Skocz do zawartości

Wasza opinia o jakości usług


marcel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zostając graczami serwisu ogam.net akceptując regulamin zawarliśmy z administracją pewnego rodzaju umowę. Możemy kupić dodatki , dać zarobić adminowi, ale on w każdej chwili bez podania powodu może nasze konto zbanować.

Są to działania na granicy prawa, jeśli nie ma niezbitych powodów do bana jest to złamanie warunków umowy, kradzież i przywłaszczenie mienia. Zrobisz przelew na 50 zł administracja przeleje dodatki, a po 12 godzinach zablokuje Ci konto za np "obrazę administracji" (z białoruskiego wyrażanie swojego zdania nieprzychylnego, lub nie wychwalającego a wręcz krytykującego administrację)

 

To tak jakby operator komórkowy po doładowaniu konta zablokował Ci konto za wysłanie smsa np o treści "przechodzę do orange bo ten plus to złodzieje"

 

No ale mniejsza z tym....

 

Skoro gra jest dla graczy i dzięki nim istnieje, dlaczego jedni są traktowani lepiej inni gorzej???

 

przykład?? Proszę bardzo

 

tygrys55 Ban Techniczny 21.12.2010 0:50:16 22.12.2010 22:50:16 Pocikola // EDIT DO SGO Pocikoli nic nie mam :) naprawde świetna osoba.

 

gracz Zbylu (mój kolega) po nieudolnej zmianie nicku (błąd gracza i administracji) nie może się zalogować nikt nie chce włączyć mu urlopu technicznego a w odpowiedzi na prośbę o zwrot floty dowiaduje się że admin nie ma obowiązku sprawdzać czy nick na który chce zmienić jest wolny i czy po zmianie nie będzie kłopotu z logowaniem.

 

Różnica prosta... Tygrys jak wszyscy wiedzą sporo dodatków... zbylu 1 może 2 smsy i dodatki za udział w zabawie w złomowanie....

 

Kolejne przypadki?? gracze z wysokim top -- bany nie za multi tylko za zasiadanie, ewentualnie za gre z jednego ip przed akceptacją zgłoszenia.... jak to rozróżnia admin? mam na myśli zasiadanie od multi??

 

Po to jest regulamin aby był jasny i aby go przestrzegać. inaczej zaczyna tworzyć się bałagan.

 

Przykłady lepszego traktowania dodatkerów można mnożyć.... jednak po co ? jak dyktator deus zaraz usunie temat i zbanuje konto na forum ....

 

 

Jednak nie tylko dzięki dodatkerom gra się kręci i administracja powinna być tak samo dostępna i ugodowa dla wszystkich

 

Deusa cechuje ogromna ignorancja, mam wrażenie iż on nie może się mylić a jego wypowiedzi dają do zrozumienia jasno i wyraźnie iż on jest bogiem a gracze to małe nicnieznaczące cyferki, paradoksalnie dające zysk i utrzymujące ten cyrk.

 

Wnoszę o zmiane regulaminu gwarantującą wszystkim równe traktowanie, zlikwidowanie zapisu o tym iż administracja może banować bez podania przyczyny... chyba mamy prawo wiedzieć za co??

a co najważniejsze chciałbym aby wprowadzono jakieś limity na odpowiedź ze strony administracji , a nie że "sponsor serwera" czytaj król smsów dostaje odpowiedź w godzinę a zwykły gracz czeka 3-4 dni...

 

Ewentualnie dodać o tym informację do regulaminu

 

Coś w stylu :

 

UWAGA GRACZE KUPUJĄCY DODATKI POMAGAJĄCY W UTRZYMANIU SERWERA MAJĄ PIERWSZEŃSTWO. ICH WNIOSKI I REKLAMACJE BĘDĄ ROZPATRYWANE POZA KOLEJNOŚCIĄ

 

 

wiem że nikt się tu nie wypowie obawiając się gniewu deus a... ale cóż musiałem to napisać.

 

WYKASOWANIE TEGO POSTU BĘDZIE JAWNĄ CENZURĄ, GDYŻ W MOIM MNIEMANIU NIE MA TU NIC OBRAŹLIWEGO WG POWSZECHNIE PANUJĄCYCH NORM SPOŁECZNYCH. JEŻELI ADMINISTRACJA POCZUJE SIĘ OBRAŻONA MOIM ZDANIEM Z GÓRY PRZEPRASZAM. NIE JEST TO ATAK NA NICH LECZ ZWRÓCENIE UWAGI NA POWAŻNE PROBLEMY I CO ZA TYM IDZIE PRÓBA POPRAWY JAKOŚCI GRY.

 

 

DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ

 

PYTAM TYLKO CZY ZGADZACIE SIĘ CHOCIAŻ Z CZĘŚCIĄ OPISANYCH W/W PRZYPADKÓW I CZY CHOĆ RAZ KTOŚ Z WAS POCZUŁ SIĘ SPŁAWIANY BĄDŹ GORZEJ TRAKTOWANY PRZEZ ADMINISTRACJĘ.

Edytowane przez marcelinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moją stronę nie było nic co by mi się nie podobało ze strony administracji.

W dużej mierze chodzi Ci o Zbyla, akurat obserwowałem wszystko. Zbylu co prawda zachował się trochę nie na miejscu. Deusowi już na forum wytykano, że tylko dla niego kasa się liczy. Szczególnie przy tym jak pojawił się VLAD. Miał prawo się zdenerwować i ukarać banem ale myślę, że ten ban powinien być na max 3dni jak za obrazę gracza. Bo to jednak tutaj wychodzi równiejszość. Napisałeś temat aby poznać opinie innych, więc wg mnie administracja działa tutaj dobrze. Ze swojej strony nie mam nic do zarzucenia.

zlikwidowanie zapisu o tym iż administracja może banować bez podania przyczyny...

Myślę, że żadnemu z graczy się ten zapis nie podoba. Ale Deusx pisał, że nowy regulamin zostanie wprowadzony w ciągu kilku dni(Albo kto inny to napisał i mi się przywidziało :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w tym konkretnym przypadku chodzi o zbyla czego zresztą nie ukrywam, od samego początku tematu:)

 

Po świsku i żartobliwie ... cieszy mnie jego ban, więcej czasu na kompie dla mnie:) [ zbylu i ja mieszkamy razem na stancji też już pisałem]

 

Ale chodzi jednak o równość sam widzisz że to "równiejszość" owszem może i ban się należał, ale Zbylu pokazywał mi wszystko i nie było nic co obrażało by administrację. Chyba że fakty są obraźliwe.

 

zresztą zbylu wszystko opisał w temacie

 

 

 

http://forum.ogam.online/?/topic/4093-odwolanie-od-bana-zbylu/page__pid__45338#entry45338

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się w większości nie zgodzić. Po 1 i najważniejsze, jestem skrajnym liberałem i absolutnym przeciwnikiem demokracji (Bo to zły ustrój jest :x). To jest serwer Deusa i wobec tego zapis o tym, że może zbanować bez podania przyczyny jest jak najbardziej na miejscu.

 

"Przykłady lepszego traktowania dodatkerów można mnożyć.... jednak po co ? jak dyktator deus zaraz usunie temat i zbanuje konto na forum ...."

 

Poproszę chociaż kilka tych przykładów, bo w temacie podałeś góra dwa, z czego zakwestionowałbym ten pierwszy, ponieważ w przypadku Zbyla był to, wg mnie, zbieg okoliczności. Jeżeli chodzi o ogólne "lepsze traktowanie" graczy, którzy kupują dodatki, to prawdopodobnie takie coś istnieje, ale nie jest to wynikiem jakiegoś spisku, tylko mentalności ludzkiej. Jednak nadal uważam, że występuje to na bardzo niewielką skalę.

 

Jeżeli chodzi o regulamin, uważam, że powinien zostać on zmieniony, bo również nie lubię niejasności. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chwilę czasu, również tutaj napiszę.

 

Jestem administratorem forum, SGO U4, a czasami mam również wrażenie, że Deus mnie olewa. Czy to oznacza, że jestem gorszy, albo na szarym końcu hierarchii ważności ? Nie kupiłem żadnego dodatku, może to dlatego :hmmm:.

Ludzie takie gdybanie jest co najmniej pozbawione taktu (bo sens może i jakiś w tym jest).

 

Załóżmy hipotetycznie, że gracz, który kupuje dodatki ma jakieś pojęcie o grze, natomiast jego kolega z Uni, który owych dodatków nie kupuje dopiero raczkuje. Wiadomym jest, że ewentualne zgłoszenie jednego i drugiego nie będzie tak samo rozpatrywane, gdyż pierwszy napisze je poprawnie, drugi zaś "tak, jak uważa za słuszne".

Bądźmy szczerzy, czas rozpatrzenia zależy w dużej mierze od samego zgłoszenia. Jeżeli będzie ono "odpicowane" to zostanie załatwione zapewne od ręki.

 

Organizowałem turniej, przeglądałem Wasze zgłoszenia i uwierzcie mi, niektóre były tak chaotycznie napisane, że miałem wielką ochotę je po prostu pominąć. Mówię tutaj o zaledwie 40 osobach, a co ma powiedzieć Deus, gdy na głowie siedzi mu ludu z trzech Uni. Ma prawo wymagać, aby zgłoszenia były takie, jak on sobie zażyczy. Nikt przecież nie będzie latał i sprawdzał gdzie ma główną planetę Kowalski, bo temu zapomniało się o tym wspomnieć.

To tyle jeżeli chodzi o kwestię czasu.

 

Rozumiem, że w Twoim wyobrażeniu (autorze tematu ;]), Deus ma ustawione tak, aby maile od osób, które kupiły dodatki podświetlały się na złoto, mrugały cały czas, a przy tym wydawały piskliwy dźwięk uniemożliwiający normalne funkcjonowanie ? Muszę Cię rozczarować, nie ma raczej takich VIPów. Każdy czeka w kolejce, nawet my (team).

 

Nowy regulamin, który (miejmy nadzieję) rozwieje wszelkie wątpliwości zostanie opublikowany jutro.

 

Pytanie o powód bana technicznego powinno być kierowane nie ogólnie do "administracji" tylko do osoby, do której (według słów w pierwszym poście) nic nie masz. Mówisz, że administracja traktuje osoby z dodatkami inaczej niż te bez dodatków podając przykład Pocikoli i Deusa. Co ma jeden do drugiego ? :oO:

 

BTW: http://forum.ogam.online/?/topic/4042-adhd/page__pid__45363#entry45363 główny bohater tematu ma na swoim koncie par dodatków, a mimo to załapał bana wiecznego, z którego już raczej nie zejdzie. To chyba trochę koliduje z Twoim założeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej znajomości prawa, jeżeli nie wykorzystasz dodatków nie mogę zablokować ani usunąć konta bez złamania przez użytkownika regulaminu, bo przerywam świadczenie usługi. Teraz pewnie parę osób sobie pomyśli, zostawię 1 dodatek i nic mi nie mogą zrobić - racja, tylko cały sęk w tym, że i tak byśmy Ci nic nie zrobili.

 

Pojawi się pytanie, za co zbylu dostał bana, mógł mieć jeden dodatek i grać dalej !

Jednak i tutaj mogę przytyczyć:

 

Naruszenia:

 

11.1. Każdy gracz musi się odnościć z szacunkiem do innych graczy, a w szczegolnosci do Administratora oraz SGO (Super game operator).

 

Złamanie:

11.5. Dzialanie na niekorzysc serwisu (-- BEZ OGRANICZEŃ --) bedzie karane oraz zglaszanie do odpowiednich organow prawnych jak i cywilnych. Sposob (-- BEZ OGRANICZEŃ --) dzialania na niekorzysc OGam ustala (-- BEZ OGRANICZEŃ --) Administrator serwisu.

 

Oczernia cały ogam.online na publicznym forum, sb, że traktujemy lepiej tych, którzy płacą, a to jest działanie na niekorzyść.

 

Pozostały:

11.3. W skutek nie poprawnosci dzialania serwisu, Administrator nie ma obowiazku zadoscuczynic pokrzywdzonemu.

 

Nie każda odpowiedź jest pozytywna jak byśmy chcieli, trzeba to przyjąć po prostu, a nie robić aferę, w życiu codziennym spotykamy się z tym na co dzień, ale tylko w internecie potrafimy "zabrać głos w tym, co mi się nie podoba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Deusx jest opryskliwy czasami jak panienka - wszyscy wiedzą :) Gram tu bez kupowania dodatków. Też nie raz byłem zły na jego decyzję i on to wie ale byłbym daleki od stwierdzenia że lepiej traktuje tych co płacą. Pisałeś o Tygrysie. Ostatnio chciał zmienić nick na uni2 i był bardzo zły na Deusx'a że nie zmienił mu go więc jakie lepsze traktowanie? - zresztą poszukaj na forum tematu i poczytaj.

Co do Zbyla to lubię gościa :) ale jego zachowanie na forum i wyzywanie od dodatkerów nie było zgodne z regulaminem (w nowym regulaminie zabrakło tego punktu). Był w nim zapis o tym że takie nazewnictwo graczy będzie surowo karane. Ktoś mu przy pewnym RW zwrócił uwagę że może dostać bana ale nic sobie z tego nie robił. Więc choćby za to należał się ban.

 

Czy administracja pracuje sprawnie? - Nie zawsze :P Czy czasami jest złośliwa? - Czasami jest ale jesteśmy ludźmi i mamy swoje życie więc nie każmy nikomu siedzieć 24h/dobę przy komputerze i być zawsze uśmiechniętym - tak się nie da :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzycie tylko na minusy całej sytuacji i pod względem Administracji i SGO !

 

Jesteśmy dla was jak Policja dla JP. Robimy wszystko na niekorzyść gracza, banujemy, bierzemy kasę za dodatki...

 

Ale nikt nie popatrzy na to że gdy by nie SGO było by więcej bugerów, wy staralibyście się grać po kilka h dziennie a ktos z bugami robił by to w kilka minut. Nie piszcie mi że nie wiem co to bug bo miałem najlepsze bugi jakie można było mieć ;] i wszystkie zgłosiłem.

 

Nikt nie popatrzy na to że Administracja co chwilę kupuje to coraz lepszy serwer abyście wy nie musieli czekać i lagować. Płacąc za to dużąąąąąą kase, myślicie że to koszt 50 zł na miesiąc albo 500 zł ? To nie serwer CS. kto to będzie opłacał ? Muszą być dodatki ( środek zarobku ) aby gra istniała. Nawet jak coś zostanie dla Administracji to nie należy mu się ? Idźcie wy do roboty zapitalajcie ile się da a potem nie weźcie za to kasy. Regulamin musi być napisany sprawiedliwie i zawsze regulamin jest pisany pod stronę założyciela. Aby w razie W nie było niedogodnień, jak wam się regulamin nie podoba i dodatki i system za ich płacenie to kto was tu trzyma ? Na prwno nie prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picikola: jeśli to do mnie... nie atakuje administracji i nie twierdze że że jesteście jak JP

 

Tylko jeżeli deus chce prowadzić działalność handlowo-usługową nie może się zachowywać hmm jak to pisał Kanah

Deusx jest opryskliwy czasami jak panienka

Chodziłbyś do restauracji gdzie kelnerka jest niemiła dla Ciebie bo nie zostawiasz napiwków??

Tak samo czują się gracze, którzy są wolniej obsługiwani. lub nie mogą się skontaktować z administracją.

 

Nie chodzi o konkretne przypadki a jedynie o całość.

 

Deus reprezentuje firmę i powinien zachęcać do korzystania z jej usług a takie działania zniechęcają

 

Później jest płacz, że gracze odchodzą , że unii wymiera....

 

Proponuje wprowadzić limit miesięczny na dodatki np 500 zł/ gracza

i szybsze załatwianie spraw (może wyznaczyć do tego więcej osób)

 

Gracze w wyniku błędu tracą flotę surowce i co.?? muszą podania wypełniać dokładniej niż w niejednej instytucji administracji publicznej , i liczyć na dobry humor Deusa który czasami naprawdę przesadza. Wszyscy jesteśmy ludźmi, ale... nie można się wyżywać na innych, wyładowywać na nich złość czy flustrację, bo np. pożarł się z małżonką.

 

Idąc tym tokiem myślenia.... musiał bym tłuc ludzi na ulicy, bo szefowa na mnie nakrzyczy i mam podły nastrój np :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było to do Ciebie, post mój nie miał adresata do wszystkich z wyróżnieniem do jednej osoby.

 

Co do agresji. Proponuje pompeczki... gdy byłem na szkoleniu wojskowym i czasami byłem wku** na mojego dowodzącego kazał mi robić 100 pompek, na prawdę po 90 robiłem jedną na 20 sek ;) po wszystkich nie chciało mi się nawet myśleć.

 

Ale mniejsza z tym bo kogo to obchodzi, jakieś złote myśli na życie. Ja byłem top 6 bez ani jednego dodatku nie licząc tych które deusx dawał w prezencie. ( dla wszystkich )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocikola nie rozśmieszaj mnie :) A niby za co miałeś permanentnego bana? Chyba nie za pomoc administracji? :P Przypomnij nam za co a później chwal się TOP 6 bez dodatków :) To tak nawiasem :) Administracja nie kupuje co chwile czegoś nowego. Zresztą nawet gdyby kupowała robiła by to za pieniądze jakie gracze wpłacają. A z tego co widać po RW w ST i SJ nie są to małe pieniążki. Więc jeśli chcecie by się to dalej kręciło to trzeba być frontem do klienta :) Jak pisałem wcześniej rozumiem że każdy ma swoje życie ale jak pisał Zbylu - z czym muszę się zgodzić - prowadzenie działalności do czegoś zobowiązuje jeśli się chce ją utrzymać :) Więc Pocikola czasami pomyśl zanim np. kogoś zbanujesz - opisałem w innym temacie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działalność handlowo-usługową ? To nie jest sklep spożywczy, nie wyróżniajmy się znajomością czegoś, czego nie znamy.

 

Prowadzę działalność gospodarczą, a właściwie nie ja, ja tylko jestem udziałowcem s.c. i nie muszę zachowywać się miło - ja mogę od SGO wymagać najwyższej kultury, sam nie muszę jej zachowywać (bo jestem "szefem"), co oczywiście będzie się później odbijało na grze, choć wulgarnie się do nikogo nie odnosiłem.

 

 

Co do podań - składa się ono z 3 podstawowych elementów

 

dane (nick, uni, idmatki)

opis (co, gdzie, kiedy, jak, komunikaty)

zwrot (2.222.222 (2222222)

 

Na tym polega cały sęk, że nie czytamy do końca i flotę piszemy tak 2.222 lub tak 2 222 zamiast tak 2.222 (2222) lub nie podajemy id matki co jest priorytetową sprawą. Często nie podajemy nicku, a raporty w 90% kopiujemy (nawet nie z konwertera, tylko z zaznaczamy tekst i kopiuj - zobaczcie sobie jak to wygląda, z tym, że ja na to nie patrzę bo nie mam zamiaru spędzić godziny nad jednym podaniu) ma być dobrze co do joty, kolejek niema więc czas jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nagle z byle czego wielkie halo jak zwykle w Polsce ...

Sami nie wiecie czego chcecie. Czepiacie się deusa, bo nie rozpatruje podań/zgłoszeń i bóg wie czego tak jak byście chcieli. W sądzie zawsze wygrywacie rozprawy? Często wszystko będzie przeciwko tobie i będzie to racja, a z własnego zaparcia(bo będę "wredny" i zrobię inaczej) TEGO NIE WIDZIMY...

 

Niektórym życzę trochę przemyśleń i rozważań(szkoda że już po postanowieniach noworocznych ;D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.