Skocz do zawartości

Manipulator tepmeratury


hhsnake0

Rekomendowane odpowiedzi

No to wtedy milion trytu za jedną planetę.

Powiedz taką rzecz - zebrałeś może kiedyś 1kk trytu? Bo ja bym za cholerę nie wywalił mojego miliona który zbierałem jakieś 2 miesiące na jedną planetę.

 

Nie bądź pazerny, co masz do stracenia - i tak tego trytu nie sprzedasz na allegro :P

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbawiłeś mnie :D

 

deusx a opcja dla astatów? :)

Tryt jest "bezcenny", więc nie wiem, jakby to wycenić. Temperatura to element strategii, ekspedycją długi długi czas byśmy musieli sobie tę strategię "lekko poprawiać", astatami cóż, od razu, dlatego wstępnie odrzuciłem astaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie każdy ma chęci latać tymi szperkami :)

a nie każdy może i chce kupować astaty...

 

ja bym za cholerę nie wywalił mojego miliona który zbierałem jakieś 2 miesiące na jedną planetę.

 

dokładnie.

 

żeby ochłodzić wszystkie planety o 20 stopni, trzeba na to 20.000.000 jednostek trytu. ile to się będzie zbierać, 5 lat?

 

Ja się nie podejmę wyceniania trytu, może Neriel coś zapoda :)

Neriel dał już tabeleczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 100k trytu za 20°C na planetę było ok, to 500, a nie 5.000 za 1°C.

 

Deus wychodzi 20kk, nie bedę pokazywać tabelki, bo mówiłeś że nie orientujesz się w dużych ilościach danych w jednej tabelce ^^

 

A jeśli chodzi o wycenienie trytu to może daj ludziom 1kk trytu na licytację i sprawdź ile są w stanie zapłacić i wybierz cenę pomiędzy największą ilością ofert, a najwyższą ceną.

Jak będzie 10 ofert po 20 astatów i 2 oferty po 50 astatów to dałbym cenę 25-30 astatów za milion. (10*20+2*50)/12 = 25 :P

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.000.000 miliony na wszystkie planety wychodzi, nie dwadzieścia.

 

wg Twojego wzoru:

1 stopień = cena poprzedniego + 5000;

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/x8/xf/oe/j2xfm2.jpg

 

specjalnie dla Ciebie zrobiłem :)

 

dla potwierdzenia, że tabelka jest dobra, to pierwsza kolumna zgadza się z tym:

5.000 tryt za 1 *C, za każdy następny tryt +5000.

10.000 za kolejny 1 *C

15.000 za kolejny 1 *C

 

 

 

moja propozycja najtańszego:

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/7p/f0/ed/vct3ja.jpg

 

i najdroższego:

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/cu/vz/vc/92931u.jpg

 

Ktoś może powiedzieć, że różnią się tylko 1kk trytu, ale ten 1kk trytu to jest bardzo dużo... :)

Edytowane przez spieriz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, no dobra ale tryt będzie przydatny tylko ekowcom, a co z flociarzami? Nie każdy eko robi, więc planet też chłodzić nie musi. Mam nadzieję że powstanie pomysł równoległy. Co do pomysłu max 2 miliony to dobry koszt, później to przesada, Neriel Ty robisz to w 2 miechy, ale pamiętaj że nie każdy ma taki poziom PTE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, no dobra ale tryt będzie przydatny tylko ekowcom, a co z flociarzami?

na chwilę obecną tryt jest wykorzystany tylko dla flociarzy i do badań, dla samego eko nic nie ma.

Edytowane przez spieriz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, no dobra ale tryt będzie przydatny tylko ekowcom, a co z flociarzami?

a ekowcy przecież latają sobie księżycami z planety na planete i żeby taniej było to mniejsze spalanie kupują...

pozatym flociarze też mają w najgorszej wersji po 18-19 planet na stałe i nie mów mi że nie skorzystaliby z możliwości obniżenia niektórych chociaż o pare początkowych stopni w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie mamy tylko zmniejszenie spalania (zdaniem Goldiego "aż!") i tak nikt tego nie bierze bo wydawanie tyle trytu na zaoszczędzenie paru groszy na fs-ie jest nieopłacalne, ja mam już 1,5 mln trytu i mając nierozbudowane planety, zbieram go tylko chyba dla... no sam nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie mamy tylko zmniejszenie spalania (zdaniem Goldiego "aż!") i tak nikt tego nie bierze bo wydawanie tyle trytu na zaoszczędzenie paru groszy na fs-ie jest nieopłacalne,

to teraz

ekowcy dostaną temperatury, coś z tego wyciągniemy

flociarze będą mieli tańsze loty i temperatury (aczkolwiek mniejsze zyski jak ekowcy, z wiadomego powodu). i tu i tu uzbiera sie wam te "pare groszy" w sie wyrówna troche bilans. pozatym lepiej rozbudowany ekowiec to lepsza farma dla was, nie oszukujmy sie.

 

a czy ktoś wydaje tryt czy nie to jego sprawa, grunt że możliwość ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzicie.. znajdźcie sobie temat z moimi propozycjami, macie tam sporo nowości dla flociarzy.

 

Zasięg falangi i RMP, powiększanie księżyców, zwiększanie/zmniejszenie szansy na zniszczenie księżyca.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deusa propozycja jest pomiędzy nimi, czyli 500 trytu za każdy kolejny °C od 500 zaczynając.

Wychodzi wtedy 100.000 za planetę i 2,1kk za 20 planet.

 

Dodam jeszcze, że obniżenie temperatur 20 planet o 20°C skutkuje podniesieniem całego wydobycia jedynie o 3%... Szału nie ma, może przemyślimy te limity? xP

Jeśli cena ma być konkretna to i coś konkretnego by się przydało.

 

Dla 20 planet:

- 20°C to 3% wydobycia

- 30°C to 5% wydobycia

- 50°C to 8% wydobycia

- 65°C to 10% wydobycia

 

I jakby ktoś nie wiedział - 20°C odjęte od 60°C czy od -60°C nie robi różnicy. Ochłodzenie dowolnej planety niezależnie od jej temperatury da taki sam efekt.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli o mnie chodzi to można by zaryzykować troche zmieniona wersje Deusa.

mianowicie 1k za pierwszy stopień w dół, 2k za drugi, 3k za trzeci tym sposobem dostajemy wynik ponad 4kk za 20 stopni w dół na 20 planetach, co i tak jest niebagatelną sumą już, nawet dla Neriela ( :P ) a chyba i powinna Deusa satysfakcjonować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bo żyje sie lepiej" :D

ale niestety żeby przeszło to raczej trzeba cene na milionach ustawić bo Deus inaczej tego nie puści....

a jak nie to sie zebawimy tak że 1,5k za 1 stopień, każdy kolejny +1,5k do poprzedniego ale brak limitu damy, w sensie że do -100 maksymalnie można ściągnąć ;)

i jakieś rekordy sobie zrobimy kto ile maksymalnie ściągnął :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie czytam i dodaje swoje.

wszędzie i tak każdy będzie równo ściągał, skoro na jedno wychodzi, z tym że jak już wszędzie 20 stopni będzie to jedzie kto chce jeszcze niżej.

a co do rekordy to co, nie znajdzie sie ktoś kto zamiast na 3 planetach ściągnąć na 21 stopni ściągnie na 1 do 23 ?

bo to mało przykładów w rekordach jest ? 1 laborka na 41, reszta na 34, 1 metek na 70+, reszta po pare niżej ?

 

a i z wydawaniem całego trytu tez bym sie wstrzymał, bo raczej będzie on wydawany w momencie jak nie będzie żywcem na co wydawać, bo np badania będzie sie skracało raz na 2-3 miesiące albo i więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.