Skocz do zawartości

Zmiana wzorów tworzenia i niszczenia księżyców


deusx

Rekomendowane odpowiedzi

No i Leon ja tutaj liczę, że żaden milioner nie wykupi floty 4x większej od Tarna. A jeśli to zrobi to chociaż deus się ucieszy ^^

 

Tarn, to że tam jest aż tyle % to nie przypadek. Miałem świadomość, że co bogatsi bawią się w "Boga" czy może trafniej.. snajpera - co widzi to zestrzeli. Podoba Ci się taka wizja, że jest ktoś na uni, kto może zwyczajnie sobie polecieć na każdy twój moon i go zwyczajnie bez żadnego ryzyka skosić? Obrońca po prostu musi mieć możliwość obrony dlatego najbardziej opłacalne ilości GŚ do niszczenia wahają się między 4-25 mln. Większe można stosować w razie konieczności natychmiastowego niszczenia moona, np. kiedy jesteśmy pewni, że jest tam flota co oczywiście da większe ryzyko straty ale przy mniejszej ilości ataków. Chcesz taniej musisz atakować 6x po np. 10kk.

I tutaj wrócić można do współpracy w sojuszu - nawet mając 2kkk GŚ nie możesz zaatakować moona więcej jak 6x i nie zaatakujesz całą flotą bo się nie opłaci, więc potrzebujesz wsparcia innych lub oczywiście można posłać 1-2x po 200kk GŚ ;>

 

 

 

Wracając do wielkości moonów, tak oczywiście budynki powinny pozostać, ponieważ moon może się powiększyć co doda nowe pola księżyca. Gdyby się pomniejszał to byłby problem, ale takiej opcji lepiej nie dodajmy.. mimo, że realistyczna by była ;)

Tylko nie jestem pewien.. chyba teraz nie ma ograniczenia pól na księżycu? Wypadałoby to zrobić.

 

 

 

 

PS: Tarn, co do ilości celów dla Ciebie.. myślę, że jakieś 50 graczy wystarczy.. (to zabrzmiało jakbym miał 50 kurczaków i oddawał je na pewną śmierć do rzeźnika xD)

Tyle się floty dorobiłeś to teraz masz problem, po co aż trzykrotnie przegoniłeś rywala w punktach? Co za dużo to nie zdrowo ;]

Sama twoja flota kosztuje więcej niż Augenloss wycisnął z eko przez jakieś 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega sam nam podał argument, dla którego minimalny % na zniszczenie jest konieczny. Bycie TOP1 nie wiąże się z byciem świętą krową.

Ponadto nie widzę konieczności dawanie darmowego demonta. GS jak każdy inny statek, lata, atakuje, pożera paliwo.

 

Popełniłeś błąd strategiczny kolego. Do zniszczenia moona nie potrzeba 2.000.000.000 GS.

Zbudowałeś tą flotę w celu osiągnięcia miażdżącej przewagi

 

zmiana ta jest bardziej istotna dla strategii niż zmiana spalania. ja posiadam podobna ilość GS tyle ze bez kilku zer na końcu :lol: i tez bym je zdemontował. LEON po wprowadzeniu zmian tak drastycznych zainwestuje w 4 moony po 9k. Wątpię aby ktokolwiek na tym etapie gry podjął ryzyko ich ściągnięcia wiedząc ze "nagroda" która może tam się znajdować jest podobnej wartości co liczba GS potrzebna do zniszczenia 1 moona. Będę powtarzał z uporem maniaka, zmiana jest potrzebna, ale nie tak drastyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się teraz to zapolują jak będziesz miał więcej. Dłużej niejedna flota z tego powodu może pożyje.

Tylko tu teraz przeszkadza w tym nieograniczona pojemność banku co próbowałem wcześniej załatwić.. no ale niewiele brakowało, żeby ludzie po ulicach protestowali, więc trudno xD

 

@DOWN

Nie chcę już nowego postu pisać bo i tak nie na temat.

Spalanie może przemyślę. Nie wiem czy deus na to pójdzie ale można by coś obkminić, żeby FSy były tańsze, bo w sumie utrzymanie floty nie powinno być zbyt kosztowne, a jedynie używanie jej do ataków. Ale to później :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę miał więcej bo nie będzie co złomować, ilość statków jest odpowiednia do możliwości jakie mają przeciwnicy. Wszyscy ogranicza sie do wykonywania 10k skanów dziennie i szukania nieodebranego Fs. Floty nie będą rozrastać się w nieskończoność bo nikogo nie będzie stać na Fs przy obecnym spalaniu. No chyba ze faktycznie na PZ ale to musiał by powstać Super Fleet Slow.

 

Wracając do wielkości moonów, tak oczywiście budynki powinny pozostać, ponieważ moon może się powiększyć co doda nowe pola księżyca. Gdyby się pomniejszał to byłby problem, ale takiej opcji lepiej nie dodajmy.. mimo, że realistyczna by była ;)

Tylko nie jestem pewien.. chyba teraz nie ma ograniczenia pól na księżycu? Wypadałoby to zrobić.

zgadzam sie w 101 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę już nowego postu pisać bo i tak nie na temat.

Spalanie może przemyślę. Nie wiem czy deus na to pójdzie ale można by coś obkminić, żeby FSy były tańsze, bo w sumie utrzymanie floty nie powinno być zbyt kosztowne, a jedynie używanie jej do ataków. Ale to później

 

nie ma co za dużo myśleć, tylko tak spowolnić jeszcze FleetSlova, żeby na 10% w układzie leciał 12h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarn coś innego pisałeś na gg przed tygodniem a teraz płacz... każda decyzja jest przemyślana:P także twoja:) chciałeś mieć latający bunkier to se postawiłeś:) męcz się z nim teraz

 

Jak pisałem wyżej pomysł super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zmiana jak najbardziej na tak, mimo iż troche radykalna moim, i nie tylko moim, zdaniem..

 

a co do demontowni też jestem za podwiększeniem na jakiś czas % za demontaż. dajmy chociaż te 80% na tydzień od wprowadzenia nowych wzorów. zmiana niszczenia naprawde wymusi zmiane składu floty na niektórych.

skoro na spalanie mieliśmy 100% gdzie surka szła na fsy, to tutaj surka może "pójść" a bardziej zgubić sie przy niszczeniu na moona jak gąski spadną,

natomiast te gęsi które nie będą używane do niszczenia, bo teraz ktoś dojdzie do wniosku że za duże szanse ma na ich stracenie, będą dalej żreć surke na fsach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większego procentu z demontowni na pewno nie będzie, od razu zaznaczamy.

Zmiana radykalna, jednak jest ona potrzebna i nieunikniona, zawsze z czasem będzie można lepiej dostosować wzór.

Moony będą mogły się powiększać podczas ataku, nie tracąc przy tym żadnych wartości (budynków itd).

Zadania będą zmodyfikowane tak, aby ich poziom trudności był podobny do obecnego.

Obecne moony zostaną o ile dobrze pamiętam zmniejszone do 5.000 (5000 będzie miało podobną wytrzymałość jak obecne 8k, większe moony na u2 i u3 to po prostu błędy z przeszłości, które zostaną teraz nadpisane, bo moona 9,9 k można było mieć z nawet nie sj).

 

No i to chyba wszystko w tym temacie, sprawdzimy jeszcze, czy da się fleet slova zwolnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt tworzenia moona ulega zmianie, a dokładniej rośnie 2,5x.

Tworząc wzór całkowicie zapomniałem, że to, czym będziemy robić te próby aż w 60% ląduje na PZ, więc koszt utworzenia takiego moona w rzeczywistości to tylko 40% tego co wyślemy na próby.

Dlatego też aby wcześniejszy koszt stanowiący 40% stał się 100% mnożymy koszt przez 2,5

 

Cholera.. ale EpicFail :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle - ponad 100bln na moon 9.9k. Ale trudno, skoro musi, niech będzie.

 

Tylko jest jedna sprawa. Jak sobie to wyobrażacie teraz ze strony regulaminu. (push)

Mam sojusznika. On ma surowce na takiego moona a ja nie mam. Jak mam mu go wykonać?

Czy jeśli on zgłosi taką próbę, to będzie mi mógł wysłać 100bln. deuteru? (1próba, na 5 potrzeba 500bln)

 

Dalej.

Jakie i czy w ogóle będą kary za przyjęcie surowca na próby i nie wykonanie ich. Czyli zrobienie w bambuko

 

Koszt tworzenia moona ulega zmianie, a dokładniej rośnie 2,5x.

 

Tylko w sytuacji wspólnych prób moonowych można mówić o odzyskaniu z PZ 60%. W każdym innym przypadku, PZ wyląduje u agresora (podstawka moonowa)

Jeżeli zbuduje sobie na podpuchę 40mld. LM to moona mogę mieć, ale złom raczej zabierze agresor. Więc nie odzyskam wspomnianych 60%

Edytowane przez LEON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odzyskasz pz może nie. Ale przy próbie niszczenia również możesz moona zniszczyć za pierwszym razem (i wtedy zyskujesz) lub za 5, 6 razem.

Koszt tworzenia musi się pokrywać z kosztem niszczenia.

Moony 9.9k miały być mało dostępne, koszt ich tworzenia dlatego jest taki duży.

 

Co do prób moonowych, nie będzie zezwolenia na push w tym przypadku. Jeżeli ktoś cię poprosi o moona, możesz mu zrobić rozbijając flotę a on może się odwdzięczyć również moonem, nie surowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak chcesz moona to prosisz kogoś - teraz na pewno nie czeka się aż ktoś się połasi na 1kk LM :]

 

To, że przy stracie floty będą większe straty, bo złomu nie zbiorę to już nie jest metoda na moona tylko strata floty, dlatego bardziej bym to traktował jako okazja do otrzymania dużego księżyca, niż próba moonowa o większym koszcie.

 

 

Koszty ostro teraz wzrosły, ale jeśli ktoś jak ja nie pomyślał o zbiórce złomu (bo teraz to nikt chyba nie zbiera tych groszy) to dla takiej osoby koszt się nie zmienił - zbierze 60% i tak strasznie nie będzie..

 

Łe.. Stać mnie jedynie na kilka moonów max wielkości.. ^^'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo w pierwszej próbie sie napewno zrobi :P

Nie potrzebnie o tym pz gadałem :( bo teraz koszty wzrosły to ciekawe co teraz ma powiedziec taki świeżak :| co bedzie miesiąc na moona zbierał ?

Będzie, co za problem ? Do tego czasu będzie miał mniejszego, wystarczającego dla niego moona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak chcesz moona to prosisz kogoś - teraz na pewno nie czeka się aż ktoś się połasi na 1kk LM :]

 

Właśnie to miałem na myśli, zadając pytanie o push.

Jakoś sobie nie wyobrażam, żebym zgodził się wysłać komuś flotę za 120bln bo on mnie poprosił o moona.

Za dużo tu jest kanciarzy.

Ja wyślę a on mi pokaże środkowy palec i nie odwzajemni próby moonowej.

 

Gdyby mnie poprosił, wysłał surkę to co mi zależy? Postawiłbym za jego surkę flotkę i mu ja wysłał. Złom niech sobie pozbiera.

 

Taka próba powinna być zgłoszona do GO, zaakceptowana i wtedy można wysyłać surkę.

Jak klient oszuka - Admin odbiera surowiec i nakłada 30 dni bana.

Mówimy tutaj o próbach moonowych, gdzie jeden slot jest wart ponad 100bln. deuteru. To nie są przelewki

Edytowane przez LEON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można odwrotnie po prostu?

Budujesz flotę o danej wartości i ktoś na nią leci.

On traci co najwyżej paliwo, więc strat po jego stronie chyba nie ma, a Ty masz moona (lub ew. nie :P )

Nic nikt nikomu nie musiał wysyłać.

 

W przypadku gdy ktoś nie ma floty.. to już gorzej i wtedy trzeba by mu tę surkę wysłać.. albo udostępnić atakowanie samego siebie ^^'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy ktoś nie ma floty.. to już gorzej i wtedy trzeba by mu tę surkę wysłać.. albo udostępnić atakowanie samego siebie ^^'

 

Neriel -> Deus napisał, że nie ma mowy o wysyłaniu surowca na próby. Więc Twój pomysł z udostępnieniem atakowania samego siebie wydaje się być idealny.

 

Deusx -> bardzo by sie przydała taka opcja. Atak na swoje własne planety

 

 

@edit:

W sumie taka opcja ataku na własna planetę, mogłaby sie pojawić w sklepie. Wolę wydać kilka dodatków za taka możliwość (np: 20 ataków za 200 dodatków, lub 500k trytu) niż być wyrolowanym przez gracza na 400bln. deuteru (4 próby)

Edytowane przez LEON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak się zastanawiam kto będzie te mega moony stawiał. Nie każdy ma soja samych bogaczy, z biliardami w banku.

Hipotetycznie: Stać mnie na moona 8k, ale to nie jest istotne, bo osoba która będzie mi tego moona stawiała ma w banku surki jedynie na 5k. Rzecz jasna nie mogę mu dostarczyć brakujących surowców, bo będę się kwalifikował pod bana (ew przez parę tygodni po te parę bln dziennie, które nie kwalifikuję się pod odpowiednią nagrodę).

Oczywiście pełno jest graczy, ktorzy tylko czekaja na okazję, by zaryzykować swoje oszczędności, dla przypadkowych osób, więc problem rozwiązuję się sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy będzie można nabijać sobie % do RW ;/ trzeba jakoś to inaczej przemyśleć

A mylisz się, przecież deus decyduje czy się liczy czy nie ;)

Po prostu ataki na samego siebie nie byłyby brane pod uwagę w żadnych statystykach, rankingach i licznikach.

 

Może to być np. w postaci nowej misji "Próba moonowa" czy coś takiego.

 

 

zathril, jak nie masz kolegów bogaczy ani sam bogaty nie jesteś to stawiasz małe moony. Z nimi też nie jest źle - każdy agresor może zniszczyć 4 moony, więc zawsze coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zezwolimy na misję atakuj na samego siebie, misja ta nie będzie dodawała %, rankingu walk itd, tylko toczyła walkę i ew. tworzyła moona (raporty będą zapisywane).

 

Omówię jeszcze kilka rzeczy z nerielem i może już jutro, pojutrze nowe wzory będą obowiązywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to i zastanawiam czemu to ma służyć ??? Powiedzcie mi bo się chyba zgubiłem w waszym rozumowaniu.

Nikt normalny nie będzie wydawał tyle surki by postawić sobie mega mona . Więc z logiki wynika ze będą stawiać mniejsze.

Z czasem jak już wszyscy będą mieli mega wypas eko to może połaszą się na coś takiego , ale po co jak nikt nie będzie latał flotą bo będzie serwer miał już z 3 lata i online będzie 20 osób . Już teraz widać po St że ustrzelenie floty jest trudne , bo jak ktoś umie dobrze puścić fsa to nawet jak mu sie wszystkie przytnie mony to upolowanie jest ciężkie.Wprowadzcie tylko możliwość tego ze jak mon nie padnie to mogą paść gs ( tak jest na innych serwerkach) i wtedy każdy się zastanowi na lotem , i poniesie w pewien sposób kosekwencje swojej decyzji.Proste jak drut , zastanawiam się tylko po co sobie utrudniamy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.