Skocz do zawartości

Łączenie światów


Gość Braus

ŁĄCZENIE UNIWERSÓW  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcesz, aby połączono uniwersa?

    • TAK
      32
    • NIE
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Z kontami na obu uniwersach to może mogłoby być tak:

 

Konto posiada określoną ilość pkt, pomnożyć x1000 i dać w krysztale na konto, które zostaje do banku. Dodatkowo dodać do banku zawartość banku drugiego konta. Tak, żeby nie był stratny nic. Mówimy o starych uniwersach więc nie powinno być dużo z tym problemów. Albo po prostu dać takiemu pakiet wszystkich oficerów i dodatków ze sklepu. Tylko, że z tą drugą propozycją też trzeba by było jakiś sensowny przelicznik dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No propozycja spieriz'a jest jak dla mnie jako tako do przyjęcia :) te 5% jakiejś wielkiej różnicy nie zrobi, bo propozycja Helwetera jest jak dla mnie nie do przyjęcia, ktoś kto ma na 2 (ba może nawet 3 uniwersach) swoje jakieś wręcz wysoko topowe konta, w jednym momencie wyprzedzi czołówkę o kilka bln pkt, bo gdy jeszcze grał on na tym koncie od początku, to jeszcze pół biedy, ale jak dostał konto, czyli praktycznie zero pracy poświęcił dla drugiego konta, a ma otrzymać tak ogromne profity z niego. Z tymi oficerami jest już dużo ciekawiej. Myślę, że z konta które zostawiamy powinniśmy dostać wszystkie astaty

(dodatki) jakie na nie wydaliśmy i powiedzmy zależnie od topowości konta od 4 m-cy do 2 lat geologa + jakichś dodatkowych oficerów również w zależności od topowości konta. Tylko nie wiem, jak wygląda to od zaplecza technicznego, czy są prowadzone dla kont pełne zapisy ile kto wydał na astaty (dodatki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak ktoś ma konta na obu uni to jedno musi stracić. Przekazując surowce i inne rzeczy z jednego konta na drugie to tak, jakby mieć legalne multi, tylko z wyprzedzeniem kilkuletnim. Nagle zacznie się gra na obu uniwersach, czy choćby bezsensowne posiadanie jakieś lepszego konta w celu "wyrzeźbienia" profitów po łączniu. Nie mówię tutaj o osobach, które mają faktycznie dwa konta. Ci chyba sami zrozumieją, że za rok lepszym rozwiązaniem będzie "oddać" jednego konto w celu dużo lepszej gry na koncie wybranym przez samego siebie. To oczywiście pozostawia jeszcze wiele do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak posiadanie kilku kont to pikuś, zawsze można pójść na kompromis i wybrać którąś z opcji która by nam pasowała(jeżeli by takowe były).

Faktycznie jeżeli uniwersa połączyły by się to może warto byłoby pójść za ciosem i zmodyfikować trochę system gry. Dla przykładu stworzenie około 10 do 20 (nie wiem ile pkt mają ludzie na u2,u3 i jaka jest rozbieżność pomiędzy np. u5)poziomów rankingowych,coś na wzór ochrony słabego/mocnego gracza. Liczbę galaktyk powiększyć do 21 - do rozlosowania po jednej planecie w każdej galaktyce. Każdy grałby na tym samym universum z tym, że byłby by osobne statystyki dla każdego poziomu rankingowego, a ten zależałby oczywiście od liczby posiadanej punktów. Wtedy nowe Universum można by otwierać co miesiąc żeby ściągnąć nowych graczy, po upływie miesiąca konta przenoszone byłby do głównego świata.

np.

Konto z przedziału 2, może atakować/szpiegować konta z przedziału punktowego 2 i 3. Konto z przedziału 3 może się jedynie bronić prze kontem z przedziału 2, gdyż jest to słabszy gracz.

Może wtedy ludzie robili by floty i byli pewni że nie wjedzie im nikt topową flotą, gra by się jakoś kręciła.

Też należałoby rozwiazać problem podsyłania wody, słabyszym graczom, gdyby taki gracz z przedziału rankingowego np. 15stego wysłyłał po 3bln wody dziennie graczowi z przedziału 1 to byłoby trochę nie fair wobec innych. Jeżeli gracz z wyższego poziomu rangingowego wysyłał by kontu na nizszym poziomie rankingowym surowce to 20% wędruje do puli która jest rozdzielana do graczy zaczynając od pierwszych poziomów 1,2,3,4... - takie automatyczne rozwijanie uni. Im większa rozbieżność pomiędzy poziomami to procent by rósł tak że nie byłoby to opłacalne dla wysyłającego jak i odbierającego, a korzystne dla kont na niższych poziomach rankigowych ;) Wysyłając słabszemu dostawałby cały serwer :)

Edytowane przez pezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu chcecie wszystko za darmo ? przecież serwer, prąd,czas administracji i internet kosztuje !!! nie da się przeżyć życia na tak zwany krzywy "ryj"

 

w życiu nie ma nic za darmo !!!

 

czemu nikt z protestujących przeciw astatom nie może tego zrozumieć ?

 

powiem wulgarnie wprost "Świat się kręci wokół, du** i pieniądza" od zawsze !!!

 

tego się nie zmieni, tak było, jest i będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupują astaty, także nie wiem po co spinasz się @c2h5oh.

Czy ktoś przeczytał to co napisałem? ^_^ Może bardziej w stronę tego typu rozwiązań, a nie kasy(bo jeśli gra będzie dobrze działała, to i tak znajdą się ludzie którzy wpłaca hajs, czego życzę administratorom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu stworzenie około 10 do 20 (nie wiem ile pkt mają ludzie na u2,u3 i jaka jest rozbieżność pomiędzy np. u5)poziomów rankingowych,coś na wzór ochrony słabego/mocnego gracza.

Jak widzisz te poziomy rankingowe? Bo nie bardzo mogę sobie to wyobrazić.

 

Konto z przedziału 2, może atakować/szpiegować konta z przedziału punktowego 2 i 3. Konto z przedziału 3 może się jedynie bronić prze kontem z przedziału 2, gdyż jest to słabszy gracz.

Może wtedy ludzie robili by floty i byli pewni że nie wjedzie im nikt topową flotą, gra by się jakoś kręciła.

To jest bez sensu. Dlaczego ktoś z przedziału 3 nie może atakować 2? Jeśli 2 może atakować 3, to 3 powinien móc "oddać" 2.

 

Też należałoby rozwiazać problem podsyłania wody, słabyszym graczom, gdyby taki gracz z przedziału rankingowego np. 15stego wysłyłał po 3bln wody dziennie graczowi z przedziału 1 to byłoby trochę nie fair wobec innych. Jeżeli gracz z wyższego poziomu rangingowego wysyłał by kontu na nizszym poziomie rankingowym surowce to 20% wędruje do puli która jest rozdzielana do graczy zaczynając od pierwszych poziomów 1,2,3,4... - takie automatyczne rozwijanie uni. Im większa rozbieżność pomiędzy poziomami to procent by rósł tak że nie byłoby to opłacalne dla wysyłającego jak i odbierającego, a korzystne dla kont na niższych poziomach rankigowych

Nie wiem czy ludzie by tak chętnie słali wodę. Każdy chce jak najwięcej zyskać. Oczywiście znalazłoby się kilka takich osób, ale czy dużo? I jak ta pula jest rozdzielana? Automatycznie czy to ktoś rozdziela?

 

 

Jeśli chodzi o mnie to ja byłbym tylko za tym aby powiększyć liczbę galaktyk. Czyli jakbyśmy łączyli uni2 z uni3, to konta z 1 galaktyki z uni3 przenosiłoby się do dwunastej galaktyki uni2. Czyli po jednym połączeniu mielibyśmy razem 22 galaktyki. Niestety byłby długi lot przez kilkadziesiąt galaktyk (gdyby ktoś z galaktyki 11 chciał atakować kogoś z np. 15). Wiadomo, że większość graczy ma już 21 lub 20 planet. Ale przynajmniej mogłoby być więcej flot, bo ktoś z uni2 nie wyzłomowałby tak szybko kogoś z uni3, który ukrywa się w dalszych galaktykach. Główną rolę odgrywałby lotki. Plusem jest m.in. to, że żadne planety się nie nałożą na siebie. Pozostaje problem jeśli ktoś ma konta na dwóch uni. Lepiej jedno konto porzucić, a to lepsze sobie zostawić. Tylko po prostu zakupione astaty przelać na to konto, na którym będziemy grali, żeby nie stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deusx mi tam obojętnie czy straci ktoś drugie konto czy nie. Ale postawić się w jego sytuacji to inwestował w oba konta swój czas. A jeżeli komuś się nie spodoba łączenie uniwersów to nakaz bez żadnej rekompensaty porzucenia konta jest dla mnie mało moralny. Albo przy połączonym uniwersum przerobić z lekko ten regulamin i istniałaby możliwość posiadania 2 kont z tym, że grać można tylko na jednym na raz. Drugie byłoby czymś jakby gracz dostał bana na tamto konto to może pograć na drugim w tym czasie. Ogólnie chodzi o to, że na jednym koncie zawsze musi być urlop, na drugim jak tam chce. W takiej sytuacji gracze nie byliby stratni. Jednak wydaje mi się, że na pewno się to nie przyjmie.

 

Dagger tyle galaktyk a ludzie już mają porozmieszczane planety, to na pewno nie wypali. Najlepiej wszystkie konta nieaktywne powyżej 50dni usunąć obojętnie czy dobra farma czy nie i wtedy powrzucać aktywnych na jedno uniwersum.

Edytowane przez Helweter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz te poziomy rankingowe? Bo nie bardzo mogę sobie to wyobrazić.

Może przesadziłem z 20 poziomami rankingowymi, ale 10 by chyba starczyło. Pisząc poziom rankingowy zależny od ilości punktów gracza miałem na myśli, coś w stylu aktów/tierów/etapów/ różnie to w grach nazywają i zależy to przeważnie od "lvlu" postaci, a tutaj zależałoby od ilości punktów gracza ;)

 

Przykładowo:

1poziom od 0punktów do 50mln punktów

2poziom od 50mln pkt do 150mln pkt

3poziom od 150mln pkt do 350mln pkt

4poziom od 350mln pkt do 650mln pkt

5poziom od 650mln pkt do 1.05 bln pkt

6poziom od 1.05 bln pkt do 1.55bln pkt

7poziom od 1.55bln pkt do 2.15bln pkt

8poziom od 2.85bln pkt do 3.65bln pkt

9poziom od 3.65bln pkt do 4.55bln pkt

10poziom od 4.55bln pkt do 5.55bln pkt

itd.. jeśli przeskoki punktowe pomiędzy poziomami są za małe, lub za duże, można je zwiększyć/zmniejszyć dodać większą liczbę poziomów - to tylko zaprezentowanie pomysłu

 

Np. Konto z u4 posiadające 1.8bln pktów, znalazło by się przy połączeniu uniwersów na 7 poziomie

konto z u6 posiadające 1.55bln pktów, znalazło by się również na 7 poziomie

To samo dotyczy kont z mniejszą ilościa pkt, przykładowo ktoś założył niedawno konto na u5 i u6, a inna osoba na u2, konta mają około 100-200mln pktow i trafiły by odpowiednio do swoich przedziałów(czyli 2 i 3)

 

 

 

 

To jest bez sensu. Dlaczego ktoś z przedziału 3 nie może atakować 2? Jeśli 2 może atakować 3, to 3 powinien móc "oddać" 2.
Po części masz rację, ale dla przykładu gracz z u2, który znalazł się na 10poziomie rankingowym, pojedzie konto z u5 które znalazło się w 5przedziale punktowym, blokada miałaby raczej na celu zatarcie różnic pomiędzy universami, ale też zapobiec sytuacji że najlepsi gracze dofarmiali by słabszych - ekowców na masową skalę, taka sama sytuacja stała by się z flociarzami z młodszych universów, flociarze z starszych uni których konta znalazły się w 9,10,11 czy większych przedziałach dla przykładu posiciagali by graczowi z przedziału choćby 7 wszystkie moony i mają flotę na patelnie. Uni wy-pustoszałoby jeszcze w szybszym tempie po połączeniu, a jeśli nie to pozostałby problem z którym boryka się każde uni czyli topową flotę ma 20-30 graczy, a reszta tylko szperkami lata na ekspedycje;)

 

Kompromisowe rozwiązanie byłoby takie, że konto na poziomie np. 6 może atakować graczy z poziomu niżej 5, i poziomu wyzej 7 - czy coś na tej zasadzie, podczas wojny ograniczenie by znikało.

 

 

Nie wiem czy ludzie by tak chętnie słali wodę. Każdy chce jak najwięcej zyskać. Oczywiście znalazłoby się kilka takich osób, ale czy dużo? I jak ta pula jest rozdzielana? Automatycznie czy to ktoś rozdziela?

 

Nie pomyślałeś o sytuacji w której osoba ma konto na u2 i u5 ;) Choćby sytuacja w której, konto u2 to czysto ekowe konto z wysokim PTE, i niezbyt przemyślaną lokalizacja planet. konto na u5 ma mniejsza ilość pkt,ale za to dużą flotę i kolonie w każdej gali, i wysokie poziomy, tech bojowych.

Gracz oddaje teoretycznie konto z u2 znajomemu, ale loguje sie na nie tylko np. w pracy z innego IP i podsyła codziennie wode słabszemu kontu na którym chce grać,aktywnie flotą.

 

Wydaję mi się że system gry "ogame" od zawsze szwankował pod paroma względami, może czas to zmienić? W końcu to priv serwer ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

moim zdaniem , to jest świetny pomysł żeby połączyć uni :)

 

bo tak jak uni3 tak samo uni2 już umierają , bo brak flot i nie ma na co latać i to strasznie zniechęca do gry ;D

a jak by połączyć uni było by o wiele ciekawiej , było by więcej flot, więcej aktywnych graczy i wogóle było by o dużo lepiej :)

 

ja jestem całkowicie ZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są floty , ale liczmy że na tym i na tym uni jest po 6,7 flot i najczęściej te wszystkie floty są w 1 sojuszu ;/

 

więc jak by na uni2 doszło jeszcze 7 potężnych flot , to zaczeło by się coś dziać :)

 

ja bym proponował zrobić głosowanie , bo tak to nic z tego nie będzie , jak będzie większość ZA to łączymy uni , a jak bedzie większość przeciw , to wszystko zostaje po staremu :)

 

bo ta dyskusia już trwa 5 miesięcy i nic z niej nie wynikło , a przydało by się zacząć coś działać .

Przeczytałem całą to waszą rozmowe i do niczego w sumie nie doszliście , bo nic się nie zmieniło ;/

niech Desux zrobi ankiete kto ZA a kto przeciw i niech ta ankieta wyświetli się przy logowaniu na konto , po wpisaniu hasło i loginy i po kliknięciu zaloguj niech odrazu wyświetli się ankieta i dopuki ktoś nie zagłosuje , żeby nie mógł się zalogować .

 

Takie jest moje zdanie ;D ;D

 

 

//łącze posty,

MiG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba coś poświęcić, żeby coś zyskać. Co prawda to prawda, uni 2 3 4 powoli wymierają, połączenie u2 z u3 na pewno wyszło by na dobre, jakby to wypaliło to można zrobić to samo z u4. Nie widzę powodu żeby się spinać.

Otwieram ankietę, zobaczymy wgl ilu graczy jest za a ilu przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.