Skocz do zawartości

Nanity na moonie.


Octopus

Rekomendowane odpowiedzi

Odszukałem stary temat sprzed 2 lat, w którym był poruszany ten temat, jednak może po dwóch latach od wypowiedzi Deusa:

 

Napisano 30 czerwiec 2010 - 11:45

Moony zostana tak jak sa, nic sie nie zmieni.

 

coś się jednak zmieni. Jak wiemy wejdą nowe wzory na tworzenie i niszczenie moonów. Więc może przy tej zmianie warto wrócić do tego tematu.

 

No cóż - Deusx sam pisał, że niektórzy gracze rozwijają moony przez rok. Nie wiem jak to się ma do nowych graczy, którzy przychodzą i odchodzą. Może dobrze byłoby ułatwić trochę grę każdemu.

 

Nowi gracze jak wiemy nie mają łatwo. Dostają moony, których czasami nawet nie mogą rozwinąć, bo tak szybko je tracą. Z nowym wzorem nie rpędko taki gracz otrzyma moon który będzie no należycie chronił. Rozwinięcie moona przy nanitach na moonie nie będzie aż takim trudnym zadaniem.

 

Strata dobrze rozwiniętego moona to jak wiemy dość istotny problem. Dla każdego. Gracz staje się ślepy na kilkanaście dni, bo rozwinięcie falangi to proces czasochłonny. nie niszczymy przecież moonów, żeby ktoś nie widział 100 układów, tylko po to, żeby zniszczyć mu flotę.

 

Myślę, że warto się nad tym zastanowić.

 

Propozycja moja jest taka:

 

Wprowadzić nanity na moonie do ograniczonego lvla np. 5 ( w tedy nie byłoby problemu z rozwinięciem moonów) i usunąć stocznie z moona - i tak nikt z niej nie korzysta. Zapobiegnie to stawianiu bunkrów na moonach, które po wprowadzeniu nowych wzorów i tak będą trudne do zniszczenia. Może nie od razu, ale z czasem.

 

Nie wiem jak to ma się do propozycji 'zastępowania' moonów. Czy w tedy budynki będą zerowane, czy nie. Wydaje mi się, że tak, więc jeśli ktoś ma co jakiś czas znowu rozwijać moona, to nanity na pewno będą dobrym rozwiązaniem.

 

Temat ten jest do dyskusji do której serdecznie zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trzeba poczekać, aż deus czy ktoś inny z 'góry' dokładniej opisze na czym będzie polegać to zastępowanie, lub powiększanie moonów, jak również system ochrony słabego gracza i dopiero wtedy gadać o takich rzeczach. Tak czy inaczej, wątpię, żeby nanity przeszły w jakiejkolwiek postaci.

 

PS. Czy to tylko mi się wydaje, czy ostatnio pojawiło się strasznie dużo tematów, w których ludzie chcą coś ułatwiać? Ten, jakieś magazyny, jeszcze coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.. dziwne by było jakby ktoś chciał coś utrudnić.. Od tego jestem ja ;D

 

Powiększanie prawie na pewno będzie polegało na zwyczajnym powiększeniu się moona i dodaniu do niego odpowiedniej ilości pól.

Ochrona pewnie będzie zwyczajna 1-50, 51-150, 151-9999, czy coś w tym stylu.

Była jeszcze opcja aby zrobić ochronę na zasadzie obliczania czy dany gracz ma min. 5% wartości naszej floty, ale coś mam złe przeczucia co do takiego rozwiązania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.