Skocz do zawartości

Oziębianie planet - wyniki


Goldi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, jak Wam idzie oziębianie ?

 

Ja jako że miałem całkiem ciepłe na początku planety (błędy "młodości" początkującego) to do tej pory oziębiłem planetki tak że koszt kolejnego stopnia to już na większości 6-6,5k trytu.

A jak sobie podliczyłem to na oziębianie wszystkich poszło mi już 1.419.250 trytu, i każdy następny zwożony dołącza do tego grona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel gdzieś to liczył elegancko, niestety nie pamiętam już gdzie. ale jak sie zjawi tu to może przypomni ;)

a co do tego czy opłacalne... ja mam np laborki zablokowane do połowy grudnia więc trytu tam na skracania za dużo nie wydam. a co za tym idzie nie opłaca mi sie też go magazynować w zbyt dużej ilości (bo na zmniejszanie spalania nie wydaje skoro nie latam ;) więc niech idzie w planetki i wydobycie zwiększa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie Goldi napisał co chciałem napisać.. Gdzieś na forum są tabelki to se poszukacie. Nie opłaca się to kompletnie ale jak się ma trytu pod dostatkiem to na luzie można. Na 28 PTE latając po 10h dziennie na styk się zbiera.

Jeśli prawidłowo sie rozwija kopalnie to maksymalne ochłodzenie (trytu pójdzie 20kk...) daje jakieś 8-10% całkowitego wydobycia. Z tym, że niektóre planety zwykle ma się chłodne i co najwyżej o 20-30°C się schłodzi, a potem limit, więc tak na 7-8% u mnie się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładny wzór:
 
 

floor(((10 * $build_level *pow((1.1), $build_level)) * (-0.002 * ($temp['max'] + $temp['min']) + 1.36)) * (0.1 * $this -> planet['deuterium_sintetizer_porcent']))
 


 
Gdzie

$build_level 

oznacza poziom, a

 

$this -> planet['deuterium_sintetizer_porcent']

to 10 (jeżeli masz 100% ustawione).
 
Metal i kryształ jest pozbawiony tego:
 

 * (-0.002 * ($temp['max'] + $temp['min']) + 1.36))
 

 

pow to potęga. Końcowa wartość razy 7000. To wydobycie podstawowe, bez geologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiadmomo moze ile dodatkowo deuteru planeta wytwarza po ochłodzeniu jej o 1 stopien z wykorzystaniem Trytu ?

 

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie to:

0,238% na 1*C

 

Polecam też ten wątek:

http://forum.ogam.online/topic/11135-wydobycie-kopalni-kalkulacja-od-a-do-z/

 

Jest tam dużo ciekawych informacji i dziwi mnie, że nie został 'podpięty'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus, piszesz, że nie prawda a nie sprawdzisz.

Musi być jeszcze x7000, bo inaczej na 67 lvl ekstraktora przy max oziębieniu masz 1.332.565 wydobycia.

 

Tamten wzór jest dobry.

 

Faktycznie, przepraszam, bo jest jeszcze * $this -> production_speed, które jest równe 7000. Jeszcze geolog o ile jest aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drop obawiam się, że się mylisz :P

Nie sprawdziłem tego i chwilowo nie mam czasu (czyt. nie chce mi się) ale tak z pamięci 65° ochłodzenia miało dać 10%, a mnożąc 0,238% przez 65 wyjdzie ponad 15%.

Obadam później jak dokładnie to wygląda a tymczasem mógłbyś zaprezentować jak wyliczyłeś swoje dane? Może ja od dawna źle liczę ;]

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie się pomyliłem, ale wychodzi że wydobycia wzrasta wraz z każdym 1 stopniem o 0,3115264798% dokładnie

 

A liczyłem tak:

 

Podstawowe wydobycie na 70lvl ekstraktora:

-1/+39 = 238 501 053 763

-2/+38 = 239 244 047 700

różnica wynosi 742 993 937

 

więc liczba 742 993 937 z liczby 238 501 053 763 to 0,3115264798%

 

każdy kolejny spadek temperatury o jeden stopień, to wzrost wydobycia o 742 993 937

 

 

Wychodzi na to, że obniżenie o 1 stopień powoduje wzrost wydobycia o 0,311%

no chyba że ja coś źle liczę.

 

edit:

 

wzór który skombinowałem

=(7000*lvl_kopalni*1,1^lvl_kopalni*(-0,02*(temp_min+temp_max)+13,6))*2

 

minimalnie rózni się od faktycznego wydobycia. Jest to spowodowane jakimś podstawowym wydobyciem na poziomie 1lvl. 

Nie wiem jak to dodać do wzoru, niemniej wydobycie liczone powyższym wzorem zawsze jest takie samo odejmując to podstawowe wydobycie w ilości kilku jednostek deuteru.

No i rzecz chyba jasna dla wszystkich co sami sobie liczą, że to (*2) na końcu wzoru, to geolog 100%

Edytowane przez DropShot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, traktujesz zmienną jako stałą.

Im niższa temperatura tym mniej oziębienie daje. Jak ochłodzimy planetę o 10°C to mamy np. 3% większe wydobycie. Jak sam zauważyłeś wzrost deuteru jest stały, więc jeśli teraz ochłodzimy o kolejne 10°C to tym razem da to np. 2,8%.

 

Są to jednak tak małe różnice, że nie ma sensu o tym nawet gadać. 0,385% przy maksymalnej temperaturze i 0,239% przy minimalnej.

Wydawałoby się, że ciepłe planety się bardziej opłaca ochładzać ale biorąc pod uwagę szybko rosnące koszty lepiej ochładzać wszystkie równomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie do końca, traktujesz zmienną jako stałą.
Im niższa temperatura tym mniej oziębienie daje.

 

nieprawda Neriel.

Zmiennymi są lvl extraktora i temperatura. Jeśli nie zmieniamy lvl, to zmiana temperatury daje nam taki sam wzrost wydobycia o każdy stopień. Nie ma żadnych różnic. Wydobycie wzrasta dokładnie o tyle samo co 1 stopień, ponieważ jest liczone od wartości bazowej, którą stanowi lvl extraktora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi właśnie o temperaturę - ona jest zmienna. Każde ochłodzenie daje tyle samo ale każde kolejne względem OBECNEGO wydobycia jest coraz mniejsze. Np. :

 

Masz 1.000 wydobycia.

Zwiększysz sobie o 100, co daje 10% przyrostu.

Znowu zwiększasz o 100, co daje 9,09% przyrostu (100 / 1100).

Znowu zwiększasz o 100, co daje 8,3% przyrostu. (100 / 1200)

 

Przyrost dąży do zera ale w przypadku temperatury jak mówiłem są to tak małe różnice, że nie ma sensu ich brać pod uwagę.

A nie ma sensu liczyć cały czas względem początkowego stanu, bo przecież początkowy stan zależy od czego jak nie od ZMIENNEJ temperatury?

Ty ochłodzisz planetę o temp. min. np. -40°C o 20°C, a ja planetę posiadającą temp. min. 80°C o tyle samo. Myślisz, że procentowo tyle samo nam przybędzie? Sprawdź ;)

 

 

Mi wyszło 5,571% przyrostu dla Ciebie i 7,469% dla mnie.

 

 

PS: Już wiem czemu wydawało mi się, że to za duży przyrost - faktycznie będzie ok. 0,25-0,3% ale tylko deuteru. Ja jak liczyłem brałem pod uwagę całe wydobycie, które wzrośnie o max 10%, bo deu stanowi ok. 40% wydobycia.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi właśnie o temperaturę - ona jest zmienna. Każde ochłodzenie daje tyle samo ale każde kolejne względem OBECNEGO wydobycia jest coraz mniejsze. Np. :

 

Masz 1.000 wydobycia.

Zwiększysz sobie o 100, co daje 10% przyrostu.

Znowu zwiększasz o 100, co daje 9,09% przyrostu (100 / 1100).

Znowu zwiększasz o 100, co daje 8,3% przyrostu. (100 / 1200)

 

Przyrost dąży do zera ale w przypadku temperatury jak mówiłem są to tak małe różnice, że nie ma sensu ich brać pod uwagę.

A nie ma sensu liczyć cały czas względem początkowego stanu, bo przecież początkowy stan zależy od czego jak nie od ZMIENNEJ temperatury?

Ty ochłodzisz planetę o temp. min. np. -40°C o 20°C, a ja planetę posiadającą temp. min. 80°C o tyle samo. Myślisz, że procentowo tyle samo nam przybędzie? Sprawdź ;)

 

 

Mi wyszło 5,571% przyrostu dla Ciebie i 7,469% dla mnie.

 

moim zdaniem jesteś w błędzie.

Mamy wydobycie na konkretnym lvl

Każdy kolejny stopień podwyższa wydobycia

Kolejny stopień (!!!!) podwyższa wydobycie ale nie z już podwyższonego ale z tego podstawowego, które mamy (przykładowo 70lvl extraktora), więc ten wzrost jest dla wszystkich taki sam Nwriel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.