Skocz do zawartości

Samodzielne próby moonowe  

50 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy samodzielne próby moonowe powinny zostać ?



Rekomendowane odpowiedzi

Formowanie księżyca ? Pomysł też nie jest zły.

 

Tak tylko z czystej ciekawości do czego to niby ma prowadzić? Bo jeżeli poprzednia modyfikacja wzoru na tworzenie/niszczenie moonów miała zapobiec niszczeniu/ tworzeniu moonów za grosze to ok? No i tu następuje ale - jakie korzyści dla graczy wniosła ta modyfikacja. Moony pancerne - duży % szansy na utracenie GS - możliwość rozbudowy budynków na moonie bo teraz się to kalkuluje (pancerny moon).

 

Efekty:

1. Mizerna ilość graczy którzy są w stanie zniszczyć moona.

2. Ekowcy jak już się zdecydują zrobić moona to zwykle 3k im wychodzi - zresztą po co moon ekowcom?

 

 

I już może na dokładkę ilu graczom zwiększył się moon tak znacząco do 7 8 9 k, i w przypadku cytowanej wyżej propozycji kiedy się owi gracze mają dowiedzieć, że moon się powiększył po 24 h - chyba żart :).

 

Takie działania po prostu zmniejszają dynamikę gry, która z założenia pomysłodawcy miała być szybka!

 

Może zamiast grzebać przy opcjach które się ledwo co wprowadziło warto byłoby pomyśleć o innych usprawnieniach gry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się powiększył do 9.3k :) poluje na kolegę który ma z kolei 9.7k prawie

 

 

 

 

dałbym Ci plusika, ale się nie da, nie wiem czemu.

 

Na moon wielkości 8k potrzeba wg symulatora 10000000000 lekkich myśliwców to 30kkkk metalu i 10kkkk kryształu albo masz za dużo surki lub wybujałą fantazję, bo nie jest powiedziane, że ci się uda za pierwszym razem. Jeszcze jak wejdą w życie nowe "pomysły" dowiesz się czy ci się udało już następnego dnia!

 

@spieriz Bo z nieznanych mi przyczyn znalazłem się w grupie "spamer".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysiliłbyś się i zamiast wyśmiewać czy krytykować mógłbyś zaproponować np. "niech w podglądzie w miejscu moona wyświetla się licznik czasu do uformowania go".

 

Pomysł może się nie podobać, ale nie wyciągaj absurdalnych wniosków, nikt nie będzie kazał czekać 24h na każdą próbę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam więc o mojej wersji bez ograniczeń i blokad - moon tworzy się po np. 24h.

Zamiast czekać na pozwolenie czekamy na jego uformowanie.

 

Drogi kolego chyba dopadła cię jakaś straszna klątwa zapomnienia. To co wyżej to chyba twoja pomysła.

 

Czy tobie się nudzi - licznik czasu do uformowania moona większej bzdury to chyba już nie dasz rady wymyśleć.

 

Cały zresztą pomysł ze zmianą do zmiany kolejnej zmiany potwierdza jedynie to że brak ci pomysłów na coś bardziej kreatywnego.

 

Ja tu jestem od grania a nie od wymyślania za przeproszeniem niczego nie wnoszących błyskotek w postaci liczników :rotfl: .

 

Sprawa jest prosta trzeba czasami popatrzeć w przód, co zmiana, w tym przypadku "samodzielne próby moonowe" zmieni w grze, a wprowadzać ja bo "tak", a następnie szukając dziury i tak już w dziurawym pomyśle zatkać go koleją niedoróbą.

 

Jak to mawiają u mnie na wsi nara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytaj dalej czemu masz rangę spamer.

Tylko utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że zdjęcie ignorowania twoich postów było błędem.

 

"To co wyżej to chyba twoja pomysła."

Tak, moja "pomysła" i nigdzie temu nie przeczyłem... -.-

 

A "nic nie wnoszący licznik" eliminuje ten wyimaginowany problem z kilku postów wyżej.

 

Od grania jesteś? Chyba od pierniczenia farmazonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może usunąć robienie sobie moonów,a zostawić ich powiększanie? Czyli moona sam sobie zrobić nie możesz, ale jeżeli go już masz to możesz powiększyć ;) Da się tak w ogóle zrobić?

Nie jest to zły pomysł, tym sposobem sami moona sobie nie zrobimy, ale będziemy mieli możliwość powiększenia go sobie.

 

2. Ekowcy jak już się zdecydują zrobić moona to zwykle 3k im wychodzi - zresztą po co moon ekowcom?

Spinard, te zdanie jest absurdalne, bo średnica księżyca zależy od ilości pz, więc jak to możliwe, że "zwykle wychodzi 3k" ?

Może zamiast grzebać przy opcjach które się ledwo co wprowadziło warto byłoby pomyśleć o innych usprawnieniach gry!

Czyli ?

 

 

Pierwszy cytat wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem, moon'a musi nam stworzyć ktoś, a w razie potrzebny sami go sobie powiększymy.

Neriel, Spinard - to jest dyskusja na temat prób moonowych a nie przechwalanie się, kto ma więcej racji.

 

 

Jeszcze:

Bo z nieznanych mi przyczyn znalazłem się w grupie "spamer".

Do spamera trafiłeś za rozdawanie minusowych reputacji kompletnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra zadałem to pytanie w ST to i moge zadać ponownie tu, a więc:

 

a mnie zaczęło zastanawiać jedno teraz jak tak sobie siedze, ja wiem że powiększenie się moona jest losowe i zalezy od % ale przy Prawdopodobienstwo powstania ksiezyca: 20% (192.525.138.000%) no to juz chyba przegiecie w druga strone ze się nie powiększyl, nie to zebym bardzo chhcial dla Pawła moona 9,9k ale tak z czystej ciekawości pytam??

 

bo idąc w tą stronę t oteoretycznie nie ma "limitu" % a moon sie i tak może nie powiększyc, a powiększenie moona mialo być rekompensatą za straconą flotę obrońcy Obrońca stracił 20.700.231.118.120.000 jednostek. no chyba troche stracił ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20% to szansa 1 na 5. Mieliście pecha

 

 

@

Zastanawiam się od kilku dni, co tak bardzo przeszkadza w samodzielnych próbach, że trzeba je zlikwidować.

I nie potrafię znaleźć odpowiedzi.

Mam też propozycję.

Domyślam się, że powód likwidacji opcji jest taki, że przeszkadza ona flociarzom. Ofiara traci moona, w to miejsce stawia sobie nowego. Zrobi to sam lub ktoś - żadna dla mnie różnica.

 

Więc może zostawmy wszystko tak jak jest, ale dodajmy blokadę na samodzielną próbę na kordach gdzie moon został zdjęty na czas nawet 24h.

Podkreślę, że ma to być blokada ale tylko na te kordy i tylko na samodzielną próbę.

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wogole to jest, że tak się wyrażę do bani, bo niech ktoś wykręci taki % 5x to życzę powodzenia, powinien być jakiś próg %towy od którego moon by się powiększał, bo przy tego typu % to słowo "pech" brzmi jak ......... nie wiem co hehehehhehe może ktoś wymyśli coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik Spinrad dnia 16 kwiecień 2012 - 14:20 napisał

Może zamiast grzebać przy opcjach które się ledwo co wprowadziło warto byłoby pomyśleć o innych usprawnieniach gry!

Czyli ?

 

 

Czyli nie poprawiaj po raz kolejny opcji na którą się zdecydowałeś jakiś czas temu. Chodzi o "samodzielne próby moonowe".

 

Ankieta chyba w jasny sposób określa co myślą gracze na ten akurat temat

 

Modyfikacji o które pytasz a które by uatrakcyjniły grę - o! np. złom z obrony, nowe zastosowania trytu z ekspedycji lub coś czego nie ma na innych tego typu grach.

 

@neriel nie sil się na komentarz :P - nie jesteś w stanie mnie obrazić Mensa i tak cie nie przyjmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie rozumiem, w czym jest problem z tymi próbami moonowymi... Co z tego że obrońca któremu strąciłem moona, postawi nowego w ciągu ~20 sekund? Nawet 1 sekundę po może sobie postawić, ale jeśli moona strącę z którego/na którego leci flota to i tak będzie ją widać na falandze bo Z POWROTEM NIE NABIERZE KURSU NA MOONA. No chyba że coś się zmieniło... To co one przeszkadzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flota oczywiście nie nabierze ponownie kursu na księżyc po jego zniszczeniu.

 

Cel jest taki, aby gra stała się bardziej zespołowa.

 

 

Modyfikacji o które pytasz a które by uatrakcyjniły grę - o! np. złom z obrony, nowe zastosowania trytu z ekspedycji lub coś czego nie ma na innych tego typu grach.

Złom z obrony był przerabiany kilka razy, nie będzie go.

Nowe zastosowania trytu... czyli np. jakie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus ale to trochę bez sensu, że najpierw sam dodałeś te próby moonowe a teraz chcesz je zdjąć. :)

Ktoś pisał o tym, że można by ograniczyć do 1 moona na jednych kordach w ciągu 24 godzin, uważam to za dobry pomysł. Ale tylko przy samodzielnych próbach moonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może usunąć robienie sobie moonów,a zostawić ich powiększanie? Czyli moona sam sobie zrobić nie możesz, ale jeżeli go już masz to możesz powiększyć ;) Da się tak w ogóle zrobić?

 

a mi sie pomysl Himena podoba... nie jest to wcale takie glupie...

chcesz "gre zespolowa"? masz... (choc jak dla mnie to bzdura... bo nawet i do obcego gracza zapytasz o moona i wysle te 1.000 LM)

boisz sie o push, zlom, itd? rozwiazane... bo sam sobie bedziesz mogl moona powiekszyc.

 

mamy to co chcemy i nie trzeba wymyslac, ta opcja jest najlepsza jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo jest opcji ktore sa, a nie sa uzywane... ale jakos nadal sa.

zrobienie sobie samemu moona to jednak jest ulatwienie... nie wielkie ale jest.

nic wiekszego proponowana opcja nie zmieni, zapytasz kogos o moona i juz...

bardziej chodzi o to zebys tego moona mogl sobie sam powiekszac i zeby nie bylo problemu o push/zlom.

 

Ty nie uzywasz tej opcji, moze w przyszlosci zaczniesz ;)

mysle ze kilka osob uzywa tej opcji i coraz wiecej osob ja "docenia", bo twardy moon na flote to podstawa...

choc nic nie jest niezniszczalne xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym powiększaniem sobie moona to dobry przykład jest jak masz nie potrzebną flotę np. lm'y czy ow ;) Ze złomu masz 60% więc więcej niż z demontowni, czyli się opłaca. Oczywiste, że jeżeli ma ktoś Aurory czy Niszczyciele to demontownia jest lepszym rozwiązaniem, ale jednak można się poświęcić na tego lepszego moona :)

Piszę tu o przypadku niepotrzebnej floty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.