Skocz do zawartości

OGLotto


Kicha

  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy brałbyś udział w takim losowaniu ?

    • Tak
      41
    • Nie
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pragę przedstawić tutaj pomysł na dobrą zabawę na forum z możliwością wygrania sporych sum deuteru.

OGLotto - jeżeli komuś nazwa kojarzy się z losowaniem Lotto, to dobrze kombinuje.

Zasady jak i ogólny zamysł jest taki sam jak w Lotku.

 

Na forum zostaje założony temat z losowaniem. Podane są w nim koordy magazyniera (będzie to GO danego Uni, gdyż nie można go atakować, co sprawi, że surowce będą bezpieczne), cena zestawu oraz godzina losowania.

Użytkownik chcąc wziąć udział w losowaniu musi podać typy swoich liczb. Maksymalnie może podać 3 zestawy liczb, w każdej po 6 liczb (zakres 1-49, tak, jak w Lotku). Następnie wysyła określoną ilość deuteru do magazyniera. Zakładając, że 1 zestaw będzie kosztował 100kk - musi wysłać 300kk za 3 zestawy. W przypadku ceny 500kk - 1,5kkk.

Surowce te są z jednej strony zapłatą za wzięcie udziału, z drugiej zaś strony pulą dla zwycięzcy/zwycięzców.

Wiadomo - im więcej osób zagra, im większy będzie koszt zestawów, tym większa będzie pula.

Do 2 godzin przed losowaniem należy wysłać swoje typowania oraz surowce. Późniejsze zgłoszenia nie będą brane pod uwagę. Następnie czekamy na losowanie Lotto, podajemy na forum liczby wylosowane i sprawdzamy kto wygrał.

Załóżmy, że od 3 trafionych liczb będziemy uznawać osobą za zwycięzcę. Uzbierana pula surowców będzie podzielona po równo na wszystkie osoby, które wygrały. W przypadku braku zwycięzców pula przechodzi do następnego losowania tworząc kumulację.

 

Dodatkowo, żeby zachęcić do udziału również słabszych graczy jest możliwość ustawienia, żeby dać 5-ciu pierwszym osobom np. poniżej top 300 dwa zestawy za darmo. Tym samym słabsi również będą mogli wziąć w tym udział, a nawet wzbogacić się i zaistnieć na Uni niewielkim kosztem równym udzielaniu się i bieżącemu przeglądaniu forum.

 

Moim zdaniem pomysł jest dobry i wart próbnego przetestowania. Dzięki temu na forum będzie większy ruch, a i na Uni może coś się pozmieniać. W końcu niewielkim nakładem surowców będzie można zgarnąć dość duże pule (w przypadku, gdy kilka razy z rzędu nikt nie wygra).

 

Zachęcam do udzielania się w temacie i głosowania w ankiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na rasowego hazardziste przystało - pomysł bardzo mi sie podoba (dlatego dałem nie - bo hazard to zło)

 

jedno ale, w jaki sposób zweryfikować czy osoba która obstawiła jakieś liczby i napisała je na forum (wzieła udział w grze) faktycznie wysłała surowce i co z opcją edytuj post (np. na wygrane liczby) ?

 

 

*edit* wrzuciłem problem i chyba sam znalazlem rozwiązanie - a może zamknąć dostęp do cześci forum w którym będą podawane liczby - hasłem uzyskiwanym wtedy gdy dolecą surowce. Ale tu kolejny problem, jak to zautomatyzować proces tak żeby hasła sie zmieniały (bo ktoś mógłby wejść na hasło wczesniej uzyte przez kogos tam innego)- wątpie poprostu ze admin w takim rozwiazaniu pisałby do każdego pw za każdym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Ci się podoba, ale jesteś na nie ? Dość ciekawe ... dzięki takiemu podejściu pomysł nie przejdzie.

 

Nie potrzebnie widzisz problem tam, gdzie go nie ma.

Jeżeli ktoś wyśle surowce do mnie - no to ja będę o tym wiedział, więc to zaznaczę.

Edycji postów nie będzie, więc i ten problem odpada. Można również godzinę przed losowaniem zamykać temat, a w przypadku edycji postu nie brać pod uwagę typowań danego gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są do ustalenia. Im wyższa cena, tym większa pula będzie. Nie można jednak dać zbyt wysokiej ceny, bo będzie grała tylko topka. Zbyt niska cena też nie może być, ponieważ nikt nie będzie walczył o jakieś śmieszne ilość surowców.

 

Bardziej zautomatyzować ? Co masz na myśli ? Rozwiń swoją wypowiedź ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny będą ustalone w zależności od Uni.

A GO nie może robić wpłat (chyba, że wracamy tutaj do pierwotnej wersji, czyli GO albo wysyła surowce, albo zwycięzca wchodzi do sojuszu GO i odbiera nagrodę z banku), gdyż nie ma takiej opcji. Byłoby to zapewne wygodne, ale patrząc po ekscesach, jakie miały tutaj miejsce, lepiej, że nie mamy takiej opcji.

 

BTW: Nie dodawajmy pracy Deusowi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na nie, za duzo zachodu z tym, sami widzicie ile osob sie do tej pory wypowiedzialo na ten temat, wiec ile osob bedzie w to grac...

imo lepiej rozwinac, zmienic, zrobic cokolwiek z losowaniem, ktore juz jest w grze, zeby wiecej osob w to gralo, poki co jest to nieoplacalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na nie, za duzo zachodu z tym, sami widzicie ile osob sie do tej pory wypowiedzialo na ten temat, wiec ile osob bedzie w to grac...

imo lepiej rozwinac, zmienic, zrobic cokolwiek z losowaniem, ktore juz jest w grze, zeby wiecej osob w to gralo, poki co jest to nieoplacalne...

 

 

Jestem tego samego zdanie, 5 osób w wypowiedziach to śmieszna liczba, pomysł będzie mało popularny i jak wcześniej mówiłem, będą grać i wygrywać ciągle te same osoby jak ze słowem klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobić taką opcję w grze ? Po co latać po forach ? Kupuję los, wpisuję liczby i czekam na wynik, jeżeli wygram mam surowce w banku.

 

Kicha, napisałem Ci, co będzie, jeżeli udział weźmie 1000 osób ? Nie poradzisz sobie z tym, poza tym, wypowiedziało się tylko kilka osób, więc zapewne te kilka będzie brało tylko udział w konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w grze w podobnym stylu jest losowanie i raczej nie cieszy się dużą popularnością przez marne wyniki.

Dlaczego w podobny sposób nie zrobić miejsca na starcia, z automatycznym ustawianiem TOP starć ? Wtedy forum mogłoby już przestać istnieć...

Nie wszystko należy zautomatyzować, bo nie wszystkich kręci siedzenie i granie wyłącznie dla siebie.

Niektórzy cenią sobie rywalizację i poznawanie nowych osób, a to osiągną właśnie poprzez umieszczenie tego na forum.

I jestem przekonany, że rozrusza to forum. Obecnie mamy niecałe 20 osób w ankiecie, bo na żadnym Uni nie została wysłana wiadomość, że taki pomysł istnieje, a wiadomo przecież, że po zmianie skryptu forum wiele osób po prostu olało to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz, że tutaj jedno kłóci się z drugim.

Najpierw , że mało osób weźmie udział, a potem, że nagle zjawi się tłum... Nie wiem, czy tylko mnie wydaje się to mało możliwe ?

Gdyby z jednego Uni zagrało 100 osób - to już byłoby osiągnięciem godnym pochwały. A ogarnięcie tego to nie jest większy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł cieszy się duża popularności mimo braku wiadomości z gry.

 

Więc możemy to wprowadzić, musi to być sumiennie i starannie prowadzone. Zawsze nas jest kilku w składzie, więc w razie dużego ruchu można liczyć na pomoc.

 

Teraz ustaw Kicha stawki losu, wygrane od x trafionych liczb.

Na pierwszą pule możemy dać od siebie, następne będą zbierane jak w lotku, czyli przez ludzi i ich koszta za los. Nie będzie to na zasadzie żadnych transportów, będzie to tak, że wchodzimy w losowanie, będzie napis "OGlotto", naciskamy kupuj i piszemy post na forum. Kto kupił kto nie, operator będzie widział w konsoli - może być ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.