Skocz do zawartości

Nowe Uniwersum albo reset jednego z istniejących


kiros

Nowe uniwersum, albo reset?  

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie jest twoje zdanie?

    • Reset Uniwersum 5
      0
    • Reset Uniwersum 7
      0
    • Reset Uniwersum 8
      0
    • Reset Uniwersum 9
    • Reset Uniwersum10
    • Nowe Uniwersum


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

myślę nad kolejnym krokiem jaki będzie na tym serwerze i potrzebuję waszej opinii.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Głosujcie i wypowiadajcie się, podliczanie głosów będzie trwać do 12.05.2019. godz. 20:00

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie mogę być za resetem jednoznacznie jako, że miałem długą przerwę, dlatego stawiam na nowe uni :)

Każdy głos się liczy, Gracz to gracz! Bez względu na staż.

 

Nebu, w pełni się z Tobą zgadzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że reset ktoregoś ze starych tylko i wyłącznie za zgodą 100 % graczy z danego uni co jest malo prawdopodobne by kazdy sie zgodził bo jednak na cos tam

pracował nawet przez kilka lat. Ewentualnie i najmniej kolizyjne wyjscie to nowe uni. Kto bedzie chcial zaczynac od zera to sie zaloguje i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się przejmować truponiwersumsami. Nowe uni z jakimiś urozmaiceniami by się przydało. Co jakiś czas były robione klony i zmiany w już trwającej grze. Jakby każde kolejne uni miało jakieś dodatkowe opcje bądź brak aktualnych typu handlarz, demontownia to sens byłby większy. Resetuj wszystko, zostaw co najwyżej 10tkę i uniwersa rozróżnij inaczej jak samym numerkiem i osobną bazą kont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem o to pytać bo przydałoby się nowe uni, grałem kilka tygodni zanim gra padła i nie widzę sensu w tym momencie zaczynania na którymkolwiek uni bo nie ma szans dogonić topowych graczy. Jeśli ktoś tam jest aktywny na starszych uni to chyba bez sensu jakieś randomowe resetować tylko zamieszanie dla nowych. Może lepszym wyjściem byłoby usunięcie wszystkich żeby nie podzielać tak małej społeczności graczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

gram w ogam od prawie 8 lat (czerwca 2011) i jestem top12 na moim uni (5).

 

Proponuję:

 

Połączyć uni 9, 8, i 5 (floty 100 wydobycie 200).

 

Zostawić uni 7 albo połączyć je z powyższymi.

 

Stworzyć nowe uni (bez surowców za astaty) zasady jak uni 10 i połączyć z uni 10.

 

Przy łączeniu uni usunąć wszystkie nieaktywne konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako świeżo upieczony , powiem tak --->

 

Resetowanie jakiego kolwiek uni nie ma sensu ( odstrasza starych wyjadaczy i potencjalnych graczy którzy zaczynają)

 

- Otwarcie nowego uni jak uniwersum 10 , jak najbardziej 

 

- Otwarcie uniwersum jak uni 9 I wcześniejsze " w zależności od zapotrzebowania graczy" , wszystko jest zależne,  można zrobić ankietę puścić mass pw I zobaczyć wypowiedzi starych graczy , w końcu to oni tworzą w dużej mierze ta grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja napisze jeszcze raz a taki fachowiec jeden z drugim co mi tu plecie zeby skasowac wszystko

to mu odpowiadam skasuj swoje polaczenie z internetem. Klepałem cos kilka lat zeby teraz zaczac z tobą

od nowa bo nie byles wyzej jak top 500 ?? chcesz zaczynaj na nowym a pomysly z kasacją starych uni wcisnij sobie w buty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gram na tej ugamelli od samego początku jej istnienia. Aktualnie prowadzę konto na u5. Nie dotuje takich sum jak większość topek (deus dał nieco dupska bo stworzył typowe serwery pay to play i te promocje, które trwały latami... ale nieważne), jedynie jakieś 5 dyszek co by były astaty na zniesienie prowizji w banku i geolog. Jeśli dojdzie do resetu uni3 zakończę przygodę z tą gierką bo nie po to klepie badania, które robią się już 2 lata żeby teraz zaczynać od nowa. Fuzja starych uni mogła by być jakimś rozwiązaniem na ożywienie sytuacji. Chociaż na niewiadomo jak wielki ruch drogi Adminie raczej nie masz co liczyć bo już dawno temu zostało to źle rozegrane. Nawet gracze z top 10 są idlakami ( ale to nawet dobrze, jest co farmić, bez nich była by lipa:)). Z tego co pamiętam kiedyś było tu całkiem sporo aktywnych graczy więc nowy serwer (bez pay to play) i konkretna reklama, mogłaby zdziałać cuda. 

 

ps.

moja wypowiedź może nieco zabrzmieć jak hejt ( istotnie, deus poleciał sobie w kulki, zamknął serwer bez słowa, niefajnie...) Mam nadzieję, że w Twoim wypadku będzie inaczej. Proszę, odpisuj na pm związane z problemami w grze, nie bądź jak deus :)

 

Pozdrawiam,

ZSRR

 

edit: serwer i forum masz pewnie ze starymi logami, może uda się wykopać moje stare konto na forum? :) nick albo ZSRR albo Thorus albo Thorus coś tam, trochę latek minęło. Bez parcia :)

Edytowane przez ZSRR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gram na tej ugamelli od samego początku jej istnienia. Aktualnie prowadzę konto na u5. Nie dotuje takich sum jak większość topek (deus dał nieco dupska bo stworzył typowe serwery pay to play i te promocje, które trwały latami... ale nieważne), jedynie jakieś 5 dyszek co by były astaty na zniesienie prowizji w banku i geolog. Jeśli dojdzie do resetu uni3 zakończę przygodę z tą gierką bo nie po to klepie badania, które robią się już 2 lata żeby teraz zaczynać od nowa. Fuzja starych uni mogła by być jakimś rozwiązaniem na ożywienie sytuacji. Chociaż na niewiadomo jak wielki ruch drogi Adminie raczej nie masz co liczyć bo już dawno temu zostało to źle rozegrane. Nawet gracze z top 10 są idlakami ( ale to nawet dobrze, jest co farmić, bez nich była by lipa:)). Z tego co pamiętam kiedyś było tu całkiem sporo aktywnych graczy więc nowy serwer (bez pay to play) i konkretna reklama, mogłaby zdziałać cuda. 

 

ps.

moja wypowiedź może nieco zabrzmieć jak hejt ( istotnie, deus poleciał sobie w kulki, zamknął serwer bez słowa, niefajnie...) Mam nadzieję, że w Twoim wypadku będzie inaczej. Proszę, odpisuj na pm związane z problemami w grze, nie bądź jak deus :)

 

Pozdrawiam,

ZSRR

 

edit: serwer i forum masz pewnie ze starymi logami, może uda się wykopać moje stare konto na forum? :) nick albo ZSRR albo Thorus albo Thorus coś tam, trochę latek minęło. Bez parcia :)

Widze ze bronicie swoich Uniwersum i szanuje to, biore kazdy glos pod uwage i nie mam zostawic nikogo w tyle.

A co do pw w grze, nie wiem gdzie pisales a mialem kilkadziesiat zawiadomien i mam nadzieje ze nie przeoczylem niczego, a jesli tak to najmocniej przepraszam i prosze ponowic wiadomosc jesli jest jeszcze taka potrzeba

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: serwer i forum masz pewnie ze starymi logami, może uda się wykopać moje stare konto na forum? :) nick albo ZSRR albo Thorus albo Thorus coś tam, trochę latek minęło. Bez parcia :)

http://forum.ogam.online/user/574-thorus/ 2009rok

http://forum.ogam.online/user/2464-thorusex/ 2011rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze bronicie swoich Uniwersum i szanuje to, biore kazdy glos pod uwage i nie mam zostawic nikogo w tyle.

A co do pw w grze, nie wiem gdzie pisales a mialem kilkadziesiat zawiadomien i mam nadzieje ze nie przeoczylem niczego, a jesli tak to najmocniej przepraszam i prosze ponowic wiadomosc jesli jest jeszcze taka potrzeba

 

Pozdrawiam

 

Nie nie, niedporecyzowałem tego. Do Ciebie nie pisałem jeszcze pw w grze. Za czasów panowania deusa byłem systematycznie zlewany co nie ukrywam, trochę mnie bolało ;P

 

ThorusEX było moje, ale to nadal nie to o które mi chodziło, tamto miało historie :) Jest szansa, że w międzyczasie cała gra była down ze względu na bugi i nieopatrzenia (szczególnie bug z handlarzem, na którym szło nabić bajońskie sumy pkt i chyba to zniszczyło pierwsze wydanie serwera), a później wszystko ruszyło na nowo. Także nie było tematu. Dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się przejmować truponiwersumsami. Nowe uni z jakimiś urozmaiceniami by się przydało. Co jakiś czas były robione klony i zmiany w już trwającej grze. Jakby każde kolejne uni miało jakieś dodatkowe opcje bądź brak aktualnych typu handlarz, demontownia to sens byłby większy. Resetuj wszystko, zostaw co najwyżej 10tkę i uniwersa rozróżnij inaczej jak samym numerkiem i osobną bazą kont.

To opcja najlepsza.

Wyeliminuje ukryte konta, wypasione wałkami jakie tu miały miejsce. Lotto przede wszystkim.

Komu zależy na grze, to zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetowanie starych uni nie będzie uczciwe wobec starych graczy. Ja gram 8 lat, dlaczego to wszystko ma się zaprzepaścić?

 

Proponuję połączenie wszystkich uni z wyjątkiem 10, a po połączeniu przeprowadzenia kasowania nieużywanych kont

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To opcja najlepsza.

Wyeliminuje ukryte konta, wypasione wałkami jakie tu miały miejsce. Lotto przede wszystkim.

Komu zależy na grze, to zostanie.

Troll się znalazł...

Mi zależy, na moim koncie, które prowadzę od lat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Usunąć nieaktywne konta. Wyznaczyć czas na zalogowanie, jeśli takowe nie nastąpi - usunąć konto (miesiąc chyba wystarczy).

2. Nie kasować na razie żadnych uni, po likwidacji nieaktywnych kont okaże się jak naprawdę wyglądają statystyki, wtedy można pomyśleć co dalej.

3. Nowe uni dla tych, którzy chcą zaczynać od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Usunąć nieaktywne konta. Wyznaczyć czas na zalogowanie, jeśli takowe nie nastąpi - usunąć konto (miesiąc chyba wystarczy).

2. Nie kasować na razie żadnych uni, po likwidacji nieaktywnych kont okaże się jak naprawdę wyglądają statystyki, wtedy można pomyśleć co dalej.

3. Nowe uni dla tych, którzy chcą zaczynać od nowa.

No dobra, a co z farmingami na idlakach? Oni zawsze byli, są, i będę znaczącym źródłem zarobku dla wielu graczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś kto ma trzy konta? Można połączyć wszystkie uni i zostawić dwa, tak aby ludzie mający dwa konto (częstszy przypadek) nie byli pokrzywdzeni. Albo jak ktoś ma kilka kont to robić kumulacje, jedno konto traci ale dostaje coś w zamian. Można by też nowsze universa robić szybsze, dzięki czemu szybko by 'doganiały' poziomem rozwoju stare uni i np. po roku czasu łączyć stare uni + te jednoroczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za utrzymywaniem starych serwerów, ale tylko wtedy, gdy gracze na nich będą wydawać tyle, aby był jakikolwiek zysk z tych serwerów. Każde konto jest własnością administratora i kupowanie waluty w grze na te konta, jest jak wspieranie twórcy, który udostępnia "rozrywkę", a nie jak wykupienie praw do konta. Administrator może ogłosić zamknięcie serwerów z odpowiednim wyprzedzeniem i będzie to zgodne z warunkami, jakie zawarły obie strony. Rozumiem, że każdy luźno traktuje regulamin i może nawet go nie czyta, a bynajmniej nie interpretuje. Nie zamierzam nikogo ścigać i wypominać każdy punkt zasad, dlatego, w celu znalezienia złotego środka, zastanówmy się nad propozycjami poniżej. Ja sam jestem za opcją 1.

Propozycja 1

  • Połączenie poprzednich uniwersów w jedno lub dwa i ich pozostawienie.
  • Stworzenie nowego uniwersum.

    Opis:

  • Nowe uniwersum - każdy chyba na nie czeka?
  • Jeżeli ktoś ma dwa konta to zostawić jedno wybrane przez siebie, a następnie punkty z reszty kont przeliczyć na surowce i oddać do banku (1 pkt. = 1000 deuteru)
  • Może się komuś nie podobać, że na jednym koncie ma rekord technologii, a na drugim budynków, więc można połączyć na zasadzie, że na wybranym przez nas koncie dodajemy nadwyżkę poziomów z innego konta (odejmując przy tym różnicę w surowcach, która nie pójdzie do banku), w ten sposób gracz zachowuje swój poświęcony czas na budowanie/badanie.

Propozycja 2

  • Reset jednego serwera lub dwóch.
  • Zresetowany serwer działa będzie jako nowy

    Opis:

  • Może za cel pójdzie uniwersum 10?
  • Dobra opcja, bo nie dokładamy kolejnego serwera. No i serwery będą odświeżone odświeżony.
  • Problem - reset doprowadzi do utraty kont, odstrasza graczy.

Propozycja 3

  • Nowe uniwersum, bez resetów.

    Opis:

  • Nowe uniwersum, oby nie pay to win, z dostosowanym sklepem, handlarzami, demontownią, prędkością itd.
  • Zaletą jest to, że weterani nie stracą swoich kont.
  • Problem ze starymi uniwersami. Czy będzie stać administratora na utrzymanie serwisu? Może jednak warto utrzymywać świeżość projektu i skusić się ku resetom/fuzji serwerów?

Propozycja 4

  • Kasacja wszystkich uniwersów
  • Stworzenie nowego uniwersum - każdy ma świeży start

    Opis:

  • Słaba opcja, bo wielu graczy ceni swój czas oddany tej grze.
  • Ktoś znajdzie jakieś zalety?

Koniec propozycji.
 
Propozycje skleiłem w oparciu o wasze posty i moje doświadczenia związane z OGam. Poniżej podsumowanie wątku, na którym się opierałem, tworząc ten post.
 
Wasze myśli odnośnie resetów czy kasacji poprzednich uniwersów:

  • odstraszenie weteranów i nowych graczy
  • strata poświęconego czasu na rozwój kont
  • reset tylko, gdy zgodzi się 100% graczy na danym uniwersum (to jest niemożliwe, chyba nie muszę pisać dlaczego?)

Co proponujecie:

  • nowe uniwersum bez resetów
  • reset jednego serwera i w ten sposób stworzenie nowego
  • reset Uni 10 i jednego z pozostałych
  • połączenie kilku uniwersów i dodatkowo stworzenie nowego uniwersum
  • usunięcie nieaktywnych kont

Kasowanie kont nie wydaje mi się dobre, chyba że brakuje miejsc do kolonizacji. W innym wypadku takie konta są "farmą" i powinny zostać.
 
 

Po co się przejmować truponiwersumsami. Nowe uni z jakimiś urozmaiceniami by się przydało. Co jakiś czas były robione klony i zmiany w już trwającej grze. Jakby każde kolejne uni miało jakieś dodatkowe opcje bądź brak aktualnych typu handlarz, demontownia to sens byłby większy. Resetuj wszystko, zostaw co najwyżej 10tkę i uniwersa rozróżnij inaczej jak samym numerkiem i osobną bazą kont.


W części się zgadzam. Uniwersa powinny być zróżnicowane, a nie tylko powielane. Ewentualnie zrobić tylko dwa uniwersa o konkretnych parametrach oraz zmianach i odświeżać je co dwa lata lub dłuższy czas. Tzn. mamy dwa szybkie uniwersa i one żyją w określonym cyklu. Kolejne dwa uniwersa są przykładowo wolniejsze. Każdy duet uniwersów ma jeszcze dostosowane inne parametry . Samo nazywanie uniwersów byłoby ciekawsze, np. można wcisnąć uniwersum sponsorowane i w nazwie umieścić jakąś markę (uniwersum Sprite  :troll: ) lub, pisząc poważnie, nazwać Andromeda, Orion itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wywaliłbym wszystkie uniwersa i stworzył nowe. Uważam, że lepiej się odciąć od gościa z przeszłości, ale to twoja wola. Lament trwał lata, że tatuś marcinek olewa graczy. Po co on im był potrzebny jak w grze się nic nie zmieniało a oni dalej grali. Proponuję Ci politykę stawiającą na większa ilość interakcji graczy między sobą. Wyrzuć handlarza całkowicie, niech kwitnie handel i poszukiwanie konkretnych surowców jakie potrzebujemy do rabunku a nie jak teraz mamy jeden surowiec w trzech postaciach. Znieś chore ograniczenia na flood falangi, ataki na graczy słabszych stosunkiem sumy flota+obrona, zlikwidowanie banku to również wyższy poziom magazynów+bunkrów bądź surowców i flot transportowych. W mojej opinii ku zaskoczeniu wielu - demontownia wcale nie jest taka zła w porównaniu z bankiem i handlarzem. Przyjemną opcją byłaby możliwość masowego kasowania planet, przy wczesnym etapie rozgrywki, proponuję checkboxy i potem potwierdzenie z hasłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.