Skocz do zawartości

kasacja banku


xcool

kasacja banku  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy jestes za usunięciem banku



Rekomendowane odpowiedzi

witam jak widac w statystykach flot juz nie ma więc nie ma na co latac farmic mozna ale drobniaki gra nabrała by kolorów jezeli mozliwosc chowania surowców została y usunięta

więc tak proponuje usunąc bank a w zamian tega dac mozliwosc zbiórki z wszystkich planet czyms na zasadzie działania banku ale surowce nie zostaneą schowane lecz wpłacone bezposrednio na planete na której sie znajdujemy

moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie będzie trzeba wozic surowce i pilnowac sie gra stanie sie ciekawsza ale to tylko moje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię, że gra wtedy nabrałaby kolorów. Teraz nikt słabszy nie trzyma floty, bo i po co, skoro zaraz sępy z topki się rzucą, moony pościągają i flote zezłomują ?

Kasacja banku będzie równa albo budowaniu czegokolwiek, żeby tylko nie mieć surowców, albo kompletnej rezygnacji z gry.

 

Szybkość gry i przepaść między obecną topką, a resztą serwera sprawił, że gracze po prostu rezygnują. Od dawna jest to na U2 i U3. Teraz dotyka U4. Możecie tylko i wyłącznie sobie podziękować za to, że lataliście na każdą flotę jaka się pojawiła na horyzoncie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że przyczynia się do tego wyliczanie flot.

Żadnym problemem nie jest zrobić FS i wysłać flotę, ale po grzyba jak ktoś mi ją wyliczy? Nie mam najmniejszych szans na obronę - jakiego typu by to FS nie był i tak da się go wyliczyć, albo zobaczyć falangą.

 

Gdyby uniemożliwić wyliczanie to spokojnie bank można wyeliminować albo ograniczyć jakimś w miarę wysokim kosztem dodatków.

Wtedy wysyłam FSa i wiem, że nie stracę surki i floty tylko dlatego, że ktoś tak chciał - tylko z mojego błędu mogę tracić własne surowce.

 

Do tego doszedłby jeszcze lepszy transporter lub powiększenie pojemności DT, bo ich pojemność nie jest wiele większa od kosztu, co oznacza, że zanim puszczę surkę na FS muszę najpierw połowę surki przeznaczyć na transportery - połowa to.. no nie mało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel zauwaz, ze na tym polega gra, wozisz surowce wiec mozesz je stracic, albo postawic bunkier i w bunkrze trzymac, a jak Ty wymyslasz zeby fs wyliczac nie mozna to czlowieku idz pograj w mario tam Cie nikt nie wyliczy ... najlepiej niech nikt nikogo nie atakuje niech wszyscy graja eko :) Wtedy bedzie o wiele " wiecej" graczy :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel zauwaz, ze na tym polega gra

Rozumiem, że polega na tłuczeniu słabszych, bez żadnych szans na ucieczkę?

Takich durnych testów proszę w moją stronę nie kierować.

 

Tak jak napisałem - flotę wysyłam żeby ją zabezpieczyć a nie wystawić na tacy każdemu kto jest nade mną w rankingu.

 

@DOWN

O i paciorkowiec ładny przykład podał..

Wysyłam FSa - on mnie wylicza - więc ja używam banku

Jakoś bronić się trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bank jest do bani po daje zbyt duże możliwości , i często łamie wszelaką taktykę, ktoś zadaje sobie trud by wyliczać pilnować ustawiać flotę a ktoś gromadzi surkę w banku i jak trzeba buduje w ułamku sekundy flotę, i gość nadziewa się na przykrość, to ułatwienie w sumie nie wnosi nic pozytywnego do gry tylko ją upraszcza, tak samo jak bank można by zrobić że flotę ze stacjonuj widać zawsze na fsie.... nawet po zawróceniu ( oczywiście to ironia)... bank jest bardzo potrzebny ekowcą wchodza na 3 s wpłącaja i zero gry...a jednak głównym zamysłem tej gry jest posiadanie floty latanie itp. bank jest beeeeeeee więc go usuńmy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel, trzeba umiec uciec przed wyliczeniem, nawet jak zawrocisz stacjonuj jest mozliwosc wycwanienia sie i ucieczki przed wyliczenie, no ale Ty jestes ekowcem wiec tego nie umiesz pewnie ... na ogame banku nie ma i lataja flota a tez im moga moona zdjac i wyliczyc :)

Piszę co myślę i co zechcę pisać, regulaminu nie łamię także jeśli Ci się nie podoba to możesz odejsc od komputera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widze ankieta zbędna była przeciez ekowców jest więcej :P

piszecie tu o tym ze fs nie idzie zrobic zeby nie został wyliczony czy złapany

ludzie o czym wy piszecie fs idzie tak zrobic ze nie ma mozliwosci jakiejkolwiek na przechwycenie go tak było od zawsze tylko trzeba pomyslec ...

wozenie większej ilosci surowca zmuszało by nie tylko 3% graczy czyli flociazy do pilnowania sie ale takze ludzi któzy bawią sie kopalniami bo zbieranie surowca i transportowanie go zajeło by troszeczke czasu i stresu czy nie o to chodzi

co fajnego moze byc w zbieraniu surowca do banku po to aby postawic sobie kopalnie

klik..klik..klik.......... i nic więcej to lepiej w szachy sobie zagrac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat banku i usuniecia go lub nie był poruszany przy przebudowie na bank kontowy i usunięciu banku sojuszniczego , już wtedy pisałem dokładnie to samo co jest w tym temacie. Jestem za usunieciem banku bo to zbyt duże ułatwienie w grze i wydaje mi się że to bardziej zachęci ludzi do grania niż zniechęci , być może zniechęci tylko lamki i leniuchów ;).Jestem również na nie dlatego że przez bank straciłem kawałek floty co nie miało by miejsca gdyby banku nie było. To jest gra strategiczna a bank wyklucza jakąkolwiek strategie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej zniechęci, bo ja nie będę tyle surowców wozić ze sobą. ile ut na to potrzeba.

 

A ekowcy? nie mają floty to co z surowcami zrobią?

Pomysł usunięcia banku jest do bani i bez sensu. Tutaj jest potrzebne doświadczenie i umiejętność grania, bo rozwalenie floty wystawionej na tacy to nie jest żadne RW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze ekowcy beda przeciwni bo maja zerowe pojecie o tej grze widac ... eko ma wiec na ut go powinno byc stac aby swoje zapasy wozic przynajmniej na bierzaco by je wykorzystywal... tak jak to jest na prawdziwym ogame, chcesz zbierac wieksza ilosc wiec wiarze sie to z ryzykiem a nie na łatwizne kazdy patrzy isc ...

Pozatym LUDZIE ! To ze wozisz surke nie znaczy ze jest WYSTAWIONA NA TACY ... Galaksi95 nie osmieszaj sie błagam, żeby taką flote uwalić to właśnie trzeba posiadać to DOŚWIADCZENIE I UMIEJETNOSC GRY, bo jak wyslesz flote z surka z moona a kazdy by tak robil wiec trzeba moona rozwalic i wyliczyc, a TY uciec mozesz i tak wiec byle kto tego nie zrobi, pozatym jeszcze sa inne opcje zdjecia takowej floty bez wyliczania, ale to malo osob zna.

Wy odrazu myslicie, ze ludzie na same ut beda polowac na wszystkich graczy ekowych, jak flociarzy jest tylko paru takze waptpie.

 

 

@DOWN

Dokładnie xcool, na ogam się źle dzieje i jak tak bedzie dalej to moze być tylko gorzej, wiec moze zrobmy cos wspolnie dla gry. Nie ma kto sie zajmowac gra, bo deusx ostatnimi czasy poswieca strasznie malo czasu, uwazam ze powinien byc ktos od tego aby wprowadzac rozne rzeczy, moze takie stanowisko by stworzyc a ktos chetny napewno by sie znalazl. Na ogame gre obsluguje dosc duzo osob i dlatego jest tylu graczy :) Slabo obslugiwany serwer taki jak ogam bedzie mial coraz czarniejszy scenariusz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej zniechęci, bo ja nie będę tyle surowców wozić ze sobą. ile ut na to potrzeba.

 

A ekowcy? nie mają floty to co z surowcami zrobią?

Pomysł usunięcia banku jest do bani i bez sensu. Tutaj jest potrzebne doświadczenie i umiejętność grania, bo rozwalenie floty wystawionej na tacy to nie jest żadne RW.

 

 

no własnie o to chodzi alby ekowcy zaczeli grac ile to dla ciebie duzo trylion moze 5 ?? nie wazne jaka ilosc wazne zeby nie było mozliwosci SCHOWANIA SUROWCA wszędzie mozna wozic i wozą nie takie ilosci jak kazdy z nas ma pilnuja sie farmią gra jest ciekawsza

 

widac pod jakich graczy był robiony ten serwer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pomysł usunięcia banku jest do bani i bez sensu. Tutaj jest potrzebne doświadczenie i umiejętność grania, bo rozwalenie floty wystawionej na tacy to nie jest żadne RW.

rotfl2!!!

Grając eco - bank gra zajmuje mi... 10 sekund dziennie. Wytłumacz mi jakie doświadczenie i jakiego skilla trzeba mieć aby zrobić 3 kliknięcia dziennie? Toż to małpę w domu masz która ma zrobić 3 kliknięcia i tyle :) PRO GAMER

 

Likwidujcie ten bank bo to jest totalna głupota. To że jest on trzymany oznacza 2 rzeczy:

1. Administracja NIE potrafi grać

2. Kasa - 6 zł na ileś tam miechów by zmniejszyć tą prowizję do 0%

 

Kurde, ogame=fs, nie ma przebacz :) To tak jakbyś chciał żyć bez pieniędzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deus, tylko niech ta większość się wypowie, dlaczego BANK jest niezbędny i uważają że musi zostać. jak przeczytasz tłumaczenie to ci się ręce załamią :) chyba że na tym to polega aby nic nie robić i "grać"

 

jakoś większość osób na NIE podało argumenty dlaczego należy bank usunąć... opozycja nie potrafi? wstydzi się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno - mogę dostać Warna za kolejnego posta

 

gluttony, wytoczmy argumenty Za i Przeciw, niech dyskusja będzie merytoryczna i nie stanie się kolejną pyskówką

dlaczego jestem Przeciw?

myślę o słabszych graczach a nie tylko o ''rekinach''

 

po likwidacji Banku, nie wyobrażam sobie aby ''płotki'' były w stanie uzbierać surkę na ciągnięcie Eko - dlaczego?

ano dlatego, że nie będą mieli szans utrzymać takich ilości surowców ani UT aby to przewozić - dlaczego?

prosty przykład :

gracz ma kilka planet, 0 moonów więc jest bezbronny jak dziecko we mgle...ciuła sobie surkę na kopalnię, uzbierał i wysyła transport.....co się dalej dzieje?? z braku moonów jest widoczny na Fali, co robi ''rekin''? leci, złomuje i po ptokach.....takie coś można wytrzymać kilka razy aż w końcu gracz się zniechęci bo nie będzie miał najmniejszych szans na rozbudowę i zrezygnuje z gry

 

Ty jesteś ZA, więc chętnie poczytam Twoich argumentów ale nie tych ''10 sekund gry'' - tylko postaraj się obalić moje i pokazać, ze nie mam racji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że tak podchodzisz do sprawy, też jestem "za" merytoryczną rozmową :)

Spróbuję odpowiedzieć na Twoje pytania.

dlaczego jestem Przeciw?

myślę o słabszych graczach a nie tylko o ''rekinach''

 

Wydaje mi się, że gracze są równorzędni, faworyzowanie jednej grupy jest nieuczciwe.

 

po likwidacji Banku, nie wyobrażam sobie aby ''płotki'' były w stanie uzbierać surkę na ciągnięcie Eko - dlaczego?

ano dlatego, że nie będą mieli szans utrzymać takich ilości surowców ani UT aby to przewozić - dlaczego?

prosty przykład :

gracz ma kilka planet, 0 moonów więc jest bezbronny jak dziecko we mgle...ciuła sobie surkę na kopalnię, uzbierał i wysyła transport.....co się dalej dzieje?? z braku moonów jest widoczny na Fali, co robi ''rekin''? leci, złomuje i po ptokach

 

wystarczy napisać do kogokolwiek o próby moonowe, czy to w grze czy na SB, ja w ten sposób w moment znalazłem kilku chętnych do postawienia moonów.

nawet jeśli nie ma moonów, bądź zostanie on ściągnięty, istnieją metody na uniknięcie starty floty :) jest mnóstwo poradników chociażby na www.board.ogame.pl jak grać, aby nie dać się złapać. są one bezpłatne, do powszechnego użytku. nie wiem czy to forum proponuje takie poradniki, gdyż ich nie szukałem, bo po prostu tego nie potrzebuję.

 

takie coś można wytrzymać kilka razy aż w końcu gracz się zniechęci bo nie będzie miał najmniejszych szans na rozbudowę i zrezygnuje z gry

 

stosując pkt wyżej, nie trzeba wytrzymywać tego ani razu. uwierz mi, jest mnóstwo poradników jak robić bezpiecznego fleet save w przypadkach gdy mamy 0,1,2 i więcej moonów ;) ot trzeba przyswoić sobie tą wiedzę

 

podam ci przykład o szansach na rozbudowę z mojego pkt widzenia.

widzę, że gość ma surkę na planecie. patrzę na aktywność, stwierdzam offline, sprawdzam ile ma floty w statystykach, nie ma nic floty, lecę. przeliczam sobie w razie przypadku gdy się loguje i zamienia surę na obronę i puszczam atak tak by i w tym przypadku nic nie stracić.

a teraz gość się loguję, wyczarowuje surówkę (z banku), stawia flotę/obronę i mnie niszczy. idealna podstawka, prościej się nie da. w przypadku jak grasz flotą a masz flotę na fsie to nie dasz rady fizycznie się podstawić do obrony, bo flota lata. a ci gracze czarują ją w sekundę.

 

ja tracę wszystko na co pracowałem wiele h, farmiąc i złomując, grając zgodnie z przeznaczeniem tej gry a taki 10 sekundowiec ot tak mnie niszczy

czy to jest wg ciebie uczciwe?

 

gram eco na dwóch serwerach ogame.pl, jeden normalny speed, drugi przyspieszony. na normalnym za 5 lat gry zjechali mnie 2 razy. sztuk 2. bo byłem tak pijany że zapomniałem o bożym świecie.

na speed uni gram od 8 miesięcy, ani razu nie dostałem nawet farmingu ;)

loguję się tam naprawdę rzadko.

 

da się ;) trzeba tylko umieć.

tak jakbyś chciała mieć prawko jazdy nie umiejąc jeździć, bo inni mają a ty nie masz szans na szybszy transport drogowy ;) nauczysz się - jeździsz...

 

czekam na kolejne argumenty, również od innych co kliknęli NIE

 

ps. do deusa... a propos większość zadecydowała :) przypomniał mi się taki piękny demot

http://img841.imageshack.us/img841/5459/1259557531byhoungan500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porządku, wszystko super, każdy ma po części rację....ale nie wmówisz mi, że początkujący gracze mają równe szanse z tymi, którzy mają już wyciągnięte konta

 

to nie jest faworyzowanie słabszych tylko myślenie ''przyszłościowe''

jeśli flociarze będą złomować wszystko co tylko lata to sami nakręcą bat na siebie i z czasem policzycie swoje floty na palcach u jednej ręki tak jak ma to miejsce na u2 i u3 a jeśli pozwolą troszkę obrosnąć w piórka nowym to z czasem wyrośnie konkurencja i zabawa będzie ciekawsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za całkowitym usunięciem banku nie jestem ale jest w tym trochę prawdy.

Coś wypadałoby z tym zrobić, aby bank służył gromadzeniu surowców, ale nie podstawkom.

Z drugiej strony - zrobić moona i falangę na nim to kwestia paru chwil. Wtedy normalna podstawka za pomocą floty po prostu odpada.

 

Co do wysyłania surki na FS to tu byłby problem. Spory % tego co chcemy zachować pójdzie na transportery, następnie na paliwo i ostatecznie ryzyko utraty tego. Dość spore straty.. Lepiej już budować normalną flotę ale prawdą jest to co pisała Night.

Pewnego mrocznego wieczoru zbudowałem sobie DT o wartości 30% mojego dziennego wydobycie (czyt. NIC), ale HEROS znany z aktywnej gry już to wyczaił i zainteresowany spytał co to za flotkę sobie zbudowałem.. :P Wystarczyło kilka chwil żeby ktoś się tym zainteresował, a to tylko transportery służące do farmingu. (aż szok, że nikt ich jeszcze nie spróbował złomnąć, bo już latały na mnie 3kk GŚ po.. 100 kkk metki... czy ile tam)

 

W moich planach było utrudnienie niszczenia moonów, ale z tym ciężko, bo można mieć ich 21, a ilość ataków oraz zniszczonych moonów jest ograniczona przez regulamin. Poza tym tempo wprowadzania czegokolwiek jest lekko mówiąc powolne, więc nie można niczego zrobić, bo z 3 inne rzeczy wpływające na to coś jeszcze nie są ukończone.

 

 

PS: Ta też pamiętam podobnego demota:

http://img62.imageshack.us/img62/620/btwl.jpg

 

@EDIT

Night, to że nowi nie mają szans to już nasza wina - ile to wprowadzić blokadę nowego gracza do osiągnięcia progu punktowego? Na ogame było to 5.000. Tutaj niech to będzie np. 500.000.000.000. Dość czasu by zapoznać się z grą i wcześniej zmierzyć się z "równymi" sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wypadałoby z tym zrobić, aby bank służył gromadzeniu surowców, ale nie podstawkom.

 

właśnie przypomniałeś mi tym wpisem jedną rzecz...skoro można było zablokować Demontownię podczas Ataku to czemu nie zrobić tego samego z bankiem??? przecież chyba da się zrobić tak aby nie można było wypłacić surowców [w całości lub części] w momencie kiedy jesteśmy atakowani

 

tu juz ukłon w stronę deusa....myślę, że to byłoby sprawiedliwe i ograniczyło/uniemożliwiło dostawienie ''znienacka'' floty czy obrony

 

 

@UP - racja, czas zabrać się w końcu i za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porządku, wszystko super, każdy ma po części rację....ale nie wmówisz mi, że początkujący gracze mają równe szanse z tymi, którzy mają już wyciągnięte konta

wmówię ;)

jak przeczytasz poradniki to dasz sobie radę

no chyba że sama nie znasz mechaniki gry to wpierw zapraszam do lektury, linka masz w poprzednim poście

 

edit:

noobprotection to słaba rzecz ;)

będzie taka sama rzeźnia jak gość zejdzie z NB, bo nie dostając złoma niczego się nie nauczy

 

pomysł z blokadą banku jest w miarę sensowny jednak dalej to nie zmieni faktu że, taki ecowiec zbiera surę w banku, skanuje bez ryzyka, zobaczy flotę, robię gigantyczną flotę, bum, demontownia i dalej tak samo...

flotą trzeba po prostu umieć grać jak i jej pilnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do powyższego przykładu jest pomysł aby Demontownia kosztowała dodatki. Jeśli ktoś będzie chciał sobie taką akcję zrobić to będzie to nieco kosztować zależnie od wielkości floty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

@EDIT

Night, o tym pisałem - zablokujemy podstawki z banku to jakie inne będą możliwe? Jakieś chyba powinny czyż nie?

Obecnie mając 21 moonów mamy w falandze całe uni, a jeśli nie mamy to za 2 godzinki możemy mieć. W takiej sytuacji falanga uniemożliwia wykonanie podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.