Skocz do zawartości

Co robić dalej


Iac

Rekomendowane odpowiedzi

Za miesiąc kończy mi się badać 30 poziom tech. eksped.

 

Wszystkie planety zostały już oziębione.

 

 

Obecnie nie mam żadnego celu w grze - jasne, mogę dalej badać, ale czas najkrótszego badania to min. miesiąc.

 

 

Mogę też budować, ale jak wynika z poniższych obliczeń, częściej niż raz na 3, 5 albo 9 dni nie wybuduję:

 

 

http://i59.tinypic.com/2dmaxc2.png

 

 

Jak widać z obliczeń zwrot surowców najbardziej opłacalnej kopalni zajmuje ponad 3000 dni!

 

 

Temat ten nie ma w zamiarze służyć publikacji pomysłów, a jedynie debacie na temat obecnej sytuacji w grze, szczególnie graczy topowych (ja raptem jestem 22).

 

Proszę nie spamować i wypowiadać się sensownie, a przy okazji używając reguł składniowych i ortograficznych obowiązujących w języku polskim.

 

 

Zapraszam również do wypowiedzi w temacie: http://forum.ogam.online/topic/19681-uwolnienie-resortów/?p=134245

Edytowane przez Jacme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy cel w końcu zostanie osiągnięty. Nie ważne co wymyślimy i tak to osiągniesz i wrócimy do tego tematu. To, że będzie można coś robić dalej nie znaczy, że sobie postawisz to za cel, np. jak sam podałeś - badania.

Taka jest prawda, że przede wszystkim lata się flotą. Jeśli nie masz na to czasu to cóż... nie gra jest winna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mi da to latanie flotą? Zmieni co najwyżej, że czas zwrotu wyniesie 1000 dni, albo 500 dni. I co z tego?

 

 

Równie dobrze mogę puszczać 70 ekspedycji dziennie w każdej po 150 mln szperaczy.

 

Żeby zbudować 1050 tys. szperaczy potrzebuję raptem 47 godzin.

 

Wystarczy, że znajdą 58 razy deuter i już się zwrócą.

 

Co oznacza, że równie dobrze ktoś może mi je niszczyć codziennie wieczorem i mimo wszystko będę na plus.

 

 

Chodzi mi tylko o to, że na wysokim poziomie nie bardzo jest co robić i żadna strata nie boli za bardzo.

 

Zdaję sobie sprawę, że celem tej gry (przynajmniej głównym) jest latanie flotą, jednakże (uni 5) mając raptem 900 mln szperaczy - podkreślam niecałe dwa dni dla mnie) jest się top 17 we flotach.

 

Proszę, tylko nie dyskutujmy o tym, jak rozwiązać problem flot, bo rozwiązanie jest tylko jedno - spowolnienie ich co najmniej o 75%.

 

Po prostu ostatnie pół roku miałem cel - oziębianie planet. Cały czas latałem na ekspedycje i 100% wydobycia przeznaczałem na zakup trytu. Teraz nie mam co robić z surowcami, ani z trytem.

 

Uważam, że Ogam to świetna gra i ostatnie 4 lata codziennie miałem coś do roboty - aż do przedwczoraj, kiedy oziębiłem ostatnią planetę.

 

Dlatego uważam, ze uwolnienie resortów do dobry pomysł. Będzie przynajmniej na rok - a może nawet więcej - coś robienia, i jakiś sensowny cel do osiągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mi da to latanie flotą? Zmieni co najwyżej, że czas zwrotu wyniesie 1000 dni, albo 500 dni. I co z tego?

 

 

Równie dobrze mogę puszczać 70 ekspedycji dziennie w każdej po 150 mln szperaczy.

 

Żeby zbudować 1050 tys. szperaczy potrzebuję raptem 47 godzin.

 

Wystarczy, że znajdą 58 razy deuter i już się zwrócą.

 

Co oznacza, że równie dobrze ktoś może mi je niszczyć codziennie wieczorem i mimo wszystko będę na plus.

 

 

Chodzi mi tylko o to, że na wysokim poziomie nie bardzo jest co robić i żadna strata nie boli za bardzo.

 

Zdaję sobie sprawę, że celem tej gry (przynajmniej głównym) jest latanie flotą, jednakże (uni 5) mając raptem 900 mln szperaczy - podkreślam niecałe dwa dni dla mnie) jest się top 17 we flotach.

 

Proszę, tylko nie dyskutujmy o tym, jak rozwiązać problem flot, bo rozwiązanie jest tylko jedno - spowolnienie ich co najmniej o 75%.

 

Po prostu ostatnie pół roku miałem cel - oziębianie planet. Cały czas latałem na ekspedycje i 100% wydobycia przeznaczałem na zakup trytu. Teraz nie mam co robić z surowcami, ani z trytem.

 

Uważam, że Ogam to świetna gra i ostatnie 4 lata codziennie miałem coś do roboty - aż do przedwczoraj, kiedy oziębiłem ostatnią planetę.

 

Dlatego uważam, ze uwolnienie resortów do dobry pomysł. Będzie przynajmniej na rok - a może nawet więcej - coś robienia, i jakiś sensowny cel do osiągnięcia.

 

 

Cieszę się, że znalazł się ktoś kto potrafi docenić grę. 

Widać, że czerpałeś dużo przyjemności z rozwijania swojego konta, i udało Ci się dojść do momentu gdzie kolejny krok jest już niemożliwy (biorąc pod uwagę rozwój gospodarczy a nie militarny :) ) choćby dlatego że jest to już nieopłacalne.

Nie spotkałem się wcześniej z osobami, które tak konkretnie przedstawiły problem braku celu w grze.

Dlatego myślę, że warto tutaj rozwinąć temat co można zrobić byś chciał się jeszcze bardziej rozwinąć.

 

Może masz jakiś pomysł? 

Na pewno takie tematy są potrzebne bo faktycznie gra ogam to gra flociarzy ale nikt nam nie zabroni rozwijać tej gry pod kątem ekonomii.

Nie każdy ma czas na flotę ( wiem to sam po sobie jako były flociarz a teraz pasjonat eko :) ), Jacme chętnie rozwinę z Tobą temat co można robić dalej, czekam na twoje przemyślenia a może i ciekawe spostrzeżenia co można by było zrobić :)

Może spełniony ekonom da początek czegoś co może znaleźć się w planach do wprowadzenia i ponownego urozmaicenia gry również pod kątem gry ekonomicznej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by powiedzieć, że przeszedłeś OGam. ;D

Jakiś medal Ci dać, czy coś...

 

A tak poważnie to nie wiem - ja traktowałem OGam zawsze jako grę flotową, uwagi do eko nigdy nie przywiązywałem. Ostatnio jak nie mam czasu, to jedyne co robię to wpłacam surowce i w sumie na tym się moja gra kończy, trochę bez sensu. Można by resorty odblokować, coś by to dało. Ale prawda jest taka że obojętnie jaki cel sobie postawisz, to albo 1) go w końcu osiągniesz, 2) cel jest niemożliwy do osiągnięcia. W przypadku 1) tak czy inaczej się to skończy, w przypadku 2) nikt do niego dążyć już nie będzie (np. zadanie z eko 30b dziennie - da się zrobić, ale nikt go nie zrobi).

"Wszystko ma swój czas" . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tez flota :) ale Ty chyba grasz na u3 to w pojedynke bedzie mega ciezko :/

 

Ps : wybacz nie widzialem uni 5 , ale i tak i tak gra flota na u5 jest bezsensu , spojrz na mnie ... nic nie latam bo nic nie ma .

 

Tak jak deus powiedzial mi , osiagnalem to co sie dalo i tyle trzeba na nowe unii isc :)

Edytowane przez Revenge ツ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by powiedzieć, że przeszedłeś OGam


 

 

 
Tekst roku! :)
 
Co do pomysłów to zapraszam do tematu: http://forum.ogam.online/topic/19681-uwolnienie-resortów/
 
 
Chciałbym także przypomnieć o moim starym pomyśle: http://forum.ogam.online/topic/18718-niszczenie-planet-graczy-niekatywnych/
 
 
Proszę zauważyć, iż pomijając wyliczenia większość graczy podeszła do pomysłu pozytywnie. Pragnę także przypomnieć to co napisał Deusx:
 

 

Moje propozycje z konkretnymi wartościami:
 
Niszczenie planet (poza matką) graczy nieaktywnych, poniżej 500 miejsca w rankingu
Do zniszczenia planety konieczne będzie min 1 mld OW (około 20%) do 2 mld ow - maksymalne 30% szans na zniszczenie. Zabudowa będzie miała małe znaczenie przy niszczeniu, jednak będzie uwzględniona.
Możemy niszczyć dowolną flotą, pozostałe jednostki będą przeliczane na siłę ataku (uzbrojenie)
Gracz nieaktywny będzie kwalifikowany dopiero po 50 dniach nieaktywności.
Ze zniszczonej planety powstanie debris, który będzie stanowił około 1% wartości budynków planety.
Dodatkowo proponuję nowe badanie, które pozwoli na specjalną siłową technikę ataku planety
 
 
Skrypt prosty, logiczny, myślę, że 3,4 godzinki wraz z testami spokojnie wystarczą na jego napisanie. Mogę to zrobić nawet jutro, jeżeli będziecie mieli taką wolę.
 
 
 
To co miało być "jutro" tzn. 23 lipca 2014 roku zostało zapomniane.
 
Nie mam zamiaru krytykować Deusa, uważam, że stworzył wspaniałą grę i denerwuje mnie roszczeniowa postawa niektórych graczy. Po prostu zwracam uwagę, iż niektóre dobre pomysły, które były popierane przez graczy i nawet Deusa zostały zapomniane.
 
 
To co napisał Neriel o tym, że każdy cel kiedyś zostanie osiągnięty jest w większości prawdą, chociaż przy uwolnieniu resortów problem ten zostanie przynajmniej na rok złagodzony.
 
 
Myślę, że można porównać sytuację, którą tutaj mamy do tego co się działo z pewnymi nowościami:
 
Część z Was zapewne pamięta palmtopy. To był hit, "nieograniczone możliwości", wiele aplikacji, setki stron poświęconych tematowi, testy, opinie fora itp.
 
Sam miałem nawet Handspringa Treo, który w owych czasach (to był 2003 rok) kosztował kolosalne 2000 zł.
 
Sami zobaczcie co się stanie jeżeli wpiszecie w wyszukiwarkę słowo palmtop. Nie pozostało nic. Dlaczego? Brak innowacji.
 
Inny przykład, trochę starszy: Ci z was co mają przynajmniej 20 lat zapewne pamiętają świetne gry pod DOSa, takie jak BluesBrothers czy Prehistoryk. Wydająca je firma Titus Interactive padła w 2004 roku.
 
Pamiętacie też zapewne tak dobre gry jak Rayman, Prince of Persia czy Dyna Blaster. Te gry były, z kolei produkcji UbiSoftu, który ma się dobrze. Dlaczego więc Titus padł? Brak innowacji. To jest klucz do wszystkiego.
 
Ostatni przykład: Nokia. Kiedyś większość rynku należała do tej firmy Zaczęła produkować pierwsze prawdziwe smartfony (seria N). Ale co się stało z Nokią wszyscy wiemy. Tu również powodem był brak innowacji, w pewnym momencie rozwój się zatrzymał.
 
Nie sądzę, żeby Ogam padło, ale

Łącznie posiadamy ponad 14.000 zarejestrowanych kont

na stronie głównej jest bynajmniej groteskowe. 80% planet to idlerzy. Zauważcie, że liczba osób, które są aktywne na forum nie przekracza (może) 30. Na forum jest zarejestrowanych około 4880 użytkowników, ale tylko dwustu ma więcej niż 100 postów. W ciągu ostatnich 6 miesięcy, tj. od 29 lipca 2014 roku forum odwiedziło - UWAGA - 540 osób.
 
W ciągu ostatniego miesiąca zaś 137, przy czym tylko 57 osób miało co najmniej 50 postów - tak, lubię statystykę.
 
Sęk w tym, że w Ogam mało kto już gra. 
 
 
Moim zdaniem, nie ma innej możliwości przyciągnięcia graczy niż innowacje.
 
Pomijając już pomysł zwolnienia flot o co najmniej 75% to pisałem także kiedyś, że powinny być tylko 2 serwery - jeden z możliwością kupowania astatów, drugi z astatami tylko z ekspedycji.
Edytowane przez Jacme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacme przypomnę temat niszczenia planet.

 

Faktycznie temat był i został dobrze odebrany przez większość graczy.

Może nie uda się tego jakoś ekspresowo wprowadzić (mówię tutaj, że na dniach), jednak coś trzeba będzie zrobić.

 

Ja będę szperał w starych tematach i postaram się przedstawić plan prac, które cieszyły się dużym poparciem graczy i będę starał się wywalczyć dla nich miejsce w kolejce do zrobienia.

Nie obiecam, że większość się uda wprowadzić ale zmiany muszą być i ja postaram się troszkę tych zmian przyśpieszyć :)

 

Co do zwolnienia prędkości flot o 75% myślę, że na ten moment nie jest to możliwe.

Jednak ogam.online charakteryzuje się dużą prędkością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycji było pełno, dużo chęci i zapału. Wszystko się skończyło... Admin nie potrafił tego docenić, że wielu graczy takich jak Ty chciało pomóc w rozwoju tej społeczności. Winy bym nie upatrywał w ich postawie... Jeżeli bym był na miejscu Deusa już dawno bym do Ciebie napisał i zaproponował współpracę. Wysłuchał, podyskutował i stworzył coś konstruktywnego. Choć w to nie wierzę, to mam nadzieje, że tak się właśnie stanie. Życzę Tobie i sobie powodzenia. Sukces Twoich pomysłów jest sukcesem każdego pojedynczego gracza tej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety taka prawda - wystarczy spojrzeć na dział "pomysły", mnóstwo tam ciekawych rzeczy, szczególnie przez ostatnie kilka miesięcy. Niestety wszystkie poszły w zapomnienie. ;) Widocznie tak już musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam eko bliskie twojemu Jacme, i tez nie wiem co dalej , takich typów pewnie więcej ale cóż. Cholera wie co trzyma jeszcze przy tej grze, jakby się zastanowić to przyzwyczajenie ale juz teraz to tylko do zrobienia banku ewent. Jakieś lvl kopalni i tyle ,,,czasu by było na większą aktywność ale właściwie po co w takim stanie jak teraz to wygląda???Nie będe teraz tu wyrzucał deusowi wszystkiego bo to już nudne się zrobiło , Ale może w końcu zachowałby się jak facet i niełudziłby nas obietnicami tylko powiedzisl sorry nie mam już tyle czasu co kiedyś na tą gre, są rzeczy ważniejsze Bylo by lepiej niż ciągłe niezrealizowanepomysły, może znajdzie się chętny co ją od Ciebie kupi????

Edytowane przez VEVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę odkopię temat, ale z racji tego, że "ekonomiczny" to pozwolę sobie na wypowiedź:)

 

Również gram na Uni 5, struktura typowo "eko". Ja jeszcze z oziębianiem nie skończyłem, bo niektóre planety mam na poziomie +100 st.C, więc wolę nawet nie sprawdzać na razie, ile zajęłoby mi to czasu i trytu, aby sprowadzić to do możliwie minimalnego poziomu.

Mój cel był taki, żeby wejść do top 100, i to się udało 2 razy, wcześniej na krótką chwilę, kiedy to łączone były uniwersa ;D

Teraz fajnie byłoby wbić do top 50. Zadanie niełatwe, tym bardziej, że nie kupuję astatów (a te które zdobyłem, przeznaczam na badania).

Tak więc mam kilka zadań eko do zrobienia (3 ostatnie), może coś podziałam w temacie zadań księżycowych.

 

I tutaj nachodzi mnie pewna myśl, że być może masz jeszcze coś do wykonania. Sam piszesz, że jesteś na 22 miejscu (sprawdziłem i jesteś 14  ;-)  ). W budynkach jesteś 12 (brakuje 5,2bln) , więc wejście choćby do top10 byłoby sensowne. Fakt, na tym etapie gry trzeba już szukać troszkę abstrakcyjnych zadań, ale hej, nikt nie powiedział, że ma być prosto ;D

Co powiedz na przykład na zbudowanie kopalni metalu na 80 poziomie? Obecny rekord na naszym uni to 77, trochę słabo ;D Pewnie koszt olbrzymi i gdzieś da się to sprawdzić, ja piszę o późnej porze i nie chcę teraz tego szukać.

Można się też pobawić w 50 000 czy 100 000 wygranych bitew, ale jak rozumiem sytuacja nie pozwala, ok.

Mam też propozycję szzególnie ciekawą: zezłomuj jakąś dużą flotę bez budowania swojej (sama obrona) ;D

Możesz też podjąć się niszczenia bunkrów na naszym uni, sporo tego się porobiło, więc i farmienie ciężej idzie ;-)

Rzuciłem kilka wolnych myśli, mam nadzieję, że coś dobrego przyjdzie Ci do głowy i pochwalisz się pomysłem przed publiką:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ze względu na przykrą sytuację życiową moje granie obecnie sprowadza się do wpłacania surowców do banku, ale że postarałeś się z odpowiedzią to postaram się coś napisać. Twoje pomysły są niezłe, ale jeżeli chodzi o:

 

kopalnia metalu poziom 80: z mojego 71 kosztowałoby to 5,358 bld duetueru, czyli 477 dni mojego wydobycia - niespecjalnie widzę tego sens.

 

jeżeli chodzi o top 10 - to po połączeniu trzech uni nie ma na to szansy w przeciągu 5 lat.

 

Jeżeli chodzi o bitwy, to pierwszy akapit tego postu wyjaśnia wszystko.

 

Jeżeli chodzi o zezłomowanie dużej floty za pomocą obrony to mój księżyc średnicy 9773 mówi sam za siebie.

 

Jeżeli chodzi o niszczenie bunkrów, to znowu akapit 1.

 

Zadania: strategia: pozostało 1 zadanie, ekonomia: zrobione wszystko, moon: zrobione wszystko, technologia: zrobione wszystko, ekspedycje badania: zrobione wszystko, ekspedycja misje: pozostały 2 zadania, a flota: no cóż, prawie nic :)

 

Pomijam fakt, że zadania z gałęzi niszcz są praktycznie niewykonalne (chyba nie ma ani jednego moona 9900, nie mówiąc już o pięciu)

 

 

Jeżeli chodzi o inne pomysły to ponownie zapraszam KAŻDEGO do tego tematu: http://forum.ogam.online/topic/19719-niszczenie-planet-nowy-temat/

Edytowane przez Jacme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się z Tobą nie zgodzę ;) Rok, półtora max :) Ale tak, wiem, akapit pierwszy... :/

 

Alwi ja uważam że tym razem to Tynie masz racji i ja się z Jacme zgodzę w 90% choć i w 5 lat nie sądzę aby osiągnął poziom TOP 5 chyba że wyda kasę i zainwestuje w astaty to oczywiście i w ciągu jednego dnia będzie TOP 1.

Bez inwestycji w astaty musiałaby topka stać się idlerami aby ich przeskoczył bo TOP 10 bedziemiał nad nim przewagę w EKO cały czas i grając aktywnie gracze z TOP 10 zawsze będą przed nim więc przykładowe TOP 5 jest po za jego zasięgiem.

 

Gra umiera śmiercią naturalną i szczerze życzę snejkowi aby udało mu się przywrócić życie temu portalowi ale wątpię w to że mu się uda.

 

Wiele obietnic i cały czas słyszy się to samo na wszystko potrzeba czasu, tylko ile tego czasu ile można czekać ile już pomysłów było i co z tego jest, NIC co chwila kolejny gracz żegna się z grą tylko tyle się słyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ze względu na przykrą sytuację życiową moje granie obecnie sprowadza się do wpłacania surowców do banku, ale że postarałeś się z odpowiedzią to postaram się coś napisać. Twoje pomysły są niezłe, ale jeżeli chodzi o:

 

kopalnia metalu poziom 80: z mojego 71 kosztowałoby to 5,358 bld duetueru, czyli 477 dni mojego wydobycia - niespecjalnie widzę tego sens.

 

Sens jest taki, że pobiłbyś rekord Uniwersum. Bo powiedz szczerze, jaki w ogóle sens ma ta gra? Wirtualne klikanie w wymyślone statki, przerzucanie nieistniejących surowców. Jak już mówiłem, teraz przyszedł czas na cele absurdalne.

Tak, to pewnie zajęłoby 477 dni Twojego wydobycia, ale możesz to znacznie przyspieszyć farmieniem.

Tak, żeby zwróciły się koszty postawienia tej kopalni, pewnie musiałbyś zaczekać do roku 2039 ;D

Piszesz, że nie masz czasu grać, sytuacja nie pozwala, ok ja to rozumiem. To może zadaj sobie pytanie, czy jest sens nie tyle w samej grze czy stawianie sobie w niej celów, tylko może większy sens będzie miało skupienie się na swoim prywatnym życiu? Może lepszym pomysłem będzie odłożenie tej gry na jakiś czas, postawienie urlopu a potem wrócisz do gry za 3-4 tygodnie i zobaczysz, czy wciąż ci jej brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jednak będę stał przy swoim - widzę jak gracze z topki zostają w tyle. Wątpię by wydawali nawet to co wydobędą.

Wiadomo, że od wchodzenia raz w tygodniu punktów nie przybędzie i te 2h dziennie trzeba by na grę poświęcić (jak się człowiek chce wybić) Ale topka jest możliwa. Nawet top5. Ale tylko dla bardzo aktywnych; dycha dla normalnego gracza, i to takiego, który ma już troche punktów naklepane, jest na 100% osiągalna.

 

Tak się będzie przedstawiała topka po połączeniu universów.:

1	192.878.854.687.300
2	153.032.067.285.320
3	141.478.049.068.150
4	89.031.708.304.833
5	82.807.598.133.765
6	75.406.830.579.088
7	70.451.837.862.520
8	65.840.205.382.577
9	64.353.195.114.143
10	63.804.744.635.596
11	62.194.350.672.867
12	62.985.904.183.287
13	61.446.392.750.094

Większość tych osób w ciągu roku zdobędzie mniej jak 5 bld deuteru (eko) + niewielkiej ilości ekspedycji. Wystarczy aktywniej wysyłać ekspedycje, sprzedawać tryt zamiast go skupować (Jacme - Ty na ten tryt wydałeś majątek, więc teraz, jak już masz wszystko ochłodzone powinieneś z eko wystrzelić :) ) troche pofarmić i w rok będziesz miał 3x tyle. No ale nie oszukujmy się - bazując na samym eko, to człowiek w statystykach nie skoczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel

MODek

  • photo-thumb-582.png?_r=1337869761
  • Programista
  • Programista.jpg
  • 3170 postów
    • Online: 218d 7h 24m 21s
  • Nazwa z gry:Neriel
  • Uniwersum:3
  • Gadu-Gadu:1463534
  • LokalizacjaWeyhausen

Napisano 29 styczeń 2015 - 20:43

Każdy cel w końcu zostanie osiągnięty. Nie ważne co wymyślimy i tak to osiągniesz i wrócimy do tego tematu. To, że będzie można coś robić dalej nie znaczy, że sobie postawisz to za cel, np. jak sam podałeś - badania.

Taka jest prawda, że przede wszystkim lata się flotą. Jeśli nie masz na to czasu to cóż... nie gra jest winna.

 

 

 

Dodałbym jeszcze ze jezeli niemasz czasu , postaw sobie za cel uzbieraj xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx sorowcow w banku 8) Na to chyba znajdziesz czas  ;) A jak go bedziesz miał wiecej, spozytkujesz owe sorowce wedle uznania  :D

 

No i zawsze mozna zostawic te cyferki w p.... :D

Edytowane przez ASTEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.