Skocz do zawartości

Oziębianie planet - wyniki


Goldi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie czytasz całości zdaje się..

Temperatura jest zmienna, więc wzrost nie jest dla wszystkich taki sam.

Podałem idealny przykład i ni cholery nie zdobędziesz procentowo takiego przyrostu jak ja.

 

I masz kolejny:

Mamy oboje 67 lvl ekstratkora, ja mam min. 100°C, Ty masz min. -35°C.

Oboje ochładzamy na maksa o 65°C i oto co otrzymujemy.

 

Moje wydobycie: 2.448.868.250 -> 3.172.397.505

Twoje wydobycie: 3.951.582.857 -> 4.675.112.113

 

Mój przyrost: 29,55%

Twój przyrost: 18,31%

 

Obojgu nam przybyło 723 529 256 deu wydobycia, ale co z tego, skoro dla mnie to więcej znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz całości zdaje się..

Temperatura jest zmienna, więc wzrost nie jest dla wszystkich taki sam.

Podałem idealny przykład i ni cholery nie zdobędziesz procentowo takiego przyrostu jak ja.

 

I masz kolejny:

Mamy oboje 67 lvl ekstratkora, ja mam min. 100°C, Ty masz min. -35°C.

Oboje ochładzamy na maksa o 65°C i oto co otrzymujemy.

 

Moje wydobycie: 2.448.868.250 -> 3.172.397.505

Twoje wydobycie: 3.951.582.857 -> 4.675.112.113

 

Mój przyrost: 29,55%

Twój przyrost: 18,31%

 

Obojgu nam przybyło 723 529 256 deu wydobycia, ale co z tego, skoro dla mnie to więcej znaczy?

 

 

Bo nasze niezrozumienie polega na tym, że Ty liczysz % od innego poziomu czy od cholera wie czego.

Ja wyliczyłem, że na konkretnym lvl extraktora jest dokładnie taki sam wzrost wydobycia co 1 stopień i wynosi 0,311%

 

Tak będzie na 70lvl i tak samo będzie na 46lvl extraktora.

Obniżysz temperaturę na 45lvl extraktora, to wydobycie Ci wzrośnie o 0,311% - tak jest dla wszystkich lvl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o TEMPERATURZE nie żadnym lvl ekstraktora...

Wychodzą inne % widzisz je? Czytałeś to co zacytowałeś? Tam jest ten sam ekstraktor, ta sama gra, ten sam wzór na wydobycie, a jednak przyrost inny, bo 2 planety nie są takie same pod względem temperatury.

 

Mówiłem, że różnice są bardzo małe - stąd ten ślepy punkt widzenia. Patrzysz na różnice między temp. 0 i -1, a ja spojrzałem na to w pełnym zakresie temperatur i zobaczyłem, że różnice nie są stałe. Na przestrzeni jednego stopnia ich nie zaobserwujesz.

 

Wkleiłbym tabelkę ale obawiam się, że i ten przykład byś zignorował.. poza tym sam potrafisz ją sobie zrobić w minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci mówię, że jesteś w błędzie, bo każdy kolejny stopień podnosi nam wydobycie ale względem wydoycia bazowego a nie tego, które mam 1 stopień mniej

 

edit:

może i masz rację w pełnym spectrum temparatur. Ja sprawdzałem wzrost na przestrzeni około 7 stopni, wszędzie wychodził dokładnie taki sam wzrost, dokładnie 0,3115264798% względem wydobycia na konkretnym lvl extraktora

Edytowane przez DropShot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład tak jak sam powiedziałeś - względem wydobycia bazowego, nie 1°C mniej - podałem wyżej.

Oboje 67lvl ekstraktora, oboje o 20°C oziębiamy i wyniki takie:

Mój przyrost: 29,55%

Twój przyrost: 18,31%

 

Licząc surowce dostaniesz tyle samo, licząc procenty ten kto ma ciepłe planety ten zyska więcej.

 

Z tym, że aby te różnice były widoczne porównałem maksymalną i minimalną temperaturę. Tylko 11,5% różnicy.

 

 

Może nie ogarniasz dzisiaj, bo taki dzień (bywało nie raz już tak) więc najprostszy możliwy przykład z życia.

Ja mam dychę, Ty tysiaka. Wygraliśmy stówkę w lotku i kto się bardziej ucieszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oboje 67lvl ekstraktora, oboje o 20°C oziębiamy i wyniki takie:
Mój przyrost: 29,55%
Twój przyrost: 18,31%

 

tylko że oboje oziębiamy z róznych temperatur a Ty sumujesz zyski.

 

Pytanie bazowe było ile daje 1 stopień - odpowiedź / 0,311% wydobycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel przez 65 moje wyniki i masz, że ja zyskałem 0,45%, a Ty 0,28%, więc jednak nie 0,311%. Jakby było 0,311% to byśmy oboje zyskali 20,215%

Na te pytanie nie idzie odpowiedzieć jednoznacznie. Można tylko podać przedział.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy zyska względem swojego wydobycia na konkretnym lvl taką samą ilość % wydobycia równą o,311%

 

jakbyś nie liczył, każdemu wyjdzie to samo. Chodzi o wzrost względem bazowego wydobycia. NA konkretnym lvl ekstraktora każdy stopień daje taki sam wzrost, dokładnie taki sam.

Mając 70lvl. za każdym obniżeniem temp wydobycie wzrasta dokładnie o tą samą ilość deuteru, ponieważ wydobycie jest liczone od lvl (stała) i temp (zmienna) wzrost po zmianie zmiennej to 0,311%

Moja matematyka mi nic innego nie tłumaczy.

 

Tak serio to nie rozumiem Twoich różnic w procentach. Pewnie biorą się z tego, że porównujesz wydobycie z różnych temparatur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem tą Waszą dyskusję i aż mnie głowa rozbolała :) Drop :) na wszystkie świętości zaklinam Cię daj już spokój :) Neriel i tak wykazał wiele cierpliwości tłumacząc ci to jak małemu dziecku a i tak jakbyś w ogóle nie zauważał o czym mówi. Jego przykład z kasą był chyba najprostszy jaki mógłbym sobie wyobrazić a i tak stajesz okoniem.

Podam to w taki sposób;

Pracujecie w jednej firmie, Ty jako wykwalifikowany robotnik z pensją 2.000 a Neriel jako kierownik działu z pensją 10.000, dostajecie nagrodę po 1.000 kto dostał więcej? odpowiedź nikt, dostaliście tyle samo ale dla Ciebie to aż 50% miesięcznego wynagrodzenia a dla Neriela zaledwie 10%.

Widzisz to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku już powiedziałem, że temperatura nie jest stałą tylko zmienną - nie ma temperatury bazowej. Nie ma czegoś takiego, że ja sobie policzę od 80, a inny od -25 i to samo wyjdzie, bo nie liczymy od tego samego punktu, a mnie guzik obchodzi ile BYM MIAŁ przyrostu jakbym liczył od 0°C, mnie interesuje ile ja faktycznie tego przyrostu dostanę względem MOJEJ temperatury.

 

Tak jakbyś powiedział, że jak dostałem 1000 zł premii i zapytam ile to jest % to powiesz, że 10%. Jak kurde 10% jak zarabiam 2000 i dla mnie to 50%?

 

Łapaj tabelkę i nie ciągnij tematu xP

 

http://imageshack.us/a/img547/6290/afafaa.png

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazła się chwila wolnego czasu to podliczyłem u siebie ile już w sumie wydałem na oziębianie, więc o ile nigdzie się nie pomyliłem w obliczeniach to się nazbierało tego w sumie: 2.671.250 ^_^

 

2,5 mln trytu a dobowo ile deuteru na tym zyskałeś? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak z 5% by było. Alternatywą oziębiania mogłaby być giełda trytu, w której bardziej rozwinięci pod względem PTE gracze mogliby sprzedawać tryt innym. Niestety pomysł ten poszedł z jakiegoś powodu w zapomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że tak z 5% by było. Alternatywą oziębiania mogłaby być giełda trytu, w której bardziej rozwinięci pod względem PTE gracze mogliby sprzedawać tryt innym. Niestety pomysł ten poszedł z jakiegoś powodu w zapomnienie.

 

jak i wiele innych dobrych pomysłów.

A akurat giełda trytu jest rewelacyjnym pomysłem, który pozwoliłby na przyspieszenie gry. Mam surki, to kupuję tryt.

Tryt zaś nie j est jakimś mega paliwem, który pozwala na 'nadprzestrzenny rozwój'. Po prostu jednemu się chce fruwać na expy i ma nadmiar trytu a drug go potrzebuje i nie ma czasu.

Żadnej różnicy nie widzę w zakupie trytu od innego gracza a zakupem wr w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alwego

 

Tego też nie wiem ;] oziębianie było rozłożone w czasie i w między czasie również rozwijałem ekstraktor. W sumie sumując wszystkie planety obniżyłem temperature o 589 stopni, ale nie wiem czy idzie z tego wyliczyć o ile mi się w sumie podwyższyło wydobycie ;]

 

EDIT:

No ale przy zabudowie 20 x 69lev ekstraktora to nawet i te 5% którymi wczesniej rzucił Neriel to i te marne % dają widoczny efekt ;]

 

EDIT2:

W sumie zyskałem na wydobyciu dziennym 392.156.063.352, oczywiście z 20 planet ;]

Edytowane przez Darth Misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

małe odświeżenie tematu ;)

poza 1 planetą którą chwilowo trzymam ciepłą i tą, którą oziębiłem 1 na maxa pozostaje mi oziębianie pozostałych 19 planet. na każdej kolejny stopień to 9k trytu

 

jak dotąd na oziębianie poszło 3.155.250 trytu i zaskutkowało to łącznym obniżeniem temperatury o 706 stopni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.