Skocz do zawartości

Manipulator tepmeratury


hhsnake0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś przy myciu zębów wpadłem na ciekawy (moim zdaniem) pomysł.

Jak wiadomo dużo graczy popełniło błędy przy rozpoczynaniu gry z układem planet. (bądź te najlepsze układy były już zajęte np. przez konta dawno już nieaktywne.)

Więc taki gracz był zmuszony zasiedlić planety cieplejsze.

Jak wiadomo im cieplejsza planeta tym mniej deuteru udaje się z niej wydobyć.

I właśnie tutaj na coś wpadłem :)

 

Manipulator temperatury.

 

Jak wiemy co roku odbywa się defilada na Placu Czerwonym w Rosji i od ponad 25 lat zawsze w tym dniu świeci słońce.

Rosjanie umieją "odpędzić" chmury.

 

Dlatego mój pomysł nie jest z działu "science fiction" bo pewnie za pare lat będziemy również mogli ustawiać sobie temperaturę np. "na wakacje"

 

Ale wracając do ogam.online

 

Proponuję 2 opcje :)

 

1)

 

Możliwość obniżenia temperatury po przez astaty (max 8 razy po 5 stopni) koszt 5 astatów.

 

2) Jeśli jest taka możliwość wprowadzić budynek, który mógłby obniżać temperaturę. ( Co do kosztów to temat do przedyskutowania)

 

Proszę wypowiedzieć się w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na tak z budynkiem, bardziej sceptyczny jestem do pomysłu z astatami bo znowu będą jęki że ci z grubszym portfelem (albo niekoniecznie grubszym ale wydającym na gre więcej niż inni) będą mieli lepiej.

dorzuciłbym jeszcze raz tutaj pomysł o obniżaniu za tryt, np 10k trytu za 2 stopnie, żeby nie było za tanio znowu, i np maksymalne obniżenie to (od -90 do -50) żeby nie narzekali ci, którzy latali sobie po -set razy żeby znaleść tą jedną, wymarzoną planetke

Edytowane przez Goldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie o tym samym pomyśłałem już po napisaniu posta ale mi sie nie chciało już dopisywać.

dlatego uważam że pomysł z trytem byłby niexły skoro nie można go kupić za surke ani astaty a jedynie wylatać

 

edit: już wiem czemu bardziej za astaty nie chciałem też :P

mianowicie za surke może sobie każdy zbudować i ten co kupuje ją za kase i ten co ją farmi. a astatów nie wyfarmisz (poza expami a i tak nie lecą nie wiadomo jakie ilości)

Edytowane przez Goldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze pamiętam, to były już propozycje, aby za tryt zmniejszać temperaturę (chyba to była propozycja Neriela, nie pamiętam); jestem jak najbardziej za opcją pomniejszania za pomocą trytu. Proponuję pomniejszanie na stałe dla jednej planety, 1.000 jednostek trytu -> -1°C dla temperatury minimalnej i maksymalnej. Myślę, że w przypadku tej opcji ograniczenia sensu nie mają, bo bardzo dużym ograniczeniem jest sam tryt. Jeśli ktoś ma planety np. -40, to aby obniżyć wszystkie do -90, potrzebuje na to 1.000.000 jednostek trytu (20 kolonii). Jeśli nasi najlepsi ekspedycjoniści (chyba nie ma takiego słowa :D ) uważają, że to zbyt mała cena, to można zrobić 1.500 albo 2.000 jednostek trytu za -1°C. Ale żeby ochładzanie było na stałe.

 

// EDIT.

wydaje mi się, że astaty to najgorszy pomysł.

pamiętajmy, że serwer kosztuje, ale raczej nie kosztuje 5000zł miesięcznie.

jeśli już tak bardzo chcecie astaty, to niech będzie opcja i za astaty i za tryt, po to, żeby gracze którzy kupują tylko geologa i prowizję na bank, też mogli sobie ochłodzić planety, za coś co mogą normalnie w tej grze zdobyć, czyli tryt.

Edytowane przez spieriz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja, jednak jak już damy opcje za astaty to może warto i nad inną, alternatywną pomyśleć. a tryt wydaje mi sie tutaj całkiem fajnym rozwiązaniem właśnie z powodu jego dostępności powiedziałbym średniej. i to zagwarantuje że też że nagle nie pojawi się 100 kont z samymi zimnymi planetkami

 

Jeśli nasi najlepsi ekspedycjoniści (chyba nie ma takiego słowa :D ) uważają, że to zbyt mała cena, to można zrobić 1.500 albo 2.000 jednostek trytu za -1°C

nie wiem czy 28 PTE kwalifikuje mnie do "najlepszych ekspedycjonistów" ale i tak sie ustosunkuje ;)

przy cenie 1k trytu - 1'C to na dobrą sprawe dziennie można sobie planetke obniżyc o 10'C przy pte na poziomie 25 (chyba dobrze pamiętam jak mi wpadało) dlatego proponuje właśnie troche większy koszt tego na poziomie gdzieś 5k - 1'C.

i mówie to tylko temu że Deus co najmniej (w kulturalny sposób oczywiście) że tak powiem wyśmieje pomysł, bo i cena nie jest jakaś specjalnie duża.

zróbmy mu w miare atrakcyjną propozycje żeby potem nie było że pomysł fajny ale cena śmieszna w stosunku do zysków jakie nam to da. bo obniżenie temperatury skutkuje wzrostem wydobycia, wzrost wydobycia = więcej surki, więcej surki może spowodowac mniejsze zakupy jej w sklepie co prowadzi do spadku zysków dla Deusa, co, nie ukrywajmy, nie jest raczej po jego myśli chociażby ze względu na koszt utrzymania gry.

więc jak już proponujemy jakieś rozwiązanie bez wykładania na to kasy to dajmy za to cene która i Deusowi zagwarantuje stabilne dochody, chociażby na to utrzymanie serwerów

Edytowane przez Goldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie uważam, że by to obniżyło ilość kupowanych surowców, bo chyba wszyscy wiecie jaka jest natura ludzi - dasz trochę, każdy będzie chciał więcej.

ale ok, cenę można zmienić w przedziale 1-5k trytu. więcej niż 5k trytu nie będzie opłacalne.

na dobrą sprawe dziennie można sobie planetke obniżyc o 10'C przy pte na poziomie 25

chyba tylko Ty miałeś tak dobrze :D

 

Dane dla 20 kolonii, obniżanie o 50°C:

1) 1.000 trytu / 1°C - 1.000.000 trytu

2) 2.000 trytu / 1°C - 2.000.000 trytu

3) 2.500 trytu / 1°C - 2.500.000 trytu

4) 3.000 trytu / 1°C - 3.000.000 trytu

5) 5.000 trytu / 1°C - 5.000.000 trytu

6) 10.000 trytu / 3°C - 3.334.000 trytu*

 

*w przybliżeniu.

 

uważam, że opcja 3 lub 6 będzie najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być geniuszem by same ciepłe porobić o.O

 

Tanio niby być nie może, ale poza temperaturą jest kilka innych rzeczy które zwłaszcza na początku warto kupić.

 

Myślę, że 1kk trytu za obniżenie temperatury o ~20°C na 20 planetach to konkretna cena. Jakieś 2 miesiące zbierania i przede wszystkim bez wydawania trytu.

Limit powinien wynosić 20°, bo bez limitów to bym sobie z mojej Afryki (60°C) zrobił Alaskę.

 

Proponuję zamiast ceny stałej - rosnącą z każdym kolejnym ochłodzeniem o wartość początkową zaczynając od 250.

Takie cuś.

http://img407.imageshack.us/img407/9192/pr1q.png

 

A i przede wszystkim zanim zaczniecie dyskutować co ile ma kosztować jak wyglądać itp itd wypadałoby poczekać na jakikolwiek komentarz deusa, bo z tego co pamiętam to zrezygnował z takiego pomysłu ostatnim razem no i poza tym mamy pare ważniejszych spraw do załatwienia.. wiecie - sojusz, ochrona, może giełda trytu.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i przede wszystkim zanim zaczniecie dyskutować co ile ma kosztować jak wyglądać itp itd wypadałoby poczekać na jakikolwiek komentarz deusa, bo z tego co pamiętam to zrezygnował z takiego pomysłu ostatnim razem no i poza tym mamy pare ważniejszych spraw do załatwienia.. wiecie - sojusz, ochrona, może giełda trytu.

jeśli

chodzi o mnie zacząłem właśnie dyskusje o kosztach z tego względu że ostatnim razem pomysł padł.

a padł bo ludzie chcieli troche śmieszne ilości płacić za spore obniżenia, i chciałem żeby wszyscy wiedzieli że jak już to ma wejśc t i słono zapłacimy za to też

no i żeby deus też zobaczył że jesteśmy gotowi zapłacić troche tego trytu mimo wszystko i nie trzeba odrazu do kosza pomysłu wyrzucać bo ludzie chcą 1k trytu za 1 stopień w dół płacić. a co do innych zadań spokojnie, jeszcze zadania sie dopracowują do końca, także narazie nie naciskamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.000.000 trytu na wszystkie kolonie o 50 stopni...

 

ktoś by skończył grę 4 razy zanim by to uzbierał...

 

To obnizanie za tryt tym bardziej nie ma polegac na tym, ze sobie w 1 rok uzbierasz na obnizenie na 20 koloniach o 50 stopni... To ma byc podreperowanie jakiegos bledu, a nie serii bledow (czyt. wszystkie planety cieple)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tableka Neriela mi się bardzo podoba.

 

To ma byc podreperowanie jakiegos bledu, a nie serii bledow (czyt. wszystkie planety cieple)

 

to, że ktoś chce obniżyć, nie oznacza, że ma ciepłe. i też zależy co dla kogo to ciepłe.

ja np. mam średnio -35 (pozycja 7), ale chciałbym mieć zimniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ZA, będzie to ratunek dla posiadaczy ciepłych planet ale nie za takie śmieszne ceny.

Proponuję

 

5.000 tryt za 1 *C, za każdy następny tryt +5000.

10.000 za kolejny 1 *C

15.000 za kolejny 1 *C

 

Za 20 stopni w dół zapłacimy 100.000 trytu, dopiero tę cenę uważam za odpowiednią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się walłeś.

 

Raz, że jak cena ma być 2x większa od poprzedniej to 5, 10, 20, 40, 80, 160

Dwa, że nawet 5 + 10 + 15 + 20 + 25 + 30 da cenę 100k już po 6°, a nie po 20.

 

Wystarczy podwoić moją tabelkę żeby mieć 100k za 20°.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.