Skocz do zawartości

Ograniczenie banku


Neriel

Rekomendowane odpowiedzi

Jest w planach ograniczenie banku w celu uniemożliwienia gromadzenia surowców bez końca. Oczywistym pytaniem jest do jakiego stopnia go ograniczyć.

Czy powinien to być stały próg, a może zależny od poziomu jakiegoś budynku i/lub badania? Może też być i za dodatki lub tryt. Czy powinien być wysoki czy niski?

 

Ankiety nie daję, bo nie interesują mnie odpowiedzi bez uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie nie miałbym nic przeciwko, skoro taka jest "wola ludu"

 

Mam tylko jedną, gorącą prośbę.

Jeden UT kosztuje 158.000 jednostek metalu. Jego ładowność, to 150.000 jednostek. Chcąc ograniczyć bank, pomyślcie o zwiększeniu jego pojemności - przynajmniej 4x (do 600.000)

Dlaczego aż tyle?

 

Ano dlatego, że żeby zabrać na pokład 500bln paliwa (co wcale nie jest dużo), potrzeba zbudować ponad 3mld. UT (koszt ponad 130bln. duteru)

UT zabiera na pokład mniej, niż jego wartość.

To główny argument, dla którego bez zmiany jego pojemności (lub nowego statku transportowego) i ze względu na ilość wydobycia surowcana OGam, istnienie banku bez ograniczeń, jest zasadne

 

@

Koszt wysłania FS'a 3mld UT +1 FleetSlov na 10% na odległość 1 galaktyki, to dodatkowe 240mld paliwa. Do tego jakaś drobna flotka i okaże się, że nie wystarcza dziennego wydobycia, żeby obsłużyć grę na podstawowym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do tego przekonany, ale jeśli już ma być wprowadzone to proponuję taki wzór:

 

1) PojBankMetal= 1 000 000 000 000 * SumaPoziomówMagazynówMetalu * (1,06 ^ Opancerzenie)

2) PojBankKryszt= 1 000 000 000 000 * SumaPoziomówMagazynówKryształu * (1,04 ^ Opancerzenie)

3) PojBankDeuter= 1 000 000 000 000 * SumaPoziomówMagazynówDeuteru * (1,05 ^ Opancerzenie)

 

Przykład:

 

Mamy po 30 poziomów magazynu metalu na każdej z 21 planet i dodatkowo 30 poziomów magazynów metalu na księżycach.

Mamy również wybadany 30 poziom opancerzenia.

 

Pojemność banku dla metalu: 1 000 000 000 000 * (630+30) * 1,06^30 = 3790 bln metalu

Po zwiększeniu poziomu opancerzenia na 31 pojemność = 4018 bln metalu

etc.

 

Zalety takiego rozwiązania:

 

1)Zachęta do rozbudowywania i zdobywania magazynów na księżycach, które (magazyny) do niczego nie są potrzebne. Zniszczenie moona z magazynami będzie się równało ograniczeniu pojemności banku.

 

2) Zachęta do rozwijania opancerzenia. Aby móc zgromadzić dużą liczbę surowców trzeba będzie rozwijać opancerzenie. Jest to też pośrednio zachęta do kupowania oficerów. Badanie opancerzenia na wysokim poziomie zajmuje wiele czasu i niektórzy aby ten czas skrócić kupią naukowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opancerzenie i bank niewiele wspólnego mają, a i co zrobisz kiedy będziesz mieć o 100 bln surowca w banku i ktoś zniszczy moona? Tracisz surkę?

 

A bankomat czy sejf to masz z papieru czy z metalu ? ;)

Co do zniszczenia moona to nie tracisz, a po prostu nie będziesz mógł więcej wpłacić. Na tej samej zasadzie co po zburzenia magazynu metalu nie traci się zgromadzonego metalu, a jedynie zatrzymuje się wydobycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raczej na myśli, że opancerzenie to do statków jest, no ale i taka opcja nie jest zła - mniej roboty dla deusa.

 

Skąd weźmiesz miejsce na dodatkowe ~30 pól na planecie? Obecnie zimne planety mają bardzo ograniczoną ilość pól, więc trzeba by poświęcić temperaturę, a więc wydobycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd weźmiesz miejsce na dodatkowe ~30 pól na planecie? Obecnie zimne planety mają bardzo ograniczoną ilość pól, więc trzeba by poświęcić temperaturę, a więc wydobycie.

 

I tak magazyny trzeba utrzymywać na sensownym poziomie, tj. 26 wzwyż bo takie są dzienne wydobycia na planecie.

Zresztą wcale nie upieram się przy tym, najlepiej jakby żadnych ograniczeń nie było, ale skoro już chcecie wprowadzać to zaproponowałem jedynie rys jak by to mogło wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie właśnie 26 stykają idealnie :P

Posiadanie dużego banku musi coś kosztować, a magazyny do 30 poziomy właściwie nic nie kosztują.

 

Wróćmy do limitów - ile maksymalnie powinno być miejsca w banku. To najważniejsze :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek zrobicie z bankiem, weźcie pod uwagę, że BANK jest być może właśnie tym, co trzyma tutaj graczy tak długo.

Zazwyczaj serwy upadaja po pewnym czasie. OGam sie trzyma.

 

@

wyliczyłem sobie, że za 1,5 roku mógłbym stuknać top1 (u3) Mam cel, zbieram sobie środki, wciskam swoje 3grosze na forum. Nie mam np. ochoty na bardziej aktywna grę teraz.

Przekombinujecie z bankiem i zabraknie w nim miejsca, to wielu odejdzie. Bedzie kilku zadowolonych, bo zrobią jedno lub dwa ST wiecej.

 

Ja przyznaję szczerze, że BANK jest właśnie tym, co mnie tutaj trzyma. Gdyby nie on, juz dawno miałbym włączone urlopy.

Dziwne, że na siłę próbujecie ulepszać to, co jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę Leona, wiem sam z własnego doświadczenia że nie zawsze jest czas na grę więc parę razy dziennie z telefonu wejdę tylko puścić fs i wpłacić siurę z banku i dalej do pracy,gdyby go nie było w tej formie co jest teraz jest to niemal bez sensu i tak gracze Wam płacą za zniesienie prowizji więc warto wyciągać od nich dodatkowe pieniądze? Bo tylko tak to "ulepszenie" rozumiem. Zostawcie to jak jest bo naprawdę obecnie jest dobrze. A dwa że robienie podstawek za flotę z banku lub oszczędzanie na kolejne poziomy kopalni bez banku było by niemal niemożliwe co skutecznie zniechęci graczy których na marginesie coraz mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie indziej nie ma banku w ogóle i sobie radzą, a prowizję można usunąć.

 

Dlatego nie gram nigdzie indziej tylko właśnie TU.

Jeśli limit będzie niski to ja rezygnuję, równie dobrze mógłbym grać w oryginalne ogame, a skoro wybrałem ogam, to widocznie z jakiegoś powodu.

Nie mam na ogół czasu siedzieć kilka godzin dziennie na koncie, a ograniczenie banku sprawi że niby jak będzie możliwe rozwijanie eko kiedy kopalnia będzie kosztować więcej niż limit w banku ?!

 

Niektórzy mają mniej czasu i grają eco, a niektórzy bardziej aktywni są flociarzami, więc to w końcu uszanujcie. Nie łudźcie się, że jak będziecie w ekowców uderzać nowymi pomysłami, to nagle postawią floty. Po prostu odejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak gracze Wam płacą za zniesienie prowizji

 

Dlateog właśnie.. nie lubię wysłuchiwać innych opinii.. Rozjaśnię Ci coś - nikt mi nie płaci.

Stękasz jakby ten bank miał być usunięty całkowicie -.-

 

Z mojego punktu widzenia wyglądacie tak:

- ograniczamy pojemnośc banku to 10.000.000.000.000.000 (10 bld) każdego surowca.

- co? bank ograniczacie? czemu? po co? co to za pomysł? niee ja tak nie gram!

 

Dałem proste pytanie (a nie musiałem) - jaki ten limit ma być ale nie, po co normalnie zaproponować.. lepiej grozić "to ja kończę z grą!" kompletnie nie przemyślając o co chodzi.

 

Przypominam, że pytanie nie brzmiało "Czy podoba Ci się pomysł z ograniczeniem banku?".

 

Leon, chcesz 1,5 roku zbierać surkę, złomnąć TOP1 i co dalej? Demont i surka w bank? Nawet jeśli nie, to razem z Tobą 90% uni będzie tak hodować surowce przez 1,5 roku i przez cały ten okres będzie brakowało flot w grze, a w najgorszym wypadku nikt nigdy nie wyjmie surki z banku w obawie, że ktoś ma więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają mniej czasu i grają eco, a niektórzy bardziej aktywni są flociarzami, więc to w końcu uszanujcie. Nie łudźcie się, że jak będziecie w ekowców uderzać nowymi pomysłami, to nagle postawią floty. Po prostu odejdą.

 

Problem w tym, że flociarze nijak nie moga się dobrać do surówki ekowca. Bunkry im przeszkadzają, bo się rozbijają o nie. Wołali lepsze statki (bombę atomową może im dajmy).

Podstawki im przeszkadzają, bo lataja na ślepo. Są magicy, co nawet skana nie posyłaja a jak wdupczą flotę, to beczą, żeby stocznie zablokować.

Zamknijcie Bank (ekowcy zaczną grać na pół gwizdka), flociarze sie wybiją (bez Banku nie będzie na odbudowę), zostanie na OGam dwóch graczy. Z tego jeden będzie na TAK a drugi NIE. Żadna ankieta nie przejdzie, zawsze remis będzie.

 

@ UP

Neriel nie zmusisz na siłę ekowca do gry flotką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co takie agresywne nastawienie.

Prowadzimy tylko rozmowę na temat elementów w grze, nigdzie nie jest napisane, że bank zostanie ruszony.

Na razie widać 90% argumentów za tym, aby bank pozostał w obecnej formie, więc prawdopodobnie on nie zostanie ruszony, choć czekamy jeszcze na opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deusx tak ku przypomnieniu ;)

 

http://forum.ogam.ne...dpost__p__53526

 

Napisano 18 maj 2011 - 21:00

Ostateczna decyzja na temat banku.

 

 

Bank jest na OGam prawie od zawsze, kiedy zaczęła się poważna gra, limitu nigdy nie było, prowizje jedynie się zmieniały duża - mała - duża, uważam, że bank w obecnej formie jest do przyjęcia, nikomu nie przeszkadza, już ktoś to powiedział, nie zmusimy nikogo do latania. Jak komuś nie chce się grać, to ogranicza się do wejścia kilka razy dziennie i zbiórki surowców z planet, zamkniemy mu bank, to będzie ograniczał się do ładowania wszystkiego w obronę lub w ogóle przestanie grać.

 

Nigdy nie dogodzimy wszystkim, jednym to pasuje innym nie, nie jest to żadna nowość dlatego dalszą spekulację na temat banku uważam za zamkniętą.

 

 

@Neriel

Zwracałeś uwagę kolegom, że pytanie dotyczyło jaką pojemność miałby mieć Bank, a dostajesz odpowiedzi, że nie chcą likwidacji.

Gdybyś mnie zapytał, czy uderzyć mnie z piąchy czy z liścia - odpowiedziałbym, żebyś nie uderzał w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.