Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł: minimalny czas budowy statku.

 

Minimalny czas budowy statku wyniósłby 1ms. Daje to maksymalną ilość zbudowanych statków dziennie na jednej planecie w wysokości 86 400 000. Przy jednoczesnej produkcji na 20 planetach osiągamy dzienną wydajność

1 728 000 000.

 

Potencjalne efekty zmiany:

- uniemożliwienie natychmiastowego powstania ogromnej floty

- wzrost aktywności na uniwersum -> gracze pilnują stoczni / inni polują na stoczniowców (bez skojarzeń), w punktach będzie widać regularny wzrost, co pozwoli stwierdzić że ktoś właśnie się szykuje do walki. Pozwoli to zapolować na budujących, a z racji że ograniczenia w budowie obrony nie będą istnieć (albo i będą - do ustalenia), to rośnie zagrożenie podstawki, co znowu uatrakcyjni rozgrywkę

- brak niespodzianek w postaci nagle zbudowanej floty top1 od mało znanego gracza (flota się będzie budować godziny/dni)

- ograniczenie nie będzie boleśnie widoczne - na nowym uni nie będzie miało ono znaczenia ze względu na niskie możliwości surowcowe budowy floty, po dłuższym okresie rozwoju również nie będzie takiej potrzeby, jeżeli ktoś będzie się rozwijać regularnie. A jeżeli by ograniczyć bank -> http://forum.ogam.online/topic/21521-bank/

- większa ilość latających flot -> przy 20 pracujących stoczniach trzeba kiedyś scalić 20 flot w jedną, co da kolejne pole do popisu dla atakujących i obrońców

 

 

Dodatkowe możliwości:

- stocznię można przyspieszyć 10x za określoną ilość astatów, co zwiększy wpływy na serwer w przypadku likwidacji pakietów surowcowych -> http://forum.ogam.online/topic/21522-astaty/

- badanie sojuszowe przyspieszające stocznię -> http://forum.ogam.online/topic/21508-sojusz-proponowane-zmiany/

Edytowane przez spieriz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alwego, zgadza się - jeśli dobrze pamiętam, to już po 3 dniach się osiąga taki poziom.

Tylko że w początkowej fazie nie mamy potrzeby budowy natychmiastowo 1 mld OW, bo nas na to nawet nie stać, więc ograniczenie nie będzie uciążliwe :) a wymusi regularny rozwój, a jeśli ktoś nie będzie chciał, to będzie narażony na atak na stocznię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie coś jeszcze jakby te 86 mln *21 planet komuś było mało

 

Do budowy floty można by wykorzystać moon. I wyjścia były by dwa

Na dzień dobry np. 10 poziom nanitów (do budowy LM wystarczy, cięższe statki można budować na planecie w kwocie ponad 1,7 mld dziennie) bez możliwości rozbudowy nanitów. W konsekwencji stacja księżycowa również budowała by się szybciej (konkretnie 1000x szybciej), ale można to zniwelować zwiększajac cenę stacji, lub zmieniając ilość dawanych pól o jeden (więc trzeba będzie stawiać więcej stacji)

 

Ewentualnie można po prostu pozwolić na budowę nanitów na moonach, drastycznie zwiększając cenę stacji księżycowej oraz zmieniając ilość dawanych pól, tak aby ten np. 20 poziom kosztował na tyle dużo, że nikt nie będzie chciał go budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wielu flotowców się będzie cieszyło, ponieważ już się nie natną na flotę niespodziankę.

Jednak wiele osób w ten sposób mogło dobić się do działu ST, chomikowali surowce ( bądź je kupowali) i starali się zrobić podstawkę.

 

Jeżeli chcemy ograniczyć bank, ja bym nie tworzył takich zabezpieczeń.

Flotowcy (wyjadacze) i tak będą się cieszyć z ograniczeń banku - w końcu małe stada z surowcami będą latały cały czas.

 

 

Pamiętajmy, że zmiany robimy dla wszystkich.

Nie wprowadzajmy zmian, które nam ułatwią ataki na graczy :) zostawmy tą nutkę niepewności w postaci ryzyka pojawienia się dużej floty ( bo akurat gracz miał dużo surowców na któtkim FSie i udało mi się dobudować flotę kontrującą).

 

Ja bym jednak nie zmieniał szybkiej budowy - zmiana banku rozwiązuje problem, tak mi się wydaje ( oczywiście w momencie braku możliwości kupienia surowców :troll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pozostawiłem w alternatywie opcję jako podstawka z obrony jako do dyskusji :)

podstawki z floty również się zdarzały, jednak dużo rzadziej, ze względu na różnorodność statków potrzebnych do budowy.

a gdyby zamiast ilościowo, ograniczyć czasowo? np każda stocznia X statków na godzinę/dzień? tylko wtedy ciężej byłoby ustalić kryterium jakim się kierować.

kwestia do dyskusji, może ktoś jeszcze chce się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie no bez przesady, znów idzie to w stronę ograniczeń, za moment dojdzie do sytuacji gdzie wszystko zostanie ograniczone w porównaniu do tego co było tutaj wcześniej.

Teraz znów robicie coś TYLKO dla flotówców uderzając jednocześnie w ekowców. 

 

"Tutaj wielu flotowców się będzie cieszyło, ponieważ już się nie natną na flotę niespodziankę.

Jednak wiele osób w ten sposób mogło dobić się do działu ST, chomikowali surowce ( bądź je kupowali) i starali się zrobić podstawkę."

 

 

Idealnie ujęte, dodałbym, że to ucieszyłoby TYLKO ich! 

Tymczasem to właśnie możliwość zrobienia podstawki, czy utarcia nosa aktywnej topce robi ten serwer m.in. tak ciekawy do gry i inny niż wszystkie.

 

Zmiana spowoduje tylko ułatwienie ataków na słabszych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[wymoderowano]

Heee blokada stoczni w chwili ataku kolejny poryty pomysł dla kolegow ze starej gwardii

Dajcie im jeszcze tone astatów i wywrotke trytu na zachęte co by sie chopaki lepiej wybili.

Co wy na to zeby moona posiadali tylko gracze z top 10 ?? Tez fajny pomysł

 

 

Dagger157

Ostrzeżenie za słownictwo. Proszę uważać na to, co się pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie jest to utrudnienie dla flotowców, bo nie mogą np. nagle postawić całej floty, zrobić podstawki, puścić kontry ani nic takiego. ekowcowi to zbyt dużej różnicy nie robi.

a skoro chcesz kogoś zaskoczyć przy ataku coś budując, to już nie jesteś ekowcem : )

 

nie, obrona się nie liczy, bo nie buduje się bunkra przeciwko farmiącym UT'kom, którymi się lata na ekowców. Wiem, że znowu chciałeś mnie oskarżyć o stronniczość, ale znowu - nie tym razem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha taaa jasne, naciągnąłeś to na maxa jak tylko mogłeś. Flotowcy nie robią podstawki bo flotę budują praktycznie na bieżąco (chyba, że nie ma już sensu na danym etapie gry). To ekowcy częściej pomyślą o podstawce jak ktoś ich zaczyna męczyć, albo eko mają już tak wyśrubowane, że jedyne co pozostaje to pomyśleć o flocie albo jakichś sporadycznych atakach czy... no właśnie, złapanie kogoś z flotą na ataku.

 

Jak dla mnie to tak jak jest jest dobrze, to jest w końcu speed uni. Lepiej szukać nowych rozwiązań a nie OGRANICZAĆ stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pod co ma robić tą podstawkę? pod 100k UT i 100kk OW? ;D

bo tyle trzeba aby większość sfarmić, a jak ktoś ma bunkier i trzeba więcej statków posłać, to się ich nie wysyła bo się nie opłaca ;)

powiedz mi, kiedy jako gracz eko zrobiłeś podstawkę pod flotę większą niż standardową do farmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że robiłem, zauważ, że to jest speed ogame, nie normalne ogame, tutaj flota do robienia ekspedycji jest dość spora i nawet przy dobrym bunkrze opłaca się polecieć na te 900 mln szperaczy - a mało będzie tego typu flot jak będzie sporo aktywnych graczy??. Nie mówiąc już o tym, że np. chcę porozwalać księżyce (np. nieaktywnym graczom) by zaliczyć zadania i te GS którymi to robię też świetnie działają jako przynęta.

 

Kolejna sprawa, nawet skasowanie 100 kk OW które lecą na Ciebie by przyfarmić, też daje jakiś zastrzyk surowców.

Edytowane przez Robin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.