Skocz do zawartości

Nowe Uni


Axen

Rekomendowane odpowiedzi

(uwaga, podam kontrowersyjny pomysł)

 

Deus, a nie było by może dobrym pomysłem scalić uniwersa? Z tego co się orientuję, jest to ten sam silnik, tak? To na pewno by podniosło aktywność, i ludzie by mieli (z pewnością) więcej nerwów i zabawy. Pozostaje problem tego, czy można tak przenosić konta, i by trzeba skasować nieaktywnych graczy np. od 1000 miejsca w dół. Jak dla mnie, jest to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy użytkownik otrzymuje swoje "ID", leci ono automatycznie od 1 w górę, to samo z planetami.

 

Na każdym uni zawsze leci od 1 w górę, więc pierwsze 10.000 planet się powtarza, więc x2 jest to 20.000 planet (samych ID) do przerobienia ręcznie. Pierwsze np. 4.000 użytkowników x2 samo ID do przerobienia.

 

Jeżeli już przerobimy ręcznie kilkadziesiąt tysięcy numerów planet i użytkowników pozostają nam kordy planet - trzeba będzie znów z 2 uniwersów przenieść ręcznie kordy na losowo ustawione puste pola (i automatycznie galaktykę powiększyć).

 

Potem rodzi się problem, jeżeli ktoś na na wszystkich uniwersach - co z jego kontami z innych uni, dodatkami, flotą itd ?

Maile się nie mogą powtarzać, przerobienie tego wszystkiego zajęło by z rok czasu przy pełnoetatowej pracy 3 ludzi.

 

Problem tych samych nicków a różnych osób na różnych uniwersach...

Reasumując, nie jest to wykonalne, każde uniwersum to tak jakby osoba gra, nie da się tego połączyć, bardzo wiele współczynników jest i musi być unikanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie deusx na tym łączeniu ale na ogame.pl chcą około 50uni połączyć w całość wiec chyba idzie ale nie mówię ze łatwo

Deusx jak by zrobić galaktykę A i B gdzie A to z uni 2 a B z uni 3 nie było by trzeba przenosić planet

do ID użytkownika nie mam za bardzo pomysłu mam mały żeby do id na danym uni zrobić literke A i B przed iD

ci co mają konto na uni 2 i 3 mogą oddać konto jedno LUB za twoją zgodą mogą rozmontować flote/ obrone i surkę na jedno konto i drugie konto delete dodatki można by było sumować

 

pomysł łatwiejszy to zostawić uni 2 i 3 i żeby gracze mieli dostęp po przez galaktykę A i B do graczy uni 2i3

multi konto maja 2 tygodnie do oddania jedno lub można by było tak jak wyżej dodatki łączyć i surowce

w innym przypadku ban na zawsze z Id nie było by problemu bo by było uni 2i3 z przelewem problemu by nie było podajemy id swoje uni i nick potem dla sgo by było trzeba stworzyć panel multi kont potem zrobić staty i rekordy ino nie wiem czy to realne ogólnie co piszę bo łatwo jest pisać ale chyba zawsze można napisać :)

aha a dla graczy z tymi samymi nickami 2tygodnie na zmianie jak nie to ban dla 2 i beda zaznaczone konta na czerwono w statach

Edytowane przez tygrys55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie deusx na tym łączeniu ale na ogame.pl chcą około 50uni połączyć w całość wiec chyba idzie ale nie mówię ze łatwo

Deusx jak by zrobić galaktykę A i B gdzie A to z uni 2 a B z uni 3 nie było by trzeba przenosić planet

do ID użytkownika nie mam za bardzo pomysłu mam mały żeby do id na danym uni zrobić literke A i B przed iD

ci co mają konto na uni 2 i 3 mogą oddać konto jedno LUB za twoją zgodą mogą rozmontować flote/ obrone i surkę na jedno konto i drugie konto delete dodatki można by było sumować

 

pomysł łatwiejszy to zostawić uni 2 i 3 i żeby gracze mieli dostęp po przez galaktykę A i B do graczy uni 2i3

multi konto maja 2 tygodnie do oddania jedno lub można by było tak jak wyżej dodatki łączyć i surowce

w innym przypadku ban na zawsze z Id nie było by problemu bo by było uni 2i3 z przelewem problemu by nie było podajemy id swoje uni i nick potem dla sgo by było trzeba stworzyć panel multi kont potem zrobić staty i rekordy ino nie wiem czy to realne ogólnie co piszę bo łatwo jest pisać ale chyba zawsze można napisać :)

aha a dla graczy z tymi samymi nickami 2tygodnie na zmianie jak nie to ban dla 2 i beda zaznaczone konta na czerwono w statach

 

Prościej by było dodać po prostu UNI w kordach oraz nazwach użytkowników, czyli np.

 

2:1:1:1

lub

3:1:1:1

lub

4:1:1:1

 

To nie jest takie proste, nie można narzucać graczom zmiany nicków pod groźbą bana, poza tym przypuszczam, że na ogame wcześniej odpowiednio zrobili bazę danych aby móc to połączyć kiedyś. U nas raczej nie będziemy łączyć uniwersum, zobaczymy jeszcze jak tam to zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie można dodać tak jak zaproponował deus (x:x:xxx:x), a poza tym zwiększyć limit planet (coś co proponowałem w innym temacie, ale tu ma sens). Z tym zmienianiem ID, to z tego co się orientuję, chyba wystarczył by skrypt, żeby pozamieniał, albo dodawał to A,B,C. No cóż, zobaczymy jak to zrobią na ogame.

 

I czy nie było by oszczędniej wykupić jeden, mocniejszy serwer, niż te 3 na których są uni?

 

Wiem że mój pomysł wnosi wiele zmian do gry, i wymaga dużo pracy, ale jako że teraz gra jest w 99% pozbawiona bugów, to można by się zająć uatrakcyjnieniem jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie można dodać tak jak zaproponował deus (x:x:xxx:x), a poza tym zwiększyć limit planet (coś co proponowałem w innym temacie, ale tu ma sens). Z tym zmienianiem ID, to z tego co się orientuję, chyba wystarczył by skrypt, żeby pozamieniał, albo dodawał to A,B,C. No cóż, zobaczymy jak to zrobią na ogame.

 

I czy nie było by oszczędniej wykupić jeden, mocniejszy serwer, niż te 3 na których są uni?

 

Wiem że mój pomysł wnosi wiele zmian do gry, i wymaga dużo pracy, ale jako że teraz gra jest w 99% pozbawiona bugów, to można by się zająć uatrakcyjnieniem jej.

 

Te 3 uniwersa są na jednym serwerze :)

Strona logowania i forum na innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci co mają konto na uni 2 i 3 mogą oddać konto jedno LUB za twoją zgodą mogą rozmontować flote/ obrone i surkę na jedno konto i drugie konto delete dodatki można by było sumować

 

Co do samych dodatków to rozumiem, ale żeby surke?? Moim zdaniem za dużo by straciły osoby, które grają tylko na jednym uni. Trzy uniwersa to przy równomiernym rozwijaniu trzykrotna ilość surowca, więc jeśli ktoś to przechowuje w banku, to moim zdaniem by zrobiło to zbyt duży niepotrzebny przewrót w statystykach, gdzie top1 mógłby spaść do top 15, tylko dlatego, że grał na jednym uni, a nie na wszystkich trzech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trzeba "odkopac" ten temat!

Jeżeli planowany start u5 jest w styczniu do bardzo dobrze, wiadomo coś może dokładniej jaki termin bedzie??

I czy będa dodatki na poczatku (ja jestem oczywiscie na NIE):) I proponuje aby na u5 bylo zrobione cos takie ze za dodatki mozna tylko oficerow, badania i te prowizjie kupic reszta odpada (surka flota obrona itp itd..)

 

Zapraszam do udzielania się tutaj w temacie;)

 

P.S.

 

Mysle iz 3 uni z dotacjami wystarcza do oplacenia serwera tak aby na u5 nie bylo dodatkow w/w;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deusx jeżeli otworzysz u5 - będzie miesiąc gry, a potem znowu dodatki to ta gra upadnie :P Wielu graczy odeszło na u4 w tym ja po wprowadzeniu dodatków. Wszyscy wiedzą, że utrzymanie dużo kosztuje, ale chyba powinieneś już zaoszczędzić na jedno uni bez dodatków. Taki Vlad z u2 wydał kilka tyś. złotych żeby topke pojechać :lol: Tak jak W0lf napisał - badania, oficerowie i prowizja :) Możesz otworzyć 2 uni xD - jedno dla dodatkerów (kto ma więcej kasy będzie pierwszy) i zarobisz na tym, a drugie dl tych którzy nie wydają tysięcy złotych na gre ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie niema żadnego przybliżonego startu uniwersum 5 w/w daty są możliwe, jednak na razie wstrzymajmy się od głosu, zależy jak pójdą prace nad skryptem, musimy również do startu u5 zebrać fundusz na sporą kampanię reklamową - taką, aby dotrzeć do większego grona ludzi, żeby o nas wiedzieli i zagrali na samym starcie. Obiecuję, że na uniwersum 5 się nie zawiedziecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sztuką jest zrobić nowe Uni, żeby sprowadzić grupę graczy, którzy pograją chwilę, wyłoni się topka i wielu odpuści. Na dodatek zaowocuje to zapewne zmniejszeniem zainteresowania na pozostałych Uni.

Tutaj Deus dobrze pisze, że najpierw trzeba grę rozreklamować, żeby start nowego Uni przyniósł nowych graczy z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.