Skocz do zawartości

Giełda


paciorkowiec

Rekomendowane odpowiedzi

czy ja wiem czy sie koniecznie musi zmniejszyć ?

może to będzie dodatkowe źródło dochodu (deuteru) w grze i więcej osób zacznie latać chociażby po to żey sobie od czasu do czasu coś dorobić ?

 

bo teraz może być tak że po 150kk nie latam bo złoma dostane, a po 20kk mi sie nie chce i sie nie opłaca bo prawie nic deu nie przywożą. a tak chociaż po te 20kk zaczną latać po tryt na sell, paru odważnych sie może znajdzie co pomyśli skoro już i tak latam.... i postawi max ilość

 

EDIT: dlatego może zacznijmy giełde bez założeń odrazu że przestaną latac to trzeba ceny popodnosić, bo po

1. to jest tylko jedno z założeń a po

2. czemu mamy narzucać na siłe że ok, możesz sobie kupić trytu troche na giełdzie, ale i tak masz latać , bo Ci ceny podniesiemy i jesteś i tak w ciemnej jamie

 

EDIT2: no to wyjaśniliśmy, więc nieważne juz moje wywody ;)

Edytowane przez Goldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już mówiłem kilka razy, jak cena będzie za wysoka to nikt tego nie kupi i będzie trzeba ją obniżyć. ;)

to raczej jest oczywiste.

 

Wystawisz sobie ileś trytu po cenie 500kk i przez 2 tygodnie nikt nie kupi, to wydaje mi się, że obniżysz cenę aby sprzedać, a nie będziesz czekał w nieskończoność aż ktoś kupi, bo nikt nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprzedawał. Nie mam już czego badać, odpalę 30 PTE i będzie mi się zbierać przez rok. Ale co prawda do tego jeszcze parę tyg.

Oziębianie planet niekoniecznie będzie opłacalne, gdy surkę można dostać od razu sprzedając tryt. Się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta giełda będzie niewypałem. Wątpię aby ktoś kupował tryt by skrócić badania krótkie takie do 60 dni. Jeżeli chce je skrócić to realnie oczekuje skrócenia czasu. Z limitem to będzie musiał kupować kilka dni bez przerwy. Dodatkowo płacić w dziesiątkach bilionów na skrócenie krótkiego badania do maximum będzie nieopłacalne. Jeśli chodzi o badania długie to ok, może będzie zbierał limitem ileś tam dni i jednorazowo skróci czas maksymalnie, jednak to przecież długie badanie i będzie mieć pełno czasu na nazbieranie własnego trytu na następne by sobie je skrócić samemu bez wydawania surowców. Przypuszczam, że po około 6 miesiącach ceny trytu będą wyjątkowo niskie i jak ustalicie cenę minimalną, która się wydaje wam optymalna będzie to zakładka jawnego pushu bo nikt nie będzie potrzebował trytu natychmiast lub na za kilka dni, jedynym celem transakcji będzie przepływ surowców. Pomysł giełdy jest dobry jednak jak na giełdzie ma być tylko 1 towar i tylko jedna waluta z deuteru nie wróżę nic dobrego.

 

@edit Może rozwiązaniem by giełda miała sens byłoby usunięcie handlarza ? Tylko komu się to spodoba ?

Edytowane przez Skuzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co bez handlarza zrobisz z tymi setkami bln deuteru?  Na ogam jest niskie zapotrzebowanie na deuter. Na ogame można go było bez problemów sprzedać, tutaj mało osób ma flotę to i nikt tego nie kupi tylko będzie na swoim wydobyciu i farmingu latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edit Może rozwiązaniem by giełda miała sens byłoby usunięcie handlarza ? Tylko komu się to spodoba ?

 

dokładnie. usuńmy handlarza. wtedy nitk nie odda swojego ciężko zarobionego metku i krychy za to wszyscy będą sprzedawać za deuter z którym i tak niewiele zrobisz. genialne :D

 

 

 

Wątpię aby ktoś kupował tryt by skrócić badania krótkie takie do 60 dni

 

oj znajdą sie pewnie osoby co będa chcialy i takie skracać, nawet za kupowany tryt. chociażby żeby sobie szybciej jakież zadanie zaliczyć, czy po prostu żeby +1 przybyło w badaniach i można było badać kolejne

Edytowane przez Goldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ta giełda miała sens to właśnie dlatego powinien być usunięty handlarz. Gdy giełda zostanie wprowadzona a handlarz na swoim miejscu zostanie to niemalże pewnym będzie wartość trytu zrównana z gnojem. Jedno drugie wyklucza. Goldi jak ktoś ma krótkie badania to przecież dopiero co zaczyna grać. Myślisz, że ktoś kto nie ma jeszcze planet rozbudowanych wyda dziesiątki bilionów na skrócenie ? Ja osobiście powątpiewam. Nie traktujcie mojego postu jako jakiś atak na waszą giełdę, to jest trzeźwe myślenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Skuzi, że warto by było wywalić kasę na tryt gdyby było więcej korzyści z niego. Skracanie badań jest super ale fakt faktem jest drogie.

Ja jednak na PTE nie szczędził bym surki by jak najszybciej min 24 wybadać ;)

 

Gdyby dać jakieś tańsze bonusy w miarę często używane i tanie to na pewno by się kupcy znaleźli.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktujcie mojego postu jako jakiś atak na waszą giełdę, to jest trzeźwe myślenie.

 

nikt tutaj tego jako atak nie traktuje, po prostu żywsza dyskusja może tylko jest ;)

co do krótkich badań to takie 60 dniowe już wcale takie krótkie chyba nie jest, a jak Neriel pisał niektórzy będą skłonni i krótsze badać ;) no i pamiętajmy że giełda nie będzie tylko na u7 ale i na starszych. a tam są też gracze którzy np badają bojowe technologie i PTE mają na 25. więc to zbytnio dużej ilości nie gwarantuje, a z pewnością by im sie przydało troche

Edytowane przez Goldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli domyślny projekt giełdy nie udałby się, można go zawsze zmodyfikować czy nawet usunąć, spróbować zawsze można, oczywiście lepiej niech każdy wyrazi swoje zdanie i poda ew. zagrożenia wprowadzenia nowego dodatku, można go wtedy zmodyfikować przed wprowadzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to elegancko ;)

wiem że marudze o to cały wątek ale fajnie że to wejdzie zgodnie z terminem i będziemy coś działać w tym kierunku ;) a skoro i oferty będą moderowane to nie powinno być nadużyć na starcie, a przy okazji jakaś statystyka sie rozwinie co sie dzieje i nie będzie spekulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy z tego co widze to wystawiłem swój tryt po czym kliknąłem kup i zgłoszenie poleciało do akceptacji

może da sie to ograniczyć jakoś ? żeby nie było "kupowania swojego trytu" bo to tylko część ofer niepotrzebnie zapętli i modom da robote

 

Goldmano u4

 

EDIT: a jak wygląda zatwierdzenie / odrzucenie oferty ?

na pw przychodzi info, do katalogu kontaktu z modami czy gdzie ?

no i licze na brak warna, za test systemu ;)

 

EDIT2:

poza tym zauważyłem że po wystawieniu trytu nie został mi on zabrany z konta. co w momencie jak wystawie powiedzmy 50k, po czym go wydam ?

 

EDIT3: (sie naedytuje... :P )

pasowałaby jakaś opcja wycofania trytu ze sperzedaży, znaczy albo automatyczna po iluś h/d albo ręczna, jak sie ktoś np machnie w 000. albo obie ;)

Edytowane przez Goldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 : Kiedy będą akceptacje wczoraj wykonanych transakcji? :)

Po 2 : W jaki sposób będziemy się dowiadywać, czy nasza transakcja została dokonana czy nie?

Po 3 : Czy w przypadku przyciśnięcia opcji "Kup" nie powinno automatycznie z banku schodzić (blokować) deuteru przeznaczonego na transakcję?

 

Po 4 : Pewne osoby już się pomyliły wpisując cenę, bo zamiast jednostkowej wpisali ile by chcieli dostać za całość. Może warto byłoby dodatkowo zrobić okienko, poniżej obecnego, w które zamiast ceny jednostkowej można wpisać całkowitą cenę za oferowany tryt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To jest śmieszne, kto to kupi?

 

Rynek sam ustali cene, jeżeli nie znajdą się chętni to wtedy wystawiający będą musieli stopniowo zmniejszać ceny.

Na rynku doskonale konkurencyjnym cena jest "dana przez rynek" - kształtuje się w wyniku działania mechanizmu rynkowego, jako wypadkowa ofert kupujących i sprzedających. Oznacza to, że żaden z podmiotów (zarówno kupujący, jak i sprzedający) nie jest w stanie indywidualną decyzją zmienić ceny.
Podmioty nie mają także bodźców do tego, by zmieniać swoją ofertę cenową, ponieważ każda jej zmiana będzie powodowała straty dla danego podmiotu. Jeżeli producent podniesie cenę swojego produktu, wówczas nie uda mu się go sprzedać, ponieważ nabywcy będą mieli dostępną wystarczającą ilość produktów konkurentów po niższej cenie. Obniżając natomiast cenę producent również traci, gdyż otrzymuje niższą zapłatę za produkty, które byłby w stanie sprzedać po wyższej cenie danej z rynku.
 
Narazie rynek jeszcze nie funkcjonuje więc cena nie jest w stanie ustabilizować się na odpowiednim poziomie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.