Skocz do zawartości

Manipulator tepmeratury


hhsnake0

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

BUMP!

Co by temat nie poszedł w zapomnienie :D

 

Co do samych ograniczeń, w obnizaniu temp na planetach, myślę że są one nie potrzebne, sam tryt będzie ograniczeniem przy progresywnym zwiększaniu się ceny, za każde obniżenenie temp, przy każdym levelu

 

To i tak, co by nie było tylko BUMP'a, dam swoją 'kolejną' propozycję:

 

-1 = 2.500 trytu

-2 = 5.000

-3 = 7.500

....

-10 = 25.000

....

-20 - 50.000

....

-30 - 75.000 itd

 

Czyli, żeby na jednej planecie, obniżyć temperaturę o 10 stopni, należy wydać 137.500 trytu, co na 20 planetach daje 2.750.000 trytu, obniżenie o 20 stopni na 20 planetach, to juz koszt o ile dobrze liczyłem 10.500.000 trytu, więc tak na oko licząc jakiś rok zbierania trytu przy ilości ekspedycji, które zapewnie wykonuje Neriel :)

 

EDIT" Tak se teraz trochę przeglądnąłem to poprostu wychodzi na to, że moja propozycja wychodzi tak, że jest połową tego co sugeował Deusx :)

Edytowane przez Darth Misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, żeby na jednej planecie, obniżyć temperaturę o 10 stopni, należy wydać 137.500 trytu, co na 20 planetach daje 2.750.000 trytu, obniżenie o 20 stopni na 20 planetach, to juz koszt o ile dobrze liczyłem 10.500.000 trytu, więc tak na oko licząc jakiś rok zbierania trytu przy ilości ekspedycji, które zapewnie wykonuje Neriel

 

21 planet o temp. średniej -80/-40. Wydobycie na 24h przy 67lvl ekstraktora: 4 488 107 628 200

Przy -90/-50 będzie to 4 600 310 318 905

Zysk wynosi 112 202 690 705 na dobę za 2.750.000 trytu? ;D

 

Czy w ogóle ktoś policzył przed podaniem tego pomysłu o ile mu to wydobycie wzrośnie i jakim kosztem?

-1*C na 21 planet to wzrost o 11 220 269 070 na dobę. Nie na 1h. Na dobę

Przy 67lvl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja policzyłem aaale kto by mnie słuchał lepiej dać 5 propozycji z czego 1 przemyślaną i wybrać jedną z gorszych. I najlepiej drogo, bo to nowość, bo to tryt bo to bo tamto..

 

Cytat z postu wyżej:

Dodam jeszcze, że obniżenie temperatur 20 planet o 20°C skutkuje podniesieniem całego wydobycia jedynie o 3%... Szału nie ma, może przemyślimy te limity? xP

Jeśli cena ma być konkretna to i coś konkretnego by się przydało.

 

Dla 20 planet:

- 20°C to 3% wydobycia

- 30°C to 5% wydobycia

- 50°C to 8% wydobycia

- 65°C to 10% wydobycia

 

I jakby ktoś nie wiedział - 20°C odjęte od 60°C czy od -60°C nie robi różnicy. Ochłodzenie dowolnej planety niezależnie od jej temperatury da taki sam efekt.

 

PS: Misiek, obecnie lotów na dobę mam 0. Znudziło mi się pilnowanie co najmniej co 5 min zaglądać czy już ekspy wróciły żeby ich nikt nie ściągnął. Nastawianie budzika 14x dziennie to by był obowiązek, a ja mam wakacje i mam wszystkie obowiązki tam gdzie się je ma na wakacjach :)

 

PS2: Nie, nie jest połową, deus sugerował 2kk za 20 planet o -20°C, tylko cenę podał taką, że wyszło 20kk. Coś mu nie pykło w obliczeniach po prostu. Nie jestem pewien, czy ja od początku istnienia trytu uzbierałem chociaż 10kk.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak innym ale mi pasuje opcja nawet te 2,5x większa, i brak ograniczenia, przy czym ograniczenia jako

-ilości stopni w dół na danej planecie

-nie niżej jak do -100'C myśle że to jest dolna granica i już to umownie jest ustalone

 

co do

Ew, jeżeli dalej niż 20 *C to ceny proporcjonalnie większe.

to jak ktoś już wspomniał tryt będzie granicą także nie ma sensu moim zdaniem blokować tym bardziej że nawet jeśli ktoś zejdzie powiedzmy wszędzie na te -30'C to ma 5% wydobycia więcej (wg. Neriela) a płaci za to już 5.812.500 także wątpie żeby sie wielu ochotników na to znalazło to raz, a dwa że za 31 stopień na danej planecie już 20k trytu prawie będzie więc dawno granica rozsądku chyba przekroczona będzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie będzie, skoro 10% wydobycia to 65°C to właśnie takie ograniczenie byłoby nałożone. Kogo jednak będzie stać na minus 65 pakietów ? ;) Bynajmniej będzie na co tryt wydawać dla chętnych do bicia rekordów.

Maks planeta może mieć minus 99, dalej nie będziemy mogli używać pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie będzie, skoro 10% wydobycia to 65°C to właśnie takie ograniczenie byłoby nałożone. Kogo jednak będzie stać na minus 65 pakietów ? ;) Bynajmniej będzie na co tryt wydawać dla chętnych do bicia rekordów.

Deus zmuszasz mnie do tego....

-65 stopień to 40.625 trytu

-65 stopni łącznie na 1 planecie to już koszt 1.340.625

-65 na 20 planetach to 26.812.500

 

tak mnie zastanawia czy na jakimś uni wszyscy razem tyle znaleźli, że o 1 osobie nie wspomne która to znajdzie i na obniżenie postanowi wydać.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata latania na 28 PTE dzień w dzień, żeby mieć z tej temperatury coś konkretnego czyli 10%.

Obecnie stać mnie na ochłodzenie 1 planety :P

 

Ja daję taką propozycję - latając większą część dnia przez pół roku mogę uzbierać 4-5kk trytu (zależnie od PTE) i ważna sprawa - użyć go TYLKO na obniżenie temperatury -.-

 

Na zielono to co można (ja) uzbierać luzem, na żółto to już gruby wydatek a na różowo to coś czego zwykły śmiertelnik nie uzbiera.

http://img341.imageshack.us/img341/5198/tabb.png

 

A tutaj jeszcze tabelka pokazująca jakie ilości planet o jakich obniżeniach dadzą jaki % przyrostu wydobycia.

- zielono poniżej 3%

- żółto między 3% a 5%

- różowo między 5% a 8%

- pomarańczowo między 8% a 10%

 

http://img805.imageshack.us/img805/7754/tab2t.png

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, gdyż w przeciwnym wypadku jakieś znaczące obniżenie wymagałoby trytu którego całe uni sprzedając jednej osobie na ew. kiedyś stworzonej giełdzie nie dało by rady uzbierać.

Chyba, że w 10 osób na wakacje latając po 90 eksp. dziennie przy 28 PTE :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostajemy przy początkowej wersji Neriela ?

proponowałbym tak, zresztą dawałem wcześniej cząstkowe wyliczenia ie by wymagało trytu zrobienie planetek na -65 wszędzie przy 625 trytu za pierwszy stopień w dół,

-65 stopień to 40.625 trytu

-65 stopni łącznie na 1 planecie to już koszt 1.340.625

-65 na 20 planetach to 26.812.500

co chyba potwierdza słowa Neriela:

Na to wygląda, gdyż w przeciwnym wypadku jakieś znaczące obniżenie wymagałoby trytu którego całe uni sprzedając jednej osobie na ew. kiedyś stworzonej giełdzie nie dało by rady uzbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pakiety za tryt mają osobny temat.. podobno od pewnego sierpniowego poniedziałku są robione. Ciężko idzie jak widać.

 

@EDIT

Jako, że znalezienie owego tematu na 2 stronie tego działu zajęło mi aż 10-15s oszczędzę innym szukania :P

http://forum.ogam.online/topic/10516-nowe-zastosowania-dla-trytu/

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Goldi, tryt najpóźniej do wieczora będzie całkiem przepisany - tj. będą nowe pakiety i poprawa skryptu tych obecnych.

Licznik ekspedycji jest, wystarczy go dodać do skryptu, też to dzisiaj zrobię.

hm, a co z tematem manipulatora temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.