Skocz do zawartości

Ograniczenie banku


Neriel

Rekomendowane odpowiedzi

Mhm, ankieta o nowe logo była i niespecjalnie gracze zadecydowali.

 

 

Leon, dałem Ci tylko 2 opcje do wyboru ;)

Nie rozumiem, czemu ograniczenie banku niektórzy traktują jak jego usunięcie. Zupełnie jak ze spalaniem - podwyższone spalania? Nikt latać nie będzie!.. Zmieniliśmy i o rety.. latają..

 

 

No nic, skoro nie to nie.. Lepiej dla mnie xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gracze nie decydują to gracze odejdą... proste co nie?

A niby oto chodzi o jak najwięcej ludzi.

Wiesz z tego co widzę to stosujesz szantaż moralny :)

Fakt, nielimitowane ściąganie surki z planet 1 kliknięciem jest tak kuszące, że totalni ekowcy będą bardzo przeciwni. No ale z drugiej strony to jest mega sztuczne..

Dodany limit =

Upchasz surowce po limit , a potem będziesz musiał robić tego FS'a , nie zrobisz - masz złoma - flociarze się ucieszą :)

Chociaż i tak bez PZ z obrony to zapewne się zabunkrujesz i tyle :P

A tak to kto jest aktywny - kitrasi surowce na potęgę i robi eko, farmi i do banku i robi eko - no i fajnie ale czy na pewno dobrze bez żadnego ograniczenia ? Zbierasz sobie na top1 a w między czasie nikt inny nie będzie w stanie na Tobie zarobić.

Bank mi się bardzo podoba - pyk i zero stresu - ale byłbym za wprowadzonym limitu bazującym na czymkolwiek (może później niż prędzej), np tak jak proponuje Astalabator, choćby po to , żeby "słabiak" mógł podkraść top10(nie licząc, że pewnie ten drugi będzie zbunkrowany po kosmos).

Ale to moje zdanie oczywiście, nie uważam żeby trzeba było jakoś szybko i nieprzemyślanie poprawiać bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikujcie tak, jakby ten bank mieli wylaczyc, to jest zwykla prosba o opinie.

Udzielacie odpowiedzi: Tak, ponieważ......., albo Nie, gdyż......

Nie musicie zakładać, że chodzi o zmniejszenie pojemności do powiedzmy 5bln surki i wprowadzeniu do sklepu mozliwości zniesienia ograniczenia za 500 dodatkow na tydzien...

 

Ja osobiście jestem na nie, gdyż uważam że stan obecny jest zadowalający.

Gram typowym eko, bo zwyczajnie nie mam czasu na bardziej aktywną grę.

Jeśli ktoś podejmuje się latania na wieksza skale oczywistym jest ze musi miec na to czas. Nie ma nic na sile :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie rozumiem waszego założenia, że ktoś zbiera surkę w banku by się od razu wybudować na pierwsze miejsce w uni. Jeśli ktoś nie lata to jego dzienny zysk z kopalni i tak jest sporo mniejszy niż dobrego flociarza, więc w czym problem?

 

A jeśli będzie ograniczenie banku to jeśli ktoś ma bardzo napięty okres, na przykład istotny projekt do zrealizowania czy problemy osobiste to w tym czasie o ile nie chce włączyć urlopu, bo stwierdza że z 2 razy dziennie da radę wpłacić surkę do banku, ale nie ma czasu i ochoty decydować na co ją przeznaczyć to na pewno będzie to wysoce irytujące. Nie wspominając o ilości osób które sprawdzają ludzi w święta xD

 

Bank już i tak ma prowizję i nie jest ona niska. A żeby ją znieść trzeba zapłacić, na czym znowu ta gra na siebie zarabia. Jeśli wprowadzicie to ograniczenie to po pierwsze będzie to trochę nie fair w stosunku do tych którzy taką opcję już zakupili, a do tego myślę że spadnie zysk z tego.

 

Jeśli chodzi o to co ja zrobię jeśli zostanie wprowadzone ograniczenie... (oczywiście o ile dalej będę grać, bo w sumie tylko bank jest tu ciekawszą opcją, która daje możliwości nie włączania urlopu i marnowania wydobycia w okresach kiedy nie można poświęcić dość czasu na grę) to z tygodniowej produkcji postawię mały bunkier, tak na początek. Jeśli i bunkry zostaną ograniczone to się pożegnam z grą i powitam trochę więcej wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie lata to jego dzienny zysk z kopalni i tak jest sporo mniejszy niż dobrego flociarza, więc w czym problem?

 

Problem w tym, że tu nie ma dobrych flociarzy. Same ślepe gąsiory.

A zysk z kopalni wcale nie jest taki mały. Miesiecznie ze średnio rozwinietego konta od 180-240bln deuteru. Łapami i zębami próbują sie wgryźć w banki.

Żaden z nich (tych co wpadli w podstawki) nie pomyslał, że atakiem i zawrotką w ostatnich sekundach można zmusić obrońcę do postawienia floty.

Ciekawe jakie postulaty wygłoszą, gdyby banki dostały ograniczenie a surowce wracajace na planetę w UT posłużyły do wybudowania podstawki. Stocznia do zablokowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast takich ograniczeń, wymyślcie coś, żeby budowanie floty stało się opłacalne. Wprowadzenie takich ograniczeń jest nie fair w stosunku do nowych graczy. Co jest złego w tym, że ktoś gromadzi surowce? Równie dobrze mogły te osoby nie grać.

 

Grałem na wielu serwerach, ale ten mnie przyciągnął ze względu na bank, nie mam za wiele czasu więc mogę spokojnie się rozwijać dzięki bankowi i być coraz wyżej w TOP bez większego ryzyka. Jak będę miał ochotę to wybuduje flotę. I podejrzewam że takiego zdania jest większość ekowców, dlatego nie rozumiem po co kogoś zmuszać do floty.

 

Może zatem pomyślmy o ograniczeniu floty? Bo super wielkie floty graczy też są powodem dla którego nowi nie chcą budować flot i zbierają surkę. Bo po co ma średni gracz budować flotę i martwić się, że nie zdąży ją odebrać, a jakiś gracz z TOP10 rozwali ją.

 

Wracając do tematu.

Nie, nie podoba mi się pomysł z ograniczeniem banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się guzik "Znajdź wszystkie stojace floty", bo przecież nie każdy ma czas na skanowanie 11 galaktyk :P

 

Tak naprawdę nawet teraz możecie mieć nałożone ograniczenie i nawet o tym nie wiecie. Nic by nikomu nie przeszkadzało ale sama świadomość posiadania ograniczenia jest taka przerażająca..

Przypomina mi to pewnego dzieciaka - wyglebał się, wstał zero reakcji, a tylko popatrzał na ranę i się popłakał.

 

To, że taki pomysł mało komu się spodoba wiedziałem przed założeniem tematu, więc proszę darować sobie posty "nie podoba mi się to".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel ale popatrz na to z innej strony, sam niedawno zaczalem grac na U5. Floty nie postawie bo ci z topki sa jak sempy, tylko ktos nowy pojawi sie w top flotach to juz byle go ubic bo moze byc lepszy od nich. W banku aktualnie nic nie mam, wczoraj wydalem 20kkkk dexu w eko, gdyby nie ten bank surowcow bym nie mial bo albo bym sie musial bunkrowac albo by mi ktos dopadl FSa z UTkami. Prosze cie zebys popatrzyl na ta sprawe pod katem nowych graczy takich jak ja :)

Pozdrawiam Oszukista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proszę, by zauważyć, że nie chcę usuwać banku! -.-

Ja tu mówię o ograniczeniu do stopnia którego większość graczy przez najbliższy czas nie osiągnie... deus sugerował miesiąc, a pierwsza i jedyna propozycja to był 1 bld każdego surowca, co odpowiada 7 bld metalu, które wydobywa się z eko niemal rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tak naprawdę nawet teraz możecie mieć nałożone ograniczenie i nawet o tym nie wiecie. Nic by nikomu nie przeszkadzało ale sama świadomość posiadania ograniczenia jest taka przerażająca.."

 

 

Przeszkadzałoby.

 

Neriel, wybacz, ale odnoszę wrażenie, że zachowujesz się w tym wątku jakby gra należała do Ciebie. Deusx ma bardziej zdrowe podejście, bo liczy się ze zdaniem ludzi, dzięki którym ma zysk (z dodatków), a Ty chcesz przeforsować swój pomysł na siłę.

Wg mnie EOT, zdecydowana większość jest przeciw ograniczeniom banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deus sugerował miesiąc, a pierwsza i jedyna propozycja to był 1 bld każdego surowca, co odpowiada 7 bld metalu, które wydobywa się z eko niemal rok.

 

Neriel ja Cie proszę.

7bln deuteru dzienne wydobycie = 280bln na miesiąc

30bln deuteru dziennie z farm = 900bln na miesiąc

Po miesiącu mamy 1,2bld deuteru

 

Co dalej?

Dlaczego mamy grać tak, jak chcą flociarze?

Bo domniemam, że pomysł powstał w wyniku ich próśb

 

@

Chcecie wprowadzić limit?

Więc moja propozycja jest po 50.000.000.000.000.000 (50bld) każdego surowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadzałoby.

 

Neriel, wybacz, ale odnoszę wrażenie, że zachowujesz się w tym wątku jakby gra należała do Ciebie

 

- nie umrzesz jak nie oglądniesz jednego odcinka

- umrę!

 

Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź pięciolatka -.-

Po latach współpracy w chociaż najmniejszym stopniu mogę się nazwać współtwórcą gry. Deus zadecydował i zaakceptowałem jego decyzję jeśli nie doczytałeś.

 

Leon, pomysł się wziął nie wiem skąd. Kret to proponował, ja miałem jakieś myśli a i deus nie był przeciwny.

 

Że tak spytam się głupio - na czym polega gra? Na wpłaceniu i zbieraniu przez pół roku surki przez ludzi nic nie wnoszących do gry poza kasą?

Przeczytaj słowa na stronie głównej gry.

"OGam - cały wszechświat walczy o przetrwanie" - haha?

"Przetrwanie zależy tylko od Ciebie, Twoich nieprzespanych nocy, drżących rąk" - hahaha?

"Walcz i bądź niezwyciężony" - hahahaha stąd do Ameryki?

 

Może i obecny stan gry jest konieczny do jej utrzymania, ale nie tak jest ona przedstawiana i nie do tego została stworzona, by 99% graczy czekało na okazję w bezpiecznym kącie.

Co prawda nie znam planów deusa.. no ale przypuszczam, że jednak stawiając grę nie myślał o utrzymaniu jej jakby nie miała wyglądać.

 

 

PS: Nie wiem jak inni ale mam wrażenie, że schodzimy z tematu. Może czas zamknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie ograniczenia Banku spowoduje absolutne panowanie na unii graczy Topowych. Mam na myśli u2, u3, oraz u4.

 

Bez banku gracze nie będą w stanie zgromadzić surowca, który pozwoliłby na walke z nimi.

Zostana po drodze zjedzeni przez niższą topkę.

 

W grę wejdzie wtedy tylko jednorazowy, olbrzymi zakup dodatków.

Z mojej strony to wszystko, co miałem do powiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolejne pomysła się rodzą. Przypominam "lepsze" jest wrogiem dobrego.

 

Zwykle skomplikowane procesy myślowe administratorów doprowadzają do tego, że gracze dokonują bardzo prostych wyborów.

 

Jestem przekonany że ograniczenie pojemności banku bardziej przełoży się na budowę bunkrów niż na budowę floty!

 

W związku z pomysłem ograniczenia pojemności banku mam ochotę zadać kilka pytań:

 

1. Czy zmiana parametrów GS przyczyniła się do czegokolwiek?

 

2. Czy zmiana spalania statków przyczyniła się do zwiększenia ilości stawianych flot?

 

3. Czy zmiany w zasadach zatrudniania oficerów znacząco poprawiły komfort graczy oraz przyniosły zakładane przychody właścicielowi serwera?

 

4. Czy ta gra jest skierowana głównie do gracza Neriel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1.Jak wyżej jestem na nie z bankiem... kolejne zmiany dobrze prosperujących rzeczy w czasie gdy już inni je zaakceptowali... znowu odejdzie trochę osób... jeżeli tak duże grono pisze nie to chyba jednak coś znaczy? argumentować nie muszę bo wszystkie argumenty przeciw zostały powiedziane...

 

I fakt co bym odpowiedział jak bym usłyszał czemu gram na ogam? a nie ogamie czy innych ugamellach?

Bo mam sprytnie wymyśloną opcję składowania surowca... Bez obawy o jego utratę... dlatego też zaprzestałem gry na ogame...

 

Ad2.Co do flociarzy... po co bank ruszać? nie lepiej demontownie ruszyć? albo naprawdę coś zrobić z kosztami flot?

Ad3.Co do flociarzy? jak słusznie ktoś powiedział jakie ma szanse top100 w starciu z top10 danego uni? jeżeli nie ma eko nie ma na fs... jeżeli ma eko nie ma szans nawet skrajnie zbliżyć się do flociarza... Przykładem jest każde uni...

Ad4.Może lepiej faktycznie wprowadzić jakiś limit floty... albo ustosunkowanie pozycji danego gracza do kosztu produkcji floty... np. tygodniowe wydobycie gracza z top10 oraz top100 daje możliwość postawienia floty o takiej samej sile bojowej, bądź zbliżonej. Taki pomysł nigdy nie był brany pod uwagę? czemu bo wtedy flociarze musieli by mieć się na baczność... fakt pomysł ciężki do opanowania bo trzeba by było też ustosunkować spalanie względem punktów... ale wszystko się da zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba sensu rozwijać flame'u jaki się zaczą w tym temacie rodzić, ani najeżdżać na Neriela. Robi dla tego serva kawał dobrej roboty i chwała mu za to.

 

Chyba wszystkie możliwe argumenty zostały przedstawione, więc temat można uważać za wyczerpany.

Opinie graczy są dość jednoznaczne, a zrobienie sondy by to raczej potwierdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.