Skocz do zawartości

Ekspedycja


kufit

Rekomendowane odpowiedzi

20 PTE = 5%

24 PTE = 3%

 

Nie pamiętam jak działa dokładnie wzór, ale jesteś na etapie 5 albo 4 %.

Na ekspedycji z reguły się zyskuje (wg. wzoru), czasem na 100 ekspedycji wyjdziemy na minus (na pewno nie duży), ale w kolejnych 100 wyrównamy straty + zdobyty tryt.

Oczywiście możemy mieć pecha i ciągle tracić, jednak to mało prawdopodobne. Trzeba wziąć pod uwagę, że ekspedycja jest ryzykowną misją, jest to dodatek do gry a nie jej część, tak samo jak tryt. Ekspedycja nie jest kolejnym dziennym wydobyciem, nie szukajcie tutaj kolejnego, sporego źródła dochodu. Dużego dochodu szukajcie we flotach, jednym z najważniejszych aspektów tej gry, nie będziemy go przyćmiewać innymi opcjami, bo gra straci sens.

Widać, że ekspedycja otacza się dużym zainteresowaniem, co za tym idzie dużymi wobec niej oczekiwaniami. Staramy się sprostać oczekiwaniom, zrobiliśmy prawie 6000 ekspedycji z obecnym wzorem i wynik był jasny, zysk było widać gołym okiem.

 

 

Zamieszam dane z testów na 3968 ekspedycjach (25 poziom tech. eksp).

 

utrata 30% floty: 233

zysk 30% floty: 192

utrata całej floty: 83

surowiec: 2315

dodatki: 41

geolog: 0

tryt: 341

nic: 763

 

Może dziwić fakt, że geolog zero razy wypadł, szansa jest 1% więc jednak mała (za to 1% dodatki wypadły 41 razy, czyli wzorcowo 1%). Na uniwesrum 2 geolog został już 5 razy wylosowany, więc jest on trafiany, w naszym testach akurat nie wypadł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości trytu to wcale nie jest go więcej. Dla poziomów 24-25 PTE jest tyle samo co było, za to wyższe PTE dają niemałą różnicę.

 

Dodatki są już prawidłowo 1% jak widać, ale geolog jakoś niechętnie zabiera się do roboty.. Deus, daj mu podwyżkę na zachętę ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statystyki 100 ekspedycji na u5. :) niestety wysyłałem różne ilości szperaczy (liczby pomiędzy 21kk-70kk), więc dokładne obliczenia nie są możliwe, ale wyniki procentowe są dobre.

 

deuter: 47%, około 2,8 bln zysku.

klonowanie: 5% (78 mln szperaczy sklonowanych)

strata 30%: 7% (91 mln szperaczy rozbitych). Po odjęciu liczby sklonowanych, strata wynosi 13 mln szperaczy, to jest 0,227 bln deuteru.

czarna dziura: 8%. niestety dokładnie nie wiem ile straciłem, ale straty wynoszą około 1,5 - 2 bln deuteru.

dodatki: 1%

tryt: 4%

geolog: 1%.

 

PTE: 23.

czarna dziura wypada dwa razy za często.

dodatki, tryt, geolog, klonowanie, kometa wypadają mniej więcej poprawnie.

deuter wypada o 10% za mało, ale różnica jest do przyjęcia. jedynie by mi nie pasowały czarne dziury.

bilans 100 ekspedycji wynosi mniej więcej + 0,5 bln deuteru + około 7000 trytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 dni o.o

Oj więcej wysyłaj.. :P

Chociaż 30 zamiast 20 dziennie i już masz połowę więcej.

 

Faktycznie niewiele ale jak wspomniałem też tak miałem - pierwsze dni niemal na 0, ale ostatnich kilka przyniosło bardzo duże zyski. Oby tylko zaraz nagromadzone dziury do mnie nie powróciły xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 21 lvl ekspedycji i około 120 misjach , jestem stratny około 10 bln deuteru , więc postanowiłem zrobić 22 lvl ekspedycji , niż ciągle tracić ... Przy tym lvl ekspedycji , 1 dziura conajmniej na 10 wysłanych flot , Pojutrze zrobi się 22 lvl i zobaczę , czy coś się poprawiło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa ekspedycja, wszystkie loty na 24 PTE, (większość po 20kk szperaczy) właśnie nabiło mi 25 PTE więc umieszczam co miałem:

 

lotów 220

tryt 17x wpadło, łącznie 29.785 także prawie 8% podręcznikowe jest

deuter nie liczyłem ile razy dokładnie, tylko sumowałem zyski ale mniej więcej poprawnie %

klonowanie 11x więc tutaj 5% jak w morde strzelił ;)

dodatki 1x 3 dodatki także tutaj troche % brakuje, ale wynagradza się w następnej pozycji, bo:

geolog 3x 7 dni (więc nie mówcie że nie wpada ;) )

czarna dziura i 30% nie liczyłem ile razy ale ilości statków które przepadły, aczkolwiek raczej trzymały się %

 

po podliczeniu strat i zysków wyszło że jestem 1.6 kkkk deuteru do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.