże ilości statków to masz większe szanse na zdobycie trytu lub większa jego ilość.

 

I z tym "otrzymywaniem" to nie jest tak różowo jak opisujesz. Chodziło mi jedynie o to iż przesadzasz ze aż tyle tego nam jest dawane. Zamiast tych dodatków wolałbym tryt by wykonać zadanie. Dodatki moge kupić jak już bedą niezbędne. Na prowizję z banku mogę wydac na jednego sms'a i ją mam a na tryt przyjdzie mi długo poczekać. Powiedz mi ile Twoim zdaniem siedząc 12 g/dobę trzeba czasu by zebrać 500.000 trytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z 4 miesiące. Jako jedno z ostatnich zadań jest to wg mnie zupełnie normalny czas.

Chyba się zgodzisz, że nie każdy musi mieć wykonane wszystkie zadania, a osiągnięcie ostatnich powinno być dłuższe niż kliknięcie "Badaj" i można iść spać na 2 tygodnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z 4 miesiące. Jako jedno z ostatnich zadań jest to wg mnie zupełnie normalny czas.

Chyba się zgodzisz, że nie każdy musi mieć wykonane wszystkie zadania, a osiągnięcie ostatnich powinno być dłuższe niż kliknięcie "Badaj" i można iść spać na 2 tygodnie ;]

 

10-06 18:13:23 +0200 System Raport Ekspedycji

Nowa Radary flot zostały uszkodzene przez nieznane promieniowanie. Załoga próbując je naprawić dostała sygnał ostrzegawczy - nie chciała ujawnić jego treści. Ekspedycja wraca na planetę bez zdobyczy.

10-06 18:12:17 +0200 System Raport Ekspedycji

Nowa Radary flot zostały uszkodzene przez nieznane promieniowanie. Załoga próbując je naprawić dostała sygnał ostrzegawczy - nie chciała ujawnić jego treści. Ekspedycja wraca na planetę bez zdobyczy.

10-06 18:12:14 +0200 System Raport Ekspedycji

Nowa Radary flot zostały uszkodzene przez nieznane promieniowanie. Załoga próbując je naprawić dostała sygnał ostrzegawczy - nie chciała ujawnić jego treści. Ekspedycja wraca na planetę bez zdobyczy.

10-06 18:12:12 +0200 System Raport Ekspedycji

Nowa Radary flot zostały uszkodzene przez nieznane promieniowanie. Załoga próbując je naprawić dostała sygnał ostrzegawczy - nie chciała ujawnić jego treści. Ekspedycja wraca na planetę bez zdobyczy.

10-06 18:11:53 +0200 System Raport Ekspedycji

- Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt.

Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn

deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 51.255.000.000 paliwa.

10-05 23:33:16 +0200 System Raport Ekspedycji

- Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt.

Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn

deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 51.255.000.000 paliwa.

10-05 23:32:47 +0200 System Raport Ekspedycji

- Flota ekspedycji pędząc w kosmosie natrafiła na kometę. 30% floty nie zdołało jej ominąć. Załoga wspólnie postanowiła zakończyć misję.

Z 20.100.000 pozostało Ci 14.070.000 szperaczy.

10-05 23:32:24 +0200 System Raport Ekspedycji

Załoga lądując na obcej planecie zauważyła dziwny grunt.

Robiąc odwiert planeta mało nie eksplodowała - okazało się, że to tajny magazyn

deuteru. Podczas pompowania radary zaczęły wykrywać obce obiekty. Ekspedycja uciekła z planety zabierając ze sobą 51.255.000.000 paliwa.

10-05 23:31:58 +0200 System Raport Ekspedycji

- Radary flot zostały uszkodzene przez nieznane promieniowanie. Załoga próbując je naprawić dostała sygnał ostrzegawczy - nie chciała ujawnić jego treści. Ekspedycja wraca na planetę bez zdobyczy.

 

 

4 miesiące? W/g tego musiałbym siedzieć 48g/dobę i mieć 50 poziom ekspedycji. To ostatnie 9 moich ekspedycji. Możliwe że pech lecz to ma sie nijak do waszych wyliczeń. Jest 9 ponieważ wczoraj miałem 24 poziom ekspedycji a dziś mam 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta.. bank pusty, więc kilka dni musiałbym czekać aby zbudować realistyczną flotę lub wybudować eko, następnie wyklikać budowę floty 1500 razy, bo jest limit 400k statków na raz, a na koniec koszt lotu szperacza w układzie dwukrotnie przekracza pojemność, wiec go nie mam jak wysłać.

Czy też może spóźniłem się na testy? :P

 

PS: A no i ekspedycja trwa godzinę... lipnie.

Do tego dziwna sprawa... wysyłając w układzię stati nie mieszczą paliwa i nie można wysłać, ale jak wysłałem do sąsiedniej galaktyki na 20% to pomieściły o.O Na wyższych prędkościach i choćby układ dalej już nie dało rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zrobić ekspedycje na totalny plus zero strat :P

 

ilość zysków będzie zależeć od wysokości lvl i wielkości floty, oczywiście nie wolno przesadzić z wielkością zbieranych rzeczy na ekspedycji

 

jako ryzyko proponuję (ktoś gdzieś o tym wspomniał) aby zablokować ekspedycje wylatującą z księżyca.

 

Wtedy wszystkie ekspedycje będą widoczne na fali i jeśli ktoś zechce mieć dużą ilość zysków postawi dużo szperaczy, ryzykiem dla niego będzie samo pilnowanie ponieważ w każdej chwilki ktoś może mu owe szperacze zniszczyć a raczej nie da się zawrócić ekspedycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jako ryzyko proponuję (ktoś gdzieś o tym wspomniał) aby zablokować ekspedycje wylatującą z księżyca.

 

Wtedy wszystkie ekspedycje będą widoczne na fali i jeśli ktoś zechce mieć dużą ilość zysków postawi dużo szperaczy, ryzykiem dla niego będzie samo pilnowanie ponieważ w każdej chwilki ktoś może mu owe szperacze zniszczyć a raczej nie da się zawrócić ekspedycji.

 

Biohazard zanim następny taki genialny pomysł zapodasz, to proszę spróbuj najpierw polatać ekspedycję z planety a później nam opisz swoje wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do plusów z ekspedycji to oprócz trytu i dodatków to po całym wrześniu wyszedłem na minus...

poleciało łącznie 876 misji na ekspedycje, każda po 150kk szperaczy, wysyłanych z reguły 4x 150kk

 

wygląda to tak że poza szperaczami złapanymi przez graczy na nockach (mój błąd, nie przypilnowałem) straciłem łącznie 4.340.000.000 szperaczy w czarnych dziurach i kometach, co przy zyskach w deuterze daje mi 15kkkk metku w plecy.

niewiele, bo niewiele ale łącznie z tymi nieprzypilnowanymi, i w rezultacie zezłomowanymi, wychodzi już 118kkkk metku w plecy, co przy wydobyciu niektórych graczy pewnie robi wrażenie...

 

teraz już "nauczony" wrześniem sle tylko po 20kk+ szperaczy i co prawda plusów dalej nie ma ale przynajmniej straty mniejsze mam.

 

@deusx: jaka jest ta nowa misja w ekspedycjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.