Skocz do zawartości

Spowolnienie statków na nowym uni


Tarn-vedra

  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Spowolnienie statków na nowym uni

    • Opcja nr. 1
      1
    • Opcja nr. 2
      2
    • Opcja nr. 3
      2
    • Opcja nr 4
      19
    • uni bez zmian (predkość jak teraz)
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Remka, Ty chyba lubisz nie czytać poprzednich postów.

 

Przychodzą dla prędkości to mają już 4 uni na prędkość nastawione i na każdym TOP flot kilka flot lata a reszta urlopy - dlaczego? Po części na pewno dlatego, że nie mają czasu pilnować flot.

 

Prosiłem też by uzasadniać swoje decyzje, bo nikt nie ma pojęcia dlaczego właśnie taką prędkość preferujesz, a robimy to przecież w jakimś konkretnym celu, a nie na próbę.

 

 

BTW sorki za mały błąd - dałem Tarnowi dane do 1 galaktyki, a nie do 2 jak w opisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x więcej graczy akceptuje 4 opcję, a dodaliśmy jeszcze 5 szybszą, deus sam ją zaproponował, więc większość, ja i deus jesteśmy zgodni aby spowolnić do ~4 min w układzie.

Teraz trzeba będzie przemyśleć modyfikację statków - spalanie, prędkość itp., bo są one dostosowane bardziej do obecnej prędkości.

GŚ latając 2h z pewnością może palić mniej, szperacze muszą być znacznie szybsze, może do farmingu UT podkręcimy prędkość, w końcu przed farmingiem idlerzy się bronić nie będą :)

 

Jak ogarnę wszystkie statki to oczywiście napiszę temat żeby obgadać to wszystko z wszystkimi. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje których nie wymieniłem można pisać to też "opaczę" ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

11 gal - 20 moonów i średnio na każdego moona poświęcam 2-3h... hmm, no cóż floty to tu nie upoluje, ale jest 5 innych Uni więc zróbcie jedno dla ekowców drugie dla flociarzy :D na U5 przywrócić dawny system, na U6 dać twarde moony/dłuższe loty etc. Myślę że wtedy by każdy był zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ty i 20 innych graczy na jednym serwerze, a 200 na drugim? Bo ten temat nie za bardzo wykazuje aby prędkość obecna się podobała.

 

A jeśli lot trwa 3h, a Ty masz zamiar przez ten czas patrzeć na licznik to powodzenia. Ładnie gospodarujesz czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, a dlaczego nie przyspieszyć ? Byłoby zdecydowanie ciekawiej :). Po co powielać schematy rodem z oryginalnego ogame?

Szybki serwer to szybki serwer.

Dynamiki grze zapewniłby na pewno schemat z szybkim zdejmowaniem moonów.

Krótki czas budowy eko oraz budowy floty czy badań byłby rewolucyjny!

 

Po co komu siedzieć rok jak można byłoby zrobić to np. w 1 tydzień - ewolucja gry gwarantowana, a nie bunkry na maxa i 10 latających flot na całym uni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz coś w tydzień, a potem to co było x1000 stanie się x1 i znowu będzie za wolno.

Zrobisz 80/70/78 kopalnie ale znowu będą nieopłacalne, wybadasz wszystko na 40 poziomy i znowu będzie się badać 3 miesiące. NIC się nie zmieni poza wielkością liczb, a większa prędkość utrudni grę. W jaki sposób masz wyjaśnione w tym temacie.

 

Pisanie "byłby zdecydowanie ciekawiej" jest co najmniej bez sensu - powinieneś powiedzieć dokładnie co by było.

Wymień zalety i przede wszystkim wady. Wtedy się porówna czy zalety warte są wad.

 

Uważam, że możliwość dostrzeżenia ataku przeciwnika jest warta przesiedzenia tych ~15 min przy ataku. Dzięki temu można zauważyć atak i upilnować stojącą flotę, co zwiększy ilość flot.

Lepiej mieć 97 słabych i 3 silnych graczy z flotą niż 97 słabych bez i 3 z nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć 97 słabych i 3 silnych graczy z flotą niż 97 słabych bez i 3 z nią

 

Tylko, że gra nie jest przeznaczona dla tych 3 silnych, a dla 97 słabych.

 

Jestem przekonany, że więcej "słabych" a latających flot zapewni frajdę z gry niż ciułanie na flotę z 100% gwarancją jej utraty bo przewaga tych 3 jest tak wielka, że 10 lat farmienia i wydobycia nie pozwoli na zbliżenie się choć do remisu.

 

Czytaj kolego ze zrozumieniem bo jak już w innych postach na tym forum ta gra nie jest skierowana jedynie do Ciebie i na na potrzeby realizowania twoich pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłeś czy co?

 

Ten temat właśnie jest po to by ci słabsi mieli jak floty utrzymać, bo zaraz 3 kozaków przeora całe uni.

 

Ja Ci mówię, że lepiej mieć 97 słabych z flotami a Ty chyba od tyłu czytasz, że chce ich wytępić -.-

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest głupota spowolnienie statków jak ktoś chce grać na wolniejszym uni to niech idzie na inny serwer to ludzie po to grają bo im sie podba taka predokość a nie lecieć w układzie 10 cz 15 minut ; / bez sensu jak dla mnie taka zmiana cała przyjmność z tej gry pojdzie xd tak jest mocna adrenalina xd

 

Piłeś czy co?

Ten temat właśnie jest po to by ci słabsi mieli jak floty utrzymać, bo zaraz 3 kozaków przeora całe uni.

 

Ja Ci mówię, że lepiej mieć 97 słabych z flotami a Ty chyba od tyłu czytasz, że chce ich wytępić -.-

Wiesz Nereile co mnei zawsze dziwiło i zaskakuje Ty masz zawsze bardzo dużo do powiedzenia a nigdy nawet floty nie miałeś i nie wiesz jak to jest jak to sie lata a masz tak dużo to powiedzenia czy to w niszczeniu mooonów czy teraz w spowolnieniu statków xd

Edytowane przez StoProCent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPC, pokaż mi gdzie ludzie grają, gdzie im się podoba ta prędkość, bo coś tych flot nie widać. Ankieta też tego nie wykazuje.

 

Ja mam odwrotne zdanie - jak chcesz grać na szybkim serwie to masz u2,3,4 i 5.

 

I co do ostatniego, nie powinno nikogo obchodzić co ja mam i co osiągnąłem. Gdybym nie miał racji to bym nie miał poparcia i by nic co proponuję nie przeszło.

I uważaj, bo jakbym miał flotę to by coś zmieniło. Przyczepiłbyś się do czegokolwiek byle odwrócić uwagę od kompletnego braku argumentów.

"bez sensu"?

"to głupota"?

Ładna odpowiedź na wszystko co się nie podoba.

 

PS: Spinrad, nie odpowiedziałeś jakie by były wady i zalety więc wnioskuję, że ich po prostu nie ma, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj i tu sie mylisz nie doczepił sie ale zawszę tak było ze szczekają Ci co nie maja pojęcia w danej sprawię xd a co do tego ze u 2 u 3 u 4 i u 5 jest szybkie oki ale jak ktoś che od nowa zagrać to dobrze wiesz ze nie ma szans dogonić czołówki nawet na u 5 bez kupna jakieś dodatków xd a grać bo grać to jest bez sensu i nic nie osiągnąć ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze... pff ja nie jestem jak wszyscy, by mnie oceniać jak innych.

 

Dziwny masz styl gry. Od jednego uni do następnego aż się uda być w top. Jeden złom i co, koniec gry, bo nie dogonisz?

Spytaj Tarna jak to jest osiągnąć wszystko.. to właśnie jest 0 przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj i tu sie mylisz nie doczepił sie ale zawszę tak było ze szczekają Ci co nie maja pojęcia w danej sprawię

 

Nie czepiam się, bo i po co?

 

Stwierdzenie, że nie można dogonić czołówki jest chyba jasne jak słońce.

 

Po to zresztą są otwierane nowe uni żeby przynajmniej na początku wszyscy mieli równe szanse.

 

@Neriel popatrz na statystyki flot na wszystkich uni i z czystym sumieniem oceń ile jest graczy którzy posiadają flotę - nie szperacze i ut.

 

aha nie piłem

 

i BTW spowalniać floty wg. zaproponowanych przez Ciebie wzorów (czekanie 5 10 tudzież 15 min na dolot) to podkreślę jeszcze raz kopiowanie zasad panujących na klasycznym ogame. Chyba nie o to chodzi tam też można dotankować ułatwienia za żywą gotówkę!

 

Zaproponuj coś bardziej ewolucyjnego. To ty tu robisz za guru od pomysłów, bo to co wymyśliłeś z spowolnieniem to kiepsko wygląda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak kiepsko, że ma 60% poparcia? Ciekawe ciekawe.

 

Równie ciekawe jest to, że na ogame latasz w układzie w 4 minuty. Dawno mnie tam nie było, nie miałem pojęcia że tak przyspieszyli.

 

A co do statystyk to ja nadal mam wrażenie, że grasz idiotę. O to właśnie chodzi - nie ma ich wiele. Są to żałosne ilości, a niektórzy się upierają, że TERAZ jest dobrze. Więc pytam - gdzie te "dobrze" widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na statystyki flot na wszystkich uni i z czystym sumieniem oceń ile jest graczy którzy posiadają flotę - nie szperacze i ut.

 

u5:

1 * bullshit - Aurea Mediocritas 4.577.281.891.280

2 * Slodka_zmijka - Aurea Mediocritas 3.284.814.910.410

3 * hhsnake0 - Hussars 3.239.206.179.770

4 * zdzisLG - Hussars 2.963.227.785.610

5 * Capobastone - Total Imperialis 1.812.415.011.800

6 * Paciorkowiec - Aurea Mediocritas 1.723.440.165.290

7 * MrWhite - Death Soldier 1.563.560.916.220

8 * provo - Aurea Mediocritas 1.477.828.682.860

9 * kaboom1983 - Hussars 1.055.876.698.090

10 * neron - ttg 977.109.463.922

11 * kacper1 - Aurea Mediocritas 916.600.019.280

12 * ogarniacz1948 - Total Imperialis 880.819.539.244

13 * Gizmo - 731.858.507.173

14 * szeryf - Hussars 649.538.019.958

15 * Pawe00 - Hussars 556.121.283.112

16 * kamillu12 - Hussars 527.243.802.786

17 * montecristo - Alien Invaders 407.046.184.609

18 * fazi2007 - 323.539.229.740

19 * KOBRA - Hussars 296.975.461.174

20 * chada - Aurea Mediocritas 282.438.892.416

21 * sekator - WARRIOR ANGELS 244.987.519.620

22 * skorp - Death Soldier 232.807.707.194

23 * mic - marco 229.937.137.054

24 * Lajt - 203.384.970.168

25 * wicherto - Alien Invaders 200.111.269.098

26 * Drwal - Hussars 171.550.010.718

27 +7 yzj - LUNATICS 145.045.435.511

28 -1 Diablica - Aurea Mediocritas 144.008.087.482

29 -1 elo - 134.606.838.001

30 -1 Kalahari - 132.043.994.354

31 -1 DARECKI - DARK ANGELS 130.672.357.829

32 -1 selva - Death Soldier 118.549.561.843

33 -1 tomi6652 - Alien Invaders 117.878.813.678

34 -1 Normans - 113.940.239.968

35 * bodzio06 - Semper Fidelis 101.067.626.593

36 * kylo25 - Total Imperialis 100.289.567.768

37 * xxx1 - KOW 100.063.699.514

38 * kajdzis - 90.648.701.794

39 * Shiwa - Alien Invaders 89.104.623.981

40 * raducha - KOW 84.610.416.948

 

 

u6 mogłoby być na takiej samej szybkości, ewentualnie nie dawać x200 tylko np. x150. Mam nadzieję, że tam nie będzie dodatków itp, więc problem trzech najsilniejszych graczy i 97 słabych nie będzie istniał. Wtedy będą się liczyły tylko umiejętności. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak kiepsko, że ma 60% poparcia? Ciekawe ciekawe.

 

Równie ciekawe jest to, że na ogame latasz w układzie w 4 minuty. Dawno mnie tam nie było, nie miałem pojęcia że tak przyspieszyli.

 

A co do statystyk to ja nadal mam wrażenie, że grasz idiotę. O to właśnie chodzi - nie ma ich wiele. Są to żałosne ilości, a niektórzy się upierają, że TERAZ jest dobrze. Więc pytam - gdzie te "dobrze" widać?

Neriel nie wiesz to nie pisz głupoty zobacz ile teraz jest flota np na u 5 bardzo dużo i to potężnych flot ; _ wiec Ci odpowiadam na Twoje idiotyczne pytanie gdzie jest "dobrze" na u 5 zobacz sobie pierw na statyki floty a potem pisz swoje niby "mądre" wypowiedzi xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakby floty budowały sie min. 1 sek to ludzie by je budowali żeby kiedyś polatac a nie trzymali je w banku i jak potrzeba hop siup stawiali. Z drugiej zaś strony lata sie tu dość liczebnymi flotami i budowa trwała by wieki. Tak źle i tak niedobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do statystyk to ja nadal mam wrażenie, że grasz idiotę. O to właśnie chodzi - nie ma ich wiele. Są to żałosne ilości, a niektórzy się upierają, że TERAZ jest dobrze. Więc pytam - gdzie te "dobrze" widać?

 

Galopujesz kolego!

 

Ocena mojego stanu emocjonalnego i intelektualnego nie należy do Ciebie - za inwektywy pod moim adresem powinieneś otrzymać ostrzeżenie!

 

Powiem wprost spowolnienie lotu flot, które z założenia mają latać szybko jest nieracjonalne. Ale widzę, że nie dociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przegiąłem. Sprowadzasz mnie na swój poziom (w dół żeby nie było nieporozumień), toteż kończę tę paplaninę, bo nie wykazujesz ani odrobiny chęci rozmowy tylko pierniczenia farmazonów.

 

SPC, co dalej? Jedno uni jest w tej grze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzasz mnie na swój poziom (w dół żeby nie było nieporozumień),

 

Użytkownik Neriel zablokował otrzymywanie nowych wiadomości od ciebie

 

Dlatego odpowiem tu. Piszesz głupoty i taka jest prawda, a argumenty innych graczy masz za nic. Uważaj bo niedługo twoje ego nadmuchane do niewyobrażalnych rozmiarów pęknie i ostuka twoją gigantyczną egomanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa ..Neriel ignorujesz wypowiedzi innych argumentując brakiem zrozumienia. Stawiasz eko i robisz tabelki ( potrzebne tabelki) , ale często swoimi pomysłami zabijasz ducha tej gry.Choć nie korzystasz z wielu funkcji jakie niesie ta gra , to masz najwiecej do powiedzenia .

I dziwi mnie , że te Twoje pomysły przechodzą.

Ja osobiście jestem za pozostawieniem predkości w takiej formie jak jest , ewentualnie za drobnym zwolnieniem , ale naprawde drobnym .

Sens tej gry polega na tym by było szybko , jak ktoś chce wolno to tu nie gra, proste jak drut.

A ludzi traca tu flotę bo :

1.Nie pilnują

2.Nie potrafią robić fsów.

3.Wogóle nie czaja o co chodzi w tej grze.

4. Nieodbieraja fsów.

Ja jakoś nie trace floty i , wielu graczy tak samo , i napewno nie jest powodem to że mam najsilniejszą, bo nie mam .

 

Może pojdźmy dalej zróbmy uni dla ekowców i tych co robią zadania i ekspy , wtedy będzie lux maszyn , I niektórzy będą piać z zachwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie pilnują

I po to temat powstał by mogli ją upilnować. Upilnować, a nie trzymać w locie 24/7. Co mi po flocie na FSie? Równie dobrze mógłbym jej nie mieć.

 

 

Wypowiedzi ignoruję kiedy zaczynają zatrzymywać się na poziomie "to bez sensu". Takie posty nie informują w ogóle dlaczego ktoś jest przeciwny pomysłowi.

Spytałem, jakie korzyści byłyby z przyspieszenia. Nie doczekałem się odpowiedzi, więc ignoruję wypowiedź osoby która potrafi tylko prowadzić monolog.

 

Sens tej gry polega na tym by było szybko , jak ktoś chce wolno to tu nie gra, proste jak drut.

Deus decyduje jaki jest sens jego gry, a on póki co jest zainteresowany spowolnieniem. Nawet sam wcześniej o tym myślał i nie mam nic przeciwko jego (piątej) propozycji. 5-15 min to już dość czasu by zauważyć atak.

 

Może i nie mam doświadczenia w lataniu ale wolę wyrazić swoje zdanie na forum i jeśli zyska ono poparcie oraz akceptacje admina i graczy to gra się rozwinie.

Wy się przyzwyczailiście do starych zasad i bez wyraźnego powodu chcecie stać w miejscu.

 

Jaki jest powód.. "Ja jakoś nie trace floty"?

A ja jakoś robię wielkie moony bez problemu - tak mam odpowiedzieć, gdy ktoś narzeka na duże koszty moonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już miałem nadzieje że Twoje obietnice mają jakąś wartość ...ale jak widać nie , i musi być Twoje na wierzchu.

Jakbyś czytał dokładnie to nie wyciągałbyś głupich wniosków.

!. Nie pilnuja .. bo nie pilnują ..dlaczego mamy chronić noba za to ze nie pilnuje floty? Powiedz mi ? albo nie mów szkoda słów Twoich ..

Na mnie tez kiedys ktoś latał i miałem na ucieczke 25 s... i dałem rade , więc jak ja dam rade, a kozakiem nie jestem ,to inni tez dadzą ...wystrczy tylko chcieć tylko chcieć , ale jak ktoś chce by wszystko za niego robić to tak wychodzi ze traci po 5 minutach od wybudowania floty.

Jak nie umie pilnowac to niech nie buduje..

Proste ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.