Skocz do zawartości

Sposób na umierające Universum


-NightGhoust-

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu graczy pyta, kiedy powstanie nowe Uni

Nie czarujmy się - jak ruszy U5 to za jakiś czas też zacznie kuleć i znów zaczną padać pytania o kolejne

Jak wiadomo gra na tym samym U staje się z czasem nudna i monotonna

 

dlaczego nie wprowadzić czegoś na styl ''Sesji'' ? (może 5 mogłaby być testowa w tym kierunku)

wyjaśniam o co chodzi:

- czas gry na Uni np. 6 miesięcy czyli od 01.01 do 31.05

- 30 maja zostaje wyłonionych 10 najlepszych kont które otrzymują nagrody po restarcie

- 31 maja nastepuje restart Universum

- po restarcie zostają tylko aktywne konta

- zostaje nam planeta Matka ALE zmieniają się koordy ( czyli mamy automatycznie nowych ''sąsiadów'' )

- przerwa między sesjami trwa np. 3 - dni ( jest to czas na uporządkowanie Unversum)

- i zabawa zaczyna sie od nowa :)

ostatni tydzień przed Restartem obfituje w mega złomowania a to dlatego, ze i tak cała flota przepadnie :)

Uprzedzę pytania o sens ''inwestowania'' w konto skoro i tak ma to przepaść

- miłośnicy tego typu gier w internecie domyślają się za pewne skąd w/w zasady są zaczerpnięte

w tamtej grze taki Restart sprawdza sie w 100% i WSZYSTKIE Universa mają zawsze full obłożenie - bez konieczności powstawania nowych w celu przyciągnięcia ludzi

 

 

teraz sprawa Dodatków:

może zrobić dobowy limit wydawanych dodatków?? to zrównoważyłoby trochę szansę graczy ''zasobnych"" i tych mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędnie myślisz....po co tworzyć kolejne U gdzie wszyscy się rejestrują na umór - bo nowe

można co jakiś czas zrestartować stare i też będzie jak nowe i przynajmniej nie będzie po nich hulał wiatr za kilka miesięcy.....w ten sposób można lawo uniknąć złego bilansu - 3 Unie z tego 2 martwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciw. Brak restartów to powód dla którego gram w Ogame. W większości grach, tak jak powiedziałaś są restarty, a tego nienawidzę. Tracę cały czas który włożyłem w rozbudowę konta, i sam pomysł wydawania na niego kasy jest śmieszny. Po 2 restart co pół roku? Gracze którzy zaczną w połowie albo później nie będą mieli szans. Jeżeli z kolei wprowadzicie restart co 2/3 miesiące, uni nie będzie w stanie się rozwinąć, więc również traci to sens. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowi gracze będą mogli zarejestrować się na normalnym uni i ogarnąć grę.. A że pomysł z wydawaniem kasy na takie konto jest śmieszny to może nie zauważyłeś ale jest celowy :P

O to chodzi by nie wydawać kasy na grę.

 

A tak w ogóle całe życie tracisz czas.. po co teraz piszesz, grasz i żyjesz.. przecież za ~70 lat i tak padniesz :] W żadną grę nie będziesz grać wiecznie więc zawsze będziesz tracił czas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to np. zrobić te uniwersum na zasadzie konkursu.

Ten kto będzie najwyżej dostanie np. 100 dodatków albo coś w tym stylu.

To może i nie fair w stosunku do innych graczy, ale jako iż był w TOP... i był lepszy od Ciebie, dostał zasłużenie nagrodę.

 

Oczywiście ten, kto naprawdę potrafi grać (nie obrażając innych graczy) nie będzie potrzebował nagrody aby być na 1 pozycji w RO czy coś.

 

Ja nie gram, by być najlepszym na serwerze, ale dla zabawy (i myślę że jak nie jeden gracz)

 

ale reszta nie założy od nowa konta. jak byś miał kilka bln pkt to bys chcial zaczynac od początku?

 

Może i nie będzie chciał, ale to on decyduje czy chce grać na tym uni czy na normalnym.

Po 2 jak jest restart to każdy zaczyna od 0 czyli jest po równo (przynajmniej ja mam takie odczucie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nie gram, by być najlepszym na serwerze, ale dla zabawy (i myślę że jak nie jeden gracz)

 

Może i nie będzie chciał, ale to on decyduje czy chce grać na tym uni czy na normalnym.

Po 2 jak jest restart to każdy zaczyna od 0 czyli jest po równo (przynajmniej ja mam takie odczucie).

 

I masz rację. Ja swoją flotę sprzedałem zrobiłem eko a z kolejnych ataków zbudowałem flotę od nowa. To jest gra dla przyjemności a nie dla wirtualnego "jestem najlepszy". Jestem naprawdę przeciętnym graczem a że top 3 mojego uni to zasługa pracy jaką włożyłem w konto - a to tylko dlatego że lubię tą grę - a dla czego nie top 1 bo nie wydaje pieniędzy jak inni. Ja nie muszę być top 1 wystarczy że nie zlamiłem żadnego ataku i nie byłem po niewłaściwej stronie RW :) Nie gram nigdzie indziej, choć mam konto na urlopie na ogame, bo to nie o to chodzi by trzymać 5 srok za ogon. Jeśli powstanie uni z projektu Violi chętnie się przyłącze bo będzie na tej ugameli :)

 

Popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki speed serwer.

Restart co 4miechy.

 

Nagroda:

1miejsce: 150dodatków na dowolnym uniwersum

2miejsce: 100dodatków na dowolnym uniwersum

3miejsce: 50dodatków na dowolnym uniwersum

 

Oczywiście na uniwersum, które będzie restartowane co jakiś czas nie będą przyznawane dodatki tylko na pozostałe (jeżeli ktoś gra). Chyba że komuś będzie chciał podarować ;P

 

Tak dla przykładu.

Uważam, że jest to najlepsza nagroda za osiągnięcia i zachęta do gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady...

Przecież nikt nie każe komuś grać na tym restartowanym uni i jeszcze na innym..

 

Można zrobić ranking najlepszych graczy.. Rangę na forum.. ale na pewno nic szczególnie ułatwiającego grę, żeby nie schrzanić gry po restarcie, że jeden ma od początku geologa, surke i flotę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nariel ma rację że nie można dawać fory po restarcie. Co do dodatków to jeśli zwycięzca będzie chciał dodatki na inne uni proszę bardzo jeśli zaś nie będzie miał konta na innym uni to np. może wykorzystamy dobre konta idlerów stojące odłogiem i administracja pomoże takiemu zwycięzcy przejąć to konto. Korzyść z tego podwójna bo dołącza do nas kolejny dobry gracz i konto sie nie marnuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przeciw ponieważ kto pieniądze za dodatki by oddał Vladowi np . czy komu innemu ;P

 

Odrębne uni to rozumiem typu co 6 miesięcy resetowanie kont i nagrody się dostaje w postaci dodatków na dowolne uni . a na serwerze za dodatki można tylko kupić geologów itp ale nie flot surowców czy też obrony wtedy jestem jak najbardziej za .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.