Skocz do zawartości

Błąd pola planet


Gość dzida

Rekomendowane odpowiedzi

dzida, to, co ty robisz to bez obrazy, ale czyste żebractwo.

 

Nie będę dalej tego komentował, co zostanie zrobione powiedziałem już wcześniej.

 

zebracto?

 

Podałes sam wielkości planet obowiązujące na u8 inne niż na pozostałych unii.

Okazało się, że są takie jak na starych

 

Gdzie były pola z 13 pozycji +50 od pozostałych uni? Zapomniałeś skrupt wstawic. Teraz w ramach obrony atakujesz i za żebraka mnie bierzesz

 

no masz plusa chopie tylko mi dodaj te 50 pola do planet

 

 

 

 

UP

 

a dwa dni po starcie na 13 było max 220 pola

Edytowane przez dzida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś kolonizował te z zimniejszych pozycji i mimo, że były za małe je zachował to po prostu popełnił śmieszny błąd.

Trzeba sobie planować rozwój i jak się stwierdziło, że mi starczy 150 pól to fakt, że w rzeczywistości powinno się tam kolonizować większe planety niewiele zmienia. Sam postanowił taką planetę zachować.

 

Problem polega na tym, że poprawnie reagując na coś takiego należało skolonizować planetę cieplejszą i większą no ale wtedy w wyniku błędu uniemożliwiono mi kolonizację zimniejszych planet i tu już jest lipa... Każdy sobie może powiedzieć,że gdyby nie ten błąd kolonizowałby zimniejsze i że jemu należy się ochłodzenie planety. Niewiele chyba można tu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś kolonizował te z zimniejszych pozycji i mimo, że były za małe je zachował to po prostu popełnił śmieszny błąd.

Trzeba sobie planować rozwój i jak się stwierdziło, że mi starczy 150 pól to fakt, że w rzeczywistości powinno się tam kolonizować większe planety niewiele zmienia. Sam postanowił taką planetę zachować.

 

Problem polega na tym, że poprawnie reagując na coś takiego należało skolonizować planetę cieplejszą i większą no ale wtedy w wyniku błędu uniemożliwiono mi kolonizację zimniejszych planet i tu już jest lipa... Każdy sobie może powiedzieć,że gdyby nie ten błąd kolonizowałby zimniejsze i że jemu należy się ochłodzenie planety. Niewiele chyba można tu zrobić.

Według Ciebie jak chcę mieć zimną planetę to powinienem rozwijać tylko planetę matke i czekać na decyzje Administratora co postanowi. Czy przywróci ustawienia takie jak powinny być czy machnie ręką. Twoja logika mnie przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według teori neriela trzebabyło siedziec 3 dni na matce i czekac aż administracja dopatrzy sie błędu i go skoryguje. Po dwóch dniach rozpocząc kolonizację

 

a kto rozpoczął wcześniej i teraz domaGA SIĘ REKOMPENSATY ZA BŁĄD, TO ŻEBRAK W OCZACH ADFMINISTRACJI

 

sory za capsa ale sam się włlączył a mnie nie chce się tekstu przepisywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o fakcie, że nie tylko zmniejszyliśmy, ale też powiększyliśmy te dolne. W takim wypadku każdy, kto dostał mniej w pierwszej kolejności powinien dostać z powrotem to, co mu się wg. opisu należy.

 

Po co dalej kopać dołek bez dna, każdy dostanie dodatkowe pola, jak ma mniej, a Ci, co mają za dużo będą mieli odjęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zapomniałem o fakcie, że nie tylko zmniejszyliśmy, ale też powiększyliśmy te dolne. W takim wypadku każdy, kto dostał mniej w pierwszej kolejności powinien dostać z powrotem to, co mu się wg. opisu należy.

 

nie zapomnij zabrac tym, co dostali za wiele. Tego wymaga sprawiedliwa rywalizacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej logiki jeśli widzę, że na danej pozycji nie ma wystarczająco pól to kolonizuję tą która ma ich dość. Nic nie mówiłem o czekaniu 3 dni.

Cytat potwierdzający:

 

Problem polega na tym, że poprawnie reagując na coś takiego należało skolonizować planetę cieplejszą i większą

Czyta się co ktoś pisze, a nie wymyśla swoją wersję...

Nie wiedząc o błędzie można było stwierdzić, że naturalnie są tam takie małe planety i nie starczy tam miejsca na dłuższą grę. Czysta głupota tam zostawać.

W takiej sytuacji mogło nastąpić u niektórych wymuszenie wyboru cieplejszych planet i tego deus już raczej nie zmieni. Zabudowali tamte planety i czy im dojdzie czy odejdzie pól zostają z większą temperaturą niż mogli sobie znaleźć.

 

@DOWN

Ja spamować nie mam zamiaru, odpowiedź udzielona prywatnie, a Ciebie odsyłam do rodziców, czy gdziekolwiek gdzie nauczysz się komu możesz rozkazywać a komu nie.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel weź zamilcz. Twoje cytaty nakłaniają do przejścia obok błędu w milczeniu:

 

 


Problem polega na tym, że poprawnie reagując na coś takiego należało skolonizować planetę cieplejszą i większą

 

Gracz czytający ze zrozumieniem posty deusa odnośnie zmian w ilości pola planet, reaguje w ten sposób, że łapie co najlepsze z np. 13 pozycji. Na kilkaset prób z których żadna nie przekracza 220 pola (stara wersja) łapie podejrzenia. Wchodzi na forum a tam na sb że mają na poz. 7 ponad 400 pola

 

 

 


Nie wiedząc o błędzie można było stwierdzić, że naturalnie są tam takie małe planety i nie starczy tam miejsca na dłuższą grę. Czysta głupota tam zostawać.

 

Pomyśl zanim coś napiszesz.

Osoby które wiedziały o nowej rozpisce planet nie wiedziały co robic i jak zareaguje administracja. Łapały co w miarę dobre i zimne ale po wprowadzeniu poprawki poczuły się oszukane (np. ja)

 

 a w ogóle nie wiem, w jakim celu tu zabierasz głos. Nie czujesz się poszkodowany a komentujesz i jakieś bzdury wypisujesz typu że jak nie wiedział to sobie mógł iśc w krzaki i cieplejsza skolonizowac. Chciał zimną i tobie nic do tego i komentarze zachowaj dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się chciałem upewnić, czy dobrze rozumiem Deuxsa. jeśli ktoś ma w tej chwili dajmy na to planetę o rozmiarze 414 pól na pozycji 7 gdzie według starej tabelki można było złapać 460-tke, to ma planetę o wielkości 90% maksimum.

Czyli zmienią mu na 90% właściwego limitu, czyli 370*0,9=333 pola?

 

Pytam, bo od początku serwera nic nie robię tylko latam po max planety. I zdobycie maksymalnego rozmiaru na 9 planetach kosztowało mnie 2500 lotów. A drugie tyle przede mną :D Trochę nie fair by było, gdyby im po prostu obciął każdą planetę powyżej 370 do górnego pułapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GalacticWizard, co może być nie fair, skoro nie powinieneś w ogóle mieć takich planet?

Nie rozumiesz. Ja nie mam innych planet, niż 370, wystartowałem dopiero po naprawieniu błędu. Ale nie fair moim zdaniem by było, gdyby nagle wszyscy podostawali 370-tki bez żadnego wysiłku, na zasadzie większe planety obcinamy do 370, podczas gdy ja żeby zdobyć 9 370-tek musiałem odbyć 2500 kolonizacji. Dlatego uczciwe byłoby, że gdy ktoś ma planetę o wielkości 90% starego limitu, to dostaje planetę o wielkości 90% z nowego limitu na danej pozycji, tak jak napisałem wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No admin trochę zawalił. Jak już serwer wystartował ze starą konfiguracją, to jedynym rozsądnym wyjściem było zostawić już tą konfigurację i natychmiast powiadomić graczy przez wiadomość administratorską w grze, że limity wielkości planet są inne. Teraz jak już zmienił konfigurację to niestety mleko się wylało i jedynym rozsądnym wyjściem jest chyba tak jak napisałem, procentowe obniżenie wielkości planet ale tylko tych, które wystają ponad górny limit, w sposób jaki napisałem, czyli jak ktoś miał planetę o wielkości 414 pól na pozycji 7 , co stanowi 90% z możliwego do złapania 460, to obcinamy ją do 90% z 370, czyli 333. Inaczej poszkodowani będą ludzie, którzy wykonali tysiące lotów, by zdobyć planety o maksymalnym rozmiarze (zdobycie dziewięciu kosztowało mnie 2500 lotów), dlatego ciężko byłoby mi uznać za sprawiedliwe, po prostu obcięcie panety do górnego limitu czyli 370, bo nagle 90% planet w uniwersum to będą planety max, zdobyte bez żadnego wysiłku, jedynie na skutek błędu administratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jedynym rozsądnym wyjściem jest chyba tak jak napisałem, procentowe obniżenie wielkości planet ale tylko tych, które wystają ponad górny limit, w sposób jaki napisałem, czyli jak ktoś miał planetę o wielkości 414 pól na pozycji 7 , co stanowi 90% z możliwego do złapania 460, to obcinamy ją do 90% z 370, czyli 333.

to samo z dolnym limitem jak ktoś ma za mało... a te w normie mogły by pozostać bez zmian ale o tym wszystkim przekonamy się kiedy już 'skrypt' zadziała. Coraz częściej mam wrażenie że w tym co mówią SGO trzeba szukać drugiego dna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo z dolnym limitem jak ktoś ma za mało... a te w normie mogły by pozostać bez zmian ale o tym wszystkim przekonamy się kiedy już 'skrypt' zadziała. Coraz częściej mam wrażenie że w tym co mówią SGO trzeba szukać drugiego dna...

 

Tak oczywiście, zbyt małe planety należy podnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarius, co znaczy "procent o jaki jest ona za duza/za mała" ? Jeśli masz na myśli nowe limity to wyjdzie coś takiego:

np. max jest 370, a ja mam 407 to jest za duża o 10%, więc o 10% zostanie zmniejszona do 366. (czyli o TEN wyliczony procent jak napisałeś)

Chyba jednak nie o TEN procent powinna być pomniejszona, bo wynik jak widzisz jest bez sensu. Miał ktoś dużo poniżej max wielkości a teraz będzie miał niemal maxa.

 

GW dobrze proponuje proporcjonalnie do maxa zmienić wszędzie gdzie wykracza poza nowy limit z drobną uwagą.

Jeśli ktoś miał 140 z 160 możliwych pól to wylosował nie od 1 do 160 tylko od 100 do 160, także obliczając procent jaki się uzyskało należy wziąć pod uwagę mniejszy o 100 przedział.

 

nowa_wielkość = (posiadane_pola - 100) / (max_pola_stare - 100) * (max_pola_nowe - 100) + 100

 

Przykład dla 15 pozycji i kolonii o wielkości 140:

(140 - 100) / (160 - 100) * (250 - 100) + 100 = 40 / 60 * 150 + 100 = 200

 

Przykład dla 7 pozycji i wielkości 450:

(450 - 100) / (460 - 100) * (370 - 100) + 100 = 350 / 360 * 270 + 100 = 363

 

 

Z tym, że jak jakaś planeta była za mała to prędzej ją ktoś porzucił niż został na niej, więc tu nie koniecznie będzie komu co powiększa.

 

@DOWN

Być może o to chodziło, ale trzeba jasno się wyrażać.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna ilość pól jaka jest w tej chwili dostepna na UNI 8 to 370. Zadanie nr 34 brzmi "Przy pomocy terraformera stwórz planetę posiadającą co najmniej 480 pól (nie dotyczy sztucznego powiększania w sklepie)." i za które mozna dostać 15.000.000.000.000 jednostek deuteru.

Jak wiadomo terraformer dodaje 5 pól z czego jedno zabiera.... prosta matematyka.... aby wykonać to zadanie po tygodniu gry musimy wybudować terraformer na 22 poziom którego koszt w przeliczeniu na deuter wynosi UWAGA!..... 524 287 875 000 jednostek!

 

#Edit 1

Dla ciekawskich kolonizujących na 13 pozycji gdzie maksymalna ilość pól to 270.

Aby wykonać zadanie potrzeba terraformer na 42 poziomie którego koszt w przeliczeniu na deuter wynosi 549 755 813 887 875 000 jednostek :troll:

 

 

I dla matki (300 pól)

Aby wykonać zadanie potrzeba terraformer na 36 poziomie którego koszt w przeliczeniu na deuter wynosi 8 589 934 591 875 000 jednostek

Edytowane przez BeRnI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernl, z matematyką u ciebie krucho widzę - planeta ma mieć 480 pól, czyli liczysz każdy poziom terraformera jako 5, to nieważne, że jedno jest zajęte. Co nie zmienia oczywiście faktu, że sporo ludzi nie musi budować terraformera nawet na poziom 10, a znalezienia obecnie na 7 pozycji czegoś większego niż 350 pól zakrawa na cud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernl, z matematyką u ciebie krucho widzę - planeta ma mieć 480 pól, czyli liczysz każdy poziom terraformera jako 5, to nieważne, że jedno jest zajęte. Co nie zmienia oczywiście faktu, że sporo ludzi nie musi budować terraformera nawet na poziom 10, a znalezienia obecnie na 7 pozycji czegoś większego niż 350 pól zakrawa na cud.

 

Faktycznie... już poprawiam :D

Edytowane przez BeRnI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.