Skocz do zawartości

OGLotto


Kicha

  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy brałbyś udział w takim losowaniu ?

    • Tak
      41
    • Nie
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, warunki są jasne, nie może być więcej niż 100% puli, przestaniecie grać, zachorujecie, nie będzie was a wygraną trzeba będzie dać. Skoro jest jakaś szansa 1 na 13 mln że ktoś trafi 6 to trzeba to brać pod uwagę. Zdźwili byście się, jakie ludzie mają szczęście :) W pewnych pisanych przeze mnie skryptach również było podobne prawdopodobieństwa, że trafi się coś i się stanie coś nieporządnego - zdarzało się często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okey masz rację, że różnie to w życiu bywa. To jest nie do odgadnięcia co się może stać jednakże nie ma co przeznaczać stałych kwot za wygraną bo po prostu to nie będzie dobrze jak większa suma niż 20% będzie przekazywana na następne losowania. Może ktoś tą szóstkę trafi ale jeśli przez rok nie będzie takiej wygranej to ile będzie wynosiła pula? Jeśli ktoś po roku ją trafi to będzie top 1 wszystkich uni a sam tego nie chcesz. Więc nie może być wiecznej kumulacji. Ja zgaduję że przy choćby 1000 grających jak będzie 1 lub 2 trójki to będzie dobrze. Jeśli grasz w totka to przypomnij sobie ile razy udało ci się 3 skreślić i na ile losowań oraz zakładów? Podziel to na szanse w 1 losowaniu i będziesz miał średnią. Po prostu szanse są ale nie duże a kwota do wygrania nie będzie mała jeśli zagra 1000 osób. Więc najlepiej zrobić procentową wygraną jak napisał kicha i jeśli nie ma 6, 5, 4 to pula minus 10% z niej (to co przechodzi na poczet następnego losowania) powinno być podzielone na wygrane. Tj.:

 

10% przechodzi na następne losowanie - zostaje 90%

 

6 - 50% - jeśli jej nie ma, całość - czyli 50% - przechodzi na wygrane z 5

5 - 25% - jeśli jej nie ma, całość - czyli 25% - (z ewentualną pulą za 6 - 50%) przechodzi na wygrane z 4

4 - 10% - jeśli jej nie ma, całość - czyli 10% - (z ewentualną pulą za 6 i 5 - 50% i 25%) przechodzi na wygrane z 3

3 - 5% - jeśli jej nie ma, całość - czyli 5% - (z ewentualną pulą za 6; 5 i 4 - 50%; 25% i 10%) przechodzi na pulę następnego losowania.

 

Prościej się nie da. Wydaje mi się że jest to najprostsze z dotychczasowych rozwiązań i nie powinno sprawiać kłopotów przy podziale. Możemy zrezygnować z 10% na następne losowanie wtedy wygrana w danym losowaniu przedstawią się następująco:

 

6 - 60% - jeśli jej nie ma, całość - czyli 60% - przechodzi na wygrane z 5

5 - 25% - jeśli jej nie ma, całość - czyli 25% - (z ewentualną pulą za 6 - 60%) przechodzi na wygrane z 4

4 - 10% - jeśli jej nie ma, całość - czyli 10% - (z ewentualną pulą za 6 i 5 - 60% i 25%) przechodzi na wygrane z 3

3 - 5% - jeśli jej nie ma, całość - czyli 5% - (z ewentualną pulą za 6; 5 i 4 - 60%; 25% i 10%) przechodzi na pulę następnego losowania.

 

Czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę Kichy zapodaję symulator w Excelu

 

http://www.speedyshare.com/files/24729093/OgamLotto.xls

 

Zwycięzcy dostają zwrot tego co wpłacili, a surowce przegranych są dzielone w proporcji 1:2:4:8 dla 3:4:5:6 trafień. Jeśli nie będzie przegranych, to każdy dostaje tyle ile dał, bez względu na ilość trafień, a więc to ile surki każdy otrzyma zależy od tego ile graczy wygra - nie, że trafiasz to po prostu dostajesz jakieś tam 80% czy coś.. W przypadku 0 zwycięzców surowce z danych trafień przechodzą do następnego losowania.

Jeśli trafiło się co najmniej 3 liczby, wtedy nie ma szans żeby na tym stracić ( a były z tym problemy, bo zbyt duża nagroda dla 6 trafień powodowała, że ci co trafili 3 liczby dostawali mniej niż dali xD )

 

Proporcje wygranych można zmieniać na jakieś tam okazje, np. 6 trafień otrzymuje 97% surowców. W takim przypadku automatycznie 3,4 i 5 trafień otrzymuje jedynie 1%

 

 

Myślę, że można by to nawet zautomatyzować - potrzeba wpisać tylko ilość graczy, ile z nich trafiło ile trafień oraz ile wpłacił każdy gracz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiersz 4 to ilość graczy, którzy trafili odpowiednią ilość liczb, podaną wyżej.

 

Wiersz 5 to są proporcje.. tak jak mówiłem, można je zmieniać na jakieś tam okazje.

 

Zmieniać można komórki o czcionce czerwonej oraz te obramowane przerywaną grubą linią.

 

 

Dobrą proporcją też może być 1:5:8:10, co da kolejno dla 3 trafień "x", 4 trafienia "2x", 5 trafień "6x" oraz dla 6 trafień "25x" (w przybliżeniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w/g tego symulatora gdy zagra 1000 ludzi - przypuszczalnie - w puli będzie (1 zakład 1.000.000.000.000) 1.000.000.000.000.000 a gdy padną tylko 2 "3" to gracze dostaną po 34.266.666.666.667 a reszta przechodzi na następne losowanie? Popraw mnie jeśli się mylę. Myślę że to za dużo przechodzi i nie powinno być kumulacji - no może z 10-20% puli - bo 6 i 5 nigdy nie padną. Na niższe trafienia powinno przechodzić więcej surowców, gdy nie ma wyższych trafień. Takie jest moje zdanie. :)

 

Ogólnie plus leci bo fajnie pomyślane i zrobione tylko jeszcze by z wygranych za wyższe trafienia, w przypadku ich braku, surowce przechodziły na niższe :) Może dasz radę coś pomyśleć na d tym? :)

 

I jeszcze jedno przypuszczalnie gra 10 osób i 9 z nich trafia "3" a jedna "6" dostają tyle samo surowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... po zrobieniu symulatora w Pascalu.. zaobserwowałem, że trafienie 6 liczb jest bardzo trudne.. (powyżej 10.000 próB) Nawet trafienie 5 czy 4 jest ciężkie.. Dopiero przy 3 liczbach trafia się raz na 100

 

Więc albo zmniejszymy ilość losowanych liczb, albo 6 możemy usunąć, bo gracz, który by ją trafił byłby bogiem :]

 

Proponuję zmniejszyć do 30, wtedy trafienie 6 będzie chociaż możliwe, a 3 trafienia będą się zdarzać ok. 5% graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś tutaj?

http://mm.lotto.pl/

 

Mi się podoba :D Za 7 razem wygrałem 25.000.000 zł....

 

Najpierw powinniśmy spróbować tak jak jest, a potem dopracowywać :P

Jakby nie było, jak dużo przejdzie, to i dużo będzie w następnym losowaniu do wygrania więc po co zwiększać proporcję, skoro samo się zwiększy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tym lotto? Ktoś coś nad tym myśli czy już zarzucony temat? Mój wzór wydaje się być dobry. Gdyby np Nariel mógł zrobić kalkulator na jego podstawie powinno to w końcu ruszyć. Należałoby tylko ustalić stawkę początkową i można zaczynać. No chyba że temat jest nieaktualny ale zważywszy na ilość podstron w tym temacie pomysł byłby wart realizacji gdyż jest zainteresowanie.

Zdecydujcie wreszcie w która stronę ma to iść bo czas na decyzje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.