Skocz do zawartości

Połączenie uniwersum 3 , 5 , 7.


hhsnake0

Czy jesteś za połączeniem u3,u5,u7 ?  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za połączeniem u3,u5,u7 ?



Rekomendowane odpowiedzi

Gość I_Will_Never_Forget

Nie, Nie i jeszcze raz NIE. Gracze U7 którzy miesiącami pracowali na swoje aktualne osiągnięcia mieliby "odpaść" przez łączenie universów ? po co ? co to zmieni ? Czy ta gra zmierza do stworzenia jednego universum zlepionego z innych ? Nie trzeba było otwierać tylu universów, to teraz nie było by problemu. Pomyślcie tylko ile osób przestanie grać przez to ewentualne połączenie. Więcej strat niż korzyści. ABSOLUTNIE NIE

Jakich strat? Mniejsza pozycja w statystykach? To taka strata skoro przełoży się to na większą zabawę z gry? Przecież punktów nikt Ci nie zabierze i dalej będziesz miał to samo konto. Więc jakich strat? Rozwiń proszę swoją głęboką myśl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że gracze tacy jak ja, czy Sroka poświęcili naprawdę dużo czasu na rozwój kont a teraz z powodu nieprzemyślanych metod łączenia uniwersów, cała ta praca idzie na marne. Jednocześnie pokazując, że nie warto rejestrować się na nowych uniwersach, bo minie rok półtora, i uni będzie połączone, a konto trzeba będzie oddać lub skasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Alwego sadzę, że łączenie jest naturalnym procesem. Czy to teraz, czy jeśli nie nastąpi to teraz to nastąpi za rok. Albo uniwersa kiedyś umrą albo zostaną połączone. Wybór należy do Was graczy. Moim zdaniem z dwojga złego, łączenie jest jednak lepsze :)

Możemy omówić różne sposoby by wynagrodzić stratę osobom posiadającym powyżej jednego konta, lub osobom z młodego uni które dotkliwie odczują dołączenie uni starych/długoletnich.

Nikt nie chce zrobić Wam na złość, czy zaszkodzić a wręcz przeciwnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Alwego można rozmawiać o jakiejś rekompensacie :)

 

Z drugiej strony pomyśl, nie połączy się tych Uni, zostaniesz sam, lub może plus z 2 graczy to po co wtedy utrzymywać takie Uni, nie ma to żadnego sensu, a jaką Ty będziesz miał przyjemność z gry na takim Uni, według mnie żadnej :(

 

Wysuń jakieś propozycje, abyś nie był stratny, zobaczymy co Deusx może zaproponować w zamian za Twój czas i kase itp. w rozwoju konta. Ponegocjujecie i myślę, że dojdziecie do porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za połączeniem wszystkich uni (wraz z uni8) ale sposobem spieriz'a dotyczącego awansowania na wyższy szczebel po osiągnieciu progu punktowego liczonego w budynkach/ obronie/ flocie i bitwach. Może ktoś wkońcu z administracji czytaj deusx przeczyta ten temat i sie wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za połączeniem wszystkich uni (wraz z uni8) ale sposobem spieriz'a dotyczącego awansowania na wyższy szczebel po osiągnieciu progu punktowego liczonego w budynkach/ obronie/ flocie i bitwach. Może ktoś wkońcu z administracji czytaj deusx przeczyta ten temat i sie wypowie.

 

Ja dalej będę się upierał, że to zły pomysł, bo pozwala na posiadanie tylko jednego dobrego, rozwiniętego konta.

 

 

Ja swoją propozycję na łączenie uniwersów z głową prezentowałem tutaj: http://forum.ogam.online/topic/13970-%C5%82%C4%85czenie-uniwers%C3%B3w-propozycja/?p=102721

 

 

W pełni się zgadzam, że łączenie uniwersów jest konieczne i nieuniknione. Nie rozumiem jednak czemu dąży się do sytuacji, aby Ci nieliczni aktywni gracze, mieli tylko jedno konto. No ok, można mieć drugie na U8, które łączeniu nie podlega, ale nie oszukujmy się - uni8 w przyszłym roku też będzie podlegać łączeniu. Z jedynym uni jakie będziemy jeszcze mieli (połączone uniwersa 2-7). Jak mam rozwijać konto na U8 wiedząc, że za rok je stracę?

 

Rekompensaty - jest to coś na otarcie łez, ale Deus, heh, jak mi zrekompensujesz stratę konta na U7? Dasz mi kilkanaście biliardów deuteru na U5? I dzięki temu co? Zamiast mieć dwa razy więcej punktów niż top2, będę miał 3 razy więcej punktów? :) Oficerów mi dasz? Tych których nie wykupuje za setki astatów jakie walają mi się na obu kontach (tak wiem, na astatowcach nie robi taka suma wrażenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaczenie uni nie jest konieczne wcale , lepszym i kozystniejszym dla deusa sposobem jest poomysł spieriza , skoro da sie przeniesc konta to da sie napisac kod ktory przenosi konta sam po osoagnieciu danego progu .

 

Pomysl najlepszy ze wszystkich na forum a nikt z administracji nawet tam nie wpisal sie .

 

Zrobcie temat ankiete i dajcie link do tego tematu i link do tematu spieriza , zobaczymy co ludzie wybiorą , bo ja wiem .

 

Łaczenia mamy za sobą a unie i tak umarly , a po awansach wg punktow kazdy bedzie chcial robic punkty by byc na lepszej unii , na slabszych uniach nie bedzie koksow i beda gracze mogli sie nauczyc grac nim trafia na glebokie wody , taka moja propozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z propozycji Spieriza:

2. Co jeśli mam obecnie dwa konta na różnych poziomach (uniwersach)?

 

a) Gracz wybiera jedno konto, a wartość drugiego jest przeliczana na deuter (wartość budynków, floty i obrony), a następnie 1/3 lub 1/2 tej wartości jest przypisywana do banku pierwszego konta. Może tutaj się zrodzić następujące pytanie: ten gracz otrzyma tyle surowców, będzie za silny! Odpowiedź: jak będzie za silny, to będzie musiał się przenieść na poziom wyżej, zgodnie z regułą Progów.

b) Gracz będzie zmuszony oddać jedno konto. W zamian może uzyskać rekompensatę w postaci niewielkiej ilości astatów.

Osobiście jestem bardziej skłonny do opcji pierwszej.

 

Ale to może doprowadzić to intensywnego rozwijania kont na niższych poziomach, aby w efekcie "przypushować" konto na najwyższym poziomie. Inna sprawa - co ma zrobić Rev jak straci flotę jak na uni3 uni5? 95% punktów to flota. Bez floty to i na najsłabszym uni by go cisneli.

 

To jest rozwiązanie bardzo dobre, gdy zaczynamy (serwer) od zera i wszyscy na dzień dobry wiedzą jaka czeka przyszłość ich kont. Gorzej gdy ludzie grają już kilka lat i nagle chce im się to odebrać bo jak pisałem wcześniej - dwóch dobrych kont mieć nie można. Można mieć jedno i prowadzić tylko jedną strategię, a nie jak obecnie - na jednym koncie gram sobie flotą, a na drugim klepię eko i ekspy.

Edytowane przez Alwego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich strat? Mniejsza pozycja w statystykach? To taka strata skoro przełoży się to na większą zabawę z gry? Przecież punktów nikt Ci nie zabierze i dalej będziesz miał to samo konto. Więc jakich strat? Rozwiń proszę swoją głęboką myśl :)

 Jakie straty ? np gracz na u7 z pozycją rankingową dajmy na to nr 50 ma (przykładowo) 10miliardów punktów. Gracz uni3, czy 5 na 50 miejscu ma punktów 100 miliardów. Dalej nie wiesz o jakie straty chodzi ? Gracze na u7, którzy są dośc wysoko, nagle stali by się zwykłymi farmami dla tych, którzy by przyszli z innych uni w efekcie ich lch łączenia. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to może doprowadzić to intensywnego rozwijania kont na niższych poziomach, aby w efekcie "przypushować" konto na najwyższym poziomie. Inna sprawa - co ma zrobić Rev jak straci flotę jak na uni3 uni5? 95% punktów to flota. Bez floty to i na najsłabszym uni by go cisneli.

 

To jest rozwiązanie bardzo dobre, gdy zaczynamy (serwer) od zera i wszyscy na dzień dobry wiedzą jaka czeka przyszłość ich kont. Gorzej gdy ludzie grają już kilka lat i nagle chce im się to odebrać bo jak pisałem wcześniej - dwóch dobrych kont mieć nie można. Można mieć jedno i prowadzić tylko jedną strategię, a nie jak obecnie - na jednym koncie gram sobie flotą, a na drugim klepię eko i ekspy.

 

Alwego  wniosek na przyszłość nie opłaca sie mieć więcej kont niż jedno na ogam. net i masz po problemie :) skupisz sie na jednym koncie  i  wtedy jak reszta graczy nie masz żadnego problemu co do połączenie uni :) TY grasz tylko eko to Tb to nie robi czy uni połącza czy nie bo jak latasz tylko na ekspy i eko robisz to czy na uni będzie 100 aktywnych graczy czy 2 to i tak Ciebie to nie interesuje :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie uważam, że gra na więcej niż jednym uniwersum się nie opłaca z wielu powodów. Teraz przy okazji tej sprawy to wychodzi na wierzch. Co do samej idei łączenia światów jestem jak najbardziej ZA! Wolę 3 miesiące jakieś sensownej rozgrywki niż 5 lat wegetacji. Łączenie uni 3 oraz uni 5 jak dla mnie jest naturalnym procesem, z którym nie powinno być problemów. Dodanie do tej stawki graczy z uni 7 musi przebiegać na innych warunkach. Siódemka jest najmłodszym uniwersum z tej grupy i to zdecydowanie. Więc powinna według mnie otrzymać rekompensatę, która to oczywiście nie wyrówna przepaści kilku letniej, ale chociaż ją trochę złagodzi.


Anioły z uni7 są ZA!


Pozdrawiam

Edytowane przez -Boski-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram tu od początku u4 i dało się zauważyć że ci co woleli iść we flotę od razu już nie grają bo po jej stracie nie było zaplecza .

A fakt jest taki gdy były sensowne propozycje to szefowie olewali je aż sami doszli do tego że gra umiera i trzeba coś zrobić aby połatać chorego ale diagnoza okazała się błędna jak i leczenie . Obecnie na u5 jest nas około 27 co gra aktywnie a reszta wegetuje po urlopach bo niema co pakować Rev i tu trzeba było brać przykład z górników ale kiedy lotnik umiał zrozumieć górnika . Dlatego większość z was chce łączenia a ja wolę wegetować na tej u5 aniżeli bawić się na jednej uni bo i tak problem nie zniknie a wypłynie ponownie za jakiś czas gdyż lotnicy się wytłuką i znów będą chcieli coś ugrać dla siebie .

 

Konto u4 założyłem aby się zrelaksować po ciężkiej robocie w kopalni i się bawiłem aż doszło do połączenia i jakoś nie przybyło graczy od tego czasu ( jedynie doszli ci co teraz mają bany za multi ) . Teraz chcecie następnego łączenia które i tak nic nie da lecz gdy będzie przesądzone łączenie to niestety bez mojego udziału gdyż zakończę grę tu .

 

To oznacza że jestem na NIE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie fajnie ale czemu lekko mowiac robieni jestesmy w balona  ;D  Zaczynajac tu gre logowałem sie na UNI6 teraz mam swoje jedyne konto na 7  :D bo było połaczenie gram dalej i niemam takie problemu jak multi,ale sa tacy co maja na kazdym i wcale im sie nie dziwie bo jest kilka uni do wyboru i logujac sie na jakiejs z nich tam chce grac  ;) a nie zaraz jakies połaczenia masa kłopotow błedow ,niby poprawa ale z histoji wiemy jak jest  :D

 

Moim zdaniem połaczmy odrazu wszystkie unie w jedno SuperHiper Bedzie  :spoko:

 

 

I zebym czasem bana nie dostał sami chcieliscie to odp :D

03-25 09:30:00 +0100 J.Admin hhsnake Połączenie uniwersum. http://ogam.online/skins/mtk/img/m.gif http://ogam.online/images/zglos.png - Witam,

Dyskusja na temat połączenia uniwersum 3, 5 oraz 7 w jedno duże uniwersum nadal trwa.
Czekamy na Twoje zdanie w tym temacie.
Oddaj głos w ankiecie i zdecyduj o przyszłości.

Temat pod linkiem:

http://forum.ogam.online/topic/19909-po%C5%82%C4%85czenie-uniwersum-3-5-7/page-3?do=findComment&comment=135824
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy, nie mam pojęcia jak przedstawia się sytuacja na tych uniwersach, ile gra tam osób ale napisaliście do mnie, że czekacie na moją wypowiedź to napiszę.

Moim zdaniem największym błędem w tej grze jest ilość galaktyk która jest zdecydowanie za duża jak na taką ilość graczy. Gram na uni 8 gdzie uważane jest, że jest tu wystarczająca ilość graczy. W ciągu dwóch dni przejrzałem całą swoją galaktykę od 1 układu galaktycznego do 499. Ilość aktywnych graczy z top 500 mógłbym policzyć na palcach obu rąk. 

 

Trochę matematyki: 

500 - mniej więcej ilość graczy na Uni 8 która gra "na serio", a nie 2-3 razy w tygodniu

11 - ilość galaktyk

5489 - układów słonecznych 

 

Do czego zmierzam? Są gracze:

  • których zadowala gra taka, żeby codziennie zebrać sobie trochę surowców z opuszczonych planet i za to wybudować sobie któryś z kolei poziom nanitów co da im trochę punktów i im taka gra w zupełności wystarcza. Jest im to obojętne czy na jego uni gra 500 osób czy 10 osób. On się zaloguje, zaatakuje, wybuduje i wylogowuje. Więc oni mają to gdzieś czy połączycie uniwersa czy nie - grunt to, żeby były farmy po połączeniu
  • oraz są gracze którzy potrzebują czegoś więcej, czyli zaatakować i komuś rozwalić flotę i takich graczy na przykładzie uni 8 patrząc po statystykach jest niecałe 100 osób (na 11 galaktyk). I to właśnie oni potrzebują "więcej osób w swojej dzielnicy, żeby zaatakować" i czerpać z tego przyjemność.

Może zamiast łączyć ze sobą "3 światy" po prostu przysuńcie odległe "dzielnice" do siebie by chłopaki nie musieli po całym świecie biegać, żeby się poszarpać :)

Edytowane przez Bartek_L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tylko przeniescie wszystko na u5 bo tam juz jest sporo przeniesionych kont z uni 4 i dołozcie do tego konta top 500 z uni3 i top 500 z uni 7 to bedzie jedno piekne uni z wielka iloscia farm.

Oczywiscie w zamian proponuje usunac 2tys ostatnich, nieaktywnych kont na u5.

W zamian za rekompensate kont na innych uniwersach proponuje dac tryt. Lub nawet po przenosic z innyck kont ten tryt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Może zamiast łączyć ze sobą "3 światy" po prostu przysuńcie odległe "dzielnice" do siebie by chłopaki nie musieli po całym świecie biegać, żeby się poszarpać :) "

 

I zadam ci jedno pytanie.Twoim zdaniem co to da?

 

 

Ja starych uniach jest garstka aktywnych graczy.A tak można ich zwiększyć możliwością łączenia uni.Będzie większa rywalizacja.Tylko mam nadzieje że dłużej niż miesiąc.I jeszcze zostaje u8 i jak dobrze pójdzie to wyjdzie nowe u9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.