Skocz do zawartości

Giełda


paciorkowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Giełda - kojarzy się z licytacją , z produktem , adrenaliną itd.

Można by stworzyć pewne rozwiązanie by urozmaicić grę.

A mianowicie możliwość licytowania , trytu , astatów, czasu skrócenia badań , i innych rzeczy .

Forma płatności byłaby uwarunkowana tym , kto co wystawi i czym chce płacić.

NP : Gracz X wystawia 100 .000 trytu i  piszę że chce za niego minimum 10 astatów.

Gracze maja czas 24 h na reakcje czy licytować czy nie , kazda licytacja była by widzoczna na odpowiednim panelu.

 

Mam świadomość że moze to być dobre narzedzie do pushu , jednak myślę ze mozna by stworzyć jakiś system zabezpieczeń który by to wyeliminował.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) bo po tryt graczowi który nie buduje floty ?

 

Do skracania czasu badań.

 

Co do samej giełdy - skądś już kojarzę coś takiego. Być może to zwykły ogame, gdzie surowce zamienia się przez obrany przelicznik (najczęściej 3:2:1).

 

Jestem za, w sumie - co tam szkodzi jakieś urozmaicenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli głównym zadaniem giełdy będzie sprzedaż trytu na korzyść deuteru lub astatów.

Dodatkowo zamiast stałej ceny ma odbywać się licytacja?

 

Aukcje mogą być moderowane przez SGO, tj. jeżeli dana aukcja się zakończy to SGO ostatecznie albo zatwierdzi daną aukcję albo odrzuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licytacja to prędzej dział w grze powinien być czy zakładka.

bo po 1 to przydałoby sie być wypłacalnym jak sie licytuje, czyli daje tyle i tyle więc z banku znika mi ten surowiec, a jak mnie ktoś przebije to wraca do banku, a na wiadomości np sie pojawia info że zostaliśmy przebici

i możnaby kilka licytacji naraz prowadzić, znaczy kilku graczy jednocześnie wystawia swoje ofki i każdą możemy zalicytować jak nam odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ekhm..... kiedyś była już giełda na ogam i ją anulowano ze względu na to ze i tu przykład ''gracz x był top1 we flocie po czym wystawiał np 1.000.000.000 aureor na giełde za 1baryłkę deuteru ze tak powiem słabszy gracz kupował demontował i miał siano'' dlatego to zostało zlikwidowane z tego co pamiętam ;)

Edytowane przez BLACK___HAWK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da odpowiednio ograniczyć.

Tryt nie ma wartości w deuterze, więc ktoś mógłby sobie go wycenić na "darmoche". Rozwiązaniem jest ustalenie jednej ceny z możliwością modyfikacji w zakresie np. 20% z graniczeniem ilości i częstotliwości zakupu/sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozwiązaniem jest ustalenie jednej ceny z możliwością modyfikacji w zakresie np. 20% z graniczeniem ilości i częstotliwości zakupu/sprzedaży.

 

ograniczenie ilości i częstotliwości tak
co do ograniczenia wartości to tylko oddolnie bym proponował, zrobić ewentualnie jakąś ankiete też wśród graczy żeby nie było że "narzucone nie wiadomo jakie ceny", "admin nie ma pojęcia o realiach gry" itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie wprowadzał ale to w końcu nie zależy tylko ode mnie ;) dla graczy którzy będą chcieli sie na tym wzbogacić to i tak obejda te ''ograniczenia'' i dadzą sobie z tym rade ;)

 

Coś czuje ze jak to zostanie wprowadzone to banów się trochę posypie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banów nie będzie, bo transakcje tak czy owak będą moderowane przez operatorów, w razie zauważenia nieprawidłowości transakcja zostanie odrzucona a użytkownik ostrzeżony lub zostanie mu zablokowana giełda. Poza tym w systemie będą domyślnie ograniczenia co do kosztów, które jeszcze ustalimy.

Poprzednia giełda nie będzie miała nic wspólnego z tą, co zostanie wprowadzona na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm ok ok a wiadomo już mniej więcej kiedy ta giełda się pojawi na universach?? bo np kolejka badań jest w głosowaniu od zeszłego roku od kwietnia i do dziś sie nie pojawiła na universach mimo iż większość użytkowników jest za...

Nigdzie nie było napisane, że kolejka badań zostanie wprowadzona. Na razie nie ma tego w planach, bo jest to niepotrzebne do niczego (tylko na początku się przydaje, później w ogóle, a też użytkownik musi trochę poklikać żeby system wszystkiego nie robił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia giełda nie będzie miała nic wspólnego z tą, co zostanie wprowadzona na dniach.

 

a uda sie to wprowadzić na tych dniach przed otwarciem u7 ? i będzie to na testach czy odrazu na uni wejdzie ?

 

a co do kolejki badań to skoro u7 startuje to jak sam napisałeś:

(tylko na początku się przydaje

 

chociaż na to akurat nie naciskam, bo faktycznie kolejka byłaby przydatna głównie na jednym uni.

Edytowane przez Goldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja również jak najbardziej jestem za taką giełdą, chciałbym zobaczyć jak to bedzie funkcjonować :)

 

Mam tylko 1 zastrzeżenie:

 

Powinna być dobrze przemyślana i ograniczona kwestia trytu!

 

Jest to w zasadzie jedyna rzecz w grze którą można zdobyć TYLKO przez sumienną pracę i zaangażowania, a jeśli bowiem okazałoby się, że tryt spokojnie można kupić za duże ilości surowców, to gracze mający większe portfele by zyskiwali duuuuuuuużą przewagę jeśli chodzi o badania.

 

Dlatego też proponuję (oczywiście jest to wstępna propozycja) żeby był nałożony jakiś limit zakupu trytu, np. 30k dziennie. Jeśli bowiem gracz kupi w jednorazowej transakcji 300k trytu, to możliwość kolejnego kupienia trytu powinna być dla niego zablokowana przez kolejne 10 dni.

 

Co o tym sądzicie?

 

Edit: Sorki za powielenie, nie doczytałem tematu i dopiero teraz zauważyłem, że Neriel takie rozwiązanie już zaproponował :) My bad :)

Edytowane przez Viher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.