Skocz do zawartości

Uniwersum Privo - Dalszy etap rozwoju NOWE PROPOZYCJE


Rekomendowane odpowiedzi

To jeden z tych tematów które wracają jak bumerang  Czyli potrzeba surowców... Universum Privo

 

Prośba skierowana do administracji gry.

Czy można zwiększyć wydobycie trytu przez vacubulatory x 10?? i ekspedycje x 3? Lub zmienić kurs wymiany w handlarzu Lub zwiększyć ilość szperaczy w ekspedycji.

Druga prośba dla tych co nie chcą kupować vacubulatorów bądź mieć je w mniejszej ilości, to zwiększenie i włączenie wydobycia na nieaktywnych kontach - jest tego multum i wszystko puste.

Uni jest rozwinięte, nie ma co farmić - dosłowanie.  Zapotrzebowanie na surowce urosło i cały czas rośnie (droższe budynki, utrzymanie floty itd.) Z kolei pozyskiwanie surowców jest już skrajnie niskie.

 

Może warto dodać taki zapis w regulaminie że raz do roku uni jest podkręcane o 25%. Pomagałby to słabszym graczom podgonić mocniejszych graczy i gra cały czas by się 'kręciła'.

 

 

AKUALIZACJA: 01:04:2024r. 22:00

 

 

TO TYLKO PROPOZYCJE DO OMÓWIENIA, PROSZĘ O WSPÓLNE OMÓWIENIE

 

Propozycja 1.

ZADANIA MIESIĘCZNE:

Zadania z utrzymaniem floty - solidnie nagradzane na pewno zachęcą do budowy statków. A to motor napędowy dla gry.

 

FLOTA:

1.  250.000.000.000.000 Zbuduj flotę o wartości 5.000.000.000.000 punktów i utrzymaj ją przez 2 tygodnie.

2.  350.000.000.000.000 Zbuduj flotę o wartości 15.000.000.000.000 punktów i utrzymaj ją przez 2 tygodnie.

3.  450.000.000.000.000 Zbuduj flotę o wartości 25.000.000.000.000 punktów i utrzymaj ją przez 2 tygodnie.

4.  550.000.000.000.000 Zbuduj flotę o wartości 50.000.000.000.000 punktów i utrzymaj ją przez 2 tygodnie.

5.  2.000.000.000.000.000 Zbuduj flotę o wartości 100.000.000.000.000 punktów i utrzymaj ją przez 2 tygodnie.

6.  5.000.000.000.000.000 Zbuduj flotę o wartości 200.000.000.000.000 punktów i utrzymaj ją przez 2 tygodnie.

7.  8.000.000.000.000.000 Zbuduj flotę o wartości 500.000.000.000.000 punktów i utrzymaj ją przez 2 tygodnie.

 

OBRONA:

1.  15.000.000.000.000 Zbuduj obronę o wartości 3.000.000.000.000 punktów i utrzymaj ją przez 2 tygodnie.

2.  25.000.000.000.000 Zbuduj obronę o wartości 5.000.000.000.000 punktów i utrzymaj ją przez 2 tygodnie.

3.  35.000.000.000.000 Zbuduj obronę o wartości 7.000.000.000.000 punktów i utrzymaj ją przez 2 tygodnie.

4.  55.000.000.000.000 Zbuduj obronę o wartości 10.000.000.000.000 punktów i utrzymaj ją przez 2 tygodnie.

5.  150.000.000.000.000 Zbuduj obronę o wartości 20.000.000.000.000 punktów i utrzymaj ją przez 2 tygodnie.

6.  250.000.000.000.000 Zbuduj obronę o wartości 100.000.000.000.000 punktów i utrzymaj ją przez 2 tygodnie.

7.  550.000.000.000.000 Zbuduj obronę o wartości 200.000.000.000.000 punktów i utrzymaj ją przez 2 tygodnie.

 

 

Propozycja 2.

Aeria/Tryt - Pozwalający szybciej się dorobić docenią gracze nowi oraz chcący podgonić/odrobić straty po złomie

1. Ustawienie czasu pracy vacubulatora na 3h po czym samoczynnie się wyłącza

2. Zwiększenie wydobycia trytu x 10 - 15 z vacubulatora - duże floty potrzebują dużo dexu na FS, dodatkowo dalszy byłby możliwy rozwój technologii na wyższe poziomy.

 

Propozycja 3.

Idlaki - To doceni każdy :D (można wykorzystać obecne konta) jest ich sporo, ukłon dla Ekonomów

1. Administrator zwiększył wydobycie x5

2. Zwiększenie pojemności magazynów x5 lub no limit

 

Propozycja 4.

Więcej szperaczy - Też każdy doceni a poza tym wymusi dla osób chcących go zbierać budowę większej ilości (co wiąże się z ich bronieniem), być może przez budowę obrony lub w razie 'W' - floty

1. Zwiększyć ich ilość w ekspedycji do 150.000.000.000

 

Propozycja 5.

Bot Floty - pomysł też spoko, może by się jakieś ACSy zaczęły

 

Nie wiem jak to od strony technicznej wygląda ale jakby były jakieś losowe technologie albo różne floty (raz pancerniki innym razem bombowce, gś) to było by spoko

1.  x 3 dziennie ukazuję się flota warta 2.000.000.000.000 pkt flot

2. x 2 dziennie 15.000.000.000.000 pkt flot

3. x 1 w tygodniu 200.000.000.000.000 pkt flot

4. x 1 w miesiącu 1.000.000.000.000.000 pkt flot 

 

Propozycja 6.

Resorty:

1. Możliwość osiągania kolejnych poziomów, (może też skrócenie czasu ich 'badania') tak aby można było te 70lvl wyciągać w krótszym czasie niż rok

Edytowane przez vantage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dodane grafiki

Moge na poczatek zwiekszyc idlakow, ale czy to tak naprawde cos da? niczego to na dobra sprawe nie zmieni moim zdaniem bo za 4 tygodnie bedzie to kilka/kilkadziesiat procent znowu tyle warte to co teraz jest, a kiedys jest jakis limit ktorego nie przekroczymy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś da, kiedyś były eventy floty itp, nie mamy nawet Jak necro zezłomować , pojemnosc magazynów jak by idlerów była np nie ograniczon a nie że wiekszosc ma 400 400 400 mln na planetach to by dużo dało bo jak gra nas kilku i każdy bd gale cała skanował to bd miec np 1.2 1.2 1.2 mld to duża rożnica, kolejna sprawa że event jakis na flote albo na surowce byłby przydatny , bo jednak nas pare osób gra, i ja moge np zainwestować w astraty jeśli takie coś powstanie , niedość że my bedziemy mieli rozrywke ze idlaki cos dostana z floty i wgl zwiekszy sie im pojemność magazynowania np bedzie nie ograniczona to dla nas Mega duzo bo wtedy bedzie opłacało sie skanować kazdego bez wyjątku, ja zawsze pisze masło maślane ale to ja, kolejna sprawa takie eventy jak straty oraz tryt co ostatnio był super są , ale coś z flotka by sie sprzydało npspadajace znieba GS ,:) to nie muszą być miliardy miliardów statków bądż surowcow , przynajmniej wtedy może to zacheci wiekszosc do zbudowania floty ? :)

 

plus za Astraty mozemy miec tak jak na dawny 9i 21 teraz jest 60-60-60w surowcach , czestrsze eventy tak jak teraz np tryt5* i 2* deuut  + 10 razy wiecej atratów , itp to sa good ale i tak ja proponuje zwiekszyc idlaka te magazyny np dac nieogranczone wiec cos zawsze ich pusci 

Edytowane przez sienna11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma sensu zwiększanie czegokolwiek, zawsze będzie mało i zawsze będzie się chciało więcej. Aktualnie graczy gra około 15 na każdym uni z czego 10 to ekowcy a reszta to jakieś floty, to że magazyny czy cokolwiek zostanie zwiększone nie spowoduje że nagle ludzie zbudują floty.Ktoś kto inwestuje we flotę na uni gdzie nie ma flot nie może mieć pretensji że nie am co złomować wszystko widać w statystykach. Jak ktoś chce łatwą surke inwestuje w aerię za 100szt to jakieś 60 BLD w miesiąc myślę że to wystarczające. Nie można też dać wszystkiego każdemu nowemu graczowi bo inni grają tu po 10/15 lat i trochę im zajęło osiągnięcie tego co mają więc jest to nie fair,

 

PS farm na każdej uni jest tysiaće wystarczy przeleciec 1-11 galaktyk i widać zysk duży ale nie każdemu się chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecznysen, no nie do końca.sie z Tobą zgodzę. Floty nie są budowane bo jest duża dysproporcja. Wiem bo rozmawiałem z.wieloma graczami i każdy wskazuje ten sam problem. Kto gra eko niech gra - nic mi do tego. To że inni podgonia względem mnie z flotami to mi kompletnie nie przeszkadza wręcz będę się cieszył jak ktoś postawi floty o podobnej lub większej wartości. (Nie jestem maniakiem i nawet nie chce być w top 10)* Może w końcu zacznie się klimat 'podobny' jak na nowym uni gdzie mamy podobne szansę i nie trzeba farmic rok czy dwa żeby kogoś dogonić. Ludzie z eko nie są zagrożeni bo i tak co dzień wpłacają do banku. Więc zyskają nowi a im trzeba jakoś pomóc.

 

Zgadza się że po czasie znowu osiągniemy lepsze lvl wszystkiego no ale dzięki takimemu sukcesywnemu podbijaniu uniwersum zyska kilka żyć a nie jedno... Z czasem i tak się wszystko gdzieś kończy, normalna sprawą 🙂

 

Edytowane przez vantage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wiecznysen napisał:

PS farm na każdej uni jest tysiaće wystarczy przeleciec 1-11 galaktyk i widać zysk duży ale nie każdemu się chce ;)

Stan na dzień 14.03.24 - 0,25bld...

Wiem co napisałem. Propozycja by dodatkowo wesprzeć się tymi 100szt. Vacubulatorow i mieć z tego ,60bld dexu to wystarczy kilka lat regularnie je kupować, włączać, farmic i może zbliżysz się flotą to samej góry 🙂. Kolega chyba nie wie o jakich dysproporcjach tu rozmawiamy 🙂 Także wydobycie trytu wypadałoby podkręcić.

To że ktoś się ktoś oddalił się od pozostałych bo gra tu kilka lat i coś uzbierał, to znaczy że już mu nic nigdy ma nie zagrażać a taki stan rzeczy ma się utrzymywać przez kolejne lata? ...bez sensu. To gra typu online i dobrze jest jak gracze grają online. [Powinno dochodzić do interakcji- obecnie konta typowo eko są porzucane... W zeszłym tygodniu tylko 2...] Fakt gracz eko zadowoliłby się trybem offline a zakładka stocznia mogłaby nie istnieć.

 

 

 

Edytowane przez vantage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Necro zrobił przelew więc jeżeli chcesz go dogonić zrób to samo. Wydaje mi się że wiem dużo a nawet za dużo na dodatek mam topowe konta na każdej uni ale nie gram;)  z tego co widzę jest 250 kont (Bot) na privo na dodatek teraz są na (iI) wiec co 24h surowce się im odnawiają i każdy z tych kont ma po kilka planet tak samo rozwiniętych, na planetach stoi około 400mld wszystkiego. 
 

Ogam od dawna polega na tym kto większy przelew zrobi i ta osoba będzie zawsze nie do dogonienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co że zrobił. Chciał to, ok. Jego sprawa.

Temat dotyczy rozwoju uniwersum - wytłumacze prościej. Koszty wszystkiego poszybiwały w górę. Aby ludzie od eko mieli co robić pasowałoby stopniowo podkręcać uni aby mogli stawiać kolejne lvl - obecnie dochodzą do ściany.

Druga sprawa to umożliwienie graczowi z top 50 szybsze zbliżenie sie flotowi to graczy z top 10.

Chodzi by wyciągnąć z tej gry jej 'wartosc/esencje' czyli walki RW a nie ciułać po cichu. Fajnie by było gdyby jak najwięcej graczy miało taka możliwość, potem i tak nastąpi selekcja naturalna 😁 może dział ST by odżył 🙂

Edytowane przez vantage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli chcesz się bawić flotą to nie stawiaj jej a czekaj aż ludzie sami postawią i masowo złomuj. Nie zgadzam się że nie ma możliwości rozwoju a przyspieszenie uni co sekundę zepsuje grę. Nikt nie dochodzi do ściany całe top 20 gra aeria masz przykład dziadka stachu zbieral chyba z pol roku aerie i wydal wszystko i wzrósł o 500BLD w punktach. 

Poproś Kirosa o nowe Uni 100% fragmentu i złomu i prędkości x999 i się bawcie flota, kiedyś były tworzone universa dla flociarzy i to było dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecznysen, ty jakiś odklejony jesteś. Sory. Dziadek Stachu nie farmii, żyje z wydobycia - dla niego nic się nie zmieni, jak nie farmił tak farmił nie będzie, jak nie atakowł tak atakować nie będzie, więc?

Ale argument wymysliłeś... "Chcesz się bawić flota."..[inni też]. A o co niby w tej grze chodzi?

Na tę chwilę nikt floty nie postawi - było wyjaśnione. Rozumiem że patrzysz na wszystko z punktu widzenia gracza w wysokim top i bojącym się że ktoś dojdzie do tego co ty. Nie, całe top 20 nie gra aerią.

Rozumiem, że Tobie zmiana byłaby nie na rękę. A ja jestem w tym samym miejscu co Ty, tylko nie myślę egoistycznie. Wolę żeby gra dawała fun minimum 50 graczom niż dwóm-trzem no bo oni już zaczęli grać w tamtym stuleciu... I nikt już im nic nie może zrobić.

Nie chodzi o przyśpieszanienuni co sekundę. W pierwszym poście zamisciłem propozycję ,która napędzała by grę sama. Nawet jak ktoś wydałby kasę to jego przewaga nie byłaby wieczna. Specjalnie dla Ciebie pogrubię czcionkę.

Ps. Jak chcesz dyskusje podjąć, to nie spekulacje a realne argumenty poproszę.

 

Edytowane przez vantage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo co tu wgl wieczny piszesz ? Jeśli masz konto to podaj nick , nie ma problemu bacznie będę cię codziennie zlomowal , , po co ty się wracasz jak wgl ciebie tu nie ma ? A dziadek stachu nie wydał astratow tylko zbierał surowce przez pół roku bez wydawania. Jakie konta botów mają tyle surowców ? Bo jak narazie większość planet i ma. 400.000.000 i więcej nie rośnie ,bez podania nicku z gry , nie wypowiadaj się proszę ja ciebie okej ? Pozdrawiam sienna 11, i my tu gadamy z kirosem nie z tb , i będę wnioskował że robisz oftopa bo nie należysz do naszego uni , również mam konta w top 5 na innym uni ale wypowiadam się do tego bo tu gram, i sęk w tym jest że oprócz 4 osób nie gra nikt inny . I nie chce mi się w pracy z telefonu tu pisać i dyskutować, jeśli podasz nick który teraz aktualnie na privo jest i jest on nie i to masz prawo zabrania głosu a jak nie to czytaj ze zrozumieniem i nie rozwalają nam naszego tematu ok ?

Edytowane przez Sienna111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wiecznysen napisał:

Realny argument, gra 15 osób nie więcej i do starej gry przeglądarkowej nie ścigniesz nowych ludzi. Chcesz mieć 50/100 osób to zwykły ogame. 

No nic nie robiąc nie ściagniemy nowych i mało tego nie zatrzymamy obecnych.

 

Gra nastawiona jest na gratyfikacje za postępy i aby to hulało, to takowe muszą być. Stojąc w miejscu nigdzie nie dojdziemy.

Edytowane przez vantage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wiecznysen napisał:

Kim Ty jesteś żeby mi  mowić co mogę co nie idź się lecz. Znasz lepiej necro a nie wiesz ze zrobil przelew hahaha to znasz go tylko z nazwy. 

Nie rozmawiajmy o Necro. Temat tego nie dotyczy. Zrobił, nie zrobił. Nie nasza sprawa. W sumie to chyba każdy z wypowiadających się tu takowy zrobił tylko za inna kwotę. No i czy to powód do naglaśniania tego?

Wiecznysen, nie ukrywam że widzę szansę dla innych - niestety w ten sposób 'inflacyjny' ale nie widzę jakiegoś mądrzejszego sposobu na przyciągnięcie nowych w starych uniach/bądź pozostawienie zezłomowanych.

Edytowane przez vantage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wiecznysen napisał:

Kim Ty jesteś żeby mi  mowić co mogę co nie idź się lecz. Znasz lepiej necro a nie wiesz ze zrobil przelew hahaha to znasz go tylko z nazwy. 

Wieczny cfany jesteś bo nie podasz nicku pod którym grasz na privo :) nie ma problemu niech kiros zrobi promocje razy 10 na astraty :) tylko pytanie było inne i nikt ci się nie kazał wypowiadać , bo nie grasz więc twoja wypowiedź nic tu nie wnosi , a sprawa necro nie dotyczy tego tematu , tylko polepszenia farm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, vantage napisał:

Nie rozmawiajmy o Necro. Temat tego nie dotyczy. Zrobił, nie zrobił. Nie nasza sprawa. W sumie to chyba każdy z wypowiadających się tu takowy zrobił tylko za inna kwotę. No i czy to powód do naglaśniania tego?

Wiecznysen, nie ukrywam że widzę szansę dla innych - niestety w ten sposób 'inflacyjny' ale nie widzę jakiegoś mądrzejszego sposobu na przyciągnięcie nowych w starych uniach/bądź pozostawienie zezłomowanych.

Chętnie popatrzę na rozwój aczkolwiek widziałem już próby i nigdy nic nie wypaliło tak więc chętnie będę obserwował. 
 


@Sienna111  wszechwiedzący będzie mi mówił czy gram czy nie :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.No to obserwuj 🙂 i zapraszamy na privo, pogramy trochę.

 

Więc już pomijając całą naszą dyskusje.

 

Postulujemy 🤪 o:

 

-Zwiekszenie wydobycia trytu w aeri (im więcej tym lepiej np. X10)

-Zwiekszenie wydobycia trytu przez szperacze lub ilości wysyłanych szperaczy lub jedno i drugie.

- Zdjęcie limitu magazynowego z farm + zwiększenie wydobycia.

-Włączenie kopalni na nieaktywnych kontach powyżej tygodnia (nawet mimo braku energii).

- Dodanie do listy zadań nowych nagród za utrzymanie floty o wartości XYZ przez 2 tygodnie tyle, że kilka progów i w sposób odnawialny np. raz na miesiąc lub dwa zadanie można powtarzać.

***Warto dodać informacje w regulaminie o tym że uniwersa raz na jakiś czas są podkręcane***

 

Przy tej zmianie starczy surki dla każdego. Ktoś kupi vacubulatorow, inny sobie dofarmi i nikt tutaj nie traci. W efekcie szansę istotnie się wyrównają.

 

Zmiany zawsze można cofnać gdyby przyniosły zły skutek - choć spodziewałbym się pozytywnych.

 

 

 

Edytowane przez vantage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć moim mili "nic o nas bez nas" widzę że mój nick pojawił się parę razy w temacie , jest mi przykro że z małej litery 🙁 no nic wyciągniemy konsekwencje , a nie lepiej zrobić 50 idlaków którym odnawia się flota co przeliczenie albo raz dziennie o różnych godzinach ? Myślę że to by ożywiło grę i zmusiło co niektórych do budowania flot 😇

albo zrobić tak 10 razy dziennie ukazuję się flota warta 1.000.000.000.000 pkt flot

raz dziennie 10.000.000.000.000 pkt flot

raz w tygodniu 100.000.000.000.000 pkt flot

raz w miesiącu 1.000.000.000.000.000 pkt flot myślę że to by urozmaiciło grę i pokazało kto chcę grać flotą a nie zrobić i zdemontować bo wtedy to nie opłacalne

 

pozdrawiam serdecznie moje robaczki

z poważaniem Necro

Edytowane przez Necro321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Grą w Ogam jest trochę jak z waloryzacją emerytur w polsce ktoś kto pracował ciężko nie chorował ma godną emeryturę i wprost proporcjonalny wzrost

tak samo jest z grą w ogam nie da się w pół roku nadrobić 10 lat ciągłych logowań wpłat do banku ,wysyłaniu szperaczy ,nie przespanych nocy w celu wyliczenia zawróconego stacjonuj itp. itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Necro, przecież z tych bonusów może korzystać każdy nowy i stary gracz. Tutaj nikt i tak Cię nie dogoni - i nie taki jest cel. Cel jest taki aby ci z top 50 dogonili w miarę szybko tych z top 5? 10? Nie wiem co kto ma w banku... Mowa oczywiście o TOP FLOT, budynki to inny temat gracze eko postawią wyższe LVL tak jak lubią.

Edytowane przez vantage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie wprost Gra Ogam to gra wojenna nikt nie mówi i nikt nie pamięta kto ma jaki budynek i poziom technologii , tylko Kto Jak i Kiedy spakował kogo w Recki ta gra zawsze nagradzała najbardziej aktywnych i pomysłowych graczy 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest zwiększenie magazynów chociaż na 2/3 BLN surowców idlakom to będzie wystarczające patrząc na to że jest 250 kont BOT plus chyba maja po 20 planet więc to chore surowce są wtedy.
Dodatkowo częstrze eventy ze szperaczami i będzie ok

Bot floty uważam za kompletny bez sens u20 funkcjonowało tak chyba 1,5 roku i dalej to nie zmieniło nic tylko to że finalnie Necro zezłomował sobie każdego i ma teraz takie pkt że musiałby nie grać i nie korzystać z tego żeby inni mogli mu zagrozić. Oczywiście zawsze wchodzi przelew żeby zezłomować top i wtedy szef uni się zmienia :P

Pamiętam nawet że był event gdzie na każdym uni wszyscy dostali 10MLD LM i po 10BLN surowców na każdej planecie po 3dniach nie było nic a dodatkowo nikt flot nie postawił.Prawda jest taka że aktywnych flociarzy na ogam jest 4/5 którzy może coś ogarniają reszta jest do jednej bramki dostanie złoma i skończy grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.