Skocz do zawartości

ACTA


Dagger157

Rekomendowane odpowiedzi

Nie obawiam się tego że nie będe miał dostępu do pirackich programów i filmów bo bez tego da się żyć a i stać mnie na kupno tego co potrzebuję, ale tego że jakiś gamoń który poczuje trochę władzy bedzie mącił. Np. przyczepi się że do obrazków których używamy na stronie nie ma tak na prawdę praw bo nigdzie nie są spisane. Nie każdy jpg i gif jest podpisany ze na licencji np. GNU jest. Wiesz jacy sa ludzie a w szczególności Polcay jak dorwą się do - nawet pozornej - władzy. Nie za bardzo rozumiem Amerykańskich obywateli że tak krzyczą o ACTA. W Polsce rozumiem (zarobki do ceny) np. cena CD z muzyką to jakaś horendalna pomyłka - nie wspomnę o grach - ale tam zarobki pozwalają na kupno bez dużego uszczerbku dla budżetu domowego. Niech wprowadzają to u siebie bo jak zwykle by nie stanąć na publicznym forum jako największy pirat, US ściąga i zagania do podpisywania inne kraje. To jak z tymi limitami zanieczyszczeń. US doprowadziła do podpisania takiego porozumienia o limicie produkowania zanieczyszczeń - spaliny, fabryki etc - i wypuszczania do atmosfery. Oni są najwiekszymi trucicielami ale jak to zabrzmiało! To oni do tego dążyli. Później już by móc dalej zatrówać środowisko wykupywali limity od państw które ich nie wykorzystywały. Tak to dbają o nasze środowisko. Takie są ich decyzje by były tylko w ich interesie.

 

W Polsce boję się ze będzie to narzędzie do dokuczania obywatelom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz prawa autorkie wykupione ? :D

 

Xnova to gpn,gnu, poza tym nasz silnik ogamowy to w większości autorski skrypt. Zasada podobna, ale to nie jest identyczna gra, nikt nie może się do niczego przyczepić. To tak jak stwierdzić, że pierwsza gra RPG jest oryginałem a reszta piractwem, bo została dokonana "kradzież intelektualna", tu i tu się level nabija.

A jak ktoś pisze, że wykupił sobie prawa autorskie to po prostu kłamie, GF nigdy by praw nie sprzedało, bo i po co ? A dwa, kogo byłoby stać na zapłacenie np. stu tysięcy euro na prawa autorskie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że za niedługo do tego dojdzie. Ostatnio coś tych protestów i ludzi na ulicy jest sporo za dużo.

Poza tym, pracować do 67 lat ? A jeszcze 4 lata temu do 60 musieliśmy, wcześniej jeszcze do 55 o ile dobrze pamiętam. Chyba ich ....

A ceny paliw nie komentuje, stacje robią sobie co chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neverr ja do tej pory spotkałem się tylko z LOIC, ale poczytałem teraz o HOIC i to raczej lepsza wersja LOICa ;) i hasło do zrywu raczej będzie potrzebne, bo nawet jeśli 1000 osób wpadnie na tem sam pomysł, to mogą to zrobić w różnym czasie co żadnego efektu nie da, bo trzeba jednocześnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz możemy pomyśleć o większej intrydze i spekulować sami.

Czy serwery naszego sejmu zaatakowali niezależni hakerzy , czy np dobrze opłacani z innego mocarstwa.

Np tylko dlatego by jak ktoś napisał prędzej przepchnąć coś innego .Myślę , że nie ma już nie zależnych grup .I każdy dąży po kasę by dobrze sie ustawić , jakimi kosztami to tylko oni wiedzą. Możemy drążyć i drążyć aż wpadniemy paranoje.

Przecież nie wszystkich zamkną , bo nie ma szans na to.

Tylko tych co będą najbardziej przeszkadzać.Resztę wystarczy tylko zastraszyć konsekwencjami.

Złapią z 1000 pomniejszych, walna z 100 .000 zł kary i reszta zesra się w gacie. Nie będzie ryzykować że będzie pracować 20 lat tylko na spłatę długu. Finansowe kary sa najbardziej odczuwalne.Zobaczmym po Angielskich kibolach , ja wiedzą że walną im kare finansową tak ze gały wychodzą to nie wiem jakby byli pijani to i tak nie wejdą na murawe.

Myślę, ze z czasem z tego wszystkiego ktoś napiszę dobry scenariusz i wyjdzie dobry film , i tyle bedzie z tego o czym my dziś tu gadamy. Daj bug... Trochę namaciłem ale niektórzy skapną sie o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim celu ktoś z innego kraju by miał atakować nasze strony internetowe? Przecież to bez sensu, bo inni też chcą podpisać ACTA. I nie bardzo rozumiem o jakiej Ty kasie mówisz, bo raczej kasy nie dostają za ataki DDoS na strony, bo przecież to nic poważnego, zwykłe przeciążenie, zresztą nie ma im kto płacić. :D No chyba że mówisz o prawdziwych atakach hackerskich z podmianą treści strony, ale dalej nie widzę powodu, po co by miał ktoś to opłacać.

 

Oglądnijcie to sobie, filmik ma 10 minut.

http://www.milanos.p...chce-zebys.html

Jest to trochę prawdy o Iraku i Afganie, są to głównie wypowiedzi żołnierzy którzy stamtąd wrócili. Napisy PL. Polecam, bardzo ciekawy filmik pokazujący prawdę o tym wszystkim.

 

Dodatkowo, jeśli komuś się mocno będzie nudzić, to polecam film Alexa Jones'a, TerrorStorm.

http://video.google....945914471163504

 

Trwa on 2 godziny 10 minut, ale wciąga, a przynajmniej ja oglądałem go z dużym zaciekawieniem.

Film ten opowiada o tym, że ataki na WTC oraz w Londynie były prawdopodobnie wewnętrzną robotą rządów, były zlecone i opłacone przez rząd tych właśnie państw w celu wywołania strachu przed terroryzmem, który spowoduje, że ludzie pozwolą się bardziej kontrolować (monitoring, podsłuchy), bo będą wierzyć, że to jest dla ich dobra. A atak na WTC to zwykła wymówka dla Afganistanu i Iraku. "Misje pokojowe". Od prawie roku w Syrii są zamieszki i próba obalenia rządu tak jak w Libii. Dlaczego tam nie interweniują? Ponieważ nie ma ropy. Sami się wkopali jakiś czas temu, czytałem wiadomości i pisali, że już się grzecznie podzielili udziałami w libijskiej ropie. Dodam jeszcze, że w sumie przeprowadzono ponad 700 ataków z powietrza w Libii. Więc nieźle im zależy na tej ropie..

 

 

I na zakończenie jeszcze jeden krótki filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu amerykanie chcą mieć wszędzie władzę. Co by się stało to mogliśmy zaobserwować patrząc na ceny benzyny podczas wojny w Libii, bardzo szybko rosły w czasie, gdy toczyły się tam walki. Ale mimo tego że sytuacja się już stabilizuje, ceny niestety nie spadają.. Bo po co dać mniejsze ceny, skoro dalej można sobie na tym zarabiać...

 

I z tego co przeczytałem, ceny zamiast spadać, będą dalej rosnąć.

http://wiadomosci.ga..._kosztowac.html

 

Idioci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no.. to już by była trochę przesada ;P należy szanować symbole religijne, i dotyczy to każdej religii, nawet jeśli ktoś jej nie wyznaje. Trzeba szanować siebie nawzajem, każdy jest inny i musimy to zaakceptować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wszystkie filmiki są bardzo fajne itd... tylko jest z nimi pewien problem.. Bo nikomu nie chce się ich oglądać. Tylko 33 tysiące wyświetleń. Większość ludzi albo nie chce tego słuchać, bo za długie, zbyt inteligentne na nich, albo po prostu mają w du*** to, co robi nasz rząd.

 

Dodatkowo 4 minuty z posiedzenia UE. Dość ciekawe ;)

Edytowane przez spieriz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt się ma to do ACTA ale i tak jesteśmy w hydeparku, więc.. Oglądnąłem program (1,5h) o wydobyciu gazu łupkowego w USA. W skrócie wygląda to tak.

Wielkie firmy wykupują gigantyczne tereny często w pobliżu wiosek, miast itp., wiercą odwierty na kilka km pod ziemię wprowadzając prawie 600 chemikaliów wraz z wodą, wypompowują tę wodę i wylewają gdzie popadnie.

Ludzie w okolicach odwiertów mają poważne problemy ze zdrowiem i próbują coś z tym zrobić ale przy każdej próbie firmy upierają się, że nie używają żadnych chemikaliów. Chcą dowodów, a gdy proponuje się komuś z nich wypicie tej "niegroźnej" wody po prostu odmawiają.

W rzekach, studniach i kranach płynie dosłownie gazowana woda, do tego łatwopalna i nikt nie jest w stanie nic z tym zrobić.

Ktoś tam mówił, że dowożą takim ludziom czystą wodę z miasta ale na pytanie "co z środowiskiem" odpowiadają jąkaniem i bezradnością.

 

Jak tak dalej pójdzie to wysoko postawieni ludzie powybijają innych, zniszczą środowisko, wzbogacą się na tym i zdechną zadowoleni z siebie.

 

A co do twojego filmiku to dziwię się, że jeszcze go nie uciszyli, bo ten ziomek cały czas tam chyba tak nawija :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gazu łupkowego, widziałem jak ogień z zapalniczki wznieca ogień w kranie z wodą ...

 

 

P.S. Prezydent jest raczej na nie w sprawie ACTA, dzisiaj w "wiadomościach". Uznali to za tzn w moim przekonaniu "wyższość", zawsze prezydent wychyla się tam, gdzie jest spór i ma odmienne zdanie niż inni. Komorowski wziął również na dywan odpowiednie osoby, czemu nie reagowały, gdy protest był w internecie a dopiero reagowali jak był na ulicach. Jeżeli Komorowski sprzeciwi się ACTA i nie podpiszę tego, jest płomyk nadziei, że będziemy niezależnym i suwerennym państwem.

 

Swoją drogą

J.Kaczyński: "Przecz z komuną, a przede wszystkim z postkomuną!"

Kiedyś się wszyscy z tego śmiali :) Śmiali się, że będzie chciał wojnę z każdym prowadzić - szczerze byłbym chyba podobnym prezydentem. Jesteśmy silnym i przedsiębiorczym państwem, to nie jest tak, że głowy państw mi mówią czy mogę coś kupić lub sprzedać niemcowi - jak chce sprzedać to sprzedam i koniec, przecież nikt nikomu tego nie zabrania i niech nie mówią, że to może zachwiać gospodarką - oni chyba nie wiedzą, że gospodarką państwa jesteśmy my, a nie handel z innymi państwami. Teraz tylko czekam, aż polska w końcu powie "nie, dbamy przede wszystkim o dobro swojego państwa, wasze są na drugim miejscu" a nie "inni mają to my też". Co z tego, że jest bieda, trzeba podpisać pakt fiskalny bo inni podpisali... A premier UK powiedział jasno, że mu się to nie podoba i koniec, oni mają swoją walutę i nie obchodzi ich euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy silnym i przedsiębiorczym państwem

 

yh... Jestem trochę innego zdania, no ale ok. :D Patrząc na stan naszych dróg i naszej armii (kilka helikopterów i czołgów, pierwszy Black Hawk wyprodukowany w Polsce około pół roku temu sprzedaliśmy Izraelowi...) nie do końca jesteśmy silnym państwem... ;P

 

Teraz tylko czekam, aż polska w końcu powie "nie, dbamy przede wszystkim o dobro swojego państwa, wasze są na drugim miejscu"

Ale polski rząd boi się tak powiedzieć. Wtedy możemy stracić wielkich przyjaciół z USA, których przecież tak bardzo obchodzimy, że większość z nich nie wie gdzie leży Polska...

 

I coś odnośnie gazu łupkowego w Polsce.

Edytowane przez spieriz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yh... Jestem trochę innego zdania, no ale ok. :D Patrząc na stan naszych dróg i naszej armii (kilka helikopterów i czołgów, pierwszy Black Hawk wyprodukowany w Polsce około pół roku temu sprzedaliśmy Izraelowi...) nie do końca jesteśmy silnym państwem... ;P

 

 

Ale polski rząd boi się tak powiedzieć. Wtedy możemy stracić wielkich przyjaciół z USA, których przecież tak bardzo obchodzimy, że większość z nich nie wie gdzie leży Polska...

 

I coś odnośnie gazu łupkowego w Polsce.

 

Nie chodzi o samą armię czy pieniądze a po prostu o naród. Jestem pewny, że gdyby wybuchła wojna cała rezerwa wojskowa wyszłaby bez wahania do walki, w przeciwieństwie do innych narodów. Poza tym, polska ma przyjaciół gdzie indziej, nie tylko w stanach, których nikt zbytnio nie lubi i nie zdziwiłbym się, jeżeli w dalekiej przyszłości wszyscy by się od stanów odwrócili.

Tak czy owak do końca roku acta na pewno nie będzie podpisana, więc mamy "rok spokoju". Później, o ile sprawa ucichnie umowa pewnie zostanie podpisana przez prezydenta, a jeżeli nie ucichnie to może w ogóle nie przejść w obecnej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.