Skocz do zawartości

Zabawa w złomowanie vol. 4 - harmonogram walk


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, spokojnie...tak jak pisałam wczoraj na SB - Kicha na Urlopie, deusa brak do soboty....postaram się dziś zrobić nowy harmonogram i wystartujemy w Niedzielę na nowym serwerze

 

mam nadzieję, ze przyjmiecie to ze zrozumieniem - jestem codziennie do 17 w pracy [ w domu ok 18tej], dziś wyjątkowo jak na złość muszę zostać dłużej ale harmonogram obiecuję, że zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem za dużo czasu, by popracować nad swoja flotka. Wyszperalem jakis szeisc starych propozycji flot do ostatniego konkursu, zrobilem kilkadziesiat symulacji tych skaldow i wybralem teoretycznie najmocniejszy. Z tego tez wzgledu konkurs ten potraktuje chyba bardziej jak zabawe, choc elementy rywalizacji sprawiaja, ze czasami trudno do konca traktowac go tylko i wylacznie w ten sposob :P

 

Chcialbym uczulic osoby, ktore bezposrednio beda zajmowaly sie przeprowadzaniem symulacji na jedna rzecz, a mianowicie pancerniki i ich powloki ochronne, bo to one chyba sa sprawca calego zamieszania (Neriel popraw mnie prosze jesli sie myle ;]) .

 

Cztery z moich skladow byly bardzo zblizone do siebie, rozniac sie mniej, badz bardziej proporcjami, w kazdym wystepowaly pancerniki. Podczas symulacji trudno bylo wybrac najlepszy, bowiem kazdy jeden wynik roznil sie od poprzedniego. Robilem wiec po kilkanascie tych samych starc wybierajac skald, ktory odnosil najwiecej zwyciestw. W najbardziej skrajnym przypadku flota x wygrala z flota y w stosunku 20:18 przy czym do "przerwy" wynik byl zgola odmienny - 7:10 i do tego wlasnie zmierzam.

Prosze organizatorow konkursu o przeprowadzanie takiej ilosci symulacji, aby wynik kazdego ze starc nie byl kwestia przypadku. Nie powinno to byc nazbyt uciazliwe, bowiem najbardziej czasochlonna czynnoscia jest wpisywanie samych jednostek do symulatora, a kazda kolejna konfrontacja tych samych jednostek to tylko kwestia wcisniecia dwoch klawiszy "back space" i "entera"

 

Podobnie jak wiekszosc rowniez nie moge doczekac sie pierwszej (oby nie ostatniej) rundy :D

Zycze wszystkim uczestnikom powodzenia i milej zabawy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerniki i nie tylko pancerniki mają to do siebie, że zależnie od zawartości OW we flocie używają określonej ilości SD.

Jeśli OW stanowią 10% wartości składu to chyba nie ma szans by pancki użyły SD.

Jeśli OW stanowią ~30% wartości składu szansa jest już wyrównana w okolicach 50%.

Powyżej 30% mogą użyć jak im się podoba - 1x, 5x lub 10x swojej siły.

 

Tak więc nie chodzi o żadne powłoki czy coś - po prostu SD są lipne, bo mają rozrzut.

 

W nowym systemie walk będzie to naprawione ale do tego jeszcze daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

easy, jak złomujesz to masz jedną próbę :P tutaj też tak powinno być

Przeprowadzajac tylko jedna probe mozna calkowicie wypaczyc wynik konkursu, dla przykladu:

 

Agresor stracił 13.717.344.963.000 jednostek.

Obrońca stracił 21.366.370.111.000 jednostek.

 

i druga symulacja tego samego starcia:

 

Agresor stracił 19.429.997.025.000 jednostek.

Obrońca stracił 14.569.273.328.000 jednostek.

Skad mam miec pewnosc, ze akurat ta proba ktora jest mi nie na reke byla pierwsza? :hmmm: Tlumaczenie, ze to tylko zabawa nie do konca mnie usatysfakcjonuje ;>

 

 

Ja też brałem pod uwagę, że będzie tylko jedna próba, gdyż w taki sposób ustawiłem flotę, by jak najmniejsze było prawdopodobieństwo, że pancki mi walną ileś razy większe obrażenia

Sonea z ciekawosci tylko zapytam jak sie ustawia flote, by pancki zadaly jak najmniej obrazen w jednej probie? :podejrzliwy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad mam miec pewnosc, ze akurat ta proba ktora jest mi nie na reke byla pierwsza?

jak lecisz, zawsze masz widełki ;) SpeedSim podaje średnią wartość, trzeba zawsze sprawdzić najgorszy wynik i tyle ;)

wiesz, tobie nie na ręke, a na ręke komuś innemu ;) więc czemu mam krzywdzić drugą osobę

 

poza tym, to tylko zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonea z ciekawosci tylko zapytam jak sie ustawia flote, by pancki zadaly jak najmniej obrazen w jednej probie? ../../../public/style_emoticons/default/podejrzliwy.gif

A mój post przeczytałeś?

Im mniejszy % OW w składzie tym mniejsza szansa na użycie przez przeciwnika SD w panckach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOWY HARMONOGRAM

Kicha (2) vs Slodas9 (4)

 

Jaro (5) vs slawekbest (2)

 

zdzisLG (5) vs TraTra2020 (2)

 

IDE_po_CIEBIE (5) vs uper (4)

 

Mastach (5) vs Brodi (2)

 

nemes (4) vs mirai (2)

 

Kinio (3) vs ppp (4)

 

czarek (5) vs Y2K (2)

 

Cieryk (4) vs Dagger157 (5)

 

Suprice (5) vs Kanah (3)

 

helios (5) vs jax1 (2)

 

css (3) vs Neriel (2)

 

-marshall- (5) vs xcool (4)

 

AgentB (2) vs LEON (3)

 

Sousuke_Sagara (3) vs bumble (5)

 

Zgrywus (4) vs ja5ir (5)

 

lamal (4) vs Man_of_Sorrows (5)

 

Goatee (4) vs SOPRANO (5)

 

RUBY (3) vs Soyer (5)

 

Winiu (5) vs SithGrom (4)

 

Ritter (2) - -NightGhoust- (4)

 

KV (5) vs PACYFIKATOR (2)

 

Sonea (5) vs Dunstun (2)

 

marcel (5) vs Bonkers (4)

 

olimp (4) vs Vegetaa (5)

 

Chesterone (5) vs bubu70 (2)

 

konserwator (5) vs matik3652 (2)

 

MrWho (5) vs ToTylkoJa (4)

 

Normans (5) vs Karwi (2)

 

browar (3) vs Rzezba (5)

 

maciej (2) vs biohazard (5)

 

gluttony (4) vs polskopolski (Kochamprincess) (5)

 

IwillNeverForget (TakSObieKlikam) (5) vs marek04 (5)

 

Bluelord (5) vs Dymek (3) vs ChRoScIk (4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.