Skocz do zawartości
  1. Zmiany na ogam.online

    1. Rozmowy na temat zmian

      Wszystkie pomysły w jednym miejscu

      690
      odpowiedzi
    2. 145
      odpowiedzi
    3. Plan działań

      Informacje odnośnie prowadzonych zmian

      175
      odpowiedzi
  2. News

    1. News

      Dział ten zawiera nowości z gry i forum.

      3,1tys.
      odpowiedzi
    2. Opinie

      Wyraź swoją opinię na temat ogam.online i pracy naszej ekipy.

      448
      odpowiedzi
    3. Skargi na Team

      Zostałeś urażony przez osoby "wyżej" od Ciebie ? Zgłoś TO!

      669
      odpowiedzi
    4. Początkujący

      Znajdziesz tutaj opisy i poradniki dotyczące gry oraz forum.

      517
      odpowiedzi
  3. Gra

    1. OGam

      Rozmowy na temat gry

      3,7tys.
      odpowiedzi
    2. Pytania

      Zadaj pytanie związane z grą

      5,2tys.
      odpowiedzi
    3. Pomysły

      Wymyśliłeś coś ? Podziel się z nami !

      9,3tys.
      odpowiedzi
    4. Błędy

      Błędy związane z grą.

      5,8tys.
      odpowiedzi
    5. 9,6tys.
      odpowiedzi
    6. 1,2tys.
      odpowiedzi
    7. Oddam / zamienie konto

      W tym dziale możesz oddać lub złożyć prośbę o konto.

      3,3tys.
      odpowiedzi
    8. 668
      odpowiedzi
    9. Złamania regulaminu

      Zgłoszenia złamania regulaminu.

      66
      odpowiedzi
    10. 44
      odpowiedzi
    11. Gra z jednego IP

      Lista graczy, którzy mają zgłoszoną grę z jednego adresu IP.

      55
      odpowiedzi
  4. Na luzie

    1. Przedstaw się !

      Przywitaj się z innymi graczami OGam !

      958
      odpowiedzi
    2. Nasza twórczość

      Malujesz, rysujesz, tworzysz bądź śpiewasz ? Pochwal się !

      247
      odpowiedzi
    3. Hydepark

      Rozmowa na każdy temat.

      8,5tys.
      odpowiedzi
    4. Kultura

      Rozmowy z wyższej półki

      842
      odpowiedzi
  5. Społeczność forum

    1. Zgłoszenia

      Zgłoś przewinienia użytkowników forum

      156
      odpowiedzi
    2. Odwołania

      Odwołaj się od warna / bana lub zgłoś naruszenie.

      610
      odpowiedzi
  6. Archiwum

    1. 4,3tys.
      odpowiedzi
  • Members

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Poleć znajomemu

    Podoba Ci się OGam.online? Podziel się tym ze znajomym!
  • Members

  • Statystyki użytkowników

    7 181
    Użytkowników
    23
    Najwięcej online
    Alvazar
    Najnowszy użytkownik
    Alvazar
    Rejestracja
  • Statystyki forum

    • Tematów
      6,9tys.
    • Odpowiedzi
      67,9tys.
  • Odpowiedzi

    • Gram tu od kilku lat - widziałem jak gra upada i gracze uciekają i z jakiego powodu to robią i czy wierzysz czy też nie główną przyczyną jest niezrównoważony system donate (nowy serwer nie pomoże bo skończy się jak wszyskie pozostałe) - Nie będę tego dalej wałkował i odpowiadał na porównanie z ''autem'', które mija się z tym o czym rozmawiamy. Pisząc frazę płytkie myślenie dodałem żebyś nie brał tego za obrazę ale mimo to tak to odebrałeś - chodziło mi o patrzenie w przyszłość a nie tylko tu i teraz. Jeżeli Cię to uraziło - Przepraszam. Pisałem w tym temacie ponieważ temat jest odnośnie zmian i tu wyszła dyskusja - nie chciało mi sie zakładać nowego multitematu. Nie chce mi się już wałkować tematu bo odbiegamy od problemu tylko sami generujemy inny problem przegadując się a dyskusja we 2 nie ma tu najmniejszego sensu. Może założe temat odnośnie ''kolejnych'' zmian żeby każdy coś zaproponował od siebie - ale jestem zniechęcony sytuacjami z przeszłości, że nie było na to reakcji. Teraz może sytuacja się trochę zmieniła skoro Tobie udało się przepchać jakieś zmiany.
    • Moje płytkie myślenie podpowiada mi że uniwersum jest rozwinięte (a nowe nie powstanie) więc aby pomóc nowym graczom należało pewnie zmiany wprowadzić, podciągnąć magazyny, wydobycie, szperacze itd. - ogólnie stworzyć warunki aby nowy gracz nie zniechęcił się po kilku dniach gry (uświadamiając sobie że jest już za późno i to nie ma sensu) aby każdy nowy nie musiał ciułać x czasu aby dogonić kilkuletnich graczy, którzy w zasadzie już wegetowali i zaczęli porzucać konta. Moje płytkie myślenie podpowiada mi też że jak to nazwałeś ''system dotacji'' powinien zostać podniesiony proporcjonalnie do pozostałych elementów gry i to nie tylko ja tak głosowałem w ankiecie. Z systemem dotacji jest tak, że masz problem z tym że 'kogoś stać'. Jak stać to stać, chce płacić niech płaci, co nam do tego? Np. Jeżeli wydam 10 zł na grę a ktoś wyda 50zł to mam krzyczeć że tak nie ma prawa być bo kogoś stać 50zł a mnie 10zł? Tak samo jak wydam 100 a ktoś 500 to też mam krzyczeć że tak nie może być? Czy biegasz po mieście za każdym droższym autem (jego właścicielem) i tłumaczysz mu że nie powinien takiego auta mieć a powinien kupić jakieś tańsze no bo 'mnie' stać tylko na kilkuletnią Honde? - to absurdalne myślenie. Wiem, że wielu tęskno jest za początkami ogame.pl - gdzie było wszystko za darmo - ale jak ktoś trochę się zna na biznesie to wie, że to docelowo miało być płatne, no i patrz jest... Co twój system dominacji powie o dwóch graczach, którzy kupili tyle samo vacu? - można? nie można? Mogą ze sobą walczyć czy nie mogą? Vacu bywa też alternatywą farmienia - z racji że nie każdemu się chce lub nie ma czasu. Z tym przeoraniem jest też tak, że jak nie pilnujesz floty to i ten co nie kupił nigdy vacu może cię przeorać, nie bądź taki stronniczy. Floty pojawiają się na uni PRIVO, na ONE nie wiem - nie mam tam konta. Moje płytkie myślenie podpowiada mi... choć jak za chwilę pewnie udowodnisz mi że błędnie. Byłeś już proszony dwa razy a nie spamowanie w tym temacie a robisz to nadal, no ale to ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem. PS. Moje płytkie myślenie pochwaliło postawę charytatywną więc jeśli tak robisz to - bądź pochwalony... tak ma to związek z czytaniem ze zrozumieniem.      
    • I taka jest właśnie dyskusja jak bez urazy nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę i płytko myślisz - nie bierz tego za obrazę.   Pisałem już nie raz ale napiszę jeszcze raz - doskonale rozumiem, że Kiros również musi mieć profity z tego ponieważ taka jest kolej rzeczy ale musi być to zrównoważone - on też musi zarobić tylko nie kosztem P2W. Dlatego nie wymagam od Kirosa ani od nikogo innego pracy charytatywnej ( nawiązałeś akurat tutaj do mnie - pracuję ~168h miesięcznie wg. tego co mam płacone a poświęcam minimum 200h na pracę w ciagu miesiąca i nie płacą mi za to - robie to z tego powodu, że to lubię i min., że pomagam współpracownikom a nie mam z tego korzyści). System Dotacji powinien dawać lekką przewagę ale nie powodować dominacji dlatego wymaga przebudowy tak aby admin i gracze byli szczęśliwi - podajesz przykład sfarmienia kogoś kto kupuje vacu przez kogoś kto nie kupuje. A powiedz mi czy koszt czasu jest adekwatny ? Ja będe farmił przez 2mc surki na flotę, a ktoś za kilka dni klikania vacu postawi flotę i mnie przeora. Mi tu już nie chodzi o mnie, chodzi o to że nie ma z kim tu grać nie ma rywalizacji a na tym gra polega. Korzystałem z Vacu i wiem jak działają ale ile czasu trzeba poświęcić na klikanie a ile żeby tyle wyfarmić? I owszem jestem w stanie wyfarmić wszystkie gale i wszystkie ''nieaktywne'' konta w ciagu jednego dnia poświęcajac dużo czasu na to ale nie mogę też robić tego codziennie ponieważ surki magicznie nie odnawiają sie następnego dnia rano co jest ograniczeniem - a kogo poza tymi nieaktywnymi można farmić jeżeli inni nie mają flot?   PS. floty sie nie pojawiają.... w rankingu wzrosły pkt za floty z samego faktu, że teraz każdy na expe musi posiadać ~20-30kkk szperek ale mam komuś latać za szperkami? Szanujmy się.   A zobacz jeszcze taką perspektywe - stać Cię np. wydawać 500PLN miesięcznie na astaty i nie jest to wydatkiem dla Ciebie. Możesz to zrobić i możesz sobie za to gierke ''wygrać''. Ale po co? Jaki sens w tym? Co poza podbudowaniem ego można na tym zyskać?  
    • Wiem wiem i to bardziej niż Ty - vacu też trzeba klikać inaczej to wyrzucone pieniądze... Kto ma to wie jakie to 'draństwo' upierdliwe. Oj Bacho. Ty to chyba flotą nigdy nie grałeś  Zrób to co napisałem post wyżej a potem napisz czy grając więcej nie osiągniesz więcej. Jak nie masz chęci dokładać się do utrzymania gry to nie broń tego innym - w pewnym sensie dzięki nim możesz grać tutaj za free - (jak do dziś to nie widziałem jakiś reklam albo innych nachalności w grze). Jak chcesz pograć dziś na konsoli online to musisz kupić GP jak na PS to ps+ jak na kompie to jakiś steam etc. Chcesz grę na własność, możesz kupić 'płytę' lub wersje cyfrową. W każdym wypadku wiąże się to z jakąś opłatną/abonamentem - takie czasy. Każdy z nas się czegoś nauczył, jeden kucharzy, inny coś produkuje a inny programuje - i każdy z nas zawodowo nie robi tego charytatywnie bez granic. Tak samo Kiros - chłop ogarnia programowania i umie z tego zrobić użytek więc nie brońmy mu na tym sobie zarabiać. A jeśli już to ile Bacho w tym miesiącu zostałeś w pracy zawodowej dla idei/ile czasu poświęcisz obcym bezinteresowanie? - OCZYWIŚCIE POCHWALAM TAKĄ BEZINTERESOWNĄ SZLACHETNĄ POSTAWĘ ALE NIE MOŻNA TEGO NA SIŁĘ WYMAGAĆ OD INNYCH. Weź proszę jeszcze pod uwagę taką sytuacje, że ktoś korzysta z vacu zbiera zbiera a zostaje sfarmiony przez kogoś kto takowych vacu nie kupuje - no i co wtedy? Tak jak pisałem, nie zaśmiecajmy wątku rozmowami o tym czy ktoś kupuje astaty. On tego nie dotyczy. Chcesz to załóż osobny, tam będziemy dyskutować. Co do floty - to zmiany jakie już zaszły dają fajne efekt, floty się pojawiają. Czekamy na zadania miesięczne, które dodatkowo zmotywują do posiadania floty.
  • Ostatnie aktualizacje statusu

    • Purtk  »  kiros

      Nie cierpię tego forum nie potrafię się tu komunikować od czasu wyłączenia czatów. Czy dostałeś informację o błędzie w zadaniach?
      Nie mam ochoty na pominiecie tego zadania i strate nagrody.
       
       
      Posiadaj 24 planet, jedną zostaw wolną. Wolna planeta to tzw. "lotka", pozwoli ona na zbliżenie się do przeciwnika (skolonizowanie tymczasowej planety) jak najbliżej celu ataku. Skróci to czas lotu do minimum.
       
      Oczekuje na wykonanie zadania 3. Obecnie 26
      Pomiń - brak nagrody za zadanie!
      · 1 odpowiedź
    • Purtk  »  kiros

      astaty chciałbym kupic na u8. Da sie?
       
      · 0 odpowiedzi
    • Bumble

      Szukam kolegów z dawnych lat.  Ktoś tutaj jeszcze zagląda? Lata 2011-2015
      · 0 odpowiedzi
    • Revenge ツ

      Nasz wielki Leon/Drop/Dropshot/Kasia dostał bana za niedozwolone oprogramowanie do farmienia!!! Hhahahhaha żenada i czyste frajerstwo
      · 5 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.