Skocz do zawartości

Mapa universum


EMSI

Rekomendowane odpowiedzi

Mogłaby być aktualizowana nawet raz na te 2 tygodnie. Dzięki temu prawdziwi flociarze z dużą flotą nie byliby łatwym celem. Jakby ktoś chciał ich sciągnąć to niech już sie pofatyguje. Ale dla ludzi którzy chcą od czasu sobie polatać i zezłomować dla zabawy kogokolwiek to taka mapa byłaby bardzo przydatna ;) Do tego super flociarze i tak by po jakimś czasie zezłomowali tych srednich ale i tak Ci średni mieliby fun i pewnie nie raz by postawili flote ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłaby być aktualizowana nawet raz na te 2 tygodnie. Dzięki temu prawdziwi flociarze z dużą flotą nie byliby łatwym celem. Jakby ktoś chciał ich sciągnąć to niech już sie pofatyguje. Ale dla ludzi którzy chcą od czasu sobie polatać i zezłomować dla zabawy kogokolwiek to taka mapa byłaby bardzo przydatna ;) Do tego super flociarze i tak by po jakimś czasie zezłomowali tych srednich ale i tak Ci średni mieliby fun i pewnie nie raz by postawili flote ;)

 

Super flociarze maja mapy bo je sobie zrobili, jak dasz każdemu mapę to się ilość flot zmniejszy o 3/4 a tak masz szansę się pobawić w szukanie a nie na gotowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o to chodzi że mam surke, z chęcią bym poleciał ale nie mam czasu na skanowanie galaktyk. O mapach robionych samemu nie wiele mam pojęcia. Może jakiś tutek by ktoś zrobił?

 

Zaczynasz od 1:1, kopiujesz wszystko i wklejasz do notatnika (jedno pod drugim).

Potem 1:2, 1:3 itd do 11:499.

 

Następnie jak chcesz kordy gracza, to opcją szukaj wpisujesz jego nick. Będzie Ci znajdować jego nick tyle razy, ile ma planet a w danym wierszu będzie miał info o jego pozycji, natomiast trochę wyżej masz "Układ słoneczny".

 

Trochę roboty w tym jest, dlatego fajnie, jak się ma sojusz i każdy robi po galaktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

 


Napisano 08 kwiecień 2014 - 22:01

Myślę, że nie ma co debatować nad ceną, tylko nad wprowadzeniem opcji.



Początkowo byliśmy przeciwni, jednak mapy tak czy inaczej powstają, więc czemu mają być wspierane te nieoficjalne a cierpieć na tym gra, czyli głównie gracze niedoświadczeni, którzy nie mają do tego dostępu.

 

Cos z tej konkluzji bedzie?

Ja bym chetnie wydal ze 20zl na mozliwosc korzystania z mapy swiatow,ale aktualizowanej przynajmniej co 72godziny.Jakis oficer na 30 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Początkowo byliśmy przeciwni, jednak mapy tak czy inaczej powstają, więc czemu mają być wspierane te nieoficjalne a cierpieć na tym gra, czyli głównie gracze niedoświadczeni, którzy nie mają do tego dostępu.

Bo właśnie na tym polega sens słowa "doświadczenie" - poświęcasz na coś dużo czasu aby być w czymś dobry, więc jesteś lepszy niż inni.

Wprowadzenie mapy dla wszystkich graczy będzie ogromnym ciosem dla graczy doświadczonych i na pewno odbije się niekorzystnie dla ogam. To skoro "doświadczenie" innych graczy jest takim ogromnym cierpieniem dla nowych, to może od razu włączmy sobie opcję "automatyczny gracz" przez pierwszy miesiąc gry, aby ci którzy poświęcają grze 10 minut dziennie mogli dorównać tym którzy poświęcają 8h dziennie.

Nie róbcie sobie jaj, jak ktoś gra aktywnie to ma zyski ze swojej aktywności, jak ktoś się loguje raz dziennie na kilka minut to niech nie oczekuje nie wiadomo czego.

Zyski są proporcjonalne do wkładu włożonego w grę i niech tak zostanie.

Jak komuś się nie chce robić mapki to jej nie ma i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wprowadzenie mapy dla wszystkich graczy będzie ogromnym ciosem dla graczy doświadczonych i na pewno odbije się niekorzystnie dla ogam.

Uwazam inaczej.Wprowadzenie mapy da zyski dla ogam w sensie wykorzystania w tym celu astat,a wykorzystanie astat,to lepsze serwery itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzida ogarnij się i zrób sobie mape sam.  Nie za łatwo by było ? Płacisz 20zł i masz koordy wszystkich graczy aktualizowane jeszcze co parenaście godzin...

Idz w mario pograj sobie skoro tutaj sobie nie radzisz, jestem na NIE za wprowadzeniem czegoś takiego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Płacisz 20zł i masz koordy wszystkich graczy aktualizowane jeszcze co parenaście godzin...

No lekko,place 20zl za oficera na 30 dni,mam kordy.Nie musze sie prosic o nie,nie trace czasu,nie ma opci pomowien o niby sprzedarz map za 15zl

Za rozsadny uwazam warunek aktualizaci co 72h.Za wiekszy czas nie zaplace,podobnid pewnie jak inni.

Dwie dychy to rozsadna cena

 

A twoje lotki jak bede chcial znalezc,to i tak znajde,wiec czemu serwer ma nie arabiac na udogodnieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje nowy dodatek.

za 50zł masz pokazany czas i kordy lotu wybranego gracza.

co ty na to?

 

powiedz mi, po co ci wiekszy zarobek serwera? co na tym zyskasz? nic.

jak deusx sie uwinie ze zmianami zaległymi o pół roku to wtedy mozna wymyslic mu nowy sposób zarobku, a i tak juz ma go wystarczajaco duzo.

Twoj argument jest śmieszny, bo i tak nic nie zyskasz na zarobku serwera, a po prostu Ci sie nie chce nic robić, chcesz mieć wszystko zerowym wkładem czasu w grę.

 

Jeśli deusx przypadkiem wpadnie na pomysł wprowadzenia mapki za kasę, to ta gra już całkowicie straci sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mapkę możnaby zrobić w formie oficera ''Eksplorera'', który byłby do uzyskania tylko w pakiecie ekspedycyjnym na standardowe 3 dni. Z aktualizacja mapki co 12-16h.

 

Nawet jak ktos znajdzie naszą lotke z flota, to mozna ja od razu skasowac i zrobic nowa, która sie dopiero ujawni na liscie, powiedzmy po 16h.

 

Z drugiej strony ''zrobienie mapki'' to jest kilka minut. Wystarczy w 5 osob sie umowic i kazda przeklika dwie galaktyki. O co te halo?

 

Dodatkowo eksplorer pokazywałby w formie tabelki (tak jak ta z historia lotów) planety, na których magazyny sa aktualnie wypełnione w 100%  surowcami , zeby nie trzeba bylo skanowac za kazdym razem :)

Edytowane przez byczydzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z drugiej strony ''zrobienie mapki'' to jest kilka minut. Wystarczy w 5 osob sie umowic i kazda przeklika dwie galaktyki. O co te halo?

No właśnie, skoro jest to takie proste to dlaczego tego nie zrobisz?

Wszyscy gadają że to jest takie banalne do zrobienia, a nikomu się robić nie chce.

 

 

 


Nawet jak ktos znajdzie naszą lotke z flota, to mozna ja od razu skasowac i zrobic nowa, która sie dopiero ujawni na liscie, powiedzmy po 16h.

Lotke z fs'em co 16h zmieniać? Miałeś kiedyś lotkę? Ja mam uważać na moją lotkę i ją co 16h zmieniać bo Tobie się nie chce ręką kliknąć kilka razy w galaktyke zeby mapke zrobić, a to przeciez "tylko kilka minut"? :)

 

 

 


Dodatkowo eksplorer pokazywałby w formie tabelki (tak jak ta z historia lotów) planety, na których magazyny sa aktualnie wypełnione w 100% surowcami , zeby nie trzeba bylo skanowac za kazdym razem :)

 

Od razu dajmy oficera "farmer" który będzie automatycznie farmił wybrane kordy podane po przecinku w okienku.

 

Im więcej takich udziwnień, tym mniejszy sens ma ta gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i może ja się wypowiem, bo już pare latek tutaj gram.

 

Zdecydowanie na nie!

 

Po 1 : Dla graczy, którzy nie mają czasu na flotę, to nic nie zmieni ... Nowe floty nie powstaną, a nawet jeśli, to i tak zostaną po 1 akcji demontowane (bo jak ktoś wcześniej nie miał czasu jej pilnować, to i teraz nie będzie go miał)

 

Po 2 : Dla flociarzy takie coś byłoby kosmiczną udręką, zwłaszcza tych, których FSy bazuja na lotkach

 

Po 3 : Skoro uważacie że to tylko kilka minut, ruszcie leniwe dupska i zróbcie sobie mapki. W czym problem?

 

Edit: Jest dokładnie tak jak mówisz ruse :) Lepiej zorganizowane sojusze mają na pewno mapki robione we własnym zakresie co kilka dni.

Edit2: Dzida, nie uważasz, że może od razu lepiej byłoby dodać drogie dodatki typu: "Zezłomuj gracza xxx" oraz "Skok o 2 pozycje w rankingu"? :)

Edytowane przez Viher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to nie jest chwila bo to 3-6 h  klikania i przegladania...ale tak to nic nie zmieni...Ci co postawia floty i nagle skocza w pkt flot zaraz stana sie celem wszystkich z top 15 flot...bylem swiadkiem takiego czegos nie raz....mapa niezastapiona sprawa ale nie za astaty....raczej to nic nie zmieni w grze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei oczekuje,ze opcja wejdzie

Kiedys gralem na innym serwie i tam taka opcja byla, oczywiscie odplatna. Nikt nie narzekal, było to coś w opcji oficera

 

Cene w astatach niech Deusx sam ustali, idę o zakład, że będzie to najczęściej wykupowany oficer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.