Skocz do zawartości

Giełda


paciorkowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem za automatyzacją. Wystarczy regularnie przeglądać ostatnie transakcje, a wszystkie kombinacje zostaną wykryte.

Obecna formuła utrudnia handel.

Proponuję też ograniczyć minimalną ilość sprzedanego trytu np. do 5 000, aby uniknąć spamowania giełdy przez jednego gracza, lub też ewentualnie ograniczyć ilość wystawianych ofert do 3-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzorować giełde można po transakcji. Z tego co widzę jest max. kilkanaście tranzakcji tygodniowo, więc wystarczy aby SGO raz na tydzień wszedł i rzucił okiem czy nikt wałków nie robi. To nie historia lotów, na u4 w tym tygodniu były może z 4 tranzakcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, co Wy kombinujecie, po jakie lichojakieś nadzorowanie? Niech admin zrobi ankietę lub sam wyznaczy widełki dopuszczalnych wartości dla transakcji i gotowe. Reszta to zautomatyzowanie sprzedaży i koniec. W obecnej chwili czeka się tydzień i dłużej na łaskawą akceptację lub jej brak. Porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na u3 czekam przeważnie 1-2 dni ale to powinno być natychmiastowe by było użyteczne. Ale nadzorowanie jest konieczne, bo wtedy zakaz transportu surki byłby kompletnie bezsensowny xP

 

Pomysł z minimalną granicą może i niezły ale też bez sensu, bo po 5k to ja i tak bym mógł zaspamować giełdę mając np. 300k trytu wystawię 60 ofert...

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Neriel masz rację co do jednego a mianowicie spamowanie giełdy.

 

Na U3 ktoś taki jak KAROLWDR wystawił 40 !!! razy tryt, To jest jakaś masakra !

 

Nie chodzi o ograniczenie ilości ofert ale o usprawnienie.

 

W tej chwili wszystko jest u Handlarza.

 

Proponuję stworzenie nowej zakładki w kolumnie Rozwój o nazwie Giełda a ofert byłyby dzielone na graczy oferujących z + do rozwinięcia listy ofert wystawionych przez jednego gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do automatycznego akceptowania to przy takim spamie missclick i idzie mi nie ta oferta co chciałem i lipa.... więc tutaj jakieś dodatkowe zabezpieczenie, np możliwość wycofania się z oferty kupna np do 5 minut by sie przydała czy coś takiego.

jeśli chodzi o limit to też jestem za ograniczeniem ale co do ilości a nie wielkości ofek. np 3 oferty max. i proponowałbym żeby ofki wisiały np 48-72h po czym automatycznie znikały.

co do kontroli to jak było pisane MUSI być bo jak nie będzie to odrazu furtka dla oszustów będzie i tyle z zabawy.

 

co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


co do kontroli to jak było pisane MUSI być bo jak nie będzie to odrazu furtka dla oszustów będzie i tyle z zabawy.

 

Dlatego napisałem wcześniej że zamknąć taką furtkę mogłyby ściśle określone widełki. Przecież także w tej chwili jeśli admin czy SGO uzna że cena jest za niska lub za wysoka to odrzuca taką ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


kontrole i tak będą, czy surowce po cenach dumpingowych nie latają do tych samych użytkowników

 

Deusx, na miły Bóg, przecież właśnie po to mają być te widełki, jeśli uważasz że cena np. 300.000.000 za jednostkę trytu jest za niska to ustaw widełki ceny minimalnej na poziomie 500.000.000 i sprawa załatwiona.

 

Nie rozumiem po co tu kontrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to by ktoś sobie nie przesyłał surki poprzez sprzedaż trytu.

Kupie za 300 sprzedam za 500 temu od kogo kupiłem i w ten sposób zyskałem 200 za free na jego koszt. Zwykły push.

 

Z drugiej strony jak kto będzie chciał to po prostu sprzeda tryt najtaniej jak pójdzie i i tak do pushu dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Neriel ale takimi wypowiedziami i twierdzeniami to już dochodzimy do czystego absurdu i zaprzeczenia sensu istnienia giełdy i zasad jej działania.

Idąc tokiem Twojego rozumowania aby uniknąć pushu poprzez stosowanie cen dumpingowych należałoby ustalić cenę na stałym poziomie ca 500.000.000 za jednostkę i mamy spokój bo nikt nie kupi i nie sprzeda inaczej niż będzie to akceptowalne przez administrację.

W takim razie można zrezygnować z giełdy tworząc "Bank Centralny" do którego każdy może sprzedać tryt w dowolnej ilości za z góry określoną cenę otrzymując Deuter natychmiast, ten sam tryt z "Banku Centralnego" każdy może kupić również za 500.000.000 za jednostkę do ilości już zgromadzonej w banku. Wszystko anonimowo i nikt nikogo nie będzie pushował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.