Skocz do zawartości

Łączenie światów


Gość Braus

ŁĄCZENIE UNIWERSÓW  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcesz, aby połączono uniwersa?

    • TAK
      32
    • NIE
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję podyskutować na temat łączenia uni na OGam.

Mamy co roku nowe uni, więc moja propozycja jest taka, żeby wraz z wejściem nowego - łączyć ze sobą dwa najstarsze.

Czyli na wejście u7 połączyć u2 i 3.

Na otwarcie u8 do 2i3 dołączy u4.

 

Tym sposobem OGam miałby 5 aktywnych uni.

Ale jak to zrobić, żeby miało to ręce i nogi - to nie mam pojęcia. Wszelkie pomysły, są mile widziane.

Może wspólnie uda nam się coś z tego skleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ręcznie przenoszenie kont wystarczy o ile nastąpi decyzja o łączeniu uniwersów.

 

Administracja nie jest przeciwna. Super.

Teraz tylko od nas (graczy) zależy, jak sobie to wyobrażamy.

Śmiało koledzy. Piszcie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie planety zostają przeniesione na losowe pozycje, a użytkownik może jednokrotnie wybrać miejsce przeniesienia każdej planety w dowolne miejsce.

 

Chyba najprostsze i najwygodniejsze rozwiązanie.

 

Daje to możliwość naprawienia starych błędów - inne rozstawienie planet pozwala na wygodniejsze czasy FSów, więc żeby te nowsze uni nie było gorsze im też wypadałoby dać możłiwość przeniesienia planet.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzglęcnijcie to ze jak ktos ma super plenter , pola ładne i zimna i jesli ktos ma na tej samej pozycji taką sama na innym uni to będzie źle , poprostu nie beedzie mozna zwracac uwagi przy kolonizowaniu planet na pozycje bo będa anomalia , moim zdaniem powinny sie całe planety przenosic , zimnosc itd , bo skoro zakłądając ze na Uni 2 mamy zimną planete a po połączeniu wylosuje ze dostalismy ciepłą przy czym mamy tam metal na 75 dex na 70 i co wtedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z graczami którzy mają konto na u2 i u3 ? Ktoś pomyślał o tym ?

 

Może wybór konta i ewentualny zwrot dodatków zakupionych na drugie konto? Spróbujmy to jakos pogodzić. Albo gra na wymierających uni - albo ciagły napływ świeżych graczy

 

@ Up Klima

 

Planety przenioszone z takimi parametrami jaki maja. Jak masz -100/-60 to zachowujesz temperaturę

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deux, musisz jednak wziac pod uwage to, ze np. na uni 2 moze byc zajete: 1:1;1-10, na u3 zajete 1;1;1-10 i co wtedy? jakbys chcial to rozwiazac? jedne planety zostaja, a dla drugich najblizsza mozliwa lokalizacja?

 

Hmm... Zeby bylo sprawiedliwie, po prostu gracz na u3 zostalby na 1;11-10 a gracz z u3 bylby przeniesiony na planety 11-15 lub o 1-2 uklady blizej/dalej, miejsce by sie na pewno znalazlo. I zeby bylo ok wystarczy zostawic wielkosc planet oraz temperature, zeby np. planety zmieniajace miejsce w ukladzie nie zmienialy parametrow. To by raczej wystarczylo.

 

 

Co do poprzedniego postu, nie mam kompletnie pomyslu co zrobic z graczami grajacych zarazem na dwoch laczacych sie swiatach. Moze te osoby wybieralyby swoje konto na ktorym beda graly i dostaly jakis lekki bonus do niego? Tylko, ze od czego mialby on zalezec i jak duzy byc? - nie mam pojecia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wybór konta i ewentualny zwrot dodatków zakupionych na drugie konto? Spróbujmy to jakos pogodzić. Albo gra na wymierających uni - albo ciagły napływ świeżych graczy

 

zawsze też można dać im możliwość bezpłatnego podniesienia poziomów kopalni( o ileś tam) na każdej planecie .

 

Edit@

zawsze można im dać 42 planety albo grają normalnie na 2 konta jak robili to wcześniej :)

Edytowane przez bumble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy SGO może zaopiekować się innym uni.. ależ problem.

 

Temperatury i wielkość zostają to chyba oczywiste.

 

A jak ktoś gra na u2 i u3 to zadowoli się jednym kontem, a drugie odda :P

Jak mamy konto i kolega nam daje to problemu takiego chyba nikt nie ma - bierze się lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już miałem kiedyś podobny pomysł, aby gracze mogli się wzajemnie atakować np z u2 do u3 i odwrotnie (na czas jakiegoś konkursu, eventu, aby gra stała się dużo ciekawsza) ale nie dostałem pozytywnej opini. Widzę że teraz jeszcze wyżej podnosicie poprzeczkę, bo już na stałe chcecie połączyć uniwersa. Jestem jak najbardziej na TAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... pomysl ciekawy... moze byc troche problemu na temat: "JAK TO ZROBIC ZEBY WSZYSTKO BYLO OK?"

jestem na tak, ale oczywiscie kopalnie, pola i temperatura zostaje....

kto gra na starszym uni bedzie mial troszke "latwiej" bo lepsze kopalnie, wiecej pkt, itd... (tzn moze miec wieksze kopalnie, itd... starsze uni = wiecej czasu na rozwoj)

 

pomysl mi sie podoba ale trzeba dobrze przemyslec zeby to mialo rece i nogi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a ja znów z doświadczeniami z innego świata:

takie łączenia były przeprowadzane nawet na uni o różnych parametrach, więc to nie problem;

system był taki, że administracja automatycznie przenosiła planety, których kordy nie kolidowały ze sobą; jeżeli na obu uni dane kordy były zajete, gracze mieli okreslony czas (chyba tydzień) na samodzielne przeniesienie planet na wolne pozycje; samodzielne przenoszenie nie dotyczyło tylko planet z kolizją, ale wszystkich planet każdego gracza, tak więc mozna było swobodnie konfigurować układ planet wg własnych pomysłów, oczywiście w ramach wolnych kordów... po upływie tygodnia nieprzeniesione planety były przenoszone przez administrację w sposób losowy, czyli jak komus nie zależy, to trudno...

Edytowane przez spirit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na tym serwerze będzie to nie wykonalne biorąc pod uwagę czas jaki trzeba czekać na nowe zadania co podobno są już od dawna zrobione.

Jednak może dałoby radę zrobić choć namiastkę tego. Przenoszenie konta z planetami na takich zasadach jak napisał spirit. Możliwość przeniesienia jedynie z młodszego uni na starsze. u2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma chyba na myśli to, że czas oczekiwania na ruszenie tych zadań jest długi, a nie ich robienia. Zrobione są w sensie gotowego planu wszystkich zadań.

 

Tak czy tak na pewno będą robione długo, bo jest ich całkiem sporo. Ponad 150, wiec prawie 3x więcej niż obecnie. Po ich wprowadzeniu wypadałoby je przetestować, co też czasu zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, bo starsze uni2-5 powoli opadają z sił, na u5 może jest 10 osób które coś tam grają flotą, no ale to za mało. Im szybciej połączy się uniwersa tym lepiej dla graczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.