Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiemy "marzenie, życzenie" każdego gracza na ogam.online to jedno uni bez surowców/floty/obrony za astaty. Wiemy też, że serwer na takie uni sam się nie utrzyma dochodzą do tego też koszty obsługi tego serwera przez miłościwie nam panującego Deusxa. Tak więc pomysł jest następujący odnośnie uni8 - aby zostało takim uniwersum ale w zamian tego nałożona byłaby opłata miesięczna za korzystanie z tego serwera. Gracz, który chciałby grać na tym uni byłby zmuszony do wpłaty określonej sumy za którą otrzymywałby na miesiąc określone bonusy - oficerów. Zależnie od wybranego rodzaju konta otrzymywałby odpowiednie bonusy w grze. Kwestia tylko dopasowania ceny i stworzenia kilku rodzajów kont pod tym względem. Ciężko mi jest cokolwiek zaproponować w tej kwestii nie znając faktycznych kosztów utrzymania serwera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pustawo by tam było..

Wątpię aby komuś przeszkadzało to, że ktoś sobie flotke kupi.. pomarudzą pomarudzą, a tydzień później i tak gościa sprzątną.

 

Gdyby tylko stocznie działały "normalnie" zamiast natychmiast budować statki to by pewnie takiego problemu nie było. Nim by ktoś wydał kupione surowce dawno by został zauważony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem żeby nie było banku a astaty mogą być bo nie będzie gdzie trzymać surek a to wielki plus będzie trzeba wydać lub robić FS z surkami :) żeby na coś zarobić by było więcej graczy którzy graja


Ja pamiętam stary ogam czy tam był bank ? mi sie wydaję że nie było :)
A jednak były floty i wysokie Eko :)

//Używaj opcji edytuj,
MiG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem żeby nie było banku a astaty mogą być bo nie będzie gdzie trzymać surek a to wielki plus będzie trzeba wydać lub robić FS z surkami :) żeby na coś zarobić by było więcej graczy którzy graja

 

 

Ja pamiętam stary ogam czy tam był bank ? mi sie wydaję że nie było :)

A jednak były floty i wysokie Eko :)

 

//Używaj opcji edytuj,

MiG

 

Był bank sojuszowy i tam trzymało się sukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pustawo by tam było..

Wątpię aby komuś przeszkadzało to, że ktoś sobie flotke kupi.. pomarudzą pomarudzą, a tydzień później i tak gościa sprzątną.

 

Gdyby tylko stocznie działały "normalnie" zamiast natychmiast budować statki to by pewnie takiego problemu nie było. Nim by ktoś wydał kupione surowce dawno by został zauważony.

 

Odezwał się mędrzec. A powiedz nam Neriel, a jaki speed będzie na u8? Może nam zdradzisz tajemnice? - Chyba widzę... że kolejny raz będziesz pchał autorskie pomysły podpierając się ankietą własnego pomysłu... czyli mało obiektywną?

 

Prawda jest taka, że przez ciebie jest puste uni 7 i nikt tu nie chce grać. Wszyscy grają na u6.

 

Zniknęli wszyscy ci którzy te grę tworzyli, a zostali ci co kasę mają. Z tym że oni wolą na narty polecieć niż bawić się z tobą i deuxsem w kotką i myszkę: Czy był push czy go nie było?

 

Ta gra już pozostała w głowach tylko ludzi starszych i tych którzy nie bardzo mają czas i widzą potrzebę kupowania nowego sprzętu aby sobie w coś pograć. Przyzwyczajeni do gry nie chce im się szukać nowej. Mają jakiś tam znajomych i sobie klepią eko albo czasem flotę - na wypad. Czasem się ktoś trafi nowy to go zaraz usadzicie - a jak ktoś z młodego pokolenia to da sobie spokój i pogra na ps3 lub ps4, całkowicie nie rozumiejąc autorów ogam: "o co im chodziło?"

 

Łatwo dajecie rozrywkę ale na dobrą sprawę nie potraficie utrzymać graczy i tak pojawiają się ciągle nowi którym ciągle trzeba coś tłumaczyć -- a zarobek z tego żaden.

 

Sens biznesu polega na tym aby utrzymać starych graczy i zdobywać nowych, a nie szukać zakłamanego poparcia w nie dokońca mądrych pomysłach własnego dzieła.

Jeszcze rok może dwa i będzie tu taką nudą wiało, że na forum w ciągu dnia będzie max 5 osób. Pracujecie na tą chwilę bardzo mocno, bo przecież jak za czasów PRL tylko sekretarz ma rację i tylko sekretarz wie w jaki sposób najlepiej to zrobić. Może jakaś pięciolatka?

 

Dobry pomysł masz Marco z tym że najpierw trzeba go było podpowiedzieć Nerielowi aby on na to wpadł... tak temat jest nie do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nałożona byłaby opłata miesięczna za korzystanie z tego serwera

 

Nigdy na coś takiego bym się nie zarejestrował.

Gra jest własnością admina i w każdej chwili może ją zwinąć.

Wole pieniądze przeznaczyć na grę którą mogę schować do  szuflady i wyciągnąć kiedy przyjdzie mi na to ochota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oremi chyba pierwszy raz się z Tobą zgodzę ...musiałby tylko jeszcze raz to wkleić w exela , przeanalizować i wyszłoby że floty są niepotrzebne na tej uni tylko wysokie PTE i szparki.  A Marco pomysł fajny , ale już był, tylko niektórzy zwolennicy puszczania szparek i pasjonującego stawiania eko uznali to za zły pomysł .

Jak mam wydać kasę na Astaty to moge wydać na abonament ...zero dla mnie różnicy . Najlepiej jakby kazdy kto chciałby w ten sposób pograć zagłosował za taką propozycją i dowiedzielibyśmy się ilu nas jest i czy warto cos takiego stawiać.

 

Ja jestem na  TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech daje ...

 

no co ty, nie poważny? ;):P

i Karol da rade zrobić, tylko czy aby można było przed szereg wystąpić? czy gra jest warta świeczki? czy szef nie będzie zły? ... konsultacje w toku... ;)

 

a wracając do sprawy, tak bez astatów to może sam bym się skusił na u8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Karol da rade zrobić

 

Nie mogę dodać ankiety w tym temacie gdyż nie mam praw moderatora. Nowego tematu z ankietą zakładał nie będę aby naszego forum nie zaśmiecać (zresztą to nie mój pomysł aby abonament wprowadzać) :)

Edytowane przez KarolRadom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki będzie speed..? Gdyby to ode mnie zależało to już na u7 by był x1 ale jak widać nie ma, więc się łaskawie zastanów zanim wyskoczysz z takimi tekstami...

 

 

podpierając się ankietą własnego pomysłu... czyli mało obiektywną?

 

 

Yyy? A czyją ankietą i czyjego pomysłu? Może mam wziąć czyiś pomysł, który mi się nie podoba i go popierać?? o.O

W ogóle bzdurą jest twierdzenie, że się podpieram ankietami. Zazwyczaj robię je na prośbę deusa.

 

Co niektórzy sobie ubzdurali kiedyś własną wersję jak działa CZYJAŚ ankieta, więc wtedy tłumaczyłem jak jest rzeczywiście.

Tak ciężko zrozumieć, że aż 3 odpowiedzi były traktowane jako spowolnienie, a tylko 1 była "bez zmian" ?

 

Sam wolałem w ogóle olać ankiety, bo jestem przeciwnikiem tej tzw. demokracji. Jak to Korwin Mikke słusznie zauważył - większość jest głupia..

 

Kolejną śmieszną bzdurą jest twierdzenie, że ktoś szuka zakłamanego poparcia w ankietach. Powiedz - po co? Deus zrobi co chce nawet bez poparcia jeśli pomysł mu się spodoba.

BTW gdyby to twój pomysł miał poparcie i ktoś by twierdził, że jest sztuczne/sfałszowane/zakłamane czy co tam wymyślisz.. domyślasz się co chcę powiedzieć..

 

Prawda jest taka, że przez ciebie jest puste uni 7 i nikt tu nie chce grać

 

 

To akurat jest G prawda. Jak zwykle jeśli chodzi o stronnicze wypowiedzi atakujące osobę zamiast sam problem. Nie uzasadnisz swojego zdania, bo nie skupiasz się na nim, a na mnie.

 

Ja mówiłem, że jak ma być tylko x50 to lepiej zostawić x100, bo nic to nie da, a i tak marudy się znajdą. Ani to dość szybko dla starych graczy ani dość wolno dla nowych.

Jak widzę moje słowa się potwierdzają.. nic nowego.

Żeby nie było, że ściemniam... link do postu w którym to pisałem:

http://forum.ogam.online/topic/15401-pr%C4%99dko%C5%9B%C4%87-flot-uniwersum-7/page-4?hl=pr%C4%99dko%C5%9B%C4%87

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

A czy nie prosciej zeby deus powiedzial ile kosztuje oplacenie serwera na rok?  I wtedy 2tyg przed otwarciem co łaska każdy kto by chcial zrobilby przelew na powiedzmy 5zł. Nie sadze, ze 5zł to taki wydatek, a jesli zaplaciloby 80 osób które maja zamiar grac chociaz miesiąc to nie byloby to chyba problemem.

deus mialby kase, my brak sklepu i byloby dobrze :)

Zostaliby jedynie oficerowie :)

 

Ps. taka akcja sprawdzila sie juz na innym klonie ogame wiec to nie bajki wyssane z palca :)

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem zawartość bo to aż żal

 

Człowieku ile ty masz lat? 11-12 ???

 

kOtello od dłuższego czasu przyglądam się Twoim wypowiedziom i muszę stwierdzić, że Ty prezentujesz poziom 11-12 latka. Wiecznie wszystkich i wszystkie pomysły krytykujesz, może w końcu sam coś zaproponujesz? Może przez swoje negowanie wszystkiego leczysz jakieś kompleksy ale akurat propozycja kolegi "I_Will_Never_Forget" jest ciekawa i można by się nad nią zastanowić. Skoro nie masz zamiaru płacić to nie płać nikt Cię do tego nie zmusza ale są tu osoby które zapłacą by sobie pograć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

@kotello mam 10 lat, za dużo mi dajesz ;)

 

Co do pomysłu to sprawdzał on sie w innych grach.

Oczywiście są gracze którzy nie zarabiaja, nie maja kieszonkowego ani nie chca płacić.

Ale są też tacy którzy z tą grą przeżyli lata i te 10zł które wydadzą na ogam a nie na fajki nie sprawi, że zbiednieją.

Gdybysmy uzbierali na opłate serwera sklep nie byłby potrzebny.

W zamian dla darczyńców możnaby dać jakies profity typu ,,specjalny znaczek przy nicku w galaktyce który pokazywałby ze zasłużylismy sie grze" lub cos innego.

Pomysłów jest mnóstwo :)

Tylko trzeba je omówić a nie krytykować wszystko jak niektórzy, prawda kotleciku ;)

 

 

Pomysł 2.

Można zrobić małą licytacje niektórych zbanowanych kont na pozostałych uni. Pieniądze przeznaczyc na opłate serwera na u8

Nikt nie straci na tym a mysle, ze jest choć kilka kont na pozostalych uni które można wystawic tak jak podczas WOŚP ;)

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kotello mam 10 lat, za dużo mi dajesz ;)

 

Co do pomysłu to sprawdzał on sie w innych grach.

Oczywiście są gracze którzy nie zarabiaja, nie maja kieszonkowego ani nie chca płacić.

Ale są też tacy którzy z tą grą przeżyli lata i te 10zł które wydadzą na ogam a nie na fajki nie sprawi, że zbiednieją.

Gdybysmy uzbierali na opłate serwera sklep nie byłby potrzebny.

W zamian dla darczyńców możnaby dać jakies profity typu ,,specjalny znaczek przy nicku w galaktyce który pokazywałby ze zasłużylismy sie grze" lub cos innego.

Pomysłów jest mnóstwo :)

Tylko trzeba je omówić a nie krytykować wszystko jak niektórzy, prawda kotleciku ;)

Sądzisz, że u8 jest potrzebne wgl ?... Jeżeli macie pomysł na grę to nie lepiej wprowadzić go na istniejące już uni?(np7) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

@Wiosna nie dyskutuje tu czy jest potrzebne ;)

Ktos założył temat z problemem wiec staram sie go rozwiazac jak najlepiej.

To czy u8 jest potrzebne nie wiem, oceni to frekwencja gdy powstanie :)

 

w ogame gram 7 lat, w klony tego typu 3. Troche sie naoglądałem ;)

Pozostale uni wegetuja, trzeba robic laczenia. Nic innego do glowy w tym temacie mi nie przychodzi. Liczba graczy bedzie spadac i to nieuniknione. Wystarczy spojrzec na ogame ktore lata swietnosci tez juz ma za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiosna nie dyskutuje tu czy jest potrzebne ;)

Ktos założył temat z problemem wiec staram sie go rozwiazac jak najlepiej.

To czy u8 jest potrzebne nie wiem, oceni to frekwencja gdy powstanie :)

 

w ogame gram 7 lat, w klony tego typu 3. Troche sie naoglądałem ;)

Pozostale uni wegetuja, trzeba robic laczenia. Nic innego do glowy w tym temacie mi nie przychodzi. Liczba graczy bedzie spadac i to nieuniknione. Wystarczy spojrzec na ogame ktore lata swietnosci tez juz ma za sobą.

To widać :), dlatego według mnie stworzenie nowego uni nie sprawi, że przybędzie graczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Jesli chodzi o stare uni to ja bym proponowal skompresowac je do 1-2 uni.

Starsze uni beda troche pokrzywdzone pod wzgledem pozycji w statystykach, ale gracze musza odpowiedziec sobie na pytanie czy chca miec pozycje w top czy bawic sie na uni pelnym graczy.

Przy takiej predkosci ten top nie ma takiego znaczenia, złomować i tak bedziesz na tyle na ile flota pozwoli, chyba ze ktos gra eco wtedy top i budynki to wszystko co ma bo o zabawie nie ma co mowic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o stare uni to ja bym proponowal skompresowac je do 1-2 uni.

Starsze uni beda troche pokrzywdzone pod wzgledem pozycji w statystykach, ale gracze musza odpowiedziec sobie na pytanie czy chca miec pozycje w top czy bawic sie na uni pelnym graczy.

Przy takiej predkosci ten top nie ma takiego znaczenia, złomować i tak bedziesz na tyle na ile flota pozwoli, chyba ze ktos gra eco wtedy top i budynki to wszystko co ma bo o zabawie nie ma co mowic ;)

o tym właśnie myślałem : ) może Administracja coś z tym zrobi ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda gala tutaj to pustki ,i nie dlatego ze niema graczy, tylko dlatego ze starej daty gracze niszczą nowych w zarodku. Czy powstanie nowe uni czy nie , temat sie powieli jak zawsze....

 

Rozwiązanie jest dość banalne, wystarczy nałożyć ograniczenie ataków do 2o--30 % różnicy miedzy flotami.

 

Ja daje deusx jeszcze 2 miechy i jak sie sytuacja nie naprawi z flotami, to następny starej daty gracz odejdzie i chyba juz zakończę taką rozrywkę bo na wszystkich klonach ogam jest praktycznie to samo. Albo trzeba będzie zmienić gre bo chyba ta,  do lamusa juz odchodzi.

 

A wystarczy topowcom we flotach ukrócić trochę dręczenia nowych graczy.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.