Skocz do zawartości

Skarga na KarolRadom


Ba'al

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Składam oficjalną skargę na postępowanie SGO KarolRadom. Dwa dni temu założyłem temat "Wielki update - fakt czy ściema?" w którym w sposób kulturalny zapytałem o postęp prac nad długo oczekiwanym update'm rzeczowo uzasadniając powód założenia oddzielnego tematu. 

 

Pozwolę sobie zacytować treść owego tematu:

 

 

Witam,

 

Proszę o rzetelne rozpisanie postępów prac nad wielkim update opisanym w wątku: http://forum.ogam.ne...je/#entry133822

 

Założenie nowego tematu podyktowane jest brakiem możliwości umieszczenia stosownego postu w ww temacie oraz faktem, iż temat nie jest aktualizowany (ostatni termin w temacie jest 21.01.2015m, dziś mamy 25.01.2015). 

 

Z góry dziękuje administracji za informacje,

 

Pozdrawiam,

 

Ba'al

 

 

Nie minęło 10 minut jak Ja oraz inni użytkownicy wypowiadający się w temacie otrzymali bana na temat. Jedyne co mogło z mojej strony budzić jakiekolwiek wątpliwości to TYTUŁ tematu. Blokowanie dostępu do tego tematu nie miało absolutnie żadnej wartości dodanej. Nie ma nawet mowy o zablokowaniu potencjalnego "najazdu" na administrację co by sugerował IWNF bo jak wskazuje powyższy cytat temat miał charakter jedynie zapytania. Co zabawniejsze temat zawarty jest w dziale "Pytania" i jest pytaniem. Odnosząc się do tematu również nie można przypisać mu złamania jakiegokolwiek punktu regulaminu a jego potencjalnie kontrowersyjny tytuł jest tak naprawdę niezaprzeczalnym faktem sytuacji jaką można obserwować w ostatnich tygodniach. Nie ponoszę odpowiedzialności za to, że administrator ma dość poważne obsuwy czasowe a jednocześnie nie dba o odpowiedni przepływ informacji w tej niekomfortowej sytuacji. Mnie naprawdę nie interesuje powód takiego stanu rzeczy, a i tak uważam, że wykazałem max. tolerancji na wyraz braku szacunku do graczy, w tym do mojej skromnej osoby. Reasumując: Temat nie złamał żadnego punktu regulaminu a to, że jaśnie KarolRadom poczuł się urażony to już należy odpowiedzieć sobie na pytanie kto doprowadził do takiej sytuacji: Gracze czy Administracja? Pomijam już fakt, że gdyby temat nazywał się np. "Wielki update - fakt czy mit?" to oddźwięk byłby taki sam. Użyłem zwyczajnie trafniejszego określenia biorąc pod uwagę odpowiednie aczkolwiek nie wulgarne słownictwo.

 

 

W następstwie zablokowania tematu "Wielki update - fakt czy ściema?" rozpoczęła się rozmowa (również kulturalna) na shoutboxie. I po raz kolejny KarolRadom popisał się godną pożałowania interwencją. Wszyscy uczestnicy rozmowy otrzymali bana na shoutbox pomimo, że rozmowa nie zawierała absolutnie żadnych znamion złamania regulaminu (jeśli KarolRadom twierdzi inaczej to oczekuje podania konkretnego punktu regulaminu, z uzasadnieniem pisemnym w odniesieniu do przytaczanego punktu oraz cytatu mojej wypowiedzi, który pod ten punkt podchodzi). Dyskusja nie miała na celu żadnej agresji przeciwko teamowi a była zwyczajną rozmową - to problem administracji, że na niewygodny dla niej temat. To nie gracze są winni obecnemu stanowi ale sama administracja - powody nie mają tu żadnego znaczenia. Oczywiście bana otrzymałem bez żadnej informacji ani o powodzie, ani o okresie kary ani nic. Całkowita enigma.

 

Z uwagi na zajmowane stanowisko przez KarolRadom oraz faktem iż obnosi się zdobytym tytułem zawodowym zamierzałem złożyć skargę zaraz po zaistniałej sytuacji. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że KarolRadom zadbał o to abym nie miał możliwości złożyć na niego skargi. Dostałem bana na zakładanie tematów w dziale "Skargi na Team"  pomimo, iż w tym dziale nie zawitałem ani tego dnia ani nawet w tym roku. Można to nazwać ewidentnym uniemożliwianiem rozwiązania konfliktu za arbitrażem przełożonego KarolRadom'a. W obecnej sytuacji Założyłem temat "Bany z kosmosu" w dziale odwołań i kategorii "bany" opisując całą sytuację. Kolejny raz miałem okazję przekonać się jak KarolRadom ochoczo nadużywa uprawnień blokując mi dostęp do tego tematu, oczywiście nie hańbiąc się odpisywaniem na postawione zarzuty w jego treści (podejrzewam, że nawet nie czytając). W ostateczności podłączyłem się do tematu odwoławczego gracza Revenge gdzie oczywiście zostałem potraktowany jak powietrze. 

 

Majstersztykiem całej sytuacji okazało się zablokowanie mi tematu "Brak możliwości pełnego korzystania z symulatora" w dziale błędy. Treść owego tematu jest następująca:

 

 

Witam,

 

Chciałbym zgłosić, że przekierowanie z raportu szpiegowskiego do symulatora (odnośnik "symuluj" w raporcie) nie działa poprawnie. Dziś jak zawsze szpiegowałem kilka planet. Gdy w jednym z raportów kliknąłem w "symuluj" przekierowało mnie do symulatora ale był on pusty (nie zaciągnął danych z raportu). Ze swojego kontekstu nie jestem w stanie powiedzieć co jest nie tak ale wstępna analiza wykazała, że powodem może być ilość danych w raporcie. Raport w którym zauważyłem błąd wykazał pokaźny bunkier i troszkę floty. Gdy wykonałem skan planety niemal pustej (w zakresie floty/obrony) przekierowanie zadziałało poprawnie. Z uwagi na strategie gry wolałbym nie podawać konkretnych koordów w temacie. Udostępnie je administratorowi na PW w razie potrzeby.

 

Pozdrawiam,

 

Ba'al

 

Oraz monit po niemalże tygodniu bez żadnego odzewu nikogo z teamu

 

 

 

Kiedy można się spodziewać jakiejkolwiek reacji ze strony administracji?

 

Może jaśnie KarolRadom będzie łaskaw podać punkt regulaminu i uzasadnić powód zablokowania dostępu do tego tematu? Gdzie jest uwzględniony zakaz zgłaszania błędów w grze?

Monit został wystosowany z prostej przyczyny. Wcześniej założyłem temat "Wyszukanie gracza hiena na u7 " gdzie czekałem na jakąkolwiek odpowiedź (chodźby, że ktoś z temau zapoznał się z problemem) miesiąc. Tam również po miesiącu wystosowałem monit i IWNF nie widział problemu odpisać, pozwolę sobie zacytować:

 

 

 

Sprawę przekażę deusowi gdyż mógł nie zauważyć tematu. Tematu nie zamykam, proszę o informację za kilka dni czy błąd dalej występuje.

 

Jak to jest, że jeden członek TEAMU umie zareagować na monit od użytkownika a drugi się ciska i blokuje co popadnie? Na jakiej podstawie Ja się ponownie pytam? 

 

 

Jako podsumowanie skargi warto dodać, że w żadnym wypadku KarolRadom nie raczył napisać słowa mi na PW z uzasadnieniem ani powodem swojej decyzji, co lepsze cały czas siedział na anonimie i najwidoczniej miał niezły ubaw z całej sytuacji. O szczegółach dowiaduje się kanałami nieoficjalnymi.

 

Czy tak postępuje członek TEAMU? Czy tak postępuje świadomy dorosły człowiek? Czy tak postępuje Człowiek z wyższym wykształceniem? 

 

 

 

Za bezpodstawne nadużywanie uprawnień wynikających z zajmowanego stanowiska, za wyjątkowy brak szacunku w stosunku do graczy i co najważniejsze za samowolkę w działaniu na forum nie mającą nic wspólnego z pilnowaniem porządku i przestrzegania regulaminu oczekuje od przełożonego KarolRadom'a wyciągnięcia surowych i daleko idących konsekwencji z zaistniałej sytuacji. Spodziewam się również wypowiedzenia się w tym temacie samego zainteresowanego.

 

Pozdrawiam,

 

Ba'al 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Nie wiem czy deusx będzie miał czas się wypowiedzieć, albo czy nastąpi to zanim temat nie umrze śmiercią naturalną więc jako członek teamu pozwole sobie napisać co nieco.

Po pierwsze chciałbym zauważyć, że bardzo stracił Pan po próbie wymuszenia unbana poprzez zastraszanie członka teamu, co z pewnością ma wpływ na przebieg tej skargi i będzie miało konsekwencje przy każdej akcji w Pana stronę. Proszę mieć to na uwadze.

Dalej... nie wszystkie oskarżenia powinny być kierowane do KarolRadom. Nagle zaczęła się nagonka na Karola. KarolRadom jest osobą która stara się wykonać swoją pracę czyli pilnować porządku na forum. Jeśli używacie wulgaryzmów, podjudzacie do awantur i prowokujecie, nie dziwcie się, że moderator podejmuje takie a nie inne kroki. Ile razy można upominać, dawać warny i straszyć banem? Miarka się przebrała i moderator zastosował inne środki niż tylko słowne upomnienia. Pilnowanie forum wygląda od środka troche inaczej, kto miał przyjemność użerać się z niezadowolonymi graczami ten wie. Przyjemne to nie jest, ciągłe skargi, zero docenienia.

 

Wracając do tematu...blokada działu "skargi na team" została nałożona prawdopodobnie przez deusa(tylko ja i deus mają takie prawa- ja tego nie zrobiłem, także wniosek nasuwa się sam). I nie był to ban na użytkowników jak Pan twierdzi, a na cały dział. To samo tyczy się zamykania tematów, gdyż to nie KarolRadom je zamykał.

Jedyne co zrobił to blokada dostępu do tematu który mógł prowadzić do kolejnych awantur na forum, ale to już wyjaśniłem w innym temacie, oraz bany na SB które skrupulatnie dokumentował do wglądu członków teamu i do żadnego z nich nikt nie miał zastrzeżeń.

Przelewacie złość nie na tego członka teamu, KarolRadom tak jak i ja jesteśmy tylko od pilnowania porządku. Gra wywołuje emocje? Robimy fsa i idziemy zapalić, pobiegać. Zastanawiam się jak Wy byście postąpili w takiej sytuacji... z pewnością tak by dogodzić i graczom i wypełnić jednocześnie obowiązki moderatora.

 

Co do konsekwencji, to zostawiam to deusx. Lecz wiem jak sytuacja wyglądała od środka i doskonale rozumiem działania KarolRadom. Nie jest to osoba winna tej sytuacji i nie on powinien ponosić konsekwencje tego, że moderuje forum DLA WAS graczy, byście nie żyli w spamie, syfie i wulgaryzmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny IWNF,

 

Twoja wypowiedź zawiera wiele nieścisłości, które nie wiem z czego wynikają ale dzięki, że pochyliłeś się nad naskrobaniem tak obszernej odpowiedzi a nie "bo tak" :)

 

Zacznijmy od tego, że to nie Ja chciałem wymusić unbana groźbami instytucjami Państwowymi ale ów groźby (nazywajmy je informacją dobrze? Są bardziej trafne) były efektem żenującej postawy KarolRadom i ogólnej sytuacji w grze (a obserwuje dość sumiennie to co się wyprawia już blisko pół roku). Tak jak już wspominałem w jednym z tematów fakt, iż tu jest gra i pewne relacje są z natury rozluźnione i wiele rzeczy przyjmuje się z dystansem nie oznacza, że pozwolę sobie na jakiekolwiek zachowania godzące w moją osobę. Wczorajsza sytuacja przelała czarę jakiejkolwiek goryczy a fakt, iż ograniczam skargę tylko do wczorajszych wydarzeń podyktowana jest dwiema prostymi czynnikami:

 

- Nie wszystkie obserwowane sytuacje dotyczyły mojej osoby i niejednokrotnie są już zamknięte więc nie ma sensu ich tu wywlekać

- Chciałem skupić sie na wczorajszych zdarzeniach bo miały one dość przykry i wręcz upokarzający charakter w stosunku do mojej osoby

 

Naprawdę nie będę przekonywał w kółko ale gdybym dostał informację na PW, że temat jest zablokowany z uwagi na możliwe ognisko kolejnej kłótni to pewnie, nie byłbym zadowolony bo po raz kolejny zaznaczam, że temat miał charakter informacyjny a założenie oddzielnego wątku było spowodowane zamknięciem dedykowanego tematu i brak aktualizacji zawartych w nim informacji a Ja chciałem uzyskać jasną odpowiedź co do postępu prac, ale pewnie by mi przeszło zaraz i bym nie robił z tego afery. Blokowanie tematu bez słowa a zaraz potem również bez słowa blokowanie shoutboxa i innych tematów (nawet niepowiązanych ze sprawą? o.O) (gdzie dalej nie widzę punktu regulaminu, który niby złamałem i przytoczonej mojej wypowiedzi) nie jest poważnym traktowaniem nikogo a już zwłaszcza klienta. 

 

"Nagonka" na Karola zaczęła się dlatego bo z posiadanych przeze mnie informacji jest odpowiedzialny za ww. oskarżenia. Naprawdę nie w mojej kompetencji jest doszukiwanie się kto odpowiada za ten cały bałagan. Jako klient widzę przedsiębiorstwo a nie przysłowiowego Jaśka Kowalskiego. KarolRadom nie odpisał w żadnym z tematów i nie podał kompletnie nic na swoją obronę a jeszcze głupio się tłumaczył w temacie Revenge. Od mojej strony sprawa jest jasna. Brak jakichkolwiek chęci wyjaśnienia sytuacji tylko potęguje zasadność skargi w takim zakresie.

 

Mówisz, że KarolRadom ostrzegał na shoutboxie wiele razy... Może przytoczysz mi chodź jedno ostrzeżenie skierowane w moją stronę? Personalnie do mnie? Sorry ban dostałem Ja i guzik mnie obchodzi co KarolRadom robił w stosunku do innych graczy... Nie przypominam sobie także jakichkolwiek ostrzeżeń w moją stronę. Ani warny ani upomnienia...

 

Fakt może nie pracowałem z niezadowolonymi graczami ale z niezadowolonymi użytkownikami już tak - i cały czas pracuje. Powiem więcej jestem na miejscu Deus-a gdzie odwiadam za cały TEAM i wierz mi stawka jest nieporównywalnie większa niż złom w grze czy ban na forum... To powoduje, że rozumiem specyfikę tej branży i naprawdę wykazałem max. cierpliwości i przymykałem oko na wiele nieprzyjemnych sytuacji. Powiem jeszcze więcej to też powoduje pisanie monitów do tematów i uczulenie na dotrzymywanie wszelkich terminów. Zgodzisz się ze mną, że ktoś kto podejmuje się administracji jakimkolwiek portalem zobowiązuje się do utrzymania tego portalu i bierze na siebie cały ciężar związany z jego utrzymaniem? Nie tylko profity...

 

Nie przelewam złości tylko opisuje fakty najrzetelniej jak tylko jestem w stanie i opieram się na dostępnych mi materiałach a to Deusx (ew. ty) macie za zadanie skargę rozpatrzeć i przyjrzeć się problemowi. Rozumiem, że nie jest w twojej kompetencji wyciąganie konsekwencji więc to musi poczekać na Deus-a.

 

Chce Ci też wytłumaczyć, że Ogam po za tym, że jest grą jest też źródłem zarobku i bez wątpienia można to porównać do przedsiębiorstwa. Sorry w przypadku przedsiębiorstwa takie sytuacje spowodowały by, że klienci by odeszli a samo przedsiębiorstwo zyskało negatywną etykietę w branży. Tu jest tak samo. Czy komukolwiek się to podoba czy nie jestem klientem portalu bez względu na to czy gram na astatach czy też nie - bez graczy nie było by gry. Pragnę też zauważyć, że założenie konta i zatwierdzenie regulaminu jest swojego rodzaju zawarciem umowy. A to oznacza, że mogę w dowolnym momencie tą umowę zerwać (tak jak i administracja gry - np. banując konto). Problem w tym, że mogę cofnąć wszelkie zgody na przetwarzanie danych kontaktowych (i osobowych jeśli takowe są przetwarzane) do mojej osoby a tą niewątpliwie jest adres E-mail. Administracja gry wówczas jest zobligowana tą daną usunąć pod groźbą pewnych konsekwencji prawnych. Poinformowanie o nich wy nazywacie groźbą. Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź i zastanów się czy próbowałem wymusić unbana - z mojej perspektywy nie ma mowy o czymś takim. Po prostu kontynuowałem proces zerwania umowy.

Edytowane przez Ba'al
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Ja swoją opinię już wyraziłem i na tym postaram się poprzestać gdyż nie jestem stroną w skardze ani osobą która skargę powinna rozpatrzyć. Poczekałbym na deusx i jego opinie gdyż skarga jest kierowana do niego jako naszego ,,szefa".

Jeśli ja byłbym osobą mającą rozpatrzyć tą skargę zostałaby ona rozpatrzona na korzyść KarolRadom. Jak natomiast postąpi deusx, nie wiem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deux rozpatrzy skarge tak ze   bedziemy mieli ubaw po pachy   zadnej informacji za co ban i na ile  zakonczy sie to tak ze kazdy ktory sie wypowie  na temat dzialania "WLADZY" dostanie bania bo  ma odmienne zdanie  niz  oni. 

 Sam  zadalem pytanie na forum - widocznie niewygodne  wiec temat zostal skasowany.

 

POZDRAWIAM  Q4L  Q4L1TY :troll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IWNF,

 

Masz prawo do własnego zdania a ponieważ nie jesteś stroną konfliktu to nawet nie bardzo musisz je uzasadniać. Prawdę mówiąc obrona kolegi z zespołu jest racjonalna - aczkolwiek jest jedynie wyrazem lojalności wobec zespołu, nie ma żadnej wartości merytorycznej.

 

Chciałbym abyśmy mieli jasność w kilku kwestiach:

 

  1. Nie rozmawiamy o banie na grze tylko o poszczególnych banach na forum i to ich należy się trzymać w tym temacie
  2. Chcę poznać konkretny punkt regulaminu, przytoczoną moją wypowiedź (ew. fragment) która ten punkt złamała oraz komentarz osoby nakładającej bana na temat "Wielki update - fakt czy ściema?" w stosunku do mojej osoby
  3. Chcę poznać konkretny punkt regulaminu, przytoczoną moją wypowiedź (ew. fragment) która ten punkt złamała oraz komentarz osoby nakładającej bana na shoutbox w stosunku do mojej osoby
  4. Chcę poznać konkretny punkt regulaminu, przytoczoną moją wypowiedź (ew. fragment) która ten punkt złamała oraz komentarz osoby nakładającej bana na temat "Brak możliwości pełnego korzystania z symulatora " w stosunku do mojej osoby
  5. Chcę poznać konkretny punkt regulaminu, przytoczoną moją wypowiedź (ew. fragment) która ten punkt złamała oraz komentarz osoby nakładającej bana na temat "Bany z kosmosu" w stosunku do mojej osoby
  6. I w końcu chcę poznać konkretny punkt regulaminu, przyczynę uzasadniającą zasadność powołania się na ów punkt osoby nakładającej bana na brak możliwości złożenia skargi w dziale "Skargi na Team" w stosunku do mojej osoby

 

Kolejny raz zaznaczam, że nie obchodzi mnie ile razy KarolRadom czy inny członek teamu upominał i dawał warny innym graczom. Mnie interesuje ile razy Ja byłem upominany i ile razy Ja otrzymałem warna. Tu odpowiedź jest prosta. Nie znajduje absolutnie żadnego uzasadnienia karania mnie tylko i wyłącznie dlatego, że ktoś gdzieś dostał warna... To problem administracji, że nie jest w stanie opanować gry w stopniu zapewniającym chociażby względne zadowolenie z gry.

 

Analogicznie nie znajduje absolutnie żadnego uzasadnienia nałożenia bana w dziale błędów. Błąd zgłosiłem w odpowiednim dziale i w odpowiedniej formie. Monit nie miał na celu nic innego niż zwrócenie uwagi administracji na ten błąd. Sam słusznie zauważyłeś w poprzednim analogicznym temacie, że Deus może przeoczyć dany temat i błąd nie zostanie naprawiony. Zastanówmy się teraz czy celem działu jest aby zgłaszać błędy czy aby był pusty i móc się na tej podstawie chwalić jak to wszystko świetnie działa bo nikt nic nie zgłasza?

 

Następnie - wydawało mi się, że dział odwołań służy do odwoływania się od bana i temat jest oficjalnie uznaną ścieżką procedowania w przypadku bana. Dlaczego zatem na mój temat w tym dziale została bez słowa nałożona blokada a nakładający bana ani tym bardziej osoba od bana której dotyczy odwołanie nie raczyła nic napisać w temacie (podejrzewam, że to i tak ten sam członek Teamu ;))? Sorry, ale albo dział spełnia swoje założenia albo go usuńcie bo banowanie ścieżek odwoławczych jest śmieszne...

 

Jeszcze na zakończenie: 

 

 

 

Ja swoją opinię już wyraziłem

 

Widzisz IWNF... Problem polega na tym, że TEAM skutecznie uniemożliwia wyrażanie swojej opinii innym użytkownikom... Nawet jeśli nie ma żadnych podstaw do bana to ban leci tylko i wyłącznie dlatego, że ktoś ma inne zdanie.

  •  
Edytowane przez Ba'al
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, czy osoby odpowiednie do wypowiedzenia się w tym temacie zapomniały jak się używa klawiatury? Czy może standardową procedurą odwoławczą na ogam.online jest chowanie głowy w piasek? 

 

Nie dublujemy postów. Jeśli dane osoby się nie wypowiedziały to mają ku temu jakiś powód lub nie widziały tematu.

Czekamy spokojnie.

IWNF

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IWNF to teraz jak nie będzie dublowania:

 

Jego ważnym powodem jest unikanie konfrontacji bo nie ma ani kszty argumentu... =.=

 

Ale spoko pofatyguje się do jaśnie Karola i wyślę mu link - pewnie nie umie znaleźć... =.=

Edytowane przez Ba'al
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.