Skocz do zawartości

OGLotto


Kicha

  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy brałbyś udział w takim losowaniu ?

    • Tak
      41
    • Nie
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Żeby było jasne - kupowane będą losy, tak ?

Numery podawane będą w temacie na forum ?

 

Ceny losów myślę, żeby uzależnić od Uni.

Na U2 i U3 150kkk, na U4 50kkk. Daje Nam to przy 3 losach (czyli maksymalnej liczbie, którą jeden użytkownik może zgłosić na jedno losowanie) 450kkk deuteru na U2 i U3, a na U4 150kkk. Niewiele, ale myślę, że na początek wystarczy.

 

Wygraną tolerujemy od trzech trafionych liczb w 1 losie. Nie sumujemy tego (czyli, że jak trafiłem w pierwszym jedną liczbę, a w drugim dwie to wygrałem). Dodatkowo za trafienie 6. myślę, że można dodać jakiś bonus, aczkolwiek takie trafienie byłoby raczej przykre, dla zwycięzcy :D. Ja osobiście plułbym sobie w brodę całe życie ;).

 

Myślę, żeby wprowadzić jeszcze darmowe losy dla każdego Uni.

Pierwsze 5 osób może zgłosić po 2 losy na losowanie. Jednakże gracz musi być poniżej top ... 200 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja jestem za nie odradzam taką opcję !

Dlaczego? kreślimy tu liczby patrzymy w tv trafiliśmy szóstkę i co teraz surowiec wygrany brawo

a co z psychiką? jak to się odbije na tych co wygrają będą wku*** że nie skreślili i kilka milionów przeszło koło nich nie będą spać może pić klnąć itp nie wiemy deusx jak zaragują nie bawił bym sie w to.

W tarnowskich górach ktoś kiedyś trafił 6 i wyrzucił do kosza to w zasiegu kilka kilometrów szukali kupona po każdych koszach dzień i noc

2. to to że ilu nas bedzie grało 500 osób ? W Lotto jest możliwych 13 983 816 różnych zestawów 6 liczb wiec jakie są szanse trafieni jak kilka osób gra bardzo małe. moze raz komuś na rok się uda. wiec moje zdanie jest na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja jestem za nie odradzam taką opcję !

Dlaczego? kreślimy tu liczby patrzymy w tv trafiliśmy szóstkę i co teraz surowiec wygrany brawo

a co z psychiką? jak to się odbije na tych co wygrają będą wku*** że nie skreślili i kilka milionów przeszło koło nich nie będą spać może pić klnąć itp nie wiemy deusx jak zaragują nie bawił bym sie w to.

W tarnowskich górach ktoś kiedyś trafił 6 i wyrzucił do kosza to w zasiegu kilka kilometrów szukali kupona po każdych koszach dzień i noc

 

a co ma piernik do wiatraka?? czyli życie realne do gry internetowej??

w ten sam sposób można mówić o wszystkich grach losowych w necie typu : jednoręki bandyta, ruletka, bingo i co tam tylko chcemy.....kilka lat byłam adminem na sporym, wirtualnym kasynie na jednym ze znanych portali i z jednorękiego miałam wygrane rzędu kilkuset milionów $, więc w takim układzie powinnam juz dawno skończyć w psychiatryku czy w knajpie na rogu ? wybacz ale jeśli ktoś nie odróżnia realu od internetu to trudno

idąc dalej....ktoś kupił dodatki, zrobił z tego flotę i dostał złoma więc też powinien się załamać bo tu już poniósł faktyczną, realną stratę

 

 

wiem, wyraziłeś swoją opinię i szanuję to ale zupełnie nie widzę tu związku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kto nie gra, ten nie wygrywa"

O ile mi wiadomo, są ludzie, którzy tworzą swoistego rodzaju systemy, biorąc pod uwagę liczby z 'x' poprzednich losowań i wg, jakiejś zasady typują liczby na kolejne losowanie. Na początku u nich wszystko jest tylko stosem wyliczeń, typowań, sprawdzania swoich założeń na kartkach, bez wysyłania takiego kuponu i jakoś nie zauważyłem tendencji masowych samobójstw, choć śmiem przypuszczać, że co niektórzy z nich na tych kartkach mogli by mieć 'kilka' złotych gdyby tylko wysłali kupon, więc ja bym nie proponował popadać w jakieś skrajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne podejście tygrys. Z takim to lepiej z domu nie wychodzić :D.

 

Jeżeli zagra w to 500 osób to będzie to cud. Forum się znacznie ożywi, a każda większa grupa na forum przyprowadzi następną.

Jeżeli ktoś 'boi się', że trafi szóstkę to niech nie gra. To jest tylko i wyłącznie gra - zabawa.

Owszem - plułbym sobie w brodę w takim momencie, ale prawdopodobieństwo trafienia jest taaaaak duże, że jestem spokojny o swoją psychikę.

 

BTW: Założenie jest takie, że już od trójki dostaje się 100% puli, chyba, że zwycięzców będzie więcej, wtedy pula zostaje podzielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja jestem za nie odradzam taką opcję !

Dlaczego? kreślimy tu liczby patrzymy w tv trafiliśmy szóstkę i co teraz surowiec wygrany brawo

a co z psychiką? jak to się odbije na tych co wygrają będą wku*** że nie skreślili i kilka milionów przeszło koło nich nie będą spać może pić klnąć itp nie wiemy deusx jak zaragują nie bawił bym sie w to.

W tarnowskich górach ktoś kiedyś trafił 6 i wyrzucił do kosza to w zasiegu kilka kilometrów szukali kupona po każdych koszach dzień i noc

2. to to że ilu nas bedzie grało 500 osób ? W Lotto jest możliwych 13 983 816 różnych zestawów 6 liczb wiec jakie są szanse trafieni jak kilka osób gra bardzo małe. moze raz komuś na rok się uda. wiec moje zdanie jest na nie.

Tygrys to że tu jest większa szansa na trafienie 6 jest pewne. Myślisz że po co kolektury są zamykane na długo przed losowaniem? Jeśli wierzysz w uczciwość tej gry to jesteś po prostu naiwny. Raz jeden, nie wiem przez czyją pomyłkę - jeszcze za czasu komuny - wytypowano liczby które skreśliło ponad 100 osób. Jak wiesz teraz jest to nie realne i wygrywają tylko nieliczni i to od czasu do czasu. Czemu nie ma - w tak licznym narodzie - wygranych gdzie wygrywa np 20 osób? Czemu nigdy się nie trafią liczby które skreśliło więcej osób? Przecież zakładów jest miliony na 1 losowanie i na bank się nie raz powtarzają kombinacje. Więc niech każdy uświadomi sobie że trafienie 6 typując tu w grze jest bardziej realne niż w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrys to że tu jest większa szansa na trafienie 6 jest pewne. Myślisz że po co kolektury są zamykane na długo przed losowaniem? Jeśli wierzysz w uczciwość tej gry to jesteś po prostu naiwny. Raz jeden, nie wiem przez czyją pomyłkę - jeszcze za czasu komuny - wytypowano liczby które skreśliło ponad 100 osób. Jak wiesz teraz jest to nie realne i wygrywają tylko nieliczni i to od czasu do czasu. Czemu nie ma - w tak licznym narodzie - wygranych gdzie wygrywa np 20 osób? Czemu nigdy się nie trafią liczby które skreśliło więcej osób? Przecież zakładów jest miliony na 1 losowanie i na bank się nie raz powtarzają kombinacje. Więc niech każdy uświadomi sobie że trafienie 6 typując tu w grze jest bardziej realne niż w realu.

 

Lotto jest grą państwową, odbywa się na żywo na antenie metodą losową, gdzie kulki są wprawiane w ruch za pomocą powietrza, liczby możesz sam typować więc niema tutaj możliwości o oszustwie ;o Poza tym, to, że oddadzą komuś 20 milionów mają w nosie, jak sami zarabiają 2 miliardy rocznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deusx w tym że mają w nosie 20 milionów to się zgodzę ale sejm też jest "państwowy" a widzisz sam co się dzieje :) Nie wierz w to że oni naprawdę są oki. To naiwne tak myśleć bo wyniki mówią same za siebie. Jak napisałem logicznie rzecz biorąc wyniki są absurdalne. To że wygrywa 5 osób to rzadkość raz na 2 lata. przeważnie jest to 1-2 osoby. Jakie jest prawdopodobieństwo że nigdy nie trafią się numery które skreśliło więcej osób? Przez ostatnie 20 lat to się nie przytrafiło. Policz ile to losowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafić szóstkę to prawdopodobieństwo

1 / 13.983.816

 

Więc załóżmy, że każdy z polski kupi jeden los (co daje nam 40.000.000 losowań) i każdy kupi INNY (cyklinie, co 14 mln będą się powtarzać), będą to tylko trzy wygrane.

3 wygrane, ale nie każdy kupuje inny los, dużo losów się powtarza, więc to prawdopodobieństwo jest dużo, dużo mniejsze.

 

Kanah, aby było 20 wygranych w jednym losowaniu, pomnóż sobie liczbę 13 mln razy 20.

 

 

Pracownicy nie mogą grać zapewne dla tego, że jakby jakiś wygrał, to odbyłaby się trzecia wojna światowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy, coś mi się wydaje, że odchodzimy od meritum sprawy.....to nie jest temat do rozważania prawdopodobieństwa trafienia 6 w LOTTO (bo o tym to można dużo i długo) lecz ankieta dotycząca tego czy gracze chcą zabawy w OGLotto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosę swoją myśl adekwatnie wyliczeń z SB tutaj:

Przykładowo pula ogólna wynosi 10kkkk deuteru (10.000.000.000.000)

Wśród losujących padły następujące wygrane:

szóstka - 0

piątka - 2

czwórka - 4

trójka - 21

Jak że żadna szóstka nie została trafiona część puli przechodzi na następne losowanie przykładowo będzie niech to 30%

10kkkk - 10kkkk x 30% = 7kkkk

Zostały trafione 2 piątki i przykładowo jest to 60% pozostałej puli po odliczeniu trafionych, bądź nie trafionych szóstek.

7kkkk x 60% = 4.2kkkk

Jako, że były trafione 2 'piątki pula jest dzielona na dwie osoby czyli będzie po 2.1kkkk dla szczęśliwców, którzy trafili 'piątkę'

Pozostaje nam 2.8kkkk deu do przeliczenia wygranych zagarniętych przez graczy, którzy trafili czwórkę

2.8kkkk x 60% = 1.680.000.000.000

Dzielimy to na 4 graczy którzy trafili czwórki:

1.680.000.000.000 / 4 = 420.000.000.000

Można oczywiście analogicznie jak poprzednie przykłady wyliczyć wygrane za trójkę:

1.120.000.000.000 x 60% = 672.000.000.000

No i trzeba to rozdysponować na 21 graczy, którzy trafili tą trójkę:

672kkk / 21 = 32kkk deu

Choć ja osobiście jestem za ustaleniem stałej wygranej za 'trójkę'

 

I tak pozostaje nam 3.428.000.000.000, które przeszłyby na następne losowanie, co siłą rzeczy zwiększałoby także ilość ludzi próbujących swego szczęscia :)

 

EDIT:

Po przemysleniu jednak jestem również i za procentowym wyliczaniem trójek :) Biorąc pod uwagę fakt, że może nie być żadnej szóstki, piątki czy tam też czwórki, wtedy nawet trójka będzie cieszyć bardziej.

szóstki - 0

piątki - 0

czwórki - 0

trójki - 2

Pula znowu 10kkkk

Odliczamy szóstki : 10kkkk - 10kkkk x 30% = 7kkkk

Odliczamy piątki 7kkkk - 7kkkki x 30% = 4,9kkkk

Odliczamy czwórki 4,9kkkk - 4,9kkkk x 30% = 3.430.000.000.000

Pula na trójki 3.430.000.000.000 x 60% = 2.058.000.000.000

Dzieląc to na dwie osoby daje nam to po ponad 1kkkk na osobe, więc takie wygrane będąc możliwymi już przy trafieniu trójki również powinny w pewien sposób zachęcać ludzi do gry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację NightGhoust to jest meritum. .

Okey wiec od kiedy będziemy grali :) Wydaje mi się że wygrane przyciągną ludzi. I jak Deusx zauważył najlepiej zrobić wygrane procentowe. Z tym że wszystkie surowce dzieliłbym tak:

 

6 trafień - 40% puli. Gdy nie ma 6 trafień 10% puli przechodzi do następnego losowania a 30% przechodzi na wygrane z 5 trafieniami.

 

5 trafień - kiedy jest 6 trafień - 30% puli. Gdy nie ma 6 trafień na wypłaty za 5 trafień jest 60% puli. Gdy nie ma 6 i 5 trafień 20% z puli przechodzi na następne losowanie a 50% do podziału na osoby z 4 trafieniami. Gdy jest 6 trafień a nie ma 5 trafień to całość za 5 trafień przechodzi na wypłaty za 4 trafienia i wynosi 50%.

 

4 trafienia - kiedy jest 6 i 5 trafień - 20% puli. Gdy nie ma 6 i 5 trafień 70% puli. Gdy Jest 6 trafień a nie ma 5 trafień pula na wygrane za 4 trafienia to 50% puli. Gdy nie ma 6 trafień a jest 5 trafień % dla 4 trafień nie zmienia się i pozostaje na poziomie 20% puli. Gdy nie ma 6,5 i 4 trafień 30% z puli przechodzi na następne losowanie a 60% zasili wygrane na 3 trafienia.

 

3 trafienia - kiedy są 4 trafienia - 10% puli. Gdy nie ma 4 trafień ale jest 5 trafień - 30% puli. Gdy nie ma 4 i 5 trafień ale jest 6 trafień - 60% puli ponieważ nie oddajemy za 5 i 4 trafienia nic na następne losowanie. Gdy nie ma wyższych trafień niż 3 trafienia pula na wygrane to 70% całości a na następne losowanie przechodzi 30% puli. Jak widać z takiego systemu przy typowaniach 3 liczb wygrane nie muszą być małe więc będą zachęcające dla potencjalnych graczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno zawiłe te obliczenia, im bardziej się w nie zagłębiam, tym coraz mniej z nich rozumiem.

Ale i jak dla mnie trochę mało sprawiedliwe. Przypuśćmy ,że w pierwszym losowaniu przy puli 10kkkk jedyną wygraną jaka padła była szóstka przy puli 10kkkk deu

6 trafień - 40% puli...

Czyli wygrana wynosi 4kkkk.

 

Drugie losowanie, pula również 10kkkk, tylko tym razem jedyną wygraną jaka padła była trójka.

Gdy nie ma wyższych trafień niż 3 trafienia pula na wygrane to 70% całości...

Czyli wygrana za trójkę wynosiłaby 7kkkk. Trochę byłoby to krzywdzące dla tego, który trafił szóstkę, w poprzednim losowaniu.

 

Oczywiście możliwe, że źle podłapałem te wszystkie zawiłości Twego systemu, więc o ile jest błąd w moich wyliczeniach, to z chęcią ujrzałbym prawidłowe wyliczenie, a jeśli nie ma to proponuje system do poprawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system "patrzy" w gore, a powinien tez w dol

 

mylnie zakladasz, ze jesli jest trafiona 6 to beda tez 5,4,3 itd

 

Nie widzę odniesienia do zamieszczonych wyliczeń. Nigdzie nie ma tam wspomnienia, że jeśli będzie trafiona szóstka to i również będą pozostałe. Chyba, że może czegoś nie pojąłem. Więc w razie coś prosiłbym o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem o poscie kanah

 

proponuje cos takiego: wzor

 

kilka przykladowych wynikow:

pula wynosi 10000 (wszystkie podane wygrane sa w kkk)

 

 

ilosc szostek: 0 ilosc piatek: 0 ilosc czworek: 0 ilosc trojek: 100

wygrana za 6 wynosi: 0

wygrana za 5 wynosi: 0

wygrana za 4 wynosi: 0

wygrana za 3 wynosi: 70

w puli zostało: 3000

 

ilosc szostek: 1 ilosc piatek: 5 ilosc czworek: 0 ilosc trojek: 7

wygrana za 6 wynosi: 7000

wygrana za 5 wynosi: 420

wygrana za 4 wynosi: 0

wygrana za 3 wynosi: 89

w puli zostało: 270

 

ilosc szostek: 0 ilosc piatek: 5 ilosc czworek: 6 ilosc trojek: 7

wygrana za 6 wynosi: 0

wygrana za 5 wynosi: 1400

wygrana za 4 wynosi: 350

wygrana za 3 wynosi: 89

w puli zostało: 270

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten system ma wady jak wszystko inne z tym że 6 nie trafisz raczej a 3 częściej. To jest wyliczenie które daje realne oddanie tego co zostało wpłacone graczom. 3 trafienia będą częściej więc pula 70% dla X graczy do podziału. I jeśli ktoś bedzie mógł wygrać więcej niż wpłacił - realnie - to go zachęci. A jeśli dasz na 6 80% z puli to nikt nie bedzie grał bo wie że 6 cyfr nie wytypuje. 5 bardzo rzadko no może 4 częściej a trójkę od czasu do czasu trafi. Więc przy 3 trafieniach musi być większa pula bo będzie więcej wygranych a jeśli tylko jeden to trafi to jego zysk i będzie brał udział przy każdym losowaniu :) Taki jest zamysł podstawowy tego systemu wypłat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilosc szostek: 0 ilosc piatek: 0 ilosc czworek: 1 ilosc trojek: 5

wygrana za 6 wynosi: 0

wygrana za 5 wynosi: 0

wygrana za 4 wynosi: 7000

wygrana za 3 wynosi: 420

w puli zostało: 900

 

 

ilosc szostek: 0 ilosc piatek: 0 ilosc czworek: 3 ilosc trojek: 10

wygrana za 6 wynosi: 0

wygrana za 5 wynosi: 0

wygrana za 4 wynosi: 2333

wygrana za 3 wynosi: 210

w puli zostało: 900

 

 

mysle ze sensownie, czekam na opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym układzie zauważ że za 1 "6" masz płacone tyle samo co za 1 "4". O "6" można pomarzyć :) A gdzie tam widzisz że Jak jest 6 to muszą być i niższe trafienia? Fakt nie rozpisałem przypadków gdzie jest 1 "6" i na przykład 6 "3". To można zrobić tak że do puli "6" dodajemy pulę "5" a do "3" dodajemy pulę "4".

Sorki może jestem za mało wykształcony - lub za stary - by zrozumieć ten wzór do którego podałeś link. Mógłbyś mi to jakoś przetłumaczyć? :) Bo nadal nie wiem jak procentowo rozkłada się wygrana na poszczególne grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspałem się i w końcu doszedłem o co chodzi w Twoich wyliczeniach kanah :) Pomimo tego, że 'trójkę' jest dużo łatwiej trafić, to jednak nadal uważam, że jest to krzywdzące dla takiej sytuacji jaką opisałem. Więc moim zdaniem, w Twoich wyliczeniach powinno się dodatkowo znaleźć coś takiego, że: gdy jest trafiona jedynie '6' to 90% puli dla wygranego, gdy jedynie '5' to 75% puli, '4' 60% puli, a '3' 40% puli. Myślę, że to by bardziej równoważyło wygrane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.