Skocz do zawartości

OGLotto


Kicha

  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy brałbyś udział w takim losowaniu ?

    • Tak
      41
    • Nie
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jakoś nie podchodzę do tego tak optymistycznie.

Jeżeli zacznie grać po 100 osób na losowanie - można zmienić % wygranych dla konkretnych trafień, jednakże do tego czasu (przy założeniu, że nikt nie trafi ani 6, ani 5) wygrane powinny być większe.

 

Zakładając, że zagra 10 osób wygram trafiając trójkę tylko 1,5 razy tyle, co postawiłem ? (Nie obliczałem tego, wyliczyłem z Twojego postu Deus). Przy typowaniu 3 zestawów jestem i tak stratny.

Nie patrzmy też na to, że w życiu za trójkę masz te 2 zł (czy ile jest obecnie ?) na pocieszenie ... My tutaj mamy się bawić i zachęcać, a nie odstraszać sztywnymi zasadami i niskimi wygranymi, przy jeszcze niższej możliwości wygrania. Przecież to już mają w Losowaniu w grze :lol:.

 

BTW: kanah ja/on tutaj nie mówiłem o życiu tylko statystyce i rachunku p-wa. Jeżeli p-wo jest małe, zmierzające praktycznie ku zerze (a trafienie szóstki takie właśnie jest) nie powinno się go brać pod uwagę i tutaj należy się z tym jak najbardziej zgodzić. Możemy całym OGam grać w Lottka do śmierci i nie trafimy ani 6, ani 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na właśnie, to ma być zabawa, a nie wygrywanie co tydzień po 1.000.000.000.000.000.000 deuteru bo gra straci sens.

 

Po przemyśleniu nadal uważam grę za bezsensowną, ta gra się na OGam nie nadaje, choć szansa jest mała, co będzie, jeżeli będzie np. 2 miesięczna pula, i ktoś trafi piątkę ? (już nie mówiąc o szóstce)

 

Padnie w/w wygrana, albo i większa. Uważam, że los powinien kosztować np. 10.000.000 milionów deuteru, a i wtedy pula będzie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jak zwykle przesadzasz ...

 

Przyjmijmy najbardziej optymistyczną opcję:

Los na U4 kosztuje 50.000.000.000

Każdy gracz może kupić max 3 na losowanie

Zagra 100 osób

 

Daje Nam to 15 bln deuteru na losowanie w puli. Żeby dobić do tego, co Ty podałeś potrzeba ponad 66k losowań. Ty wiesz ile to jest ? Masz 3 losowania w tygodniu, więc nie trudno obliczyć, że potrzeba 22k tygodni, żeby osiągnąć taką pulę. Cały czas zakładając, że nikt nie trafi. Jakim cudem chcesz coś takiego osiągnąć ? To jest ponad 400 lat grania w to.

Deus, przestań wyolbrzymiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj po części przecież o to chodzi.

Obecnie albo farmisz, albo kupujesz dodatki. Nie ma innego sposobu na zaistnienie w grze.

Udział w Lotku mógłby to zmienić. Wygrywając jakąś dużą kumulację jakiś szary gracz mógłby zaistnieć na Uni robiąc konkurencję obecnej topce.

Chociażby na U2, gdzie nikt nie jest w stanie podbić top 1 ...

Tak Deus, znam Twój kolejny post - "Jak wygra Vendetta to przewaga będzie jeszcze większa (...)". Tylko, że zakładając, że z U2 zagra chociaż 20 osób w tym V, to jest szansa 1:20, że to akurat on wygra. Dość dużo, żeby zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deusx powiedz że nie chce ci się siedzieć i pisać programu ( czy skryptu :) ) na to. To ma za zadanie przyciągnąć graczy na forum i dać szansę graczom którzy być może dużo wygrają :) Zobacz uni 3 już leży i kwiczy jak czegoś nie wymyślimy to będzie uni duchów. To jest dobry pomysł i moim zdaniem wart realizacji. Zdaje sobie sprawę że to jakaś praca - twoja czy programisty - musi być włożona ale widzisz poparcie dla projektu większości ludzi tu zaglądających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc pchnąć ten temat do przodu mam dwie propozycje odnośnie wygranych:

 

1. Wyjściowa

Wygrana jest od trzech trafionych liczb. Stanowi 80% puli. Pozostałe 20% przechodzi do następnego losowania.

Powiedzmy sobie szczerze - trafienie na tym forum szóstki, czy piątki nigdy nie nastąpi. Jeżeli ktoś trafi czwórkę będzie mógł czuć się urażony, ale nie będzie znowu pokrzywdzony, bo wygrane (w stosunku do tych proponowanych w tym temacie) i tak będą wysokie. Dlatego też sądzę, że zachęci to ludzi, a nie zniechęci.

Jeżeli ktoś trafi szóstkę to własnoręcznie wyślę mu esa na dodatki :D.

 

2. Pomysł Deusa na wygrane, aczkolwiek i tak dalej sądzę, że pomysł wyjściowy jest lepszy ;P.

 

Co Wy o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry jak każdy inny z tym że do następnego losowania nie może przechodzić więcej niż 20% bo nikt kumulacji nie trafi i to jest raczej pewne a gracze nie będą chcieli wydawać surowców na to by zbierała się pula której nikt nigdy nie wygra. Więc z każdego losowania 80% dla wygranych nie ważne z jakimi trafieniami. I w tedy - zależnie od ilości trafień - pula będzie dzielona pośród tych co trafią :) Wiadomo jeśli będzie 1 czwórka i reszta "3" to największą wygraną zgarnia "4". Tak być powinno bo to właśnie - szansa na wygraną - przyciągnie graczy.

Podejrzewam że na 1000 osób grających jak będzie 1 lub 2 "3" to i tak będzie to sukces :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może byc tak że trafiasz 3 lub 4 i dostajesz tyle samo. Gdy trafiona jest 4 i kilka 3 to dla czwórki jest połowa z 80% puli a reszta na 3. Gdy jest trafiona jedna 4 i jedna 3 to ten od 4 dostaje 2/3 z 80% puli a ten od 3 pozostałą. Jeśli w danym tygodniu bedzie tylko jedna wygrana to gość jest szczęśliwcem i wygra duuuużo surowców - pod warunkiem że bedzie dużo zakładów. Tak nawiasem mówiąc to dla zachęcenia graczy do udziału można by było podawać aktualny stan puli na wygrane gdzieś na forum na głównej stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko moja opinia ale może inni gracze myślą podobnie do ciebie? Przecież można zrobić jakiś prosty wzór w którym będzie wszystko jasne. Deusx'a wzór wydaje się być dobry tylko zwiększyć wygrane za 3 i 4 - bo raczej 5 i 6 nie będzie. A jeśli trafi się takowa to wtedy na bieżąco coś się wymyśli i podzieli wygraną. Ja bym przeznaczał stałe 20% puli na następne losowanie a 80% podzielił tak że na 4 2/3 z pozostałej puli - jeśli oczywiście jest trafiona. Na 3 pozostałe 1/3 z 80% puli. Gdy nie ma 4 to całość - czyli 80% puli - podzielić między wygrane. Proste i logiczne biorąc pod uwagę możliwość trafienia 6 :) Wilk syty i owca w ciąży :P Masz coś prostego i przejrzystego więc działaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

wydaje mi sie ze rozwiazaniem problemu jest stworzenie stalych sum jak w totolotku

 

np za 3 jak pamietam jest okolo 20 zeta za 5 okolo 4 do 5 tys a za 6 wszystko

 

z tym 20 % na nastepna kumujlacje ok

 

tylko co z losami przeciesz gracze z top moga ich kupic po kilkadziesiat :)

 

a skad bedziecie czerpac surowce na wygrana ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co z losami przeciesz gracze z top moga ich kupic po kilkadziesiat :)

 

a skad bedziecie czerpac surowce na wygrana ???

 

nawet nie przeczytałeś uważnie pierwszego posta Kichy, w którym pisze wyraźnie że można obstawić max 3 zakłady

 

to samo tyczy się wygranych - kupisz zakład więc za niego płacisz i z tego jest pula na wygrane a jeśli będzie zbyt mała to już nasza w tym głowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktostam - nie będę tego komentował.

 

kanah - powiem szczerze, że o takim rozwiązaniu nie myślałem.Dobry pomysł, by wygraną dla ewentualnej 5, czy nawet 6 ustalić dopiero po jej trafieniu. Dobra, trzeba obudzić Deusa ;].

 

 

% wygranej dla 5 oraz 6 musi być ustalony przed jej rozpoczęciem, nie że ktoś akurat trafił to myślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku trafienia 6 - daję 150% z puli z własnej kieszeni. Niezależnie, czy trafienie będzie jako jedyne, czy będą też 5,4,3.

 

W przypadku trafienia 5 - leci 80% puli

W przypadku 5 i 4 - z puli 80% leci 2/3 dla 5 i 1/3 dla 4.

W przypadku 5 i 3 - z puli 80% leci 5/6 dla 5 i 1/6 dla 3.

W przypadku 5,4,3 - z puli 80% leci 3/6 dla 5, 2/6 dla 4 i 1/6 dla 3.

 

W przypadku trafienia 4 - 70%

W przypadku 4 i 3 - z puli 70% leci 2/3 dla 4 i 1/3 dla 3.

 

W przypadku trafienia 3 - 60%

 

Proszę bardzo.

Wartości zbliżone, gdyż zapewne tylko pogrubione wartości będą miały tutaj miejsce.

Pasuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku trafienia 6 - daję 150% z puli z własnej kieszeni. Niezależnie, czy trafienie będzie jako jedyne, czy będą też 5,4,3.

 

W przypadku trafienia 5 - leci 80% puli

W przypadku 5 i 4 - z puli 80% leci 2/3 dla 5 i 1/3 dla 4.

W przypadku 5 i 3 - z puli 80% leci 5/6 dla 5 i 1/6 dla 3.

W przypadku 5,4,3 - z puli 80% leci 3/6 dla 5, 2/6 dla 4 i 1/6 dla 3.

 

W przypadku trafienia 4 - 70%

W przypadku 4 i 3 - z puli 70% leci 2/3 dla 4 i 1/3 dla 3.

 

W przypadku trafienia 3 - 60%

 

Proszę bardzo.

Wartości zbliżone, gdyż zapewne tylko pogrubione wartości będą miały tutaj miejsce.

Pasuje ?

Nie umiem z powyższego wyciągnąć % dla wyniku np. takiego:

 

6,5,4, i 2x3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku trafienia 6. leci pula z mojej kieszeni. Resztę trafień jest rozliczane według poniższych %. Czyli jak trafi się 6,5,4 i 3 to jest tak:

 

150% za 6 i

W przypadku trafienia 5 - leci 80% puli

W przypadku 5,4,3 - z puli 80% leci 3/6 dla 5, 2/6 dla 4 i 1/6 dla 3.

 

BTW: Naprawdę wierzysz, że takie wygrane padną ?

Coś jeszcze, czy możemy już z tym ruszyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.