Skocz do zawartości

Tryt - ankiety.


Gość I_Will_Never_Forget

Ankiety - Tryt  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcesz zniesienia ograniczeń używania trytu w badaniach?

  2. 2. Czy cena kolejnych skróceń badań ma być stała czy wzrastać z kolejnym skróceniem badania?

    • Stała cena skracań
    • Cena ma wzrastać


Rekomendowane odpowiedzi

Gość I_Will_Never_Forget

Jak widzicie nasz admin nie wyrobił się z zapowiadanymi terminami.

Chciałbym zrobić dwie ankiety, może to coś ruszy i ułatwi deusowi podjęcie kolejnych działań.

Proszę o konstruktywne wypowiedzi, spam będzie kasowany. W temacie rozmawiamy jedynie o ankietach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, ponieważ tryt w chwili obecnej się marnuje, ludzie maja go za dużo, sprzedać się nie da bo nikt nie chce kupić, bo po co, skoro i tak go nie użyje. Dodatkowo SGO blokują niskie ceny.

2. Cena ma rosnąć, ponieważ gdy będzie stała, to gracze z wysokimi lvl PTE będą mogli zbyt szybko wszystko skrócić i będzie za łatwo. Myślę że następne skrócenie powinno kosztować o 25-50% więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Tak gdyż jak zauważył mój przedmówca tryt sie marnuje administratorzy nie akceptują niektórych transakcji twierdząc ze jest to za niska cena. To jak mamy się go pozbyć?

2 Cena ma rosnąć ale tylko do jednego badania powiedzmy mam badanie trwające 30 dni skracam go sobie o 10 dni za 150.000 trytu a kolejne 10 dni będzie kosztowało powiedzmy juz 300.000 trytu itd. gdy badanie się skończy ceny trytu wracają i odnowa 150.000 trytu 10 dni, kolejna 10 dni tego badania odpowiednio więcej, badanie się kończy wszystko wraca czyli 10 dni 150.000 trytu itd.

Edytowane przez gregorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponowal wprowadzenie opci kradzenie trytu tak jak surowiec,ale nie polowe,a 10%.Do tego dodalbym statek,ktory zabiera tryt na fssy.Bylby dosc drogi i mialby ograniczona pojemnosc.Zmusiloby to tych co tylko za trytem lataja do posiadania wielu takich statkow.

I przynajmniej skonczyli by wymyslac nowe zastosowania trytu a zajeli by sie utrzymaniem tego stanu trytu co maja.A i flot by powstalo,bo kradzenie trytu to fajna sprawa a wyslanie go na fsa nie byloby tanie.

Mysle,ze pojawienie sie takiej opci i wraz z nia statku do wozenia trytu spowoduje gigantyczny rozwoj flot na swiatach.

Cena takiego statku,przynajmniej tyle co x10 co za gwiazde

 

I_W_N_F

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy wyżej nie mam nic do dodania. Pozostaje jeszcze sprawa pakietów badan wykupionych za astaty. Po uwolnieniu limitów winna być dostępna opcja anulowania wykupionych pakietów lub pozostawienie ich. Jesli ktos decyduje się na anulowanie traci 50% astat pozostala czesc trafia do puli. To co przepadlo można by wykorzystać do jednorazowej zabawy po postaci jakiegoś losowania...

Edytowane przez MrWhite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za wielokrotnym skracaniem badań

 

Cena jednak powinna być stała, każdy pakiet 10 dni powinien kosztować 150k. Stopniowy wzrost cen o 20-30% uważam za zbyt duży i mocno ograniczy możliwości korzystania z nowinki (uważam, że ludziom będzie szkoda surowców na to i tak naprawdę zmiana w gospodarce trytem będzie czysto kosmetyczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryt ma wspomagać badania, a nie być głównym czynnikiem wpływającym na czas ich trwania.

Obecna sytuacja wynika właśnie ze zbyt niskich cen (dla posiadaczy wysokich PTE).

Na niższych poziomach działa to dobrze, ale kiedy badania zaczynają trwać miesiące tryt zaczyna się odkładać w takich ilościach, że nie idzie go zużyć.

Jeśli usuniemy ograniczenie 10 dni to niezależnie od ceny będzie warto skracać. Co z tego, że będzie to kosztować 1kk czy 5kk - po to ten tryt jest.

 

Poza tym ze stałą ceną wszelkie dotychczasowe rekordy szlag trafi, także ja bym dał cenę +50% co każde skrócenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alwego, ale jest problem tego typu ze niektórzy mają już po 2kk trytu , co umożliwi im skrócenie o 130 dni, a 150k zbierają w tydzień. Wiec będzie za łatwo.

 

Zgadza się, ale co ludzie mieli by tak skracać? PTE jedynie, a i w to wątpie - większe zyski by były ze sprzedaży trytu, jak ze skrócenia i szybszych profitów wyższego poziomu. W przypadku innych badań to owszem - nabilibyśmy sobie punkcik więcej, a w przypadku technologii bojowych, również uważam, że korzystniej by było dostawić floty, jak za te surowce skracać badania.

Osobiście nie jestem przekonany do tego, by cały tryt wydać na skrócenie badań, raczej oczekuję rynku zbytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Ja bym posunął się o krok dalej i nawet zniósł ograniczenia np. przy powiększaniu moonów. I tam zwiększył o 50% kolejne użycie trytu.

Jak kogoś stać to niech sobie powiększy kulke do 9,9k. Będzie kilkanaście takich kulek, gracze będą mieli co ściągać do zadań, część słabszych graczy może ochroni tym flote bo nie stracą kulki 1 dnia gdy postawią flotę. Sam bym kupil wtedy tryt na powiekszenie kulek, bo sa one chyba cenniejsze niz skrócenie komputerowej czy plazmowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IWNF, zapominasz o jednej rzeczy - moony trzeba też zdejmować :) a jak ktoś sobie za parę groszy (bo kupno trytu na powiekszenie takiego moona w porównaniu do ilości GŚ potrzebnych do tego to grosze) zrobi takiego moona, to nikt go nie zdejmie. Jeśli chodzi o moony, to jestem na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

IWNF, zapominasz o jednej rzeczy - moony trzeba też zdejmować :) a jak ktoś sobie za parę groszy (bo kupno trytu na powiekszenie takiego moona w porównaniu do ilości GŚ potrzebnych do tego to grosze) zrobi takiego moona, to nikt go nie zdejmie. Jeśli chodzi o moony, to jestem na nie.

Ja to doskonale wiem :)

 

Teraz koszty takiego powiększenia moona: Każde powiększenie będzie o 50% droższe. Zaczynając od 3000 średnicy i powiększając co 1.000 średnicy(koszt początkowy 100.000 trytu) potrzeba będzie ponad 3,211,000 trytu! by powiększyć jednego moona do 9,9k. Stać kogoś na to? Jeśli przez miesiąc uda Ci się powiększyć jeden księżyc co będzie sukces ;)

 

 

Przy takich kosztach tryt byłby towarem porządanym i kupowanym bardzo chętnie bo każdy chciałby powiększyć moona a ceny jak widzisz są ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

nie zaczynasz od średnicy 3000, tylko od średnicy 8000, bo na to pozwala pakiet 500km. więc wyjdzie mniej niż 1kk trytu za moona 9.9.

moon 5k jest bardzo tani, 6,5k tez spokojnie da rade zrobic

Wystarczyłoby dodać ograniczenie by nie można było powiększać moonow powyżej 7k średnicy. Wtedy koszt powiększenia moona do max byłby minimum 500k trytu, oraz pozwolić powiększać moony od 3k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jakos tak

z mona 3 na 4 - 75 k trytu

             4 na 5 - 150 k trytu

             5 na 6 - 300 k trytu

             6 na 7 - 450 k trytu

             7 na 8 - 600 k trytu

             8 na 9 - 800 k trytu

             9 na 9,9 - 1 kk trytu

i obojętnie jaki mon powiększasz to koszt jest taki "albo jakos tak z matmy słaby jestem :P "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spieriz, jest taka sytuacja, że max moony same z siebie nie są zbyt opłacalne. Koszt jego zniszczenia może być spory ale proporcjonalnie do kosztów jego stworzenia wychodzi ~40% taniej.

Podczas gdy moon 8k kosztuje 300 bln metki, a zniszczenie go 500 bln, więc tutaj w ogóle nie jest taniej, a ponad 50% drożej go zniszczyć.

 

Także zwiększanie moonów bez limitów sprawi, że większe moony będą równie opłacalne co te mniejsze i zwiększy ich popularność ale ogólnie nic się nie zmieni w ich niszczeniu.

Nie można powiedzieć, że będzie łatwiej je niszczyć, ponieważ teraz ich nie ma w ogóle jak niszczyć z powodu ich braku/małej ilości.

Opłacalność tworzenia i niszczenia zostanie zachowana, a korzyści to przyniesie następujące - zadania łatwiej zrobić, samo istnienie wielkich moonów będzie miało większy sens (chociaż nie rozumiem czemu teraz ich tak mało), tryt będzie schodzić z giełdy i posiadanie większego PTE będzie bardziej atrakcyjne dla flociarzy (co by sami sobie zbierali na powiększanie moonów).

 

@EDIT

Nie ma też strachu, że ktoś za free zrobi 3k i powiększy sobie do np. 5k, bo to będzie kompletnie nieopłacalne :P

Chociaż na upartego można... xP

 

@EDIT2

Oczywiście powiększanie moona z 9k na 9,9k za nędzne 100k powinno być zablokowane, bo to już serio śmieszna cena.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

spieriz na u8 właśnie pokazaliście w ST, że zdejmowanie sporych moonow to teraz nic ciężkiego. Wystarczy zmobilizować kilka osób i obrońca jest bez szans na ochronienie się, nawet mając ogromną flotę. Teraz jeszcze bardziej przekonałem się, że jak ktoś umocni te 2-3 moony trytem to nic złego się nie stanie ;) Może powróci równowaga bo nieliczni mają moony powyżej 9k, a ściągnięcie tych mniejszych to nie problem jak widać ;)

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moonami jest dobrze tak jak teraz jest daje to fajny balans, powiększenie moona do 6k to nie problem tak samo jak zdjęcie go, schody zaczynają się później a przecież nikt nie będzie podejmował 30-60 % ryzyka dla floty wartej 3 x tyle co wysłane  GS z misja niszcz.  Do tego nie ma opóźniania misji niszcz i dochodzi jeszcze ryzyko podstawki.

Wprowadźmy najpierw badania za tryt i zobaczymy jaki to będzie miało wpływ na jego ceny i ilość w obiegu. Wprowadzanie kolejnych zmian jednocześnie nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IWNF, sory, ale mylisz zdjęcie dużej floty ze zdjęciem dużego moona. Nie da się zrobić ACS'a na misję niszcz.

Na u8, 97% moonów to moony 3k. Z większych moonów zostały zdjęte tylko dwa - mój 6.5k za pomocą 20kk GŚ które zostały zniszczone podczas niszczenia, oraz moon yurakiego 5.8k, i tam GŚ też padły.

Moony są dobre jakie są teraz, jestem przeciwny ich zmianie.

Zgadzam sie z MrWhite, najpierw wprowadźmy badania, żeby coś było na teraz, a później się pomyśli nad resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Proszę o konstruktywne wypowiedzi, spam będzie kasowany. W temacie rozmawiamy jedynie o ankietach."

 

"Ja bym posunął się o krok dalej i nawet zniósł ograniczenia np. przy powiększaniu moonów."

 

"właśnie pokazaliście w ST, że zdejmowanie sporych moonow to teraz nic ciężkiego. Wystarczy zmobilizować kilka osób i obrońca jest bez szans na ochronienie się, nawet mając ogromną flotę"

 

"Teraz koszty takiego powiększenia moona: Każde powiększenie będzie o 50% droższe"

 

 

Miała być rozmowa tylko na temat ankiet. Trochę nieładnie czegoś oczekiwać i potem dawać zły przykład.

 

 

Oczywiście rekordem będzie danie mi ostrzeżenia za ten post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


"Proszę o konstruktywne wypowiedzi, spam będzie kasowany. W temacie rozmawiamy jedynie o ankietach."



"Ja bym posunął się o krok dalej i nawet zniósł ograniczenia np. przy powiększaniu moonów."



"właśnie pokazaliście w ST, że zdejmowanie sporych moonow to teraz nic ciężkiego. Wystarczy zmobilizować kilka osób i obrońca jest bez szans na ochronienie się, nawet mając ogromną flotę"



"Teraz koszty takiego powiększenia moona: Każde powiększenie będzie o 50% droższe"





Miała być rozmowa tylko na temat ankiet. Trochę nieładnie czegoś oczekiwać i potem dawać zły przykład.





Oczywiście rekordem będzie danie mi ostrzeżenia za ten post.

do tego dodalbym wypowiedzi tego pana na sb,dotyczace kupowania astatow i budowania za nie floty.Sa niezachecajace do kupna astat i sugerujace,ze trzeba tepic takie floty,czyste zyski dla graczy itp.

Ten pan sie nie nadaje do funkci ktoras jakims cudem uzyskal.

Dodac nalezy spiracone wstawki wideo,ktrore niby maja byc logo ogam.

Pan sie dorwal do programow do edyci video /freware/ i mu sie sni czerwony dywan po oskara

 

Fakt jest faktem,ze mnie zjechl jak psa za pisanie nie na temt niby,co pisalem o trycie a sam sobie folwark utworzyl z tego tematu,bo mu niby wolno? Bo ma funkcie jakoms?Bo jego temat?

Tez dziekuje za kolejne ostrzezenie,bo wypowiedz nie na temat ankiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Panie dzida jad wypływa z pana wszystkich otworów, skąd ta nienawiść ;)

Do funkcji nadaje się bardziej niż Pan, przynajmniej ze względu na opanowanie i sposób zachowania kultury.

Jeśli uważa Pan, że pełniłby tę funkcje lepiej proszę o złożenie podania do administracji, z pewnością zostanie rozpatrzone.

Wszystkim niestety nie dogodzę. Administrator wie o Pańskich skargach i zachowaniach. A jak widać dalej jestem na stanowisku.

 

Przypominam o pkt regulaminy który akceptował Pan zakładając tu konto( o ile go Pan czytał)

 

§III. Kultura
3.1. Odnoś się z szacunkiem do innych, nie obrażaj ich(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pan dal ostrzezenie za niestosowne zachowanie w ilosci 3pkt ostrzezen.A sobie ile pan dal za wielokrotny spam w temacie?Upominal pan wielokrotnie,ze bedzie karal,po czym sam pan zaspamowal caly temat.

 

Prosze o odpowiedz

 

 

//za spam nie dostał nikt ostrzeżenia, ponieważ rozmowa mimo, że odbiega od głównego wątku, to przebiega ciekawie, konstruktywnie oraz może mieć znaczenie w życiu gry.

Pan natomiast nie zachowuje kultury na forum, a to jest u nas bardzo niemile widziane za co dostał pan ostrzeżenia od I_Will_Never_Forget.

Edytowane przez deusx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.