Skocz do zawartości

Nowy dodatek w grze


kiros

Nowy dodatek, flota co 24h  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcesz aby ten dodatek zostal wprowadzony?

    • Tak
      16
    • Nie
      18
    • Jest mi to obojetne
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,


jakis czas temu pewien gracz dal mi niezly pomysl, ktory wprowadze poczatkowo na Uniwersum 10 i zobaczymy jak sie sprawa rozwinie. Jesli pomysl sie spodoba (moze inaczej, jesli chociaz 50% sie spodoba ) to reszta Uniwersum tez otrzyma te opcje.


Dodatek ten bedzie rozdawal flote do kazdej  planety na Uniwersum 10, kazdego dnia o godzinie 18ej, pierwsze rozdanie w nadchodzacy Piatek 10.01.2020, ponizej ilosc statkow ktore beda rozdawane:


 


lm 100.000.000


cm 100.000.000


kr 100.000.000


ow 100.000.000


panc 100.000.000


nisz 100.000.000


bom 100.000.000


gs 500.000


aur 5.000.000


 


edit 1:


Demontownia otrzyma limit, mozna bedzie jej uzyc 1 raz na 7 dni, czas oczekiwania bedzie mozliwy do zresetowania za Astaty, koszt zresetowania wynosic bedzie 4 astaty za 1 dzien.


 


 


Pozdrawiam :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pomysł ... kontrowersyjny. Aktywni wyskoczą niemiłosiernie. Aurory z każdej planety ( 105 mln ) rozwala te floty na idlakach bez strat. 5 kursów w swoi układzie i biliony za darmo ( - koszt recyklerów ). Fsa na noc mam w nosie bo jutro i tak dostane to samo więc juz koło 19 wsio demontuję i mam nastepne biliony.

 

Wg. mnie przy tym pomyslę powinno wprowadzić się tygodniowy limit użycia demontowni, np 1x bądź 2x na tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kwestia, czy ilość flot dodawanych jest ostateczna? Bo przy aktualnie podanych x21 planet daje to w demontowni:

 

Metal:     292,950,000,000,000
Kryształ:     196,350,000,000,000
Deuter:     62,475,000,000,000

------
233,887,500,000,000 w przeliczeniu na deuter

 

Są to ogromne liczby, w dodatku dodawane codziennie. Przy moim wydobyciu dobowym jest to wartość odpowiadająca 30 dnią wydobycia. Wg. mnie stanowczo przesadzone. Przynajmniej 15x mniejsze powinny być, jeżeli chcemy aby gracze zostawali na dłuzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, niemniej:

a) Proponowałbym przede wszystkim przeliczenie ilości statków, bo obecna będzie zdaje się zbyt duża; do tego istotne będzie zróżnicowanie tej ilości statków na różnych uniwersach

b) Ograniczyłbym rozdawanie tych flot jedynie do np. aktywnych graczy + 10-20% losowych idlaków. Wówczas wszyscy dostają równy bonus, a Ci, którzy chcą polatać i spędzić trochę więcej czasu, mogą śmiało skanować i szukać rozdanych flot dla większego zysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robić żadnych ograniczeń.Grałem kiedyś na serwerze że co jakiś czas dodawano surowce na wszystkich koloniach i dla wszystkich graczy,stopniowo zwiększając ilości surowców.Efekt był taki że gra istnieje do dziś ale gra tam paru graczy na kilku uniach i to na urlopach ;-)Sam tam zakończyłem szybko.Bo praktycznie sam zostałem na Uni.Surowce też tam można było kupować.Może tutaj będzie inaczej :kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest poroniony. Fakt braku konsultacji przed decyzją jest również niepokojący. Propozycja daje bardzo dużą ilość darmowego surowca we flocie, nagrody za aktywność przy tym nie istnieją.

Popchnie to do systematycznego rutynowego złomowania nieaktywnych co zmniejszy opłacalność interakcji między graczami. Zwiększona rutyna i obniżona rywalizacja(poprzez skupianie się na nieaktywnych) zmniejsza chęci na tego typu zabawy. Początek tej propozycji na pewno rozrusza uniwersum bo nigdy czegoś takiego nie było i będzie to traktowane jako tymczasowa okazji póki nie przejdziemy do rutyny. Pamiętać należy o nowo wprowadzonym fragmentum co tylko nasili opłacalność rutynowych akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Demontownia otrzyma limit, mozna bedzie jej uzyc 1 raz na 7 dni, czas oczekiwania bedzie mozliwy do zresetowania za Astaty, koszt zresetowania wynosic bedzie 4 astaty za 1 dzien.

 

Przy maksymalnej ilości planet przy graniu bez płacenia każesz wysyłać 20 misji stacjonuj w celu złączenia, przez tydzień dla osoby co jak do tej pory przysłowiowo wpłaca tylko surowiec do banku. Są takie osoby co na przyszłość sobie zbierają bo przykładowo teraz nie mają czasu. Zastaną ogromną przepaść bądź faktycznie będą zmuszeni do przejścia dziennie 24 zakładek samej floty przy optymistycznym scenariuszu, braku uszczerbku poprzez ataki innych i cofaniu ostatniej zakładki bo wtedy dojdzie jeszcze budowa satelitów. Nijak się to ma do szybkiego Loguj>Bank>Wpłata ogólna. Prowadzisz jakieś statystyki, jak gracze grają czy tylko ilość logujących się systematycznie kont? Ogromną przepaścią jest właśnie ilość surowca jaką dostaną aktywni na aktualny czas. Przypominam, że uniwersa istnieją po wiele lat a tutaj jest decyzja wprowadzenia na najmłodszym gdzie nastąpi największe rozwarstwienie. Co jaki czas po tej zmianie planujesz otwierać nowe uniwersa? Kolejny problem to płacąc za demontownie otrzymujemy Surowce/PLN, jeśli faktycznie ktoś nie chce posiadać floty na dany moment a woli wykorzystać inaczej surowce. Pilnowanie co tydzień takich flot przez tydzień jest nie do przyjęcia dla niedzielnych graczy. Te rozwiązanie nie wprowadza, żadnych typów strategii, będzie to czyste SKŁADANIE->SKAN->LOT+ZBIÓR. Nikt nie będzie górnolotnie próbował wyliczać miesięcznych takich flot bo przy mniejszym nakładzie pracy polata na nieaktywnych i lepiej mu się opłaci i nie całą flotą a podwójną flotą jaką dostaje się na planetę. Nie będzie sensu się podstawiać, nie wyeliminuje się konkurencyjnego floto-farmiącego a straty w razie niepowodzenia będą nikłe. Podsumowując jest to wprowadzenie czystej rutyny, rozwarstwienia, surowce/pln i strzał w głowę uniwersum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy maksymalnej ilości planet przy graniu bez płacenia każesz wysyłać 20 misji stacjonuj w celu złączenia, przez tydzień dla osoby co jak do tej pory przysłowiowo wpłaca tylko surowiec do banku. Są takie osoby co na przyszłość sobie zbierają bo przykładowo teraz nie mają czasu. Zastaną ogromną przepaść bądź faktycznie będą zmuszeni do przejścia dziennie 24 zakładek samej floty przy optymistycznym scenariuszu, braku uszczerbku poprzez ataki innych i cofaniu ostatniej zakładki bo wtedy dojdzie jeszcze budowa satelitów. Nijak się to ma do szybkiego Loguj>Bank>Wpłata ogólna. Prowadzisz jakieś statystyki, jak gracze grają czy tylko ilość logujących się systematycznie kont? Ogromną przepaścią jest właśnie ilość surowca jaką dostaną aktywni na aktualny czas. Przypominam, że uniwersa istnieją po wiele lat a tutaj jest decyzja wprowadzenia na najmłodszym gdzie nastąpi największe rozwarstwienie. Co jaki czas po tej zmianie planujesz otwierać nowe uniwersa? Kolejny problem to płacąc za demontownie otrzymujemy Surowce/PLN, jeśli faktycznie ktoś nie chce posiadać floty na dany moment a woli wykorzystać inaczej surowce. Pilnowanie co tydzień takich flot przez tydzień jest nie do przyjęcia dla niedzielnych graczy. Te rozwiązanie nie wprowadza, żadnych typów strategii, będzie to czyste SKŁADANIE->SKAN->LOT+ZBIÓR. Nikt nie będzie górnolotnie próbował wyliczać miesięcznych takich flot bo przy mniejszym nakładzie pracy polata na nieaktywnych i lepiej mu się opłaci i nie całą flotą a podwójną flotą jaką dostaje się na planetę. Nie będzie sensu się podstawiać, nie wyeliminuje się konkurencyjnego floto-farmiącego a straty w razie niepowodzenia będą nikłe. Podsumowując jest to wprowadzenie czystej rutyny, rozwarstwienia, surowce/pln i strzał w głowę uniwersum.

Czy ty czytasz co napisałeś? To jest gra strategiczna, a nie forum czy fb, lub coś podobnego że Przyjdzie ktoś i skomentuje lub dislike'uje twoje posty.

To mam trzymać te grę i czekać aż kilku z was się wybudzi ze snu zimowego po to żebyście mogli wpłacić surowce do banku? Są gracze którzy chcą grać aktywnie, a nie zapadać w letarg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To mam trzymać te grę i czekać aż kilku z was się wybudzi ze snu zimowego po to żebyście mogli wpłacić surowce do banku?

Tutaj, jest twój temat założony zaraz po zakupie gry, a poniżej twój cytat z tematu:

Widze ze bronicie swoich Uniwersum i szanuje to, biore kazdy glos pod uwage i nie mam zostawic nikogo w tyle.

Domyślnie pewnie brakuje słowa "zamiaru". Tą opcją sam sobie przeczysz. Za poprzedniego administratora była ankieta i % ludzi jak określiłeś letargujących był spory, niestety nie pamiętam jaki. Przegraliśmy głosowanie o usunięcie banku właśnie ich głosami.

 

Dodatkowo nie chciałeś zamykać starych uniwersów, aby się odciąć od przeszłości co proponowało ci kilka osób. Aktywna gra jak najbardziej, ale to jest zmiana typu: UJAWNIAMY KOD NA DARMOWĄ FLOTĘ, NA KAŻDEJ PLANECIE, AUTOMATYCZNIE, CODZIENNIE!

 

Pozwól, że do pierwszej linijki się nie odniosę, wydaje mi się nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.