Skocz do zawartości

Połączenie uniwersum 3 , 5 , 7.


hhsnake0

Czy jesteś za połączeniem u3,u5,u7 ?  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za połączeniem u3,u5,u7 ?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj miała miejsce rozmowa na SB odnośnie pomysłu połączenia 3 uniwersów ( u3 , u5 , u7)

Chcemy poznać opinie większej liczny graczy, dlatego też powstał ten temat.

 

Jak widzicie pomysł połączenia tych uniwersów?

Wiadomo, że te trzy uniwersa są już stare i bardzo mało osób na nich gra.

 

Czekam na wasze opinie ( te przemawiające za połączeniem tych uniwersów jak i przeciw połączeniu)

Dodatkowo dodaję ankietę ( wynik ankiety będzie miał istotny wpływ na decyzje odnośnie połączenia uniwersów)

 

Jeśli macie pomysły co można zrobić, to jest właśnie czas i miejsce aby o tym porozmawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam pomysł jest dobry, został wprowadzony na pierwszej wersji oryginalnego "ogame" . ale wtedy łączone uniwersa dosłownie świeciły pustkami (na paręnaście układów kilka planet graczy ze statusem "U") gram na Uni 3 i absolutni nie narzekam na brak towarzystwa. Nie znam dokładnych statystyk, ale z własnej obserwacji widzę że nie ma takiej konieczności, gra i tak się odbywa. Z drugiej strony mogłoby być ciekawie dla samej checy to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam pomysł jest dobry, został wprowadzony na pierwszej wersji oryginalnego "ogame" . ale wtedy łączone uniwersa dosłownie świeciły pustkami (na paręnaście układów kilka planet graczy ze statusem "U") gram na Uni 3 i absolutni nie narzekam na brak towarzystwa. Nie znam dokładnych statystyk, ale z własnej obserwacji widzę że nie ma takiej konieczności, gra i tak się odbywa. Z drugiej strony mogłoby być ciekawie dla samej checy to zrobić

 

Widac ześ tu świeżak :)) Na Ogam łączenie Unii juz było :) u2 z u3 , 4z5 6z7 :) 

 

I koniecznośc jest , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny powód by nie rejestrować się na nowych uniwersach - po co, jak za dwa lata uni połaczą i konto będzie można skasować bo dwóch mieć nie można (zresztą na co komu).

 

Graczy z U3 chętnie zobaczę na U5 i tutaj byłbym za łączeniem. Ale z U7, które nie tak dawno samo było łączone bym łączenia nie chciał. Raz, że w pi...u poszło by moje topowe konto i blisko 3 lata tyrania, dwa, że łączenie uni które istnieją 6 lat i 2 lata, to troche spora różnica. Owszem, na U7 Aniołki mają dużą flotę, ale co z innymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny powód by nie rejestrować się na nowych uniwersach - po co, jak za dwa lata uni połaczą i konto będzie można skasować bo dwóch mieć nie można (zresztą na co komu).

 

Graczy z U3 chętnie zobaczę na U5 i tutaj byłbym za łączeniem. Ale z U7, które nie tak dawno samo było łączone bym łączenia nie chciał. Raz, że w pi...u poszło by moje topowe konto i blisko 3 lata tyrania, dwa, że łączenie uni które istnieją 6 lat i 2 lata, to troche spora różnica. Owszem, na U7 Aniołki mają dużą flotę, ale co z innymi?

 

Dlatego jest ten temat. Każdy post , uwaga jest dla mnie cenna.

Nie chcę wprowadzić, czegoś co będzie źle odbierane przez większą liczbę graczy.

 

Czekam na na innych. Przypominam o możliwości oddania głosów w ankiecie.

Nie goni nas żaden termin, jednak warto dyskutować i myśleć co można zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny powód by nie rejestrować się na nowych uniwersach - po co, jak za dwa lata uni połaczą i konto będzie można skasować bo dwóch mieć nie można (zresztą na co komu).

 

Alewgo jak to nie możesz mieć dwóch kont, jasne że możesz, zgłaszasz grę z jednego IP i grasz na jednym uni na dwóch kontach.

 

 

 

Warn za nakłanianie do złamania regulaminu

hhsnake0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alewgo jak to nie możesz mieć dwóch kont, jasne że możesz, zgłaszasz grę z jednego IP i grasz na jednym uni na dwóch kontach.

 

 

 

Warn za nakłanianie do złamania regulaminu

hhsnake0

 

 

2. Użytkownik może posiadać wyłącznie jedno konto na danym uniwersum.

3. Jeden użytkownik może grać tylko na jednym koncie na danym uniwersum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie dostałem bana tylko ostrzeżenie to było zrobione z premedytacją  :omg:

 

Może ban ułatwiłby mi decyzję, z którą już biję się od tygodnia, czyli odejściem, nic już mnie tu nie trzyma, prócz pogadania z ludźmi z którymi tu gram  ;>

 

Wpłacanie do banku już też mi się znudziło  :cisza:

 

Ile czasu temu trąbione było o połączeniu UNI, a teraz snejk piszesz:

"Nie goni nas żaden termin, jednak warto dyskutować i myśleć co można zrobić  :)" 

 

Nie goni nas żaden czas, tylko ilu graczy zostanie do tego czasu ? Może warto na to pytanie sobie wreszcie odpowiedzieć. Zmiany należałoby wprowadzać w miarę możliwości błyskawicznie.

 

A już nawet nie mam chęci pisać  :kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie goni nas żaden czas, tylko ilu graczy zostanie do tego czasu ? Może warto na to pytanie sobie wreszcie odpowiedzieć. Zmiany należałoby wprowadzać w miarę możliwości błyskawicznie.

 

Nie chodzi mi o to by to trwało kilka miesięcy.

Temat jest po to, by to gracze zadecydowali jakie kroki mamy podjąć.

 

Czy łączyć 3 uniwersa ? Czy też może tylko 2?

Przy takich operacjach nie warto jest robić coś "połebkach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiac mi sie chce z waszych wypowiedzi... 

 

zagladam na forum co prawda rzadko ale jak juz jestem zawsze trafie na SB ze ktos pisze o przylaczeniu uni...

 

tutaj nagle kazdy ze nie chce...wezcie wyjdzcie na dwor odswiezyc banie bo przed tymi kompami to wam sie juz chyba filcuja porzadnie...

 

ja ogolnie nie mam konta juz na zadnym z tych uni... ale jezeli bedzie polaczenie Uni... to chetnie wroce na stare smieci... oczywiscie jezeli ktos by chcial sie pozbyc konta bo ma "dwa"

 

czyli moja odp jest na Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem za połączeniem, gra zacznie żyć na jakiś czas, co nie zmienia faktu że i tak all padnie :troll:

dla tych co maja 2 konta niech deus zaproponuje promocje na pakiety np. za każde 1kkk pkt geolog na tydzień za 20kkk pkt  ileś tram surowca na wybrane konto. Konto oddane natomiast niech trafi na licytację może nowi gracze się pojawią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej będzie zastosować to co zastosowano z sukcesem na ogame - łącząc wiele uniwersów, dać graczowi wybór na które uni chce przejść. Efekt będzie ten sam co my mamy tutaj, tyle, że część kont, zamiast zostać skasowana, będzie dalej w użyciu. Niestety administracja jest niechętna do tego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja moze odswieze moj pomysl, zanim na ogam zostanie tylko jedno uniwersum.

i tak wiem ze kazdy ma to gdzies, ale z racji ze mi sie nudzi to macie

http://forum.ogam.online/topic/19468-odwieczny-problem-flot-propozycja-rozwi%C4%85zania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , i tak padnie chyba ze cos zrobicie bo jak narazie duzo osob odeszlo z gry tylko z waszego olewajacego podejscia ale to juz innym temat ale wsumie ile ich bylo ehh . Powodzenia w budowaniu tego i moja rada sluchac ludu trzeba bo to oni graja a nie admini . Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spieriz - ale Twój pomysł dla mnie nie różni się niczym od połączenia wszystkiego w jedno uni. W Twoim przypadku i tak tracę jedno konto, a ogam.online traci jedne aktywne konto w grze. I tu i tu doprowadzi to do malejącej ilości graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za opinię, jak wyżej stwierdziło kilka osób, to wy gracie, nie my (admini) i to wasza decyzja co się wydarzy, dlatego ze względu na liczne pytanie, propozycję tworzymy ten temat.

Opinie są różne, musi być znaczna większość głosów za tak, aby coś ruszyło w tej sprawie.

 

Czekamy na dalsze opinie na temat łączenia. Przypominam, że to elastyczna propozycja i może się np. ograniczyć do u3 - u5 bądź u5 - u7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że mamy zbyt wiele uni jak na taką ilość graczy :)

W tej chwili gracze rozchodzą się na 4 rożne uniwersa, biorąc pod uwagę, że jedynie garstka możne 20-30% gra na kilku uniach jednocześnie.

Wielu graczy posiada także konta na kilku uni głównie do nadzoru.

Zresztą, nawet mając konto na każdym uni, na pewno większość nie gra na nich aktywnie, gdyż skupia się na jednym jako swoim głównym, a na reszcie tylko wpłacamy do banku.

 

 

Jakim kryterium kierujemy się rejestrując konto (chodzi mi konkretnie serwer który wybieramy) ?

Z reguły na najnowsze, gdyż z założenia łatwiej się wbić do czołówki. Fakt, w rzeczywistości nie jest tak łatwo ;).

Następnie wybierane są te ze środku rankingu, najrzadziej te najstarsze.

 

 

Jestem za połączeniem u3 u5 u7 w jedno.

 

_____

 

 


a ogam.online traci jedne aktywne konto w grze. I tu i tu doprowadzi to do malejącej ilości graczy.

 

ilość graczy jest nadal ta sama :) Skoro jedna osoba ma dwa konta na dwóch uniwersach, to skąd drugi gracz ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Również jestem za połączeniem. Ogam jest jak umierający pacjent, który potrzebuje respiratora...

Pojedynczo uniwersa umrą szybciej niż gdy zostaną połączone. Oczywiście, kiedyś Ogam umrze śmiercią naturalną, ale łączenia są w stanie przedłużyć jego dogorywanie. Pamiętam łączenie u6 + u7 i aktywność po łączeniu. Było świetnie, jak za starych czasów pierwowzoru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Nie i jeszcze raz NIE. Gracze U7 którzy miesiącami pracowali na swoje aktualne osiągnięcia mieliby "odpaść" przez łączenie universów ? po co ? co to zmieni ? Czy ta gra zmierza do stworzenia jednego universum zlepionego z innych ? Nie trzeba było otwierać tylu universów, to teraz nie było by problemu. Pomyślcie tylko ile osób przestanie grać przez to ewentualne połączenie. Więcej strat niż korzyści. ABSOLUTNIE NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.