Skocz do zawartości

Wydobycie kopalni - kalkulacja od A do Z


Gość Braus

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy nowe uni. Nowych graczy i wiele nowych pytań.

 

 

Jednym z nich jest kalkulacja wydobycia. Czyli jakie kopalnie bardziej się opłaca, a które mniej.

W tabelkach które widzicie, jest podany lvl kopalni, jego koszty w metalu i krysztale oraz przeliczone są na deuter.

Dalej jest wydobycie na 1godzinę i na 24 godziny. Podkreślam, że te dane sa z uwzględnieniem geologa 100%.

W przedostatniej kolumnie jest wydobycie bez geologa na 1 godzinę.

Ostatnia kolumna, to czas zwrotu, podany w godzinach.

 

Kilka słów na temat czasu zwrotu, bo różnie ten czas jest interpretowany.

Tutaj jest wyliczone to w sposób następujący:

- wydałem na rozbudowę konkretnego lvl x surowca

- godziny wydobycia (ostatnia kolumna) pokazuja nam, ile czasu potrzeba, żeby ten x odzyskać.

Takie przeliczenie ma na celu wybranie właściwej i najbardziej opłacalnej kolejności rozbudowy kopalni.

 

Dla przykładu:

64lvl kopalni metalu - koszt w deuter 2,7bln deuteru - czas zwrotu 932 godziny (na 1h niecałe 3bln deuteru)

60lvl ekstraktora - koszt w deuter 2,3bln deuteru - czas zwrotu 535 godzin (na 1h prawie 4,3bln deuteru)

 

Widać wyraźnie, że właściwie inwestując, możemy sporo zyskać.

Wielkość wydobycia dla deuteru jest wyliczona dla najzimniejszej możliwej lokalizacji -100/-60. Na planetach cieplejszych, opłacalność ta systematycznie spada wraz ze wzrostem temperatury o 0,238% na 1*C

 

Miłej analizy życzę i odpowiednich inwestycji.

Myślę, że teraz każdy juz będzie wiedział co i w jakiej kolejności budować i jak unikać błędów w rozbudowie swojego konta.

 

Dla wygody to samo co na screenie, ale w formacie html

koszty_wydobycie.zip

wydobycie_MKD.zip

czasy_badania.zip

wydobycie_planety.zip

 

 

Dla prawidłowych wskazań wydobycia deuteru dla konkretnej planety, należy podac w arkuszu sumę temperatur

 

 

http://img717.imageshack.us/img717/8472/kosztywydobycie.png

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy neriel się nie doczepi

 

Neriela złamałem moim wzorem na czas lotu ;)

 

Natomiast różnie gracze podchodzą do interpretacji czasu i kosztów zwrotu. Jedni przeliczaja tylko nadwyżkę pomiędzy kolejnymi lvl'ami - ja natomiast licze to w sposób następujący:

 

Mam w banku 1mld - to go inwestuję. Interesuje mnie za jaki czas mam go z powrotem. Od tego czasu - mam zwiększone wydobycie.

W banku Deus %% nie dodaje, więc uważam ten sposób za rozsądny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że przy wydobyciu deutru nie można zmienić temp tak żeby się zmieniało wydobycie

 

Dodam do pobrania plik.

Ale nie gwarantuję obsługi przez nowe wersje excela. W żółtym polu dla wydobycia deuteru trzeba wpisać sumę temperatur. Czyli dla planety z temp -70/-30 będzie to -100*C.

 

 

@

dodałem arkusz do pobrania w pierwszym poście.

Podkreślam. Dla prawidłowych wskazań wydobycia deuteru dla konkretnej planety, należy podac sumę temperatur

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obliczeń nie ma się co czepiać, są ok.

 

Akurat dzisiaj sobie to sam liczyłem ręcznie. Wystarczy podzielić koszt przez wydobycie :P

 

Ja jednak sobie to nieco przerobiłem, bym nie musiał robić nic poza wpisaniem swojego eko.

 

http://speedy.sh/692eN/wydobycie-MKD.xls

 

Zmieniłem tam na różnicę między danym, a poprzednim lvlem (to o czym leon pisał, że każdy inaczej to liczy) dlatego, że daje to większą precyzję.

No i wystarczy wpisać minimalną temp.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie weźcie im zabierzcie kalkulatory (i exele też, przecież to taki rozbudowany kalkulatorek :P )

 

a na poważnie dobra robota, więc mam dla Was nowe wyzwanie :D

jakby sie nudziło któremuś to można by policzyć ile skraca sie badanie przy wzroście o 1 liczby ogólnej laborek (no i msbn dodać mozna też poziom jaki sie ma bo wiadomo co za tym idzie). obliczenia oczywiście jakoś by pasowały do 900 laborek łącznie dać chyba, bo Tarn zdaje sie ma coś koło tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzór jest podany gdzieś tam.. można sobie policzyć z nim

 

Jak mi się będzie nudziło to zrobię może aplikację do tego.

 

To zanim Neriel zrobi aplikację, można sie pobawić w liczenie czasu badań tym arkuszem.

http://img163.imageshack.us/img163/8805/czasu.png

 

czasy_badania.zip

 

http://speedy.sh/bs6...zas-badania.zip

 

Jedyne co trzeba, to sobie policzyć ile mamy labków w MSBN, wpisać i patrzeć ile czasu co się bada.

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiem, że jestem kontrowersyjny. Czasami dziób otwieram niepotrzebnie.

Ale miło mi, że mój post osiągnął rekord OGam, pod względem przyznanych pkt. reputacji.

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka zabawka, coś ala Imperium. wpisujemy sobie swoje lvl kopalni, w ostatniej kolumnie temperatury planet jakie mamy i widać wszystko jak na dłoni.

 

Poniżej przeliczenie dziennego wydobycia, miesięcznego, bez geologa i na 1h.

Suma wydobycia w M;K;D.

 

http://img820.imageshack.us/img820/8321/1121n.png

 

wydobycie_planety.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że post pod postem, ale przyszedł czas (u6) na kolejna garśc informacji.

 

 

Jak widać w poczatkowej fazie gry, opłacalne jest utrzymywanie kopalni w proporcjach 9:0:7 (M:K:D)

Ale później troszkę się to zmienia. Czasy oczekiwania na zwrot się wydłużają. W związku z tym, trzeba sobie wybrać strategię.

Żeby uzyskać wszędzie równe wydobycie w przeliczeniu na deuter, trzeba trzymać kopalnie 8:4:1. Ale koszty i czasy zwrotu tych wysokich, będa zbyt wielkie.

Więc wypadałoby sobie policzyć, w co nam sie bardziej opłaca zainwestować, żeby mieć z tego zysk w najbliższym czasie.

 

Teraz posłuże się przykładem.

Konkretny lvl ekstraktora, zwraca sie tak samo długo, jak metal o 2lvl więcej. 70lvl deu (10.192h) Metal na 72 (9.902h) Powiedzmy, że podobne czasy.

 

Ale teraz jest ciekawa opcja, która musi być wzięta pod uwagę. Metal 2lvl (71 i 72) kosztuja razem około 120bln. deu a ekstraktor na 70lvl 132bln. deu. Czyli koszt ekstraktora jest 10% większy, niż tych dwóch lvl metalu.

I teraz uwaga!!!

 

Wydobycie na 1s. 72lvl metalu to - 2 006 747 deuteru

Wydobycie na 1s. 70lvl deuter to - 3 611 776 deuteru

Bez liczenia widać, że mimo większych kosztów deuteru od metalu (2lvl) o 10%, mamy większe wydobycie aż o ponad 75%.

 

Wnioski i decyzję w co inwestować, każdy musi sobie sam wyciagnąć.

Wydobycie deuteru jest liczone dla planety z temperaturą -100/-60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.