Skocz do zawartości

Ekspedycja


kufit

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem na ekspedycje z żadnej strony nie opłaca sie latać, choc było mówione ze na 24 lvl eks sie niby opłaca: i zgadzam się, czasem faktycznie sie opłaca choć niewiele. A już wyjaśniam dlaczego:

 

Przed wczoraj wybudowałem 600 kk szperaczy, i tak latałem latałem deuter, tryt... no ale przyszedł wczoraj dzień w którym 100% straciłem 4x, dzisiaj 2x. I tak podsumowywując jestem ponad 5 kkkk deuteru w plecy + czas jaki straciłem na bezsensowwne latanie, i ryzyko straty szperaczy przez złom.

 

I teraz wiadomość do Administracji. Wiem, że nie chcecie dawac dodatków w ekspedycji, to ich nie dajcie, ale jak przecietny gracz ma maniaczyc przez cały dzień żeby mu straty wyszły to moim zdaniem to jest bezsensowne.

 

Wiem ze mi teraz tu policzycie ze sie opłaca, ja przed chwilą policzyłem, i sie nie opłaca.

Strata 100% powinna byc zlikwidowana. Bo te 3 czy 4 % cos za czesto siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na ekspedycje z żadnej strony nie opłaca sie latać, choc było mówione ze na 24 lvl eks sie niby opłaca: i zgadzam się, czasem faktycznie sie opłaca choć niewiele. A już wyjaśniam dlaczego:

 

Przed wczoraj wybudowałem 600 kk szperaczy, i tak latałem latałem deuter, tryt... no ale przyszedł wczoraj dzień w którym 100% straciłem 4x, dzisiaj 2x. I tak podsumowywując jestem ponad 5 kkkk deuteru w plecy + czas jaki straciłem na bezsensowwne latanie, i ryzyko straty szperaczy przez złom.

 

I teraz wiadomość do Administracji. Wiem, że nie chcecie dawac dodatków w ekspedycji, to ich nie dajcie, ale jak przecietny gracz ma maniaczyc przez cały dzień żeby mu straty wyszły to moim zdaniem to jest bezsensowne.

 

Wiem ze mi teraz tu policzycie ze sie opłaca, ja przed chwilą policzyłem, i sie nie opłaca.

Strata 100% powinna byc zlikwidowana. Bo te 3 czy 4 % cos za czesto siada.

 

Powinieneś przemyśleć, czy nie warto podwyższyć PTE i ponownie spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś przemyśleć, czy nie warto podwyższyć PTE i ponownie spróbować.

 

 

Deus ja latałem w sobote i niedziele

co jakis czas, lacznie z 70 ekspow

i jak narazie jestem na minus ponad 3kkkk deu :/

dzisiaj tez latam, wroce do domu to wklepie w excela i zobaczymy jak to wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak można mieć więcej dziur niż jest to przewidziane.

Raz miałem tylko 3 dziury i 7 komet ale wszystko się wyrównało.

 

Podliczyłem wczoraj wyniki ekspedycji z ostatnich ok. 10 dni i wręcz niesamowicie trafiły mi w przewidywane %.

 

59% deuteru z 61% przewidzianych

3% dziur z 3% przewidzianych

5% klonów i komet dokładnie 20 i 21

13% trytu z 11% przewidywanych

dodatków i geologa prawie nie miałem - poniżej 1%

 

Podobno na u5 tak ciężko z ekspedycjami, bo ze statystyk Leona tylko tam miał straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady... Mam na 24 lvl eksp za kilka dni na 25 lvl sie zbada/ bo trzeba do zadania.

ale tak czy tak to sie nie opłaca... Tyle czasu co trzeba poswiecic latajac.

No i nie latam 2 dni, tylko sobota, niedziela cała, i dzisiaj. Tak sie wnerwiłem ze zdemontowałem 100% szperaczy. Cos jest nie tak i prosze o sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja sie wypowiem bo widze że znowu rozgorzała dyzkusja. Neriel raz powiedział że wrzucenie ze 100 pojedyńczych lotów to za mało, z czym się zresztą zgadzam, więc wrzuce z paru ;) lotów więcej.

 

przy 25 PTE na 1240 pojedyńczych ekspedycji loty głównie po 20kk, jak sie klony trafiały to latały pare 20kk + 26kk z tym że starałem się nie więcej.

a oto statystyki:

deuter: 711x => 57,3% z planowych 60%

tryt: 109x => 8,7% z planowych 10% (średnio 1921 jednostek trytu ale troche denerwują-ce jest jak nieraz wpada 5x pod rząd po mniej niż 600... )

dodatki: 15x => 1,2% z planowych 1%

geolog: 6x => 0,5% z planowych 1%

klony: 54x => 4,4% z planowych 5%

 

na ekspedycjach straciłem łącznie 1321kk szperaczy. jako że nie liczyłem ilości czarnych dziur i komet, a jedynie ilość straconych jednostek to teraz mała wyliczanka.

jeśli przyjmiemy że -30% wpadają prawidłoto to wychodzi na to:

komety: 62x => 5% z % palnowych 5

czarne dziury: 50x => 4% z planowych 3%

 

jeśli natomiast podstawimy prawidłowe ilości czarnych dziur to mamy taki układ:

komety: 97 => 7,8% z planowych 5%

czarne dziury: 37 => 3% z planowych 3%

 

nie jest najgorzej bo podliczeniu kosztów statków i przywiezionych surowców wychodze 8,4kkkk deuteru na +

nie najgorzej bo nie latam na ekspedycje po deuter a głównie po tryt a jak się trafią to dodatki i geologa.

natomiast jeśli chodzi o deuter to po pomnożeniu zysków przez 7.5 (150kk max szparek / 20kk którymi latam = 7.5) dostałbym zyski 63kkkk deuteru.

1240 lotów = 5x 248 wysyłanych a to by było z 25 dni jeśli liczyć po 10 wysyłań na dzień średnio (mi zajęło to 33 dni). wtedy dostałbym średnio 2,5kkkk deuteru na dzień czyli troche mniej niż to u Ciebie wychodzi z wyliczeń, Neriel.

no i musiałbym jeszcze doliczyć ryzyko złomu jakbym się nagle pojawił w statach z jeszcze dodatkowymi 650kk szperaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przy 25 PTE przy pierwszych 50 ekspedycjach z tym lvlem, bo mam go dopiero kilka dni, mialem aż 20% trytu i 40% deuteru. czarne dziury chyba dwie były, więc 4$. klonowań chyba 3 a komet 5. wysyłałem mało szperaczy, 20-30kk więc zysku w deuterze nie było za dużo, ale jeśli bym wysyłał po 150kk to na pewno byłby zysk. Podsumowując, do tej pory jestem zadowolony z 25 PTE, mam nadzieję że na 26 będzie jeszcze lepiej i że zmarnowany ponad miesiąc na jego badanie da pozytywne efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie latam 2 dni, tylko sobota, niedziela cała, i dzisiaj

Łoł.. nie 2 dni.. a 2 i pół! Rzeczywiście różnica :P

 

 

Goldi ja teraz policzę.

 

97 bln paliwa na minus za 37x dziur

Komety i klony się równoważą

192 bln paliwa za 771x znaleziony deuter.

 

Razem 95 bln na plus

Ty wykonujesz ok 50 ekspedycji dziennie i wtedy wyjdzie niecały miesiąc oraz 3,8 bln paliwa na dzień.

Ja wykonuję 65 dziennie więc starczy mi 19 dni i otrzymam 5 bln dziennie.

 

Gdyby przyjąć te 50x dziur (nie wiem już sam ile faktycznie miałeś..) to będzie 131 bln strat i 60 bln na +, a więc 1/3 mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Neriel

loty głównie po 20kk, jak sie klony trafiały to latały pare 20kk + 26kk

więc spadają troche zyski ale na to byłem nastawiony. wole mniejsze zyski niż większe straty, po złomach czy czarnych... a pozatym problemem jest to że nie mam czasu np pilnować 750kk szparek w weekend bo jestem na uczelni. no i 711 a nie 771 znalezień, ale liczę że to tylko pomyłka w przepisaniu tego, a nie w obliczeniach.

 

Gdyby przyjąć te 50x dziur (nie wiem już sam ile faktycznie miałeś..) to będzie 131 bln strat i 60 bln na +, a więc 1/3 mniej.

co do ilości deuteru na + to też podobny wynik uzyskałem.

natomiast jeśli chodzi o deuter to po pomnożeniu zysków przez 7.5 (150kk max szparek / 20kk którymi latam = 7.5) dostałbym zyski 63kkkk deuteru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa rzeczywiście przy przepisywaniu się walnąłem xP

 

Nie strasz mnie uczelnią, bo sam niedługo przejdę w tryb studenta :

 

 

Ja mimo wszystko polecam 150kk latać.. Straty może są widoczne w pierwszym tygodniu, bo wybudowane szperacze muszą się zwrócić. Jak ktoś da się złomnąć no to.. już gorzej i trzeba latać po 20kk albo wysyłać z 5 różnych moonów - wtedy jak złapią jedna to raczej już nie złapią pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.