Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość I_Will_Never_Forget

Revange ale cos w tym prawdy jest.

Mowisz że odbiera Ci przyjemność. Az taka frajda gdy zjedziesz świeżego gracza a on skasuje konto po tygodniu gry.

Zapoluj na równego sobie i wtedy bedziesz miał radość z ataku i złomowania ;)

W Ogam szwankuje ochrona słabych graczy nie ma co ukrywac ;)

 

 

Ps. Co do pustych galaktyk, bo raczej ilosc graczy nie wzrosnie znaczaco. Trzeba upchac graczy ciaśniej w mniejszej ilosci galaktyk. Na ogame gra na nowym uni po 5tys graczy i juz jest zmniejszana ilość galaktyk do 7 ;)

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kOtello od dłuższego czasu przyglądam się Twoim wypowiedziom i muszę stwierdzić, że Ty prezentujesz poziom 11-12 latka. Wiecznie wszystkich i wszystkie pomysły krytykujesz, może w końcu sam coś zaproponujesz? Może przez swoje negowanie wszystkiego leczysz jakieś kompleksy ale akurat propozycja kolegi "I_Will_Never_Forget" jest ciekawa i można by się nad nią zastanowić. Skoro nie masz zamiaru płacić to nie płać nikt Cię do tego nie zmusza ale są tu osoby które zapłacą by sobie pograć.

 

Gdybyś baczniej przeglądał forum to znalazłbyś posty w których wyliczałem ile kosztuje utrzymanie serwera/ów.

 

A co do decyzji Deusx'a to jestem na 99.99% pewny że pomysł nie przejdzie.

 

Tych osób o których piszesz jest tak mało że utrzymanie UNI8 by się nie opłacało i Deusx dokładnie to sobie już przekalkulował.

 

O frekwencji decyduje liczba graczy, o czasie aktywności gracza na konkretnym UNI możliwość zakupu Astatów i surowców oraz liczebność i wielkość flot czyli złom etc. Nie ma czego złomować UNI umiera, co tu wyjaśniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim przypadku zapodam, uni2,zobaczcie jaka przepaść do 20 pozycji, nizej to juz niema sensu,podawac przykładów

i teraz pytanie ...po co i dla kogo mam robic flote ? no chyba ze dla tej topki co nie jest na urlopie aby miała zajęcie , bo nie dojade nawet do 1/10 ich floty a juz mi pościągają moony i po flocie . Praktycznie wlatują na zero strat zawsze.

A gdyby zrobic + - 30% ograniczenie do flot, to juz przynajmniej beda mieli straty jakies a jak duze to i ich zmobilizuje do ACS, , no i ryzyko tez większe bo nie wiadomo czy sie nie pojawi i nie zbuduje cos  naprędce z banku.

Resumując 

Niema flot, nie będzie graczy,a ci co zostali to masochiści łącznie zemną, oczekując ze sie cos zmieni, ale nic sie nie zmieni jak sie nie ograniczy fliociarzy,do ataków na swoim poziomie.....bo tylko oni korzystają ze ktos z jakiejś przyczyny zostawi flote, bo nikt inny niema flot wiec cała zabawa kreci sie tylko wokół tych 1-5 osób na całej gali . Oni tylko powiększają i powiększają flote bez żadnego sensownego uzasadnienia ,bo i tak nie maja konkurencji.

 

 

Ja bym chciał aby mnie zjechał ktoś raz silniejszy przynajmniej, ale nie 100 razy .... no litości...

 

Nizej podałem tylko graczy aktywnych,pozycje od 16 do samego dołu to trampki same 

 

1 * oddane http://ogam.online/skins/epic/img/m.gif              45.760.133.391.600

 

2 * Raven http://ogam.online/skins/epic/img/m.gif                30.380.255.054.900

 

5 * kolos88 http://ogam.online/skins/epic/img/m.gif              4.981.134.817.120

 

12 * Alfa http://ogam.online/skins/epic/img/m.gif                  472.873.472.076

 

13 * KAROLWDR http://ogam.online/skins/epic/img/m.gif    187.124.421.210

 

16 * kOtello http://ogam.online/skins/epic/img/m.gif             116.718.320.508

 

18 * VLAD http://ogam.online/skins/epic/img/m.gif                60.257.136.520

 

19 * furin http://ogam.online/skins/epic/img/m.gif                  53.697.147.480

 

20 * SNIPERS http://ogam.online/skins/epic/img/m.gif          52.506.102.664

Edytowane przez Elohim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elohim płaczący kiedy tylko może dzieciaku. Zrób wreszcie własny temat i wyżal sie tam. Zobaczysz co ludzie myślą o twoich poglądach na temat flot. 

Na U3 rzeczywiscie jest przepaść, ale te 3 floty teraz są 24h/7dni przez cały czas na urlopie. Wiec nie ma co sie martwić. Kiedy ostatni raz postawiłeś flote większą niż 30kk UT że tak płaczesz o to że ktoś cie ciśnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie męczy mnie płacz tych co tak mocno by grali flotą , ale są Ci źli co wsio siekają , i nie pozwalają się rozbudować.

Taki lotnik-teoretyk , najpierw nie pilonuje , potem nieodbiera , a na końcu płacze. Tutaj jak zeskanujesz komuś wszystkie planety to już dostajesz od takiego tekst tego typu : " A co ja Ci takiego zrobiłem ??? , że mnie skanujesz ???. D..e mi to urywa jak coś takiego przeczytam , i tylko powstrzymuje się na PW by nie polecieć wiązanką. Nie wiem co trzeba mieć we łbie by pisać takie teksty . Oczywiście jak ktoś dostanie w ciagu dnia 200 skanów , to kolejny dramat , bo ktoś się uwziął . Kiedyś dostawało się z 1000 i zostało sie bez monów w jedna noc i grało się dalej . Dziś dzieci Mang i pokemonów , nie wyobrażają sobie jak to tak może być , i albo płaczą na PW albo wyzywają . Ludzie opamiętajcie się , i wbijcie sobie do łba , że w tej grze buduje się eko i lata statkami . Wybór należy do ciebie . A jak budujesz statki , to musisz być w pełni świadom tego ,że ktoś będzie je chciał zaorać. Dlatego też kolejne ograniczenia dla flociaży odbiją się czkawką w postaci braku astatów . Czemu? Myślę , że taki ambicjonalny grajek , który chce się dowartościować Astatami ( kupić surowce ) w końcu zastanowi się , i zda sobie sprawę że robi wielką głupotę . Bo kupi statki , których nawet nie wykorzysta , bo ograniczenia spowodują że na nikogo nie poleci bo będzie za silny .Więc , jak już podejmujecie jakąś decyzję , to ku rozwojowi , a nie by utrudnić .AMEN...

Edytowane przez paciorkowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie pilnują flot! Brawo za spostrzegawczość, a teraz może pójdźmy dalej..

Czemu tego nie robią? Nagle dziwaczny zbieg okoliczności i pokaźnej większości odechciało się pilnować?

 

Ochrony na OGame nie było i się żyło, nawet prowokując kogoś o 100+ pozycji przede mną mijał miesiąc nim mnie złapał.

Mogłem w tym czasie polatać, korzystać z floty, organizować z kumplami jakieś pułapki, ACSy itp. A tutaj co zrobię?

Zasada przetrwania - flota na FSie, więc kto ma niby mi pomóc w przeciągu 5 min?

Zakładając, że kogoś takiego mam, bo przecież tu są tacy pomocni ludzie, że swoich sojuszników atakują...

 

Także jeśli ktoś uważa, że speed nie jest problemem to miłego kombinowania.

A potem powstają jakieś banki, ochrony, twarde moony i jeszcze się pogarsza sytuacja flot.

Lata miną i nic się nie zmieni "bo to priv", "bo to speed uni", blablabla

Dziwne, że gry nie-prywatne mają mały speed i takich problemów nie mają.

 

 

BTW, propozycja IWNF pokrywa się z tą Marco - czy to raz a porządnie, czy co miesiąc wiele różnicy nie ma. Chociaż rozbicie na mniejsze ilości co miecha by mniej zabolało niejedną kieszeń.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarius /paciorkowiec 

 

Skoro dla was to płacz ze podaje przyczyny i rozwiązanie problemu braku flot, to sobie będziecie grali lub zrezygnujecie z nudów SAMI, gra siłą rzeczy padnie,w zasadzie już padła .....

Juz wam pozostało jako szczyt możliwości tej gry, strącanie jednodniowego  czy nawet 3 dniowego farmienia po (i),

 

Ja rozumiem słowa krytyki w moim kierunku, kiedy byłoby w cholerę flot.....ale w przypadku braku ich kompletnie to odnoszę wrażenie kompletnego zidiocenia graczy. Poziom takich gier sięgnął już dna, to kompletnie juz nie przypomina strategi...

Skoro moje przykłady sa nie do przełknięcia to podajcie swoje, jak zachęcić graczy aby stawiali floty ? bo ja nie będę stawiał, bo nie mam na kogo latać ,a jedynie sam poprzez to, staje się celem i to głównym i jedynym zarazem.....

 

I tak na sam koniec co by nie zabrzmiało to jak szantaż, jedynie jako zachęta do działania deuxs, przezimuje tu do stycznia jak nic się nie poprawi z flotami to maruda odpłynie wraz z roztopami ;P

 

Postawienie nowego uni nic kompletnie nie zmieni , ile razy trzeba takie rzeczy przerabiać aby zrozumieć ?komu sie chce stawiać od nowa te budynki, czekać na badania aby po roku znowu stanąć w gównianej sytuacji..

Edytowane przez Elohim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pierwsza i podstawową zasadą są równe szans. Czyli brak możliwości zakupu surowca za astaty . Ale jak widać temat jest wałkowany ze trzy lata i nic z tego nie wychodzi . Dlatego tez Marco zaproponował Abonament .  Serwer mógłby istnieć dla tych co chcą uczciwie , na równych szansach , polatać flotą. Nie powstanie tu nagle flota z nicości , a każdy myślący , będzie wiedział co może sie spodziewać po przeciwniku , wystarczy że spojrzy w statystyki , sprawdzi na jakim poziomie są kopalnie , jak dużo przeciwnik farmi . Teraz przez zakup surowców , nie mozna być pewnym czy czyjś skok w statystykach to uczciwa gra czy bug jakiś. A przecież każdej znaczącej zmiany nie będziemy dawali do sprawdzenia . Bardzo dużo starych graczy właśnie odeszło przez zakup surowców , bo zdali sobie sprawę że pierwotny sens gry upadł. Przy równym wzroście flot , gracze mają szanse zrobić ACs , i wygrać z Top 1 , jednak jak ktoś wyda 1000 to już przez dwa miechy nie musi robić fsa . Więc pomysł Marco uważam za godny rozpatrzenia , dający jakąś alternatywę , do powrotu do pierwotnych zamysłów gry.

 

 

Ludzie nie pilnują flot! Brawo za spostrzegawczość, a teraz może pójdźmy dalej..

Czemu tego nie robią? Nagle dziwaczny zbieg okoliczności i pokaźnej większości odechciało się pilnować?

 

Ochrony na OGame nie było i się żyło, nawet prowokując kogoś o 100+ pozycji przede mną mijał miesiąc nim mnie złapał.

Mogłem w tym czasie polatać, korzystać z floty, organizować z kumplami jakieś pułapki, ACSy itp. A tutaj co zrobię?

Zasada przetrwania - flota na FSie, więc kto ma niby mi pomóc w przeciągu 5 min?

Zakładając, że kogoś takiego mam, bo przecież tu są tacy pomocni ludzie, że swoich sojuszników atakują...

 

Także jeśli ktoś uważa, że speed nie jest problemem to miłego kombinowania.

A potem powstają jakieś banki, ochrony, twarde moony i jeszcze się pogarsza sytuacja flot.

Lata miną i nic się nie zmieni "bo to priv", "bo to speed uni", blablabla

Dziwne, że gry nie-prywatne mają mały speed i takich problemów nie mają.

 

 

BTW, propozycja IWNF pokrywa się z tą Marco - czy to raz a porządnie, czy co miesiąc wiele różnicy nie ma. Chociaż rozbicie na mniejsze ilości co miecha by mniej zabolało niejedną kieszeń.

Neriel nie pilnują bo postawią garść szparek i strata tego jest tak znikoma ,że nie warto zawracać sobie gitary .

Drugie , każdy rozgarnięty trochę więcej od beczki z kapustą , który chce postawić flotę ma tu takie warunki do obrony ,że tylko chyba zakaz lotów byłby bardziej skuteczny.

To co napisałeś o bankach , obronie , dużych monach to bardzo  skuteczna obrona .

Zauważ że tu nikt nie niszczy flot praktycznie z falangi . Każdy boi się kosmicznych obron , wyrastających jak grzyby po deszczu .A jak ktoś wybuduje dwa mony po 9000 to zapomnij że ktoś poleci jak nie będzie miał zysku x10 .

Kończąc wywód mogę tylko powiedzieć że nowi użytkownicy nie przywiazują sie zbytnio do flot ,gdyz można je kupić , i wtedy nie odbierają fsów itd. Jak ktoś pobuduje , po farmi, przez 3 miechy to szkoda mu będzie stracić swoją flotę przez niedbalstwo , i uwierz odbierze fsa . Tak było trzy lata temu , tak robili starzy gracze , którzy wiedzieli jaki jest trud by dojść do czegoś.

Przez te trzy lata robione było wszystko by flot było dużo , za każdym razem przytaczany był argument zniesienia surki za astaty , jednak też za każdym razem odrzucany z powodu opłaty za serwery . Wszystkie udogodnienia dla obrony floty które zostały wprowadzone okazały się do kitu ,  i nie spowodowały wzrostu liczby flot . Dlatego też potrzebne jest nowe rozwiązanie dla finansowania serwera , i Marco je zaproponował .

Wierze, że jakby była taka możliwość gry ,na równych warunkach , to kilkunastu starych graczy wróciłoby na ten serwer . I walka o ilość flot by się skończyła .

I na koniec :

Neriel - to jest speed Game i dla tego przychodzą tu ludzie , z wolnego serwera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele innych powodów dla których tu przychodzą, a speed można zachować dla innych elementów. Kolonizacja 20 planet się zgodzę, recki lecące 3h też nic fajnego ale złom w 5-10 min pff nie ma co.. kto się na grze do tego stopnia będzie skupiać. Poza tym mówiłem już wcześniej - jest wiele szybkich uni i nikt nie broni na nich siedzieć.

Elohim dobrze mówi - co roku nowe uni i co roku to samo. Lepiej spróbować dać jedno uni z normalną prędkością które nie wypali niż stos zabezpieczeń, które tylko będą wszystkim przeszkadzać i to na wszystkich uni.

 

O obronach budowanych w kilka sekund pisałem na 1 stronie - wolniej budująca stocznia i za jednym zamachem astaty i banki nie dają już możliwości podstawki w 5s.

 

Nawet jeśli coś w kwestii surki za astaty pójdzie będą problemy z bankiem, dlatego sugeruję ogarnięcie stoczni mimo wszystko, a co do jakiegoś abonamentu to zanim deus coś powie wypadałoby zaproponować co by się dokładnie za tą opłatę uzyskało. Jeśli to mieli by być oficerowie to dość ubogo - każdy sobie może kupić jakiego chce w dowolnym czasie, a nie co miesiąc. Poza tym po co dawać oficerów, skoro każdy będzie ich miał?

Lepiej już tryt, który każdy spożytkuje jak chce. Tylko więcej zastosowań dla niego by się przydało, o których już cholera wie czy nie lata temu mówiłem.

 

- /50.000 trytu/ 5% większa szansa na zniszczenie moona przez 24h
- /50.000 trytu/ 5% większa szansa na utworzenie moona przez 24h
- /10.000 trytu/ zwiększenie zasięgu RMP o 25 układy na 1 dzień
- /25.000 trytu/ zwiększenie zasięgu RMP o 50 układów na 1 dzień
- /10.000 trytu/ zwiększenie zasięgu falangi o 50 układów na 1 dzień
- /25.000 trytu/ zwiększenie zasięgu falangi o 100 układów na 1 dzień
- /75.000 trytu/ jednorazowe małe powiększenie średnicy księżyca (+500) [dostępne poniżej wielkości 8001 i zablokowane na danym moonie podczas misji "Niszcz"]
- /100.000 trytu/ jednorazowe duże powiększenie średnicy księżyca (+1000) [dostępne poniżej wielkości 6501 i zablokowane na danym moonie podczas misji "Niszcz"]

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się że jest mało flot u słabszych graczy ponieważ boją się je od razu stracić. Proponowałbym zacząć od zmiany ochrony słabego gracza o czym pisałem już w odpowiednim temacie. Przypomnę jednak mój pomysł aby ochrona zależała od łącznej liczby punktów , a nie tak jak to jest obecnie tylko od pkt floty , oraz należało by zwiększyć ten % punktów powiedzmy do 20-30 % wtedy nie występowały by aż tak kolosalne różnice nawet w atakujących się flotach a i ataki były by przeprowadzane na w miarę równym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba czytać nie potraficie ... nie odbiera się fsów bo można kupić flotę, proste jak drut . Wprowadzicie kolejne zabezpieczenia , to kolejne 20-30 osób sie wyprowadzi , bo niektórzy chcą grać , polatać , a nie tylko wpłącać do banku . A jak polecacie te inne gry na spidzie to czekam na info na Pw które to są takie fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy tak chętnie bedą sie gracze demontować ,  demontowanie w przypadku o jakim mówi Neriel opłaca się tylko wtedy gdy mało brakuje pkt , no bo wątpię żeby ktoś z top 10 demontował 70 % swojej floty tylko po to żeby zaatakować gracza z np top 80 , było by to chyba kompletnie nieopłacalne , no chyba że zależy mu na samym procencie i miejscu w ST ale wtedy to już jego sprawa i duża strata surowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flot nie ma i nie bedzie bo i nie ma powodu by je miec. Zaczalem grac na u3 jakis czas temu, bedac na 500 miejscu bylem top35 we flocie ze 175kk OW. Nawet jak znalazlem jakas zapomniana flote (co zdarzalo sie sporadycznie) to bunkier nie do przejscia dla mnie, albo szkoda bylo deu. Tak wiec flota glownie stala, do czasu az ja stracilem. Teraz mam raptem 40kk UT i 1kk OW i zysk z farm jest wiekszy niz ten ze zlomowania.

 

Druga sprawa co z tego ze na planecie gracz ma koplanie na lvl: 68/63/67 jak wszystko co 8h wrzuca bez prowizji do banku, to po co mu flota, a jezeli nawet to po co miec wieksza flote niz te 50kk UT 5kk OW i 1kkk szperaczy? Eko sie kreci, surki na planecie nie ma, floty nie ma - ma spokoj bo nie jest potencjalnym celem - taki gracz widmo, niby jest a pozytku z niego niewiele.

Edytowane przez PijanyPomidor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc zapomnianą flote , masz na myśli u idlera czy u aktywnego gracza , z resztą to bez różnicy , bo bunkry buduje się w zasadzie własnie po to aby flotę za nimi schować ,

Zadam CI jeszce jedno pytanie ile razy silniejszy był gracz który Ciebie zezłomował ? 

BO jesli był sporo silniejszy , to właśnie takim atakom powinna zapobiegać ochrona gracza .

Jaką szansę na obronę ma obecnie gracz gdy ktoś rzuci na niego 20x silniejszą flotę niż on posiada nie wspominając już o ACS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem wowczas ~24kkk pktow we flocie a atakujacy ~40kkk, tyle ze wina lezala po mojej stronie bo flota wrocila z fsa a ja nie bylem wstanie ponownie jej wyslac.

 

Co do ataków na slabych graczy, to nieliczac mojego zloma, nie zaatakowal mnie nikt inny, nawet skanow nie mialem wiele, wiec mowienie o nekaniu slabych jest za mocnym stwierdzeniem.

 

Beda floty, bedzie ruch w galach - bedzie fun, zostanie tak jak jest teraz gra umrze smiercia naturalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale wlaśnie do tego zmierzam żę obecnie ochrona gracza jest źle wyważona , bo może Cie zaatakować gracz 20x silniejszy i nie amsz szans na obronę praktycznie ( jesli nie amsz odłożónych ogromnych ilości surowców w banku )

I to właśnie międzyinnymi widmo takiego ataku znacznie silniejszej floty odstrasza graczy przed budową floty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był bank sojuszowy i tam trzymało się sukę

 

sorry catalyst ale musialem.

 

a co do tematu nie czytalem calego ale mialo byc tak na uni 5/6/7 bez astatow bez niczego a i tak zawsze deus je dorzucil do gry takze mysle pomysl ten nie ma sensu bo byl on wiele razy a deus jest łasy na kase, dlatego nie zrobi tego dla was:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I to właśnie międzyinnymi widmo takiego ataku znacznie silniejszej floty odstrasza graczy przed budową floty

 

Prawda prawda, z tym, że g...o prawda. Mam możliwości i umiejętności by flotą się pobawić, ale tak długo jak będę musiał robić FSa chcąc się odlać będę stawiał kopalnie, a nie flote. Ciągłe sprawdzanie czy ktoś na mnie nie leci nie bawi mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o czym wy mówicie. Jeszcze nigdy nie miałem takiej sytuacji ze przez 10 minut ktoś mnie zezłomował. Przecież raczej podstawi lotke, potem przyleci reckami a to troszke zajmuje. Wiec spokojnie można iśc do kibla albo zrobic sobie kanapke. Trzeba miec naprawde pecha zeby ktoś akurat zeskanował w momecie gdy skupiamy sie tam gdzie król chodzi piechotą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda prawda, z tym, że g...o prawda. Mam możliwości i umiejętności by flotą się pobawić, ale tak długo jak będę musiał robić FSa chcąc się odlać będę stawiał kopalnie, a nie flote. Ciągłe sprawdzanie czy ktoś na mnie nie leci nie bawi mnie.

 

A ja dodam od siebie, prawda, prawda , z tym że g.. prawda. Tak długo jak będą surowce za astaty i nieograniczona niczym możliwość budowy flot za te surowce ja nie będę budował dużej floty bo nawet jak wywalę wszystko z banku na flotę to będą ja miał na poziomie 1/100 top 1 , a że nie kupuje astatów to szans na rywalizację z kimś kto wywala kilka tysi na surowce nie ma praktycznie żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.