Skocz do zawartości

Absurdy regulaminu


1miko1

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę ten temat po to, żeby regulamin został w tych paru miejscach poprawiony albo zmieniony i żeby uświadomić jak można dostać bana będąc niewinnym lub jak oszukiwać i względem regulaminu pozostać czystym.

 

1. Jak zbanować połowę Uni? Nic prostszego. Potrzebujesz:

-1.000.000.000.001 deuteru na każdego gracza którego chcesz zbanować

Jak? Wysyłasz każdemu 1.000.000.000.001 deuteru, a ponieważ przekroczony został limit surowca oboje dostajecie bana. Jednak zanim SGO/GO zdąży wlepić ci bana, możesz wykonać tą akcję na całym top200.

 

2. Jak pozbawić gracza możliwości pójścia na urlop? Czego potrzebujesz:

-Konto na forum

-"Sztuczny" sojusz

-Cel musi należeć do sojuszu

Jak? Wypowiadasz sojuszowi w którym znajduję się twoja ofiara wojnę trwająca 50lat (EDIT: Wojna jak zauważył Darth Misiek może trwać maksymalnie 30dni, dlatego co miesiąc trzeba operacje powtórzyć) i z progiem kończącym nieosiągalnym. Ponieważ sojusz przeciwny nie musi akceptować faktu wypowiedzenia wojny, to niezależnie od tego czy im się to podoba czy nie. Nie mogą oni chodzić na urlop albo dostaną bana.

 

3. Legalny push?! Tak tak, na to też coś znalazłem. Czego potrzebujesz:

-"Sztuczny" sojusz

-Surowce które chcesz przesłać

-Pomoc gracza z zewnątrz

Jak? Jesteś w sojuszu z kolegą. Ten z was, który chce przesłać surowce, wkłada odpowiednią sumę surowców. Następnie gracz z zewnątrz złomuje graczowi, który ma otrzymać surowce "flotę" składającą się z jednego małego myśliwca. Gracz "poszkodowany" wyciąga całą sumę z banku.

Czemu to nie podlega karze? Po 1 w regulaminie nie ma punktu dotyczącego przesyłania surowców przez bank sojuszowy. Po 2, nawet jeżeli dany SGO/GO uzna, że według regulaminu bank służy tylko i wyłącznie do pozyskania surowców w razie złomowania, to przecież zostaliśmy zezłomowani.

 

4. Podział zysków po ACS. Czego potrzebujesz:

-Cel który zostanie zezłomowany

-Kolegę z odpowiednią do tego flotą

Jak? Ponieważ nie ma zasad które odnosiłyby się co do tego w jakim stopniu można dzielić surowce, mimo że nasz kolega wysłał 500.000.000 GŚ a my 1LM, możemy odebrać 99% złomu. Ten temat został poruszony w tym

http://forum.ogam.online/?/topic/3920-odwolanie-od-bana-pacyfikator/ temacie.

W tym przypadku akurat nie miało to na celu wykorzystania tego, tylko odpowiedni podział.

 

5. Atak na GO. Czego potrzebujesz:

-Floty?

4. Administrator i operator

4.1. Zabrania się atakowania w grze Administratora oraz SGO.

Wobec tego możemy bezkarnie atakować "zwykłych" GO.

 

6. Nieograniczona liczba ataków na gracza. Czego potrzebujesz?:

-Konto na forum

-Sojusz

-Cel musi należeć do sojuszu

Jak? Wypowiadamy wojnę sojuszowi do którego należy twoja ofiara. Sojusz przeciwny nie może się nie zgodzić, wobec tego nie stosuje się zasada bashingu.

 

7. Kupno kont. Czego potrzebujesz?:

-Pieniędzy?

1.6. Wszystkie konta są własnością ogam.online. Zabrania sie sprzedaży kont.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby konto kupić. (Poza tym, że osoba sprzedająca może zostać ukarana)

 

To by było na tyle. Jeżeli ktoś znajdzie coś jeszcze lub ma jakieś zastrzeżenia, proszę pisać w tym temacie.

Na koniec dodam taki mały bonusik, nie jest to błąd w regulaminie, ale...

 

9.2. English: Polish language is the primary language in the game. Any contact with the administration, please contact the Polish language. Foreign language messages are not read because they are not we understood.

 

http://mypetjawa.mu.nu/archives/picard-facepalm.jpg

 

PS. Nie jestem pewien czy to dobry dział na taki temat, ale Neriel mi taki zaproponował.

PS2. Mam nadzieję, że nikt nie czuje się urażony moim postem.

PS3. 11.9. Administrator ma prawo nałożyć blokadę na konto (-- BEZ OGRANICZEŃ --) z innych powodów, niż mówi regulamin.

Ten podpunkt w teorii sprawia, że jakakolwiek forma oszustwa tego typu będzie karana, jednak według mnie regulamin powinien zostać poprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinek z regulaminu: (to tak adekwatnie wypowiadania wojny trwającej 50 lat)

Minimalny i maksymalny przedzial czasowy, ktory moze stac sie granica koncowa wojny to od 14 dni-30 dni

 

 

Jak? Wypowiadamy wojnę sojuszowi do którego należy twoja ofiara. Sojusz przeciwny nie może się nie zgodzić, wobec tego nie stosuje się zasada bashingu.

Adekawatnie tego wyżej, to wraz z rozwiązaniem sojuszu, automatycznie kończy się wojna (równie dobrze można to podciągnąć pod pierwszy wycinek.

 

EDIT: \/post down

Tak chodzi mi o rozwiązanie sojuszu przez, że ich tak nazwę obrońców :)

Odejście z sojuszu podczas wojny o ile mnie pamięć nie myli również jest karane banem (zaraz to sprawdzę)[jednak nic takiego nie ma, choćby przydał się owy pkt. w moim mniemaniu]. Może jest to swoistego rodzaju uprzykrzanie życia danemu sojuszowi, ale nie widziałem jeszcze zbytnio takich wojen (nie licząc tych wypowiadanych IK (u2), gdyż tam nie było komu uprzykrzać, gdyż większość ataków była na idlerów, ponieważ przeważająca ilość osób w tym sojuszu to 'i' bądź 'iI'). Ale fakt faktem, nie można zabronić komuś wypowiedzieć wojnę sojuszowi (pomimo tego, że jest słabszy i tyle, że będziesz ich nękał), gdy gracz/gracze z danego sojuszu są irytujący/drażniący czy jakkolwiek by ich widział ten który wojnę wypowiada. Też nie ma co zapominać o tym, że po którejś stronie wojny, może się opowiedzieć inny sojusz, a zważając na fakt, że mówimy tu o raczej niszowych (nie mogłem znaleźć innego słowa, chyba trzeba będzie odpuścić trochę picia bo pamięć szwankuje), myślę, że ktoś by się opowiedział po stronie ciemiężonych, jeśli by to była taka "chamska" wojna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinek z regulaminu: (to tak adekwatnie wypowiadania wojny trwającej 50 lat)

Bardzo przepraszam, nie zauważyłem. :) Poprawione.

 

Jeżeli chodzi o rozwiązywanie sojuszu, to wydaje mi się, że chodzi ci o rozwiązanie tego (sojuszu), który wojnę wypowiedział, bo w końcu muszę w nim tkwić jeżeli chcę to wykorzystać. Ale przecież mogę poprosić kogokolwiek o założenie konta na którym i tak nie będzie grać. Chociażby siostrę.

 

Z kolei jeżeli mówisz o tym, że można bronić się przed czymś takim rozwiązując swój własny sojusz albo od niego odchodząc, to oczywiście masz racje, ale jest to zdecydowanie uprzykrzanie życia takiemu sojuszowi i bardzo przeszkadza jego członkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zgłosisz fakt ze słabsyz gracz wysłał do Ciebie surowce nieregulaminowo to Ty bana nie dostaniesz tylko "agresor" za wymuszenie pushu.

 

Ale przeciez wojne nie musisz przyjmować już było o tym.

 

GO nie mamy na ogam tylko samych SGO

 

 

Mnie to bardziej ten pkt z regulaminu wojen zainteresował :D

 

# W trakcie trwania wojny obydwoch stron nie obowiazuja nastepujace punkty regulaminu gry :

- Punkt 3 Regulaminu ( Pushing )

- Punkt 5 Regulaminu ( Bashing )

 

 

co do pushu to możemy sobie przez czas trwania wojny pompować w jednego gracza surowce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez wojne nie musisz przyjmować już było o tym.

O ile tu chodzi o to, że możesz się ustrzec wojny, poprzez niezaakceptowanie jej to:

Cytat z regulaminu

12.6. Sojusz ktoremu wypowiedzialo sie wojne nie musi akceptowac tego faku.

Jeśli mnie pamięć nie myli, to fakt była kiedyś o tym mowa przy okazji jakiejś wojny, zdaje mi się, że nawet Deusx zabierał tam głos, ale ogólnie rzecz biorąc, chodziło o to, że bez akceptacji sojuszu wojna dopiero się rozpocznie tydzień po pojawieniu się postu na forum. (Ale pamięć mogę mieć zawodną, więc nie ręczę za to).

 

EDIT: \/down

Skoro tak, to myślę, że taki kruczek adekwatnie tego tygodnia oczekiwania również powinien się pojawić w regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda wojna musi być akceptowana przez administrację oraz przez osobę reprezentującą wyzwany sojusz. Co do sprzedaży kont, jak konto sprzedane zostaje zablokowane i nie interesuje nas, że nowo jest to nowo zakupione konto przez x osobę, która wydala x pieniędzy.

 

Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej formie regulamin jest jeszcze nie jasny w paru zakresach, dlatego będzie on niebawem aktualizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy wymienione przez Ciebie punkty to absurdy ... Należy pamiętać, że pilnują Was ludzie, którzy mają własny rozum, wolę i wyobraźnię.

 

 

1. Jak zbanować połowę Uni? Nic prostszego. Potrzebujesz:

-1.000.000.000.001 deuteru na każdego gracza którego chcesz zbanować

Jak? Wysyłasz każdemu 1.000.000.000.001 deuteru, a ponieważ przekroczony został limit surowca oboje dostajecie bana. Jednak zanim SGO/GO zdąży wlepić ci bana, możesz wykonać tą akcję na całym top200.

 

Jeżeli osoba, która dostała taki transport zgłosi to do SGO to zapewne ten poprosi ją o odesłanie go do nadawcy, bądź do samego SGO. Wtedy bana nie będzie, sprawa rozwiązana.

 

 

2. Jak pozbawić gracza możliwości pójścia na urlop? Czego potrzebujesz:

-Konto na forum

-"Sztuczny" sojusz

-Cel musi należeć do sojuszu

Jak? Wypowiadasz sojuszowi w którym znajduję się twoja ofiara wojnę trwająca 50lat (EDIT: Wojna jak zauważył Darth Misiek może trwać maksymalnie 30dni, dlatego co miesiąc trzeba operacje powtórzyć) i z progiem kończącym nieosiągalnym. Ponieważ sojusz przeciwny nie musi akceptować faktu wypowiedzenia wojny, to niezależnie od tego czy im się to podoba czy nie. Nie mogą oni chodzić na urlop albo dostaną bana.

 

Wojny nie można wypowiedzieć z minuty na minutę. Wojna musi spełniać odpowiednie wymagania, musi zostać zaakceptowana przez administrację, która sprawdza, czy ta ma sens. Tak, jak było już pisane - sojusz, któremu wypowiada się wojnę nie musi jej akceptować, a co za tym idzie - stracisz tylko czas, a gracz w tym czasie i tak może iść na urlop i tak.

 

 

3. Legalny push?! Tak tak, na to też coś znalazłem. Czego potrzebujesz:

-"Sztuczny" sojusz

-Surowce które chcesz przesłać

-Pomoc gracza z zewnątrz

Jak? Jesteś w sojuszu z kolegą. Ten z was, który chce przesłać surowce, wkłada odpowiednią sumę surowców. Następnie gracz z zewnątrz złomuje graczowi, który ma otrzymać surowce "flotę" składającą się z jednego małego myśliwca. Gracz "poszkodowany" wyciąga całą sumę z banku.

Czemu to nie podlega karze? Po 1 w regulaminie nie ma punktu dotyczącego przesyłania surowców przez bank sojuszowy. Po 2, nawet jeżeli dany SGO/GO uzna, że według regulaminu bank służy tylko i wyłącznie do pozyskania surowców w razie złomowania, to przecież zostaliśmy zezłomowani.

 

Deus pisał, że bank sojuszowy będzie likwidowany.

 

 

4. Podział zysków po ACS. Czego potrzebujesz:

-Cel który zostanie zezłomowany

-Kolegę z odpowiednią do tego flotą

Jak? Ponieważ nie ma zasad które odnosiłyby się co do tego w jakim stopniu można dzielić surowce, mimo że nasz kolega wysłał 500.000.000 GŚ a my 1LM, możemy odebrać 99% złomu. Ten temat został poruszony w tym

http://forum.ogam.online/?/topic/3920-odwolanie-od-bana-pacyfikator/ temacie.

W tym przypadku akurat nie miało to na celu wykorzystania tego, tylko odpowiedni podział.

 

To akurat musi zostać dopisane i jest już w trakcie opracowywania.

 

 

5. Atak na GO. Czego potrzebujesz:

-Floty?

4. Administrator i operator

4.1. Zabrania się atakowania w grze Administratora oraz SGO.

Wobec tego możemy bezkarnie atakować "zwykłych" GO.

 

Nie ma w grze "zwykłych GO". Wszyscy mają status SGO. Aczkolwiek jak by ich nie nazywać, mają takie coś jak ochronę planet. Spróbuj zaatakować SGO swojego Uni ;).

 

 

6. Nieograniczona liczba ataków na gracza. Czego potrzebujesz?:

-Konto na forum

-Sojusz

-Cel musi należeć do sojuszu

Jak? Wypowiadamy wojnę sojuszowi do którego należy twoja ofiara. Sojusz przeciwny nie może się nie zgodzić, wobec tego nie stosuje się zasada bashingu.

 

Tak, jak opisywałem wyżej - wypowiedzenie wojny to nie jest chwila - moment. Dodatkowo wypowiedzenie może nie dojść do skutku, więc nie jest to opłacalna zagrywka.

 

 

7. Kupno kont. Czego potrzebujesz?:

-Pieniędzy?

1.6. Wszystkie konta są własnością ogam.online. Zabrania sie sprzedaży kont.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby konto kupić. (Poza tym, że osoba sprzedająca może zostać ukarana)

 

Tutaj już Deus odpowiedział co będzie miało miejsce.

Jeżeli sprzedasz konto to nie zostaniesz ukarany Ty, tylko konto. To ono zostanie zablokowane, a Ty będziesz miał na karku niezadowolonego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicha, rozumiem, że Administratorzy/SGO mają rozum, ale obawiam się, że (przynajmniej z tego co widziałem) część z nich rzadko go używa. To była jedna z motywacji do rozpoczęcia takiego tematu. Rozumiem, że sojusz ma tydzień czasu na przygotowania, ale mimo tego, czasem gracz chce grać przez te 7 dni a na urlop chce pójść dopiero za 2 tygodnie, i co wtedy?

 

-NightGhoust-, rozumiem, że nie podoba ci się to co robię, ale mam swoje powody. Oprócz tego, że część SGO trzyma się słowo w słowo regulaminu, to regulamin w wielu punktach jest na tyle niejasny, że ani ja ani kilka osób które zapytałem o zdanie nie byli pewnie takich rzeczy jak chociażby, czy sojusz przeciwny musi akceptować wojnę?

 

Jeżeli push to przesyłanie od słabszego do silniejszego, to przecież cały podpunkt, który odwołuje się właśnie do pushu, nie obowiązuje przesyłania surowców w drugą stronę. Jednak niedawno wypowiadałem się właśnie w temacie, gdzie SGO zbanował za właśnie taki występek, przesyłania od gracza silniejszego do słabszego surowców ukarał banem. Potem mój punkt widzenia został skrytykowany, i sama napisałaś, że nie rozumiesz o co mi chodzi. Właśnie o to, że regulamin jest napisany na tyle niedokładnie, że mimo szczerych chęci jego przestrzegania, można łamać go nieumyślnie.

 

I ostatnie pytanie, gdzie wykazałem się niewiedzą? Oprócz tego, że nie wiedziałem, że nie istnieją zwykli GO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z jednym się nie zgodzę.. Faktem jest, że gracz może poinformować SGO o otrzymaniu surowców od innego gracza, ale przecież znamy sytuację dot. czytania regulaminu ;) Prawie nikt regulaminu nie czyta i nie wie, że w ogóle nie można otrzymać surowców od innego gracza, że jest limit, że istnieje forum i SGO :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1miko1 jest punkt regulaminu, który mówi, że każdy gracz może przesłać innemu do 1 bln deuteru w ciągu 24h. Nie ma tutaj rozróżnienia na słabszy/silniejszy, więc ban za to (obojętnie w którą to jest stronę) jest słuszny.

 

Wielu graczy ogranicza się zaledwie do grania, ale po takim banie dowiadują się, że istnieje takie coś jak regulamin, forum i SGO. Takie sprawy są rzadkością (nikt nie rozsyła surowców na prawo i lewo).

Na dobrą sprawę wyższe topki znają regulamin i wiedzą co to forum. Gracze z mniejszą ilością pkt mogą o tym nie wiedzieć, ale po co takich wkopywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicha, jest on niejasny. Napisany pod punktem PUSH. A ponieważ wszyscy znamy definicje pushu, ja i parę innych osób zrozumiało to inaczej. Właśnie po to, żeby nie wykopywać osób które nie znają regulaminu, powinien być on traktowany raczej jako wskazówki. Uważam, że np. za 21 ataków nie powinno być w tym przypadku bana. Teraz odwołam się do tematu, który widziałem parę dni temu.

 

Jeżeli się nie myliłem to gracz dostał bana za nazwanie kogoś "lamą". To chyba mówi samo za siebie? Nawet jeżeli ktoś nazwałby mnie idiotą to bym tego nie uznał za coś wystarczającego do bana. Poza tym chyba każdego może ponieść. Swoją drogą, zostałem nazwany idiotą przez członka teamu, i uważam to za jak najbardziej normalne i nie widzę w tym problemu, szczególnie, że była to tylko zwykła rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - albo nie :P - SGO/GO (czy jak się zwiecie) prawda jest taka że regulamin jest do poprawienia czy to się wam poodoba czy nie. Regulamin powinien jasno określać jakie są zasady gry a jak zauważył kolega tak niestety nie jest. Wiele punktów regulaminu pozostawia pod wasz osąd postepowanie w wielu sprawach. I tu się zaczyna problem. Jeden SGO za dane przewinienie daje np. 10 dni bana a następny za to samo daje 30 dni. Tak jest bardzo często :) Np ostatnio Pocikola - do którego tak naprawde nic nie mam ale zaskoczył mnie bo dał bana kolesiowi który kogoś nazwaŁ LAMĄ. Czy to nie małe przegięcie? Niektóre kwestie powinny określać co i jak ale... Następny przykład. Gracz X wyzywa na forum innego gracza od dodatkerów a admini i moderator nic z tym nie robią. Jest to dokładnie określony punkt w regulaminie więc to wy powinniście dostać bana za nieprzestrzeganie regulaminu :P. Wszak jesteście tu od jego przestrzegania. Dla tego jestem zdania że regulamin powinien być przebudowany i bardziej precyzyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.7. Długość trwania blokady konta za załamanie któregokolwiek (-- BEZ OGRANICZEŃ --) punktu regulaminu będzie ustalana indywidualnie do każdego gracza oraz zależna od przewinienia.

 

wiec pytam sie poco w ogolę tabela kar jeżeli admin/sgo sam wedle własnej woli wystawia kare ? Regulamin najczęściej jest zarówno dla graczy jak i administracji. Tutaj widzę działanie jedynie w jedna stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec pytam sie poco w ogolę tabela kar jeżeli admin/sgo sam wedle własnej woli wystawia kare ? Regulamin najczęściej jest zarówno dla graczy jak i administracji. Tutaj widzę działanie jedynie w jedna stronę.

 

Wg mnie tabela kar jest dla SGO danego uniwersum tylko wskazówką, jaką może wymierzyć graczowi, który złamał regulamin a wszystko zależy od stopnia przewinienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tabela kar jest dla SGO danego uniwersum tylko wskazówką, jaką może wymierzyć graczowi, który złamał regulamin a wszystko zależy od stopnia przewinienia.

 

 

Złodziej ukradł a został skazany za morderstwo??

Wtedy bez obrazy nikogo nie osądzam ale jakby SGO miałby dawac kary jak mu sie widzi to jednemu da tak a drugiemu inaczej mogłoby to wygladąc na faworyzowanie gracza. A pewnie SGO nie chcieliby żeby to tak wyglądało.

 

Dla Mnie to jasne, jest tabela i takie kary powinny być jak tam widnieją, ewentualnie można, np dopisać ze 1 bash 3 dni 2 bash 5 dni 3 bash 7 dni itd albo za którymś razem ban jak za multi czyli miesiąc. Tak samo można z pushem zrobić i z innymi przewinieniami. Hostoria banów jest napewno zapisywana i do wglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.