Skocz do zawartości

Samodzielne próby moonowe  

50 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy samodzielne próby moonowe powinny zostać ?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Co sądzicie o samodzielnych próbach moonowych ? Nie jest to przypadkiem zbytnie pójście na łatwiznę i lekkie zabicie gry zespołowej ?

Księżyce z założenia miały powstawać przy atakach a próby to raczej małe, tymczasowe księżyce.

 

Uważam, że opcja ataku na samego siebie powinna być stanowczo usunięta (poza tym, jest ona całkowicie nielogiczna). Gra zespołowa mimo, iż wymaga większej ilości czasu i zaangażowania na pewno przysporzy nam o wiele więcej wrażeń, które zapamiętamy.

 

Mój głos jest oddane na NIE, czyli za usunięciem samodzielnych prób moonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez na nie. to juz zbytnie ulatwienie dla obroncy jak i flociarza. zdejmowanie jednego moona to (w ukladzie) minimum 4 min , podczas gdy obronca 20 s pozniej moze miec juz nowego... i badz tu madry i szukaj mu floty. co do flociarza,samodzielne stawianie moona na lotce tez jest przegieciem. albo latamy z kims,albo to nasz problem ze widac nas na fali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również oddam głos na NIE acz kolwiek martwię się o graczy "początkujący" nie mają tu kolegów nie mają sojuszy a to był fajny start dla nich na początek.

Ale nie można mieć wszystkiego..:P i tak jak deusx napisał wyżej gra zespołowa przysparza o wile więcej wrażeń..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu postanowiłem jednak zagłosować.

Oddaję głos za pozostawieniem prób.

 

Małe uzasadnienie.

Czasem mamy do czynienia z grą zespołową polegającą na ataku wszystkich moonów i ich zdjęciu. Szczególnie duże i silne sojusze tak robią.

Gracz z małego sojuszu nie zawsze ma sojusznika pod ręką. Samodzielnie postawiony moon może pozwolić uratować flotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o pushowanie, kradzieże surowców itp

 

Neriel dokładnie tak było i jest.

Ale niemniej przy sporej prędkości gry i atakach trwających po 24s. samodzielne próby idealnie wkomponowały się w całość szkieletu gry.

Prosiłbym dobrze się zastanowić przed usunięciem tej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalny %% który nam da moona 9.900 to 2 500 025 204%

Żeby to uzyskać, to trzeba rozbić 104.167.716.850 LM. Koszt w deuterku to 130 209 646 062 500.

 

Nie wyobrażam sobie, żebym wysłał to do gracza który miałby mi za to postawić moona. Próby wzajemne mogą nie wchodzić w grę, ponieważ ja mam deuter na moona 9,9k a kolega może nie mieć.

Więc mu wysyłam, żeby postawił LM i mnie zaatakował. A on mi pisze, żebym go cmoknął i mój deuterek se na swoje latawce zamienia.

To pierwszy przykład oszustwa.

 

Drugi.

Umawiamy się na próby. Ja lecę pierwszy, stawiam mu moona a on mi pokazuje ikonka ze środkowym palcem :spadowa:

 

 

Pomijam fakt masowegu pushu pod przykrywką prób moonowych.

Skomplikujecie tylko sprawę

 

 

@

Skoro zrobiliśmy, że wielkość moona zależna jest od wielkości PZ, to teraz trzeba do tego będzie dopisać całą litanię w jaki sposób sobie te giganty stawiać, żeby nie złamać regulaminu. Samodzielne próby rozwiązały wszelkie ewentualne problemy i niejasności

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinna zostać, ponieważ

Czasem mamy do czynienia z grą zespołową polegającą na ataku wszystkich moonów i ich zdjęciu. Szczególnie duże i silne sojusze tak robią.

Gracz z małego sojuszu nie zawsze ma sojusznika pod ręką. Samodzielnie postawiony moon może pozwolić uratować flotkę.

Wszyscy tak aktywnie grają że przez cały dzień nie raz sie o moona nie szło doprosić mimo iż sojusz liczny. Lepiej niech zostanie jak jest .

Zależy czy ktoś ma znajomych, bo czasami nie jest się o moona doprosić, a silne sojusze mogą te moony zniszczyć dość szybko.

 

Ale także powinna zostać usunięta, bo dość łatwo jest teraz zrobić moona. Wtedy trzeba prosić i jest gra zespołowa. Najgorzej wtedy mają słabsi gracze (nowi), którzy nie mają do kogo o moona poprosić. Nie zagłosuję, bo nie jestem zbytnio przekonany. Wstrzymam się na razie i poczekam na dalszą argumentację. Kiedyś był ten klimat gdzie w sojuszu się pisało "Proszę o moona na x:xxx:xx". ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon ale kto Ci każe robić moona 9,9k ??:> wystarczy jak będziesz miał 7k czy 5k i nie musisz wtedy wysyłać takiej dużej liczby lm xd moim zdaniem przykład bezsensowny xd

a jak bedziesz chciał mieć moona większego to poprosisz sojusznika albo jakiegoś znajomego postawisz te 100kkk lm i ktoś Ci je rozbije ;D nie widzę zadnego problemu w tym xd

Edytowane przez StoProCent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon 9,9k nie nadaje się na próby moonowe. Średnio za 5 razem dopiero moon powstaje, co nam daje: 651.048.230.312.500 to ogromna ilość deuteru, której nie bierze się raczej pod uwagę, taki moon ma powstać z założenia wyłącznie podczas złomu floty, jest to swego rodzaju rekompensata za straconą flotę.

 

Ile takich prób będzie dziennie ? Nawet nie jedna, więc tutaj problem kontroli nie jest problemem. Wcześniej tego było i nikt nie narzekał.

Biorąc pod uwagę fakt, że jest to utrudnienie a większość głosuje na tak opcja na prawdę jest zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki cel tej gry zespołowej?

Dla przykładu niszczenie moonów wraz z sojuszem ma na celu zmniejszenie kosztów dla pojedynczego gracza i tym samym pomoc w łapaniu floty. Samemu nie ma mowy by zniszczyć 20 moonów, czy to z powodu kosztów czy regulaminu.

 

W tym przypadku nie ma chyba potrzeby wplątywać w to innych. Jeśli ktoś pomoże komuś zrobić moona to i tak my musimy za to zapłacić (choć nie zawsze).

Jakie korzyści dla jakiegokolwiek z graczy przyniesie ta zmiana?

 

Zamiast gry zespołowej widzę tu zwykłe uzależnienie od drugiej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samodzielne próby księżycowe zostaną usunięte (także namyślać się, póki jeszcze są), trzeba będzie bardziej postawić na grę zespołową.

 

Deusx ale jak widzisz przy ankiecie to zdania są podzielone...

więc może poczekaj z tą likwidacją prób moonowych.....

Wyślij PW na wszystkie unie z linkiem do ankiety.

Może wtedy będzie więcej danych do działania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość? Z tego co widzę jest 13/15, z czego Neriel jest za pozostawieniem a nie oddał głosu w ankiecie. Czyli wychodzi 14/15. Czy to aż tak wielka przewaga żeby to wykluczać opcję samodzielnych prób? : >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że na nie:

 

Argumenty?

Wystarczy chyba ze ludzie sobie kiszą kapustę w banku, do tego cholernie twarde moony, demontownia

STOP Ułatwieniom gry! I tak jest ich zbyt wiele - nie masz czasu na grę nie graj, albo załącz Urlop a nie surkę tylko wpłacasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kiego grzybola to było robione.... :/

Dla mnie ta opcja jest bardzo przydatna i pomocna....

Kilku słabych graczy prosiło mnie o proby moonowe i jak im powiedziałem o tym, że mogą je robić sami to byli mile zaskoczeni i co za tym idzie robili moony...floty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.